Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örby IS

Följ

Örby IS

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Örby IS
Välj sektion/lag

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Extraträning med SvFA P-07


      18:00
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      SvFA varje vecka 2019 F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 2Ons
  • 3Tor
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN:F11 Örby IS


      21:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning F-06_IB


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:00

      Föräldramöte F-11


      20:30
    • 19:40

      Träning P-03_IB


      21:15
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 4Fre
    • 16:00

      SvFA extra träning P-09


      17:00
    • 17:00

      SvFA träning P-06


      18:00
    • 17:00

      SvFA varje vecka F-08


      18:00
    • 19:30

      Träning P-04_IB


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
  • 5Lör
    • Heldag

      Stockholmsmästerskapen P-11

    • 08:00

      Oktoberpokalen P-10


      00:00
    • 10:00

      Minicup på Liseberg! F-09


      13:00
    • 10:00

      Älta IF 1 (borta) F-05


      12:00
    • 10:00

      Älta IF (borta) F-08


      11:15
    • 10:30

      Träningsmatch Jarlaberg P-06


      13:00
    • 12:00

      Skogås-Trångsunds FF Blå (borta) P-06


      14:00
    • 12:00

      Tyresö Trollbäcken IBK (A) (borta) P-08_IB


      13:00
    • 13:00

      Träningsmatch 9-manna mot Älvsjö Vit P-07


      15:00
    • 14:00

      Oktoberpokalen S P-09


      00:00
    • 14:15

      Sickla IF (hemma) F08/F09_IB


      15:15
    • 14:15

      Täby FC (A) (hemma) P-03_IB


      15:15
    • 15:15

      Vendelsö IK (hemma) P-07_IB


      17:15
    • 16:00

      Oktoberpokalen L/M P-09


      00:00
    • 16:00

      Norrtulls SK 2 (borta) F-05


      18:00
    • 17:15

      Älta IF (hemma) P-04_IB


      19:15
    • 18:00

      Bollmora Inter IKF (borta) A-lag Herrar


      20:00
  • 6Sön
    • Heldag

      Stockholmsmästerskapen P-11

    • 00:00

      Oktoberpokalen P-10


      16:00
    • 00:00

      Oktoberpokalen S P-09


      19:00
    • 00:00

      Oktoberpokalen L/M P-09


      19:00
    • 08:00

      Intresseanmälan ICA Maxi Oktober Knattecup P-12 Fotboll


      12:00
    • 09:00

      Oktober Knattecup P-12 Fotboll


      13:00
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:00

      Träningmatch DIF F-07


      11:00
    • 10:00

      IFK Lidingö FK röd (hemma) F-05


      12:00
    • 10:30

      Bagarmossen ICA Cup P-07


      14:00
    • 11:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 13:30

      Tallkrogens IF (hemma) P-06


      15:30
    • 13:45

      Stockholmsmästerskapen 2019 P-11


      18:30
    • 14:00

      Träning F-13


      15:00
    • 14:30

      Träning P-12 Fotboll


      16:00
    • 14:30

      Brommapojkarna BP11-22 (borta) P-11


      15:30
    • 15:30

      IFK Aspudden-Tellus Röd 2 (hemma) P-11


      16:30
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 16:30

      IFK Lidingö P11:12 (hemma) P-11


      17:30
    • 16:45

      9-manna träningsmatch mot BP 18 P-07


      18:45
    • 17:30

      Djurgårdens IF P11-14 Röd (borta) P-11


      18:30
    • 19:30

      Enskede IK Röd (borta) F-05


      21:30
  • 7Mån
    v.41
  • 8Tis
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Extraträning med SvFA P-07


      18:00
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      SvFA varje vecka 2019 F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning P-07_IB


      20:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 20:00

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 9Ons
  • 10Tor
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning F-06_IB


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
    • 19:40

      Träning P-03_IB


      21:15
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 11Fre
    • 16:00

      SvFA extra träning P-09


      17:00
    • 17:00

      SvFA träning P-06


      18:00
    • 17:00

      SvFA varje vecka F-08


      18:00
    • 17:00

      SvFA varannan vecka (udda) F-08


      18:00
    • 18:00

      Årsta FF 2 (borta) P-06


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04_IB


      21:00
  • 12Lör
    • 08:30

      Stockholmsmästerskapen M P-09


      14:30
    • 08:40

      Örby T-cup F-11


      13:00
    • 08:45

      PaidIn24 tjejcup 2019 F-07


      00:00
    • 09:15

      Nacka Wallenstam IBK (B) (hemma) P-08_IB


      10:15
    • 10:30

      Träningsmatch Boo FF 1 P-06


      13:00
    • 10:45

      Samling SolbergaCup 19 P-11


      11:30
    • 11:00

      Solberga Cup 2019 P-11


      16:00
    • 11:30

      Oktoberpokalen F-08


      00:00
    • 11:30

      Match i Gröndal, samling 1100 F-09


      13:00
    • 11:30

      Newroz FC (hemma) P-11


      12:30
    • 12:00

      Andra lag (hemma) F-08


      14:40
    • 12:00

      Kallelse Sturpen Cup 12/10 P-12 Fotboll


      16:00
    • 13:00

      Bagarmossen Kärrtorp BK Svart 1 (borta) P-06


      15:00
    • 13:00

      Sickla IF 1 (hemma) F-05


      15:00
    • 13:00

      Huddinge IK (A) (hemma) A-lag Damer


      15:00
    • 13:30

      Enskede IK P11 Lila:2 (hemma) P-11


      14:30
    • 14:30

      Lag från grupp 1 (hemma) P-11


      15:30
    • 14:30

      Saltsjöbadens IF (hemma) F-05


      16:30
    • 14:30

      Stockholmsmästerskapen S P-09


      20:00
    • 14:30

      Karlbergs BK (hemma) P-09_IB


      16:30
    • 15:30

      9-manna träningsmatch mot IFK Stockholm P-07


      17:30
    • 16:00

      Djurgårdens IF IBS (A) (borta) P-04_IB


      18:00
  • 13Sön
    • 00:00

      PaidIn24 tjejcup 2019 F-07


      17:00
    • 00:00

      Oktoberpokalen F-08


      17:15
    • Heldag

      OktoberBollen (Cup) P-08 Fotboll

    • 09:00

      Extraträning P-07


      11:00
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 09:00

      Sköndals IK (borta) F08/F09_IB


      10:00
    • 09:00

      Reymers cup F-10


      18:00
    • 10:00

      Träningsmatcher på Örby BP! F-09


      12:30
    • 11:00

      Träning P-08_IB


      12:00
    • 12:00

      Bele Barkarby IF IBF (borta) P-03_IB


      13:15
    • 12:20

      Höst5an fotbollscup P-11


      15:30
    • 12:55

      IFK Lidingö FK P11:6 (hemma) P-11


      13:55
    • 13:00

      Huddinge IF 4 (borta) P-06


      15:00
    • 13:30

      Älta IF 1 (hemma) P-06


      15:30
    • 13:35

      Andra lag (hemma) F-08


      17:15
    • 13:45

      Karlbergs BK:1 (borta) P-11


      14:45
    • 14:00

      Träning F-13


      15:00
    • 14:00

      Träning P-13


      15:00
    • 14:10

      Djurgårdens IF FF (hemma) P-11


      15:10
    • 14:30

      Träning P-12 Fotboll


      16:00
    • 15:00

      Hanvikens SK:Blå (borta) P-11


      16:00
    • 15:00

      Ängby IF (B) (borta) F-06_IB


      16:00
    • 16:00

      Träning F-12 fotboll


      17:00
    • 16:05

      Creator Cup P-07


      19:30
  • 14Mån
    v.42
    • 17:00

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-09_IB


      18:30
    • 17:45

      Träning - med F07 (match på vår ord. träningstid) F-05


      19:00
    • 17:45

      Träning F-07


      19:15
    • 17:45

      Träning P-08 Fotboll


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Flyttad match P-07_IB


      19:00
    • 18:00

      Farsta IBK (borta) P-07_IB


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06_IB


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      KLUBBLOKALEN: P06 Örby IS


      22:00
    • 19:15

      Järla IF FK Vit (hemma) F-05


      21:15
    • 20:00

      Träning F-06_IB


      21:00
    • 21:00

      Träning A-lag Damer


      22:30
  • 15Tis
  • 16Ons
  • 17Tor
  • 18Fre
    • 18:00

      McDonalds Cup Västerås F-07


      00:00
    • 18:00

      Mcdonalds cup F-05


      00:00
    • 19:30

      Träning P-03_IB


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04_IB


      21:00
  • 19Lör
    • Heldag

      McDonalds Cup Västerås F-07

    • Heldag

      Mcdonalds cup F-05

    • 07:55

      Stockholmsmästerskapen P-08 Fotboll


      17:00
    • 09:00

      Ingarö IF (B) (borta) P-09_IB


      11:00
    • 09:40

      Träningsturnering Älvsjö P-09


      13:30
    • 10:00

      Nyköping Cup P-06


      00:00
    • 10:30

      Träningsmatch Arlanda 11manna P-06


      13:00
    • 13:00

      Gröndals IK (hemma) P-10


      14:00
    • 14:00

      Siggestacupen P-10


      00:00
    • 14:00

      Match mot Mälarhöjden IK, samling kl 13.30 F-09


      15:00
    • 14:00

      Tyresö Trollbäcken IBK (borta) P-03_IB


      16:00
    • 14:15

      Djurgårdens IF IBS (borta) P-07_IB


      16:15
    • 15:30

      Vendelsö IK (hemma) P-06_IB


      17:30
    • 15:30

      Träningsmatch P-09


      17:00
    • 16:45

      FBI Tullinge (B) (borta) A-lag Damer


      18:45
  • 20Sön
    • 00:00

      McDonalds Cup Västerås F-07


      19:00
    • 00:00

      Mcdonalds cup F-05


      17:59
    • 00:00

      Nyköping Cup P-06


      19:00
    • 00:00

      Siggestacupen P-10


      17:00
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 10:00

      Träningsmatcher på Örby BP! F-09


      12:30
    • 10:00

      Match med F09 F-10


      11:15
    • 10:30

      FoC Farsta FF Blå (hemma) P-06


      12:30
    • 11:00

      Träning P-08_IB


      12:00
    • 13:00

      Stuvsta Höstcup, 9-manna P-07


      18:00
    • 14:00

      Träning P-13


      15:00
    • 14:00

      Träning F-13


      15:00
    • 14:30

      Träning P-12 Fotboll


      16:00
    • 15:15

      Stockholmsmästerkapen, 9-manna P-07


      20:00
    • 16:30

      Hammarby IF FF 7 grön (borta) P-06


      18:30
    • 18:00

      Ekerö IK (hemma) F-06_IB


      19:00
  • 21Mån
    v.43
  • 22Tis
  • 23Ons
    • 16:30

      Träning F08/F09_IB


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:15
    • 17:00

      Kurs: Barnens spelregler - rättigheter och skyldigheter i idrottens värld F-05


      20:00
    • 17:30

      Träning P-09_IB


      18:30
    • 17:45

      Träning P-08 Fotboll


      19:30
    • 18:00

      KLUBBLOKALEN: bokat för utbildning f05 Örby IS


      22:00
    • 18:00

      Träning P-08_IB


      19:30
    • 19:00

      Träning F-07


      20:30
    • 19:30

      Träning P-06_IB


      21:00
  • 24Tor
    • 16:50

      Träning P-11


      18:10
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Match mot mammorna F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12 IB


      18:30
    • 17:45

      Träning F-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning F-06_IB


      20:00
    • 18:45

      Träning P-07


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07_IB


      20:10
    • 19:00

      Träning F-05


      20:30
    • 19:40

      Träning P-04_IB


      21:30
    • 19:40

      Träning P-03_IB


      21:15
    • 20:30

      Träning A-lag Herrar


      22:00
  • 25Fre
  • 26Lör
    • 09:30

      Botkyrk9an P-06


      00:00
    • 10:10

      Oktoberbollen - cup F-05


      00:00
    • 10:30

      Träningsmatch Enskede P-06


      13:00
    • 11:00

      9-manna träningsmatch mot Stuvsta P-07


      12:30
    • 11:30

      Täby FC (B) (borta) F-06_IB


      12:30
    • 11:45

      Nacka Wallenstam IBK (A) (hemma) P-04_IB


      13:45
    • 13:30

      Ersan cup - Mälarhöjden P-09


      15:00
    • 14:15

      Vendelsö IK (B) (hemma) P-09_IB


      16:15
    • 15:15

      Duvbo IK (hemma) F08/F09_IB


      16:15
    • 15:30

      Gröndals IK (hemma) P-10


      16:30
    • 17:15

      Värmdö IF (A) (hemma) P-07_IB


      19:15
  • 27Sön
    • 00:00

      Botkyrk9an P-06


      18:00
    • 00:00

      Oktoberbollen - cup F-05


      19:00
    • 08:00

      Farsta Höstcup, 9-manna P-07


      19:00
    • 09:00

      Träning PF-11_IB


      10:00
    • 10:00

      9-manna träningsmatch mot Enskede P-07


      11:30
    • 10:00

      Hammarby IF IBF (A) (borta) P-08_IB


      11:00
    • 11:00

      Träning F-06_IB


      12:00
    • 14:00

      Träning F-13


      15:00
    • 14:00

      Träning P-13


      15:00
  • 28Mån
    v.44
  • 29Tis
  • 30Ons
  • 31Tor