Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Örebro Syrianska IF Ungdom

Följ

Örebro Syrianska IF

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

December 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.48
    • 10:00

      Serie Spel Futsal Match 1 - 5 P08


      11:30
    • 14:00

      Träning F-06-07


      15:00
    • 16:35

      Lekebergs Sparbanks Cup Futsal 2019 F-08-09


      20:00
    • 16:40

      Lekebergs 2 (hemma) F-08-09


      17:40
    • 17:40

      IFK Hallsberg 1 (borta) F-08-09


      18:40
    • 18:40

      Lekebergs 1 (borta) F-08-09


      19:40
    • 19:40

      IFK Hallsberg 2 (hemma) F-08-09


      20:40
  • 2Mån
    v.49
    • 17:00

      Träning U16/15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08-09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning P08


      20:00
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U16/15


      18:30
    • 19:00

      Träning F-11


      20:00
  • 4Ons
    • 17:00

      Träning U16/15


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06-07


      19:00
    • 19:00

      Träning P08


      20:00
  • 5Tor
    • 17:00

      Träning F-08-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 11:00

      Träning P-12


      12:00
    • 12:00

      Träning P-10


      13:00
    • 13:00

      Träning F-11


      14:00
    • 16:00

      IK Sturehov (hemma) U16/15


      18:00
  • 8Sön
    • 12:00

      Träning F-06-07


      13:00
    • 12:30

      Skyllbergs IK (borta) U16/15


      14:30
    • 18:00

      IFK Hallsberg (borta) F-08-09


      19:30
  • 9Mån
    v.50
    • 17:00

      Träning U16/15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08-09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning P08


      20:00
  • 10Tis
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U16/15


      18:30
    • 18:00

      Julfest F-11


      20:00
  • 11Ons
  • 12Tor
    • 17:00

      Boinsikt Oxhagen F-08-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 08:00

      Decembercupen(Stockholm) P-11


      19:00
    • 12:00

      Träning P-10


      13:00
    • 13:00

      Match KIF P08 P08


      15:00
    • 16:30

      Kurdiska FF Örebro (borta) U16/15


      18:30
  • 15Sön
    • 12:00

      Träning F-06-07


      13:00
    • 16:10

      BK Forward (hemma) U16/15


      18:10
    • 17:30

      Mosjö SK (hemma) F-08-09


      19:00
  • 16Mån
    v.51
    • 17:00

      Träning U16/15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-08-09


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:00

      Träning P08


      20:00
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U16/15


      18:30
  • 18Ons
    • 17:00

      Träning U16/15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-06-07


      19:00
    • 19:00

      Träning P08


      20:00
  • 19Tor
    • 17:00

      Träning F-08-09


      18:00
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 11:00

      Latorps IF (hemma) U16/15


      13:00
    • 12:00

      Laxå IF (borta) U16/15


      14:00
    • 12:00

      Träning P-10


      13:00
    • 18:00

      Rynninge IK (hemma) F-08-09


      19:30
  • 22Sön
  • 23Mån
    v.52
  • 24Tis
  • 25Ons
  • 26Tor
    • 14:00

      Träning U16/15


      16:00
    • 17:30

      Träning P-13


      18:30
  • 27Fre
    • 08:00

      Örebro CUpen FUtsal P08


      15:00
    • 11:30

      Adolfsbergs IK (hemma) F-06-07


      12:00
    • 13:20

      BK Ett Fyra (borta) F-06-07


      14:20
    • 15:00

      Vivalla sk (hemma) F-06-07


      16:00
    • 15:00

      ÖSIF1615 - Örebrocupen Futsal P14 U16/15


      23:00
    • 15:40

      Karlslunds IF HFK Blå (hemma) U16/15


      16:40
    • 16:40

      Örebro SK (hemma) F-06-07


      17:40
    • 17:20

      BK Forward P05 1 (borta) U16/15


      18:20
    • 18:20

      RIK Karlskoga SweSkills 2 (hemma) F-06-07


      19:20
    • 19:00

      BK Forward P06 Svart (hemma) U16/15


      20:00
    • 20:00

      Skyllbergs IK (borta) U16/15


      21:00
    • 21:00

      Glanshammars IF (hemma) U16/15


      22:00
  • 28Lör
  • 29Sön
    • 07:00

      ÖrebroCupen 2019 F-08-09


      19:00
    • 08:00

      Örebro SK Vit (borta) F-08-09


      09:00
    • 09:00

      Katrineholm CUpen P08


      14:59
    • 09:30

      Rynninge IK (hemma) F-08-09


      10:30
    • 10:40

      Adolfsbergs IK (borta) F-08-09


      11:40
    • 12:00

      IFK Lindesberg (borta) F-08-09


      13:00
    • 13:00

      KIF Örebro (borta) F-08-09


      14:00
    • 16:00

      ÖSIF1615 - Örebrocupen Futsal P15 U16/15


      23:00
    • 16:50

      Laxå IF (hemma) U16/15


      17:50
    • 18:50

      Lillån FK (borta) U16/15


      19:50
    • 19:30

      IK Sturehov (borta) U16/15


      20:30
    • 19:50

      Fjugesta IF (hemma) U16/15


      20:50
    • 20:40

      Frövi IK (hemma) U16/15


      21:40
    • 21:00

      Karlslund IF HFK Blå (hemma) U16/15


      22:00
    • 21:30

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) U16/15


      22:30
    • 21:50

      Karlslund IF HFK Vit (borta) U16/15


      22:50
  • 30Mån
    v.1
    • 16:00

      ÖSIF1615 - Örebrocupen Futsal Finalspel U16/15


      20:00
    • 17:20

      Örebro Syrianska IF Gul (hemma) U16/15


      18:20
    • 19:20

      Karlslunds IF HFK Röd (borta) U16/15


      21:20
  • 31Tis