Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om ÖIS Ungdomsfotboll

Följ

ÖIS

Följ oss för uppdateringar
Följ
ÖIS Ungdomsfotboll
Välj lag

Juli 2022

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.26
    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 15:00

      Teamtastic (Fångarna på fortet) P16


      17:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
  • 2Lör
  • 3Sön
    • 00:00

      Åsacupen P2010


      19:00
    • Heldag

      Åsacupen 2022 P2009

    • 09:00

      Träning P2015


      10:30
    • 09:00

      Åsa cupen F2012-13


      15:00
  • 4Mån
    v.27
  • 5Tis
    • 17:30

      50/50 lotter ÖIS-Örebro F2012-13


      21:00
    • 19:00

      Bollkajsor F-08/09/10


      21:00
    • 19:00

      A-lag ÖIS - Örebro SK P2015


      21:00
      Gamla Ullevi
      Samlingstid: 18:30
      Anteckning: KNATTAR
      • Hur många? 3 spelare
      • Kläder? Kläder efter väder men ha ÖIS kläder. Matchtröjor får de på plats
      • Tid? Spelarna samlas vid spelaringången, (Entré 11), 30 minuter innan match där de tas hand om.

      Förfrågningar skickas löpande ut till berörda spelare.
    • 19:00

      Örebro (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
  • 9Lör
  • 10Sön
  • 11Mån
    v.28
    • 10:00

      Träning P15


      12:00
    • 16:30

      Träning P2008


      18:00
  • 12Tis
  • 13Ons
  • 14Tor
    • Heldag

      Pre Camp Gothia P2009

    • 16:00

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P2008


      18:00
    • 18:30

      Träning P2010


      20:00
    • 18:30

      Träning P2011


      20:00
  • 15Fre
    • Heldag

      Pre Camp Gothia P2009

    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 11:00

      Norrby IF (borta) P15


      13:00
    • 17:00

      Träningsmatch mot GAIS P2008


      19:00
  • 16Lör
  • 17Sön
    • 08:00

      Kallelse gothia cup P2008


      19:00
    • 09:00

      Träning F2011


      15:00
    • 13:00

      Träning F-08/09/10


      16:00
    • 14:00

      Träning P17


      15:30
    • 16:00

      Avslutning P2010 P2010


      18:00
    • 16:00

      Avslutning & Gothia Cup kick off P2010


      18:00
    • 16:00

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 18:00

      Gothia Cup P2010


      00:00
  • 18Mån
    v.29
    • Heldag

      Gothia Cup P2010

    • 08:00

      Gothia Cup P2009


      18:00
    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 10:00

      Helsingborgs IF (hemma) P15


      11:30
    • 10:00

      Örgryte IS 2 (hemma) P2011


      23:00
    • 10:00

      Träning P2011


      11:00
    • 11:10

      Match P17


      12:30
    • 13:00

      Walddörfer (hemma) F-08/09/10


      15:00
    • 13:10

      Prep Schools Pumas Blue (hemma) P2011


      14:10
    • 13:20

      Talemtus Callao (hemma) F2011


      14:20
    • 14:00

      Prep Schools Lions Purple (hemma) P2011


      15:00
    • 15:50

      ÖIS - Regents Park FC P2008


      16:50
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Örgryte IS Blå (hemma) P2009


      18:00
    • 18:00

      Gothia Cup invigning P2010


      19:00
    • 20:00

      Gothia Cup Invigning F2011


      22:00
  • 19Tis
    • Heldag

      Gothia Cup P2010

    • 09:00

      Karlberg (hemma) F-08/09/10


      11:00
    • 09:00

      ACBB Paris 2 (borta) P2011


      10:00
    • 09:50

      Regents Park FC (hemma) F2011


      10:50
    • 12:10

      AFC Eskilstuna (borta) P15


      13:30
    • 13:00

      Gothia Cup P2009


      19:00
    • 14:00

      ÖIS - Huddinge IF P2008


      15:00
    • 14:50

      Lion City Sailors 3 (borta) P2011


      15:50
    • 15:50

      Slottsskogen/Godhem IF (hemma) F2011


      16:50
    • 15:50

      Match P17


      17:20
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:20

      Örgryte IS Blå (hemma) P2009


      18:30
    • 17:30

      50/50 lotter ÖIS-Brommapojkarna F2012-13


      20:30
    • 17:30

      50/50 F2011


      20:45
    • 19:00

      A-lag ÖIS - Brommapojkarna P2015


      21:00
    • 19:00

      IF Brommapojkarna (hemma) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Bollkallar ÖIS - BP P2008


      21:00
    • 19:00

      ÖIS BP P2009


      21:00
  • 20Ons
    • Heldag

      Gothia Cup P2010

    • 08:10

      Hammarby IF DFF (hemma) F2011


      09:10
    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 09:00

      Njardvik (hemma) F-08/09/10


      11:00
    • 09:00

      ÖIS - Ambassadeur de saint Jerome P2008


      11:00
    • 10:00

      Gothia Cup P2009


      17:00
    • 14:30

      Match P17


      16:00
    • 14:50

      Örgryte IS Blå (hemma) P2009


      16:00
    • 14:50

      Hestrafors IF (hemma) P2011


      15:50
    • 15:10

      FC Saint Cloud (hemma) P2011


      16:10
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:10

      Sollentuna FK (hemma) P15


      18:30
  • 21Tor
    • Heldag

      Gothia Cup P2010

    • 08:00

      ÖIS - Tyresö FF P2008


      10:00
    • 08:00

      Regents Park FC (hemma) F2011


      15:00
    • 09:00

      Dalby GIF (hemma) F-08/09/10


      10:00
    • 10:30

      Lion City Sailors 3 (hemma) P2011


      11:30
    • 11:20

      Gothia SEF Trophy 2022 P15


      12:45
    • 11:30

      IFK Fjärås (borta) P2011


      12:30
    • 12:20

      ÖIS - Intercups MX P2008


      14:20
    • 14:50

      Örgryte IS Blå (hemma) P2009


      16:00
    • 16:20

      Kungsbacka IF (borta) P2011


      17:20
    • 18:10

      Regents Park FC Red (hemma) P2011


      19:10
    • 19:00

      Jönköpings Södra IF (hemma) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:00

      jönköping södra (hemma) P19


      21:00
  • 22Fre
    • Heldag

      Gothia Cup P2010

    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 10:30

      Prep Schools Lions Sky (borta) P2011


      11:30
    • 12:10

      Prep Schools Pumas Blue (hemma) P2011


      13:10
    • 14:10

      Gothia SEF Trophy 2022 P15


      15:25
    • 18:00

      Slottsskogen/Godhem IF (hemma) F2011


      19:00
  • 23Lör
  • 24Sön
  • 25Mån
    v.30
    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 15:00

      Träning P16


      16:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
  • 26Tis
    • Heldag

      ÖIS-Västerås SK herrar - sälja 50/50-lotter F2014

    • 10:20

      Match F2012-13


      12:15
    • 15:00

      Träning P16


      16:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 19:00

      A-lag ÖIS - Västerås SK P2015


      21:00
    • 19:00

      Västerås SK FK (hemma) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:00

      Bollkallar ÖIS - VSK P2008


      21:00
  • 27Ons
    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 16:00

      BK Häcken (borta) A-lag Herrar


      18:00
    • 16:00

      Träning P15


      17:30
    • 16:00

      Träning P16


      17:30
    • 16:00

      BK Häcken (borta) P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 18:15

      IFK Göteborg (hemma) P17


      20:15
  • 28Tor
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 17:00

      Match mot Sävedalen F12-F13 F2012-13


      19:00
  • 29Fre
  • 30Lör
    • 09:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 09:00

      Norway Cup P16


      18:00
    • 12:00

      Norway Cup 2022 P15


      17:00
    • 15:00

      Trelleborgs FF (borta) P19


      17:00
  • 31Sön
    • 09:00

      Norway Cup P16


      18:00
    • 11:00

      Havdur IL (hemma) P15


      12:00
    • 15:00

      Utsikten (borta) A-lag Herrar


      17:00