Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om ÖIS Akademi

Följ

ÖIS Akademi

Följ oss för uppdateringar
Följ
ÖIS Akademi
Välj lag

September 2021

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.35
  • 2Tor
  • 3Fre
    • 09:00

      Extraträning A-lag Herrar


      12:00
    • 16:15

      Träning P17


      17:45
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 18:00

      Träning P2006


      19:30
    • 18:00

      Träning P2008


      20:00
    • 18:30

      Halmstads BK (hemma) P19


      20:30
    • 19:00

      Mölnlycke IF Svart (borta) P2007


      21:00
  • 4Lör
    • 08:30

      Sammandrag 3 mot 3 P2014


      12:00
    • 09:30

      Träning P2011


      11:15
    • 10:00

      ÖIS Fotbollsfestival A-lag Herrar


      13:30
    • 10:00

      Ytterby IS Vit (borta) P2009


      12:00
    • 10:00

      Träning Smålirarna


      11:00
    • 10:00

      ÖIS Fotbollsfestival P2012


      13:00
    • 11:00

      Ytterby IS Blå (hemma) P2009


      13:00
    • 11:15

      Skojmatch, ÖISfestivalen P2013


      12:00
    • 12:15

      Ytterby IS Röd (hemma) P2009


      14:15
    • 12:15

      Landvetter IF 2003 Vit (hemma) F-08/09


      14:15
    • 13:45

      Näsets SK 6 (borta) P2012


      15:45
    • 13:45

      Näsets SK 5 (borta) P2012


      15:45
    • 14:00

      IFK Skövde FK (hemma) P17


      16:00
    • 14:00

      Ytterby IS (borta) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 15:00

      IF Elfsborg (hemma) P2008


      17:00
    • 17:00

      Masthuggets BK (borta) P2008


      19:00
  • 5Sön
    • Heldag

      LSU-träning i förbundets regi P2009

    • 09:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 09:30

      Träning F-08/09


      11:00
    • 11:00

      Fässbergs IF Lila (hemma) P2011


      12:15
    • 11:00

      Södra Skärgårdens IK Röd (hemma) F2012-13


      13:00
    • 11:00

      Match för F212 F2011


      12:15
    • 11:00

      Fässbergs IF (borta) P2011


      13:00
    • 11:45

      Träning P2007


      13:45
    • 12:00

      Lindome GIF Svart (hemma) F2012-13


      14:00
    • 12:00

      Lindome GIF Vit (hemma) F2012-13


      14:00
    • 12:00

      Dalen/Krokslätts FF Gul (borta) P2013


      14:00
    • 13:00

      Mölnlycke IF Svart (hemma) P2013


      15:00
    • 13:00

      Mölnlycke IF Röd (hemma) P2013


      15:00
    • 14:00

      Tölö IF (borta) P16


      16:00
    • 14:15

      Hovås Billdal IF Röd (hemma) P2008


      16:15
    • 16:00

      Qviding FIF Vinröd (hemma) P2006


      18:00
    • 16:00

      Träning P2012


      17:30
    • 16:00

      Träning P2014


      17:00
    • 16:30

      IFK Göteborg Blå (borta) P2007


      18:30
    • 17:00

      Landvetter IF 2003 (B) (borta) A-lag Damer


      19:00
    • 17:30

      Träning P2010


      19:00
    • 18:00

      Näsets SK 1 (hemma) Juniorlag Herrar


      20:00
  • 6Mån
    v.36
  • 7Tis
    • 09:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 17:00

      Falkenbergs FF (hemma) A-lag Herrar


      19:00
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:15

      Träning F2011


      18:30
    • 17:30

      Träning P2011


      18:45
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:30
    • 18:30

      Träning P2010


      20:00
    • 18:30

      Träning P2006


      20:00
    • 18:30

      Träning P2007


      20:00
    • 18:30

      Fässbergs IF Vit (hemma) P2011


      19:45
    • 18:45

      Träning P2009


      20:15
    • 19:00

      Träning P16


      20:00
  • 8Ons
    • 09:00

      Extraträning A-lag Herrar


      12:00
    • 17:00

      Träning P16


      18:30
    • 17:00

      Träning P2013


      18:30
    • 17:15

      BK Skottfint Blå (borta) P2010


      19:15
    • 17:15

      Träning P2011


      18:30
    • 17:30

      Träning P2012


      18:45
    • 18:00

      IF Mölndal Fotboll 1 (borta) P2012


      20:00
    • 18:00

      IF Mölndal Fotboll 2 (borta) P2012


      20:00
    • 18:15

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:30

      Fysträning F-08/09


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:15
    • 18:30

      Träning P2008


      20:00
    • 19:45

      Älvsborg FF Svart (borta) P2006


      21:45
  • 9Tor
  • 10Fre
  • 11Lör
    • 09:30

      Träning P2011


      11:15
    • 10:00

      Träning Smålirarna


      11:00
    • 10:45

      BK Häcken Vit (hemma) P2010


      12:45
    • 11:00

      Kortedala IF Gul (hemma) P2009


      13:00
    • 12:00

      IK Oddevold (borta) P17


      14:00
    • 12:15

      Jonsereds IF (hemma) P2009


      14:15
    • 12:30

      KF Velebit Röd (borta) P2007


      14:30
    • 13:00

      Akropolis IF (hemma) A-lag Herrar


      15:00
    • 13:00

      Trelleborgs FF (borta) P19


      15:00
    • 13:00

      A-lags match mot Akropolis P2008


      19:00
    • 13:00

      A-lagsmatch F-08/09


      15:00
    • 14:30

      Jitex Mölndal BK Vit (hemma) F2011


      16:30
    • 15:30

      Middag efter match A-lag Herrar


      17:00
    • 16:00

      Hönö/Björkö/Hjuvik (hemma) Juniorlag Damer


      18:00
    • 17:00

      Vänersborgs FK (borta) P2010


      19:00
    • 17:30

      IFK Uddevalla (hemma) P2008


      19:00
  • 12Sön
    • 10:00

      IFK Hindås (hemma) P2013


      12:00
    • 10:00

      Träning Individuell Träning


      11:00
    • 10:15

      Träning P2006


      12:00
    • 11:00

      Träning P2007


      12:30
    • 11:00

      Kållered SK Vit (borta) F-08/09


      13:00
    • 11:00

      Askims IK Röd (hemma) P2012


      13:00
    • 12:00

      Askims IK Blå (hemma) P2012


      14:00
    • 12:00

      Kållered SK Blå (borta) P2013


      14:00
    • 12:30

      Djurgårdens IF FF (hemma) P2008


      14:00
    • 13:00

      Partille IF FK Vit (hemma) P2007


      15:00
    • 13:30

      Näsets SK Zlatan (borta) P2011


      14:45
    • 13:30

      Näsets SK (borta) P2011


      16:30
    • 14:00

      Match P2008


      15:30
    • 14:30

      Träning F2012-13


      16:00
    • 14:45

      Näsets SK Ronaldo (borta) P2011


      16:00
    • 15:00

      Mölnlycke IF 1 (borta) F2012-13


      17:00
    • 15:00

      Mölnlycke IF 2 (borta) F2012-13


      17:00
    • 16:00

      Träning P2012


      17:30
    • 16:00

      Träning P2014


      17:00
    • 16:00

      Tränarmöte hösten P2010


      17:15
    • 17:30

      IF Warta (hemma) P2010


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
  • 13Mån
    v.37
  • 14Tis
    • 09:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 17:00

      Norrby IF (borta) A-lag Herrar


      19:00
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:15

      Träning F2011


      18:30
    • 17:30

      Träning P2011


      18:45
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:30
    • 18:00

      Lindome GIF Blå (borta) F2012-13


      20:00
    • 18:30

      Träning P2010


      20:00
    • 18:30

      Träning P2006


      20:00
    • 18:30

      Träning P2007


      20:00
    • 18:45

      Träning P2009


      20:15
    • 19:00

      Träning P16


      20:00
  • 15Ons
    • 09:00

      Extraträning A-lag Herrar


      12:00
    • 17:00

      Träning P16


      18:30
    • 17:00

      Träning P2013


      18:30
    • 17:00

      Träning P2006


      18:30
    • 17:15

      Träning P2011


      18:30
      JM-vallen (Vid pendelparkeringen Burger King)
      Samlingstid: 17:00
    • 17:15

      Fässbergs IF Blå (borta) P2013


      19:15
    • 17:30

      Träning P2012


      18:45
    • 18:15

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:15
    • 18:30

      Träning P2008


      20:00
    • 18:30

      Västra Frölunda IF (borta) P2009


      19:45
    • 18:45

      IK Zenith Vit (borta) F-08/09


      20:45
  • 16Tor
  • 17Fre
  • 18Lör
    • 08:00

      KF Velebit (hemma) P2009


      18:00
    • 10:00

      Mölnlycke IF Svart (hemma) P2011


      11:15
    • 10:00

      Träning Smålirarna


      11:00
    • 10:00

      Mölnlycke IF (hemma) P2011


      12:30
    • 10:30

      Hjuviks AIK Vit (borta) P2010


      12:30
    • 11:15

      Mölnlycke IF Vit (hemma) P2011


      12:30
    • 11:30

      GAIS (hemma) P17


      13:30
    • 11:45

      Hjuviks AIK Blå (borta) P2010


      13:45
    • 12:00

      IFK Norrköping FK (borta) P16


      14:00
    • 12:15

      Kållered SK Vit (borta) F2011


      14:15
    • 12:30

      Sjövalla FK /Mölnlycke IS Svart (hemma) P2013


      14:30
    • 12:30

      Sjövalla FK /Mölnlycke IS Vit (hemma) P2013


      14:30
    • 14:00

      GAIS (hemma) P19


      16:00
    • 14:00

      BP Ungdom Future Team (hemma) P2008


      15:30
    • 15:15

      Hovås Billdal IF (borta) Juniorlag Damer


      17:15
  • 19Sön
    • 09:30

      Träning F-08/09


      11:00
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      13:00
    • 10:00

      Landvetter IF 2003 Blå (borta) F2012-13


      11:00
    • 10:00

      Träning Individuell Träning


      10:00
    • 11:00

      Jitex Mölndal BK Lila (hemma) F-08/09


      13:00
    • 11:00

      Partille IF FK Röd (borta) P2008


      13:00
    • 11:00

      Näsets SK Vit (hemma) F2012-13


      13:00
    • 11:00

      Match för f2012 F2011


      12:30
    • 12:00

      Kullavik IF (borta) Juniorlag Herrar


      14:00
    • 12:00

      Träning P2007


      13:30
    • 12:00

      Assyriska BK Vit (borta) P2009


      14:00
    • 12:00

      Lindome GIF 2 (hemma) P2012


      14:00
    • 12:00

      Lindome GIF 1 (hemma) P2012


      14:00
    • 12:15

      Ytterby IS Vit (hemma) P2009


      14:15
    • 12:15

      Kortedala IF Vit (borta) P2010


      14:15
    • 12:30

      Donsö IS (borta) A-lag Damer


      14:30
    • 12:30

      Näsets SK 2 (borta) P2012


      14:30
    • 12:30

      Näsets SK 1 (borta) P2012


      14:30
    • 16:00

      Träning P2014


      17:00
    • 16:00

      Föräldramöte P2014


      17:00
    • 16:30

      Träning P2007


      18:30
    • 17:30

      Träning P2010


      19:00
  • 20Mån
    v.38
  • 21Tis
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      13:00
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:30

      Träning P2011


      18:45
    • 17:30

      Mölnlycke IF Gul (hemma) F-08/09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:30
    • 18:30

      Träning P2006


      20:00
    • 18:30

      Träning P2007


      20:00
    • 18:30

      Damlandskamp Sverige-Georgien F2011


      20:30
    • 18:45

      Träning P2009


      20:15
    • 19:00

      Träning P16


      20:00
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P16


      18:30
    • 17:00

      Träning P2013


      18:30
    • 17:15

      Träning P2011


      18:30
    • 17:30

      Träning P2012


      18:45
    • 18:00

      Träningsmatch P2008


      19:30
    • 18:00

      Västra Frölunda IF (borta) P2010


      19:15
    • 18:15

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning P2007


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:00
    • 18:30

      Träning P2008


      20:00
    • 18:30

      IFK Hindås Blå (borta) P2012


      20:30
    • 18:30

      IFK Hindås Vit (borta) P2012


      20:30
  • 23Tor
  • 24Fre
  • 25Lör
    • Heldag

      Integrationssammandrag P2009

    • 09:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 09:00

      Träning Individuell Träning


      10:00
    • 09:00

      Sammandrag P2011


      12:00
    • 09:00

      Träning P2011


      11:00
    • 10:00

      Träning Smålirarna


      11:00
    • 10:00

      Sammandrag Gbg Fotboll P2010


      12:00
    • 10:30

      Träning P2011


      12:30
    • 11:00

      Träning P17


      12:30
    • 13:30

      Tränar träff F-08/09


      15:30
    • 14:45

      Näsets SK Vit (hemma) P2008


      16:45
    • 15:00

      IF Elfsborg (hemma) P16


      17:00
    • 16:00

      IFK Göteborg (borta) P19


      18:00
    • 16:30

      Backatorp IF 2 (hemma) P2008


      18:30
  • 26Sön
    • 09:15

      Träning F-08/09


      11:00
    • 10:00

      Landvetter IS Svart (hemma) P2013


      12:00
    • 10:00

      Landvetter IS Vit (hemma) P2013


      12:00
    • 10:15

      Träning P2009


      12:00
    • 10:30

      BK Häcken Svart (borta) P2008


      12:30
    • 11:00

      Västra Frölunda IF 1 (hemma) P2012


      13:00
    • 11:45

      Träning P2007


      13:45
    • 12:00

      Qviding FIF (borta) P17


      14:00
    • 12:00

      Västra Frölunda IF 2 (hemma) P2012


      14:00
    • 12:00

      IK Kongahälla (borta) P2010


      14:00
    • 13:00

      Mölnlycke IF Gul (borta) F2012-13


      15:00
    • 13:00

      IF Mölndal Fotboll 1 (hemma) F2012-13


      15:00
    • 13:00

      Solängens BK (hemma) F2012-13


      15:00
    • 13:00

      F2012 - Match mot Mölnlycke IF F2011


      14:30
    • 14:15

      Öjersjö IF Blå (hemma) F-08/09


      16:15
    • 16:00

      Finlandia/Pallo AIF (hemma) P2006


      18:00
    • 16:00

      Träning P2012


      17:30
    • 16:00

      Träning P2014


      17:00
    • 16:30

      IK Kongahälla/Kareby IS (borta) P2008


      18:30
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
  • 27Mån
    v.39
  • 28Tis
    • 09:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:15

      Träning F2011


      18:30
    • 17:30

      Träning P2011


      18:45
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:30
    • 18:00

      Aktivitet 08 laget F-08/09


      21:00
    • 18:30

      Träning P2010


      20:00
    • 18:30

      Träning P2006


      20:00
    • 18:30

      Träning P2007


      20:00
    • 18:45

      Träning P2009


      20:15
    • 19:00

      Träning P16


      20:00
    • 20:15

      Jitex Mölndal BK (B) (borta) A-lag Damer


      22:15
  • 29Ons
  • 30Tor