Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om ÖIS Akademi

Följ

ÖIS Akademi

Följ oss för uppdateringar
Följ
ÖIS Akademi
Välj lag

Oktober 2021

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.39
    • 16:00

      Träning Individuell Träning


      17:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      Träning P16


      18:15
    • 18:00

      Träning P2006


      19:30
    • 18:00

      Träning P2008


      19:30
    • 19:00

      Sävedalens IF Röd (hemma) P2008


      21:00
    • 19:15

      Torslanda IK Röd (borta) P2007


      21:15
  • 2Lör
    • 08:30

      Sammandrag 3mot3 P2014


      12:00
    • 08:30

      Sammandrag 3mot3 P2014


      12:00
    • 08:30

      Sammandrag 3mot3 P2014


      12:00
    • 09:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 09:30

      Ulricehamns IFK (hemma) P2010


      11:00
    • 10:00

      Träning Smålirarna


      11:00
    • 11:00

      Träning P17


      12:30
    • 11:00

      Backatorp IF Röd (hemma) P2009


      13:00
    • 11:00

      Sammandrag 3mot3 P2014


      14:00
    • 12:00

      Sjövalla FK Mölnlycke IS Svart (borta) P2011


      14:00
    • 12:00

      Sjövalla FK Mölnlycke IS Svart-Vit (borta) P2011


      14:00
    • 12:00

      Landvetter IF 2003 (hemma) F2014


      14:45
    • 12:00

      Mölnlycke IS & Sjövalla FK (borta) P2011


      13:15
    • 12:15

      Backatorp IF Svart (hemma) P2009


      14:15
    • 13:30

      Eriksbergs IF 3 (hemma) P2010


      15:30
    • 13:45

      Eriksbergs IF Blå (borta) P2008


      15:45
    • 14:00

      Mjällby AIF (hemma) P19


      16:00
    • 14:00

      IFK Göteborg (borta) P16


      16:00
    • 14:45

      Solängens BK Svart (hemma) P2013


      16:45
    • 14:45

      Solängens BK Grön (hemma) P2013


      16:45
    • 15:45

      Solängens BK Vit (hemma) P2013


      17:45
    • 16:00

      Kållered SK Blå (hemma) Juniorlag Damer


      18:00
    • 17:30

      Angered BK Röd (borta) P2007


      19:30
  • 3Sön
    • 10:00

      Träning Individuell Träning


      11:00
    • 10:30

      Älvsborg FF Blå (borta) P2008


      12:30
    • 11:00

      Älvsborg FF Svart (hemma) F2011


      13:00
    • 11:45

      Träning P2007


      13:45
    • 12:30

      Inmarsch med damlaget F2012-13


      13:30
    • 13:00

      Mölnlycke IF (hemma) A-lag Damer


      15:00
    • 13:00

      Backatorp IF (borta) P2009


      14:30
    • 13:15

      Utbynäs SK (borta) F-08/09


      15:15
    • 13:30

      Hovås Billdal IF Blå (hemma) F2012-13


      14:30
    • 13:45

      Kungsladugårds BK Röd (borta) F-08/09


      15:45
    • 14:00

      Norrby IF (borta) P17


      16:00
    • 14:30

      Sjövalla FK 2 (hemma) P2012


      16:30
    • 14:30

      Sjövalla FK 1 (hemma) P2012


      16:30
    • 15:30

      Jitex Mölndal BK 2 (hemma) F2012-13


      17:30
    • 15:30

      Jitex Mölndal BK 1 (hemma) F2012-13


      17:30
    • 16:00

      Träning P2012


      17:30
    • 16:00

      Träning P2014


      17:00
    • 16:00

      Backatorp IF (hemma) P2010


      17:30
    • 16:30

      Kortedala IF (borta) P2006


      18:30
    • 17:00

      Falkenbergs FF (hemma) A-lag Herrar


      19:00
    • 17:00

      Bollkallar P2008


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
  • 4Mån
    v.40
  • 5Tis
    • 17:00

      IF Elfsborg (borta) A-lag Herrar


      19:00
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:15

      Träning F2011


      18:30
    • 17:30

      Träning P2011


      18:45
    • 18:30

      Träning P2010


      20:00
    • 18:30

      Träning P2007


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08/09


      20:00
    • 18:45

      Träning P2009


      20:15
    • 19:00

      Träning P16


      20:00
    • 19:30

      Träning P2006


      21:00
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
  • 9Lör
    • Heldag

      Quality Hotel Cup P2008

    • 08:00

      Örgryte IS (hemma) P2009


      19:00
    • 09:00

      KF Velebit (borta) P2010


      10:30
    • 09:00

      Älvsborg FF (hemma) P2011


      14:45
    • 09:30

      Älvsborg FF Svart (hemma) P2011


      11:30
    • 10:00

      Träning Smålirarna


      11:00
    • 11:00

      Landvetter IF 2003 Röd (hemma) F2011


      13:00
    • 12:15

      Landvetter IF 2003 Vit (hemma) F2011


      14:15
    • 13:30

      Älvsborg FF Grön (hemma) P2011


      15:30
    • 13:30

      Norrby cup P2010


      18:00
    • 15:00

      Ljungskile SK HF (hemma) P17


      17:00
    • 15:00

      Nödinge SK Fotboll Blå (borta) F-08/09


      17:00
    • 15:45

      VM-kval & Bowling P2011


      20:00
    • 16:30

      Onsala BK (borta) P2006


      18:15
    • 17:15

      Tölö IF (hemma) P16


      19:15
  • 10Sön
    • Heldag

      Quality Hotel Cup P2008

    • 10:00

      Dalen/Krokslätts FF Gul (hemma) P2013


      12:00
    • 10:00

      Nol IK (hemma) P2010


      11:30
    • 11:00

      IF Väster Svart (hemma) F-08/09


      13:00
    • 11:30

      Träningsmatch 5mot5 mot Kongahälla P2014


      14:00
    • 11:45

      Träning P2007


      13:45
    • 12:15

      Jonsereds IF (hemma) P2009


      14:15
    • 14:00

      Åtvidabergs FF (borta) P19


      16:00
    • 14:00

      Träning F2012-13


      15:30
    • 16:00

      Lerums IS (B) (borta) A-lag Damer


      18:00
    • 16:00

      Träning P2012


      17:30
    • 17:00

      Bergsjö IF (borta) Juniorlag Herrar


      19:00
    • 17:30

      IK Zenith (hemma) P2006


      19:15
  • 11Mån
    v.41
  • 12Tis
    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 13:30

      Träning A-lag Herrar


      15:30
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:00

      IF Elfsborg (borta) P19


      19:00
    • 17:30

      Träning P2011


      18:45
    • 18:00

      Träning P2007


      19:30
    • 18:00

      Träning F-08/09


      19:30
    • 18:00

      Träning P2009


      19:30
    • 18:00

      Träning P2010


      19:30
    • 18:45

      Träning F2011


      20:00
    • 19:30

      Träning P2006


      21:00
    • 19:30

      Träning P16


      21:00
    • 19:45

      Föräldramöte Oktober 2021 F-08/09


      20:45
  • 13Ons
    • 09:00

      Extraträning A-lag Herrar


      11:30
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:30

      Träning P2012


      18:45
    • 17:30

      F2013 Match ÖIS vs Jitex BK (Borta) F2012-13


      18:30
    • 18:00

      Domarutbildning P2008


      21:00
    • 18:00

      Obligatorisk domarutbildning F-08/09


      21:00
    • 18:00

      Träning P2013


      19:30
    • 18:00

      Träning P2009


      19:30
    • 18:45

      Träning P2011


      20:00
    • 19:30

      Träning Juniorlag Damer


      21:00
  • 14Tor
  • 15Fre
    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 15:00

      Oktobernian Lux Cuper P2010


      00:00
    • 16:00

      Träning P17


      17:45
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      Matchcamp P2008


      00:00
    • 18:00

      Träning P16


      19:30
    • 19:00

      IF Mölndal Fotboll Röd (hemma) P2008


      21:00
    • 19:15

      Kållered SK (borta) P2006


      21:00
  • 16Lör
    • Heldag

      Oktobernian Lux Cuper P2010

    • Heldag

      Matchcamp P2008

    • 08:00

      Wilhelm Fribergs Minnescup P2012


      14:00
    • 08:00

      Wilhelm Fribergs Minnescup P2012


      14:00
    • 08:00

      ÖIS Blå, grupp 1, Wilhelm Fribergs Minnescup P2014


      13:30
    • 08:00

      ÖIS Grön, grupp 1, Wilhelm Fribergs Minnescup P2014


      13:30
    • 09:00

      Träning P2009


      10:30
    • 09:30

      Träning P2011


      11:00
    • 11:15

      Västra Frölunda IF (borta) P2010


      13:00
    • 12:00

      Halmstads BK (borta) P2006


      14:00
    • 13:00

      Wilhelm Fribergs Minnescup P2012


      19:00
    • 13:00

      ÖIS Gul, grupp 3, Wilhelm Fribergs Minnescup P2014


      18:30
    • 13:00

      ÖIS Röd, grupp 4, Wilhelm Fribergs Minnescup P2014


      18:30
    • 14:00

      Helsingborgs IF (hemma) P19


      16:00
    • 16:15

      Mossens BK/IF Mölndal Fotboll (borta) A-lag Damer


      18:15
    • 17:00

      Fässbergs IF 1 (hemma) P2007


      19:00
  • 17Sön
    • 00:00

      Oktobernian Lux Cuper P2010


      19:00
    • 00:00

      Matchcamp P2008


      23:00
    • 08:00

      Wilhelm Fribergs Minnescup P2012


      15:00
    • 08:00

      Wilhelm Fribergs Minnescup P2012


      15:00
    • 08:30

      Wilhelm Fribergs Minnescup P2012


      14:30
    • 09:30

      Träning F-08/09


      11:00
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      13:00
    • 11:00

      Öis F14 (hemma) F2014


      13:00
    • 12:00

      Södra Skärgårdens IK (hemma) F-08/09


      14:00
    • 13:30

      Träningsmatch (borta) P2009


      14:45
    • 13:45

      Azalea BK (hemma) P2008


      15:45
    • 15:00

      Herrestads AIF (borta) P17


      17:00
    • 15:00

      Wilhelm Fribergs Cup F2012 F2012-13


      19:30
    • 15:45

      Masthuggets BK Röd (borta) P2007


      17:45
    • 17:00

      Träning P2010


      18:30
  • 18Mån
    v.42
  • 19Tis
  • 20Ons
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:30

      Träning P2012


      18:45
    • 18:00

      Träning P2013


      19:30
    • 18:00

      Träning P2009


      19:30
    • 18:45

      Träning P2011


      20:00
    • 19:00

      Träning P2008


      20:00
    • 19:15

      Gerdskens BK (hemma) P17


      21:15
    • 19:30

      Älvsborg FF Blå (hemma) P2008


      21:30
    • 20:00

      Askims IK Svart (borta) F-08/09


      22:00
  • 21Tor
  • 22Fre
    • Heldag

      Fotboll24 Invitational P2008

    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 18:00

      Partille IF FK Röd (hemma) P2007


      20:00
    • 18:00

      Rekarne Girls Cup F-08/09


      00:00
    • 18:00

      Träning P2008


      19:30
    • 18:00

      Stenungsunds IF (hemma) P2010


      19:30
    • 19:15

      Azalea BK Orange (hemma) P2006


      21:00
    • 19:15

      Avslutning P15 P2006


      22:00
  • 23Lör
    • Heldag

      Fotboll24 Invitational P2008

    • Heldag

      Rekarne Girls Cup F-08/09

    • Heldag

      Träningsmatcher i Götene P2009

    • 07:45

      Wilhelm Fribergs Cup P2013


      13:30
    • 08:00

      Domare WHF cup P2006


      12:00
    • 08:15

      Wilhelm Fribergs Cup P2013


      14:00
    • 08:30

      Fässbergs IF (hemma) P2011


      13:30
    • 08:30

      Hestrafors IF (hemma) P2011


      13:30
    • 08:30

      Snötorp (hemma) P2011


      13:30
    • 09:00

      ÖIS P2011 (hemma) P2011


      19:00
    • 11:30

      Domare WHF cup P2006


      15:30
    • 13:15

      Wilhelm Fribergs Cup P2013


      19:00
    • 15:00

      Jönköpings Södra IF (borta) A-lag Herrar


      17:00
    • 15:00

      Domare WHF cup P2006


      18:30
    • 16:00

      IFK Norrköping FK (hemma) P16


      18:00
  • 24Sön
    • Heldag

      Fotboll24 Invitational P2008

    • 00:00

      Rekarne Girls Cup F-08/09


      19:00
    • Heldag

      Wilhelm Fribergs Cup F2013 F2012-13

    • 08:00

      domare WHF cup P2006


      12:00
    • 08:30

      Fässbergs IF (hemma) P2011


      13:30
    • 08:30

      Qviding FIF (hemma) P2011


      13:30
    • 09:00

      ÖIS Akademi (hemma) P2011


      18:00
    • 09:30

      Träningsmatch 5mot5 mot Häcken P2014


      12:00
    • 11:30

      domare WHF cup P2006


      15:30
    • 12:00

      Jonsereds IF Svart (borta) P2008


      14:00
    • 13:00

      Kärra KIF (borta) P2010


      15:00
    • 13:30

      Träningsmatch ÖIS-Qviding P2012


      14:45
    • 13:30

      Wilhelm Fribergs Cup F2011


      19:00
    • 14:00

      Bowling P2013


      16:30
    • 14:45

      Träningsmatch Qviding - ÖIS VIT P2012


      16:00
    • 16:00

      Avslutning för P15 P2006


      18:15
    • 17:00

      Träning P2010


      18:30
  • 25Mån
    v.43
  • 26Tis
  • 27Ons
  • 28Tor
  • 29Fre
    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:30
    • 18:00

      Träning P16


      19:30
    • 18:00

      Träning P2008


      19:30
    • 18:30

      Skövde AIK (hemma) P17


      20:30
  • 30Lör
    • 09:00

      Wilhelm Friberg Cup P2010


      17:00
    • 09:00

      Träning P2009


      10:30
    • 09:30

      Träning P2011


      12:00
    • 09:30

      Slottsskogen/Godhem IF (hemma) P2011


      12:00
    • 10:45

      Slottsskogen/Godhem IF (hemma) P2011


      12:00
    • 11:00

      Lundby IF (borta) F-08/09


      13:00
    • 11:30

      IF Elfsborg (borta) P16


      13:30
    • 14:00

      Ängelholms FF (borta) P19


      16:00
    • 15:00

      Västerås SK FK (borta) A-lag Herrar


      17:00
  • 31Sön
    • 07:50

      WFM-Cup F-08/09


      13:50
    • 08:00

      Domare WFM Cup P16


      18:30
    • 09:00

      Wilhelm Friberg Cup P2010


      17:00
    • 12:00

      Träningsmatcher (borta) P2009


      15:00
    • 15:00

      Floda BoIF Blå (hemma) P2008


      17:00
    • 15:30

      Träning P2012


      17:00
    • 16:00

      Träning P2014


      17:00
    • 17:00

      Träning P2010


      18:30
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:30