Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om ÖIS Akademi

Följ

ÖIS Akademi

Följ oss för uppdateringar
Följ
ÖIS Akademi
Välj lag

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 17:00

      Träning P2005


      18:30
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:30

      Träning P2008


      19:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:15

      IFK Hindås (borta) P2011


      20:15
    • 18:15

      Träning P2006


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:00
    • 18:45

      Landvetter IS Grön (borta) P2011


      19:45
    • 18:45

      Landvetter IS Blå (borta) P2011


      19:45
  • 2Ons
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 18:00

      Träning P2008


      20:00
    • 18:00

      Träning P2006


      19:30
    • 19:15

      IFK Göteborg (borta) P2007


      21:15
  • 5Lör
    • 09:00

      Träning P2009


      10:30
    • 09:30

      Träning P2011


      11:15
    • 09:30

      Träning P17


      10:45
    • 10:00

      Bergums IF Ninjas (borta) P2010


      12:00
    • 10:00

      Bergums IF Sharks (borta) P2010


      12:00
    • 10:00

      Nol IK (borta) P2009


      11:30
    • 10:30

      Match för F2012 vs Jitex F2012-13


      12:00
    • 11:00

      Träning Smålirarna


      12:00
    • 11:00

      Match för F2012 - ÖIS vs Jitex F2011


      12:00
    • 11:00

      Smålirarna P2005


      12:00
    • 12:00

      Ytterby IS Röd (hemma) P2007


      14:00
    • 12:00

      Bergums IF (hemma) F2008-10


      14:00
    • 13:00

      Ängelholms FF (hemma) P17


      15:00
    • 14:00

      IFK Göteborg (borta) P19


      16:00
    • 14:00

      Lindome GIF Gul (hemma) P2012


      16:00
    • 14:00

      Lindome GIF Vit (hemma) P2012


      16:00
    • 14:15

      ÖIS Blå (hemma) P2008


      16:15
    • 15:30

      Mölnlycke IF Rosa (hemma) P2012


      17:30
    • 15:30

      Mölnlycke IF Gul (hemma) P2012


      17:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:15

      Mölnlycke IF Grön (borta) P2008


      19:15
    • 17:30

      Bollkallar P2006


      19:30
  • 6Sön
    • 10:00

      Träning P2012


      11:30
    • 10:00

      Gunnilse IS (borta) P2009


      11:30
    • 11:00

      Partille IF FK Svart (hemma) P2008


      13:00
    • 12:00

      Träning P2006


      13:30
    • 12:15

      Partille IF FK Röd (hemma) P2008


      14:15
    • 13:00

      Träning F2008-10


      15:00
    • 13:30

      Södra Skärgårdens IK (borta) P2007


      15:30
    • 14:30

      IFK Göteborg (borta) P17


      16:30
    • 14:30

      Träning F2012-13


      16:00
    • 15:15

      Lekstorps IF (hemma) P2006


      17:15
    • 15:30

      Träning P2007


      17:30
    • 16:00

      Träning P2008


      17:30
    • 16:00

      Träning F2011


      17:30
    • 17:00

      Eriksbergs IF 1 (borta) P2010


      19:00
    • 17:30

      Träning P2010


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
    • 18:30

      IF Mölndal (borta) F2008-10


      20:00
  • 7Mån
    v.37
  • 8Tis
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:30

      Träning P2008


      19:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:00

      BK Bifrost (hemma) P2011


      20:00
    • 18:00

      Mölnlycke IF Blå (hemma) P2011


      20:00
    • 18:15

      Träning P2006


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:00
    • 19:00

      Mölnlycke IF Gul (hemma) P2011


      20:00
  • 9Ons
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      Träning P2006


      18:30
    • 18:00

      Träning P2008


      20:00
    • 18:00

      Lundby IF (hemma) P2005


      20:00
    • 18:00

      Träning A-lag Herrar


      20:00
  • 12Lör
    • 09:00

      Träning P2009


      10:30
    • 09:30

      Match för F2012 - Lindome vs ÖIS F2012-13


      11:00
    • 09:30

      Träning P2011


      11:15
    • 10:00

      Match för F2012 - Lindome vs. ÖIS F2011


      12:00
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 10:45

      Fässbergs IF (hemma) P2009


      12:15
    • 11:00

      Lekstorps IF (borta) F2008-10


      13:00
    • 11:00

      Träning Smålirarna


      12:00
    • 11:00

      Smålirarna P2005


      12:00
    • 11:15

      Kortedala IF Svart (borta) P2008


      13:15
    • 12:00

      Floda BoIF Vit (hemma) P2010


      14:00
    • 12:00

      Västra Frölunda IF Rosa (hemma) P2007


      14:00
    • 12:45

      IFK Värnamo (hemma) P19


      14:45
    • 13:15

      Floda BoIF Blå (hemma) P2010


      15:15
    • 13:30

      Lindome GIF vit (hemma) P2007


      15:30
    • 14:30

      BK Häcken Svart (hemma) P2010


      16:30
    • 15:00

      IFK Norrköping FK (hemma) P17


      17:00
    • 16:00

      Qviding FIF Vit (borta) P2008


      18:00
  • 13Sön
    • 10:00

      Backatorp IF (hemma) P2009


      12:30
    • 10:00

      Kungsladugårds BK Vit (borta) F2011


      12:00
    • 10:00

      BK Bifrost (hemma) P2012


      12:00
    • 11:00

      IFK Göteborg Fotbollsakademi (hemma) P2006


      12:30
    • 11:00

      Partille IF FK Vit (borta) P2007


      13:00
    • 12:00

      Lindome GIF Gul (borta) P2012


      14:00
    • 12:00

      Lindome GIF Vit (borta) P2012


      14:00
    • 13:00

      Kode IF (hemma) Juniorlag Damer


      15:00
    • 13:15

      Öjersjö IF Vit (borta) F2008-10


      15:15
    • 14:30

      Träning F2012-13


      16:00
    • 15:30

      Träning P2008


      17:30
    • 15:30

      Träning P2007


      17:30
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P2010


      19:00
  • 14Mån
    v.38
  • 15Tis
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:30

      Träning P2008


      19:00
    • 18:00

      Sjövalla FK Mölnlycke IS Vit (borta) P2011


      19:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:15

      IF Mölndal Fotboll Röd (borta) P2011


      19:15
    • 18:15

      IF Mölndal Fotboll Blå (borta) P2011


      19:15
    • 18:15

      Träning P2006


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:00
  • 16Ons
  • 17Tor
    • 11:00

      Träning A-lag Herrar


      13:00
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:30

      Träning P2007


      19:15
    • 17:30

      Träning F2011


      19:00
    • 17:30

      Träning P2010


      18:45
    • 17:45

      Götaholms BK (borta) P2005


      19:45
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:00

      Sjövalla FK Vit (borta) P2012


      20:00
    • 18:00

      Sjövalla FK Svart (borta) P2012


      20:00
    • 18:30

      Träning P2005


      20:00
    • 18:45

      Träning F2008-10


      20:15
  • 18Fre
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      Träning P2010


      18:00
    • 18:00

      Träning P2008


      20:00
    • 19:15

      Näsets SK Gul (borta) P2005


      21:15
    • 19:15

      BK Häcken Svart (hemma) P2006


      21:15
    • 19:15

      Öjersjö IF Blå (borta) P2007


      21:15
  • 19Lör
    • 09:30

      Träning P2011


      11:15
    • 10:00

      Härryda IF (hemma) F2008-10


      12:00
    • 11:00

      Träning Smålirarna


      12:00
    • 11:00

      Dalen/Krokslätts FF Blå (borta) P2010


      13:00
    • 11:00

      Smålirarna P2005


      12:00
    • 11:15

      Öjersjö IF Blå (hemma) P2008


      13:15
    • 12:00

      Sävedalens IF Blå (hemma) P2007


      14:00
    • 12:00

      Gunnared KIF (borta) P2009


      13:30
    • 12:15

      Dalen/Krokslätts FF Gul (borta) P2010


      14:15
    • 12:30

      Floda BoIF Blå (hemma) P2008


      14:30
    • 12:30

      Qviding FIF Vinröd (hemma) F2008-10


      14:30
    • 13:00

      Halmstads BK (borta) P19


      15:00
    • 13:45

      Floda BoIF Vit (hemma) P2008


      15:45
    • 13:45

      Bergums IF 1 (hemma) P2007


      15:45
    • 14:00

      Halmstads BK (borta) P17


      16:00
    • 14:30

      Dalen/Krokslätts FF Blå (hemma) P2012


      16:30
    • 14:30

      Dalen/Krokslätts FF Gul (hemma) P2012


      16:30
    • 15:00

      Stenkullen GoIK (borta) P2006


      17:00
    • 15:30

      Ängelholms FF (hemma) P17


      17:30
    • 15:30

      Match för F2012 - ÖIS vs Mölnlycke F2012-13


      17:00
    • 16:00

      Match för F2012 - ÖIS vs Mölnlycke F2011


      17:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      19:00
  • 20Sön
    • 10:00

      KF Velebit (borta) P2009


      12:30
    • 10:00

      Träning P2012


      11:30
    • 10:00

      Träning Juniorlag Damer


      11:30
    • 12:00

      Träning P2006


      13:30
    • 12:00

      Lindome GIF Svart (borta) P2012


      14:00
    • 13:00

      Träning F2008-10


      15:00
    • 14:30

      Träning F2012-13


      16:00
    • 15:00

      IFK Hällingsjö (borta) P2010


      16:30
    • 15:30

      Träning P2007


      17:30
    • 15:30

      Träning P2008


      17:30
    • 16:00

      Match mot Härryda F2011


      18:00
    • 16:00

      Dalen/Krokslätts FF (borta) P2007


      18:00
    • 16:30

      Match mot Lindome F2011


      18:30
    • 17:30

      Träning P2010


      19:00
    • 17:30

      Hovås Billdal IF (hemma) Juniorlag Herrar


      19:30
  • 21Mån
    v.39
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:30

      Träning P2008


      19:00
    • 18:00

      IF Mölndal Fotboll Vit (borta) P2011


      19:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:15

      Träning P2006


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:00
    • 18:45

      Kållered SK Blå (borta) P2011


      19:45
    • 18:45

      Kållered SK Grön (borta) P2011


      19:45
  • 23Ons
  • 24Tor
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 17:00

      Match för F2012 - Landvetter vs ÖIS F2012-13


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:30

      Träning P2007


      19:15
    • 17:30

      Träning F2011


      19:00
    • 17:30

      Landvetter - ÖIS F2012 F2011


      18:45
    • 17:30

      Träning P2010


      18:45
    • 17:45

      Lindome GIF Röd (borta) P2012


      19:45
    • 18:00

      Sjövalla FK Vit (borta) P2012


      20:00
    • 18:00

      Sjövalla FK Svart (borta) P2012


      20:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning P2005


      20:00
    • 18:45

      Träning F2008-10


      20:15
    • 20:15

      Mölnlycke IF (hemma) P2006


      21:45
  • 25Fre
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 16:00

      Matchcamp Skåne P2010


      00:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P2006


      18:00
    • 18:00

      Träning P2008


      20:00
    • 18:00

      Norrby IF (borta) P19


      20:00
    • 19:00

      BK Häcken Svart (borta) P2005


      21:00
    • 19:00

      Öckerö IF (hemma) Juniorlag Damer


      21:00
  • 26Lör
    • 00:00

      Matchcamp Skåne P2010


      21:00
    • 09:00

      Träning P2009


      10:30
    • 09:30

      Träning P2011


      11:15
    • 09:30

      Kållered SK Vit (borta) P2012


      11:30
    • 09:30

      Kållered SK Blå (borta) P2012


      11:30
    • 10:00

      Dalen/Krokslätts FF Blå (borta) P2012


      12:00
    • 10:00

      Dalen/Krokslätts FF Gul (borta) P2012


      12:00
    • 11:00

      Träning Smålirarna


      12:00
    • 11:00

      Smålirarna P2005


      12:00
    • 14:00

      Helsingborgs IF (borta) P17


      16:00
    • 15:00

      Näsets SK 1 (hemma) P2008


      16:30
    • 15:45

      Torslanda IK Blå (borta) P2007


      17:45
    • 16:00

      Backatorp IF (borta) P2006


      17:45
    • 16:30

      Näsets SK 2 (hemma) P2008


      18:30
    • 17:00

      Lunds BK (borta) P17


      19:00
  • 27Sön
    • 10:00

      Näsets SK 1 (hemma) P2008


      11:30
    • 10:00

      Träning P2012


      11:30
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 13:00

      Träning F2008-10


      15:00
    • 13:00

      Eriksbergs IF Vit (hemma) P2007


      15:00
    • 13:15

      Hovås Billdal IF 2 (borta) P2007


      15:15
    • 14:30

      Askims IK Svart (hemma) P2006


      16:00
    • 14:30

      Lerums IS 2 (borta) Juniorlag Herrar


      16:30
    • 14:30

      Träning F2012-13


      16:00
    • 15:00

      Näsets SK Vinröd (borta) F2011


      17:00
    • 16:00

      Träning P2008


      17:30
    • 16:00

      Match mot Hovås Billdal 2 F2011


      17:30
    • 17:30

      Träning P2010


      19:00
  • 28Mån
    v.40
  • 29Tis
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 18:00

      Lindome GIF Svart (hemma) P2011


      19:00
    • 18:00

      Lindome GIF Lila (hemma) P2011


      19:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:15

      Träning P2006


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:00
    • 18:30

      Träning P2005


      20:00
    • 19:00

      Fässbergs IF Manchester City (hemma) P2011


      20:00
  • 30Ons