Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om ÖIS Akademi

Följ

ÖIS Akademi

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
ÖIS Akademi
Välj lag

Maj 2020

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.18
    • 10:30

      Lerums IS (borta) P2008


      11:45
    • 11:45

      Lerums IS (borta) P2008


      13:00
    • 12:00

      ÖIS (hemma) P19


      14:00
    • 12:30

      Träning P2006


      14:30
    • 14:15

      ÖIS (hemma) P17


      16:15
    • 15:30

      IFK Göteborg (hemma) P2008


      16:45
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
  • 2Lör
    • 09:00

      BK Häcken (hemma) P2011


      12:00
    • 09:00

      Träning P2009


      10:30
    • 10:00

      BK Häcken (hemma) P2011


      11:00
    • 10:30

      Träning Juniorlag Herrar


      12:00
    • 11:00

      BK Häcken (hemma) P2011


      12:00
    • 12:30

      Gunnilse IS Blå (hemma) P2008


      13:45
    • 13:15

      Bergums IF (hemma) P2010


      14:30
    • 13:30

      Särö IK Vit (hemma) P2008


      14:30
    • 13:30

      IF Mölndal Fotboll (borta) P2006


      15:00
    • 14:30

      Bergums IF (hemma) P2010


      15:45
    • 15:00

      Match mot IFK P2007


      17:00
    • 15:45

      GAIS (hemma) P2010


      17:00
  • 3Sön
    • 08:30

      Träningsmatch (Hemma) P2012


      10:00
    • 10:00

      Träningsmatch (Hemma) P2012


      11:30
    • 10:00

      Hovås Billdal IF Gul (hemma) P2008


      11:15
    • 10:30

      Träningsmatch (Borta) P2012


      12:00
    • 10:30

      Träningsmatch (Borta) P2012


      12:00
    • 10:30

      Älvsborg FF (borta) P2009


      12:30
    • 12:30

      ÖIS (hemma) P17


      14:30
    • 12:45

      Älvsborg FF Blå (hemma) P2007


      14:45
    • 14:15

      Partille IF FK Röd (hemma) P2007


      16:15
    • 14:30

      Lekstorps IF (hemma) F2008-10


      16:00
    • 15:00

      Träning P2013


      16:00
    • 15:45

      Sävedalens IF (hemma) P2006


      17:15
    • 16:00

      Träning F2012-13


      17:00
    • 16:00

      Träning F2011


      17:30
    • 16:00

      Träning P2008


      17:30
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P2010


      19:00
  • 4Mån
    v.19
  • 5Tis
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 18:00

      Träning P2006


      20:00
    • 18:00

      Landvetter IS Gul (hemma) P2011


      20:00
    • 18:00

      Landvetter IS Vit (hemma) P2011


      20:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:15

      BK Bifrost (borta) P2011


      20:15
    • 18:30

      Träning P2009


      20:00
    • 20:15

      Floda BoIF (hemma) P2005


      22:15
  • 6Ons
  • 7Tor
  • 8Fre
    • 16:00

      Träning P2010


      17:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:00

      Träning P2006


      18:30
    • 17:00

      Träning P2007


      19:00
    • 17:30

      Träning P2008


      19:00
    • 18:00

      ÖIS (hemma) P19


      20:00
    • 19:15

      Backatorp IF (borta) P2006


      20:45
  • 9Lör
    • 09:00

      Träning P2009


      10:30
    • 09:30

      Träning P2011


      11:00
    • 11:00

      Floda BoIF Vit (borta) P2010


      13:00
    • 11:00

      Tränare för smålirarna P2005


      12:00
    • 11:00

      Träning Smålirarna


      12:00
    • 11:30

      Bergums IF (borta) F2008-10


      13:30
    • 12:15

      Floda BoIF (borta) P2008


      13:30
    • 12:30

      Floda BoIF Blå (borta) P2010


      14:30
    • 12:30

      ÖIS (hemma) P17


      14:30
    • 14:00

      Qviding FIF (borta) F2008-10


      15:30
    • 15:00

      Nol IK (borta) P2008


      16:15
    • 16:15

      Mölnlycke IF Gul (borta) P2011


      18:15
    • 16:15

      Mölnlycke IF Blå (borta) P2011


      18:15
  • 10Sön
    • 09:00

      Träning P2006


      10:30
    • 09:30

      BK Häcken (borta) P2009


      12:00
    • 10:00

      Träning P2012


      11:30
    • 10:00

      Kärra KIF (hemma) P2008


      11:15
    • 10:30

      Träning P17


      14:30
    • 11:15

      Kärra KIF (hemma) P2008


      12:30
    • 12:00

      Assyriska BK (borta) P2006


      13:30
    • 12:30

      BK Häcken Gul (borta) P2007


      14:30
    • 13:00

      Qviding FIF (borta) P2011


      15:00
    • 13:30

      Träning F2008-10


      15:30
    • 15:00

      Träning P2013


      16:00
    • 16:00

      Träning F2012-13


      17:00
    • 16:00

      IFK Göteborg (borta) P2007


      18:00
    • 16:00

      Träning F2011


      17:30
    • 16:00

      Träning P2008


      17:30
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P2010


      19:00
  • 11Mån
    v.20
  • 12Tis
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:30

      Träning P2011


      18:45
    • 18:00

      Träning P2006


      20:00
    • 18:00

      Sjövalla FK Mölnlycke IS Svart (hemma) P2011


      19:15
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:00
  • 13Ons
    • 17:00

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P2012


      18:45
    • 17:30

      Västra Frölunda IF (borta) P2010


      19:00
    • 18:30

      Hovås Billdal IF Gul (borta) P2008


      19:45
    • 18:30

      Träning P2005


      20:00
    • 18:30

      Träning P2008


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:00
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:30

      Träning P2010


      18:45
    • 17:30

      Träning F2011


      19:00
    • 18:00

      Träning P2007


      20:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning P2006


      20:00
    • 18:45

      Träning F2008-10


      20:15
    • 20:15

      Mölnlycke IF Gul (hemma) P2005


      22:15
  • 15Fre
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:15

      Träning P2006


      18:45
    • 17:30

      Träning P2008


      19:00
    • 19:15

      Lindome GIF (hemma) P2006


      20:45
  • 16Lör
    • 09:00

      Träning P2009


      10:30
    • 09:15

      Hovås Billdal IF Svart (hemma) P2008


      10:30
    • 09:30

      Träning P2011


      11:00
    • 10:30

      Särö IK (hemma) P2011


      12:00
    • 11:00

      Tränare för smålirarna P2005


      12:00
    • 11:00

      Träning Smålirarna


      12:00
    • 11:00

      Qviding FIF Vit (hemma) P2007


      13:00
    • 12:00

      Träning P19


      13:30
    • 12:00

      Dalen/Krokslätts FF Blå (hemma) P2010


      14:00
    • 13:00

      Angered MBIK (hemma) P2007


      15:00
    • 13:15

      Dalen/Krokslätts FF Gul (hemma) P2010


      15:15
    • 13:30

      Träningsmatch mot Lerum Juniorlag Damer


      15:30
    • 14:30

      IF Mölndal (hemma) F2008-10


      16:00
    • 15:30

      Nol IK (hemma) P2008


      16:45
    • 15:45

      Älvsborg FF Blå (hemma) P2010


      17:45
    • 16:45

      Nödinge SK Blå (hemma) F2008-10


      18:15
    • 16:45

      Partille IF FK Vit (hemma) P2008


      18:15
  • 17Sön
    • 10:00

      Träning P2006


      11:30
    • 10:00

      Träning P2012


      11:30
    • 12:00

      Partille IF (hemma) P2009


      14:30
    • 12:30

      Utsiktens BK (hemma) P17


      14:30
    • 13:30

      Träning F2008-10


      15:30
    • 15:00

      Träning P2013


      16:00
    • 15:30

      Träning P2007


      17:30
    • 16:00

      Bergums IF (borta) P2005


      18:00
    • 16:00

      Träning F2011


      17:30
    • 16:00

      Träning P2008


      17:30
    • 16:00

      Träning F2012-13


      17:00
    • 17:30

      GAIS (hemma) P2006


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P2010


      19:00
  • 18Mån
    v.21
    • 16:45

      Träning P19


      18:30
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:30

      Träning P2010


      18:45
    • 18:00

      Träning P2007


      20:00
    • 18:00

      Balltorps FF (hemma) P2011


      20:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning P2005


      20:00
    • 18:45

      Träning F2008-10


      20:15
    • 18:45

      Landvetter IF 2003 Vit (borta) F2011


      20:45
    • 18:45

      Landvetter IF 2003 Röd (borta) F2011


      20:45
    • 20:00

      Träning Juniorlag Herrar


      21:30
  • 19Tis
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 18:00

      Träning P2006


      20:00
    • 18:00

      Utbildarutbildning F2011


      21:00
    • 18:00

      IF Mölndal Fotboll Blå (hemma) P2011


      20:00
    • 18:00

      IF Mölndal Fotboll Röd (hemma) P2011


      20:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:00
    • 20:15

      Älvsborg FF (hemma) P2005


      22:15
  • 20Ons
  • 21Tor
    • 08:30

      Träning Juniorlag Damer


      10:00
    • 10:15

      IF Väster (hemma) P2009


      11:30
    • 10:30

      Träning P19


      12:00
    • 11:30

      Träning P17


      13:00
    • 13:00

      Träning P2006


      14:45
    • 15:00

      Träning P2007


      17:00
    • 18:30

      Träning P2005


      20:00
  • 22Fre
    • 10:30

      Träning P19


      12:00
    • 11:30

      Träning P17


      13:00
    • 15:30

      Träning P2010


      17:00
    • 16:30

      Träning P2006


      18:00
    • 17:30

      Träning P2008


      19:00
  • 23Lör
    • 09:00

      Träning P2009


      10:30
    • 10:00

      Träning Juniorlag Damer


      11:00
    • 10:00

      Träning P2011


      11:30
    • 10:30

      Gunnilse IS (borta) P2010


      12:00
    • 11:00

      Träning Smålirarna


      12:00
    • 11:00

      Tränare för smålirarna P2005


      12:00
    • 12:00

      Lerums IS (borta) P2010


      13:00
    • 13:00

      Lerums IS (borta) P2010


      14:00
    • 13:00

      Qviding FIF (hemma) P17


      15:00
    • 14:00

      Kärra Dragons FC (borta) P2007


      16:00
    • 16:00

      Älvsborg FF (hemma) P2008


      17:45
    • 16:00

      Älvsborg FF (hemma) P2008


      17:45
    • 17:00

      Fässbergs IF (hemma) P2006


      18:30
  • 24Sön
    • 10:00

      Eriksberg (borta) P2010


      12:00
    • 10:00

      IF Mölndal Fotboll (hemma) P2008


      11:15
      Hammarviken Arena (Halvan vid parkeringen)
      Serie: Träningsmatcher 2020
      Samlingstid: 09:30
      Resultat och referat
    • 10:00

      Träning P2012


      11:30
    • 11:15

      IF Mölndal Fotboll (hemma) P2008


      12:30
    • 13:00

      Qviding FIF (hemma) P19


      15:00
    • 13:30

      Träning F2008-10


      15:30
    • 14:45

      Hönö IS Röd (borta) P2007


      16:45
    • 15:00

      Träning P2013


      16:00
    • 15:30

      Träning P2007


      17:30
    • 16:00

      Träning F2011


      17:30
    • 16:00

      Träning P2008


      17:30
    • 16:00

      Träning F2012-13


      17:00
    • 17:30

      IFK Göteborg (borta) P2006


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
  • 25Mån
    v.22
  • 26Tis
    • 17:00

      Träning P2005


      18:30
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 18:00

      Träning P2006


      20:00
    • 18:00

      Kållered SK Grön (hemma) P2011


      19:00
    • 18:00

      Kållered SK Blå (hemma) P2011


      19:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:00
  • 27Ons
  • 28Tor
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:30

      Träning F2011


      19:00
    • 17:30

      Träning P2010


      18:45
    • 17:30

      Slottsskogen/Godhem IF grön (borta) F2011


      19:30
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:00

      Träning P2007


      20:00
    • 18:45

      Träning F2008-10


      20:15
    • 20:15

      GAIS (hemma) P2005


      22:15
  • 29Fre
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P2006


      18:00
    • 17:30

      Träning P2008


      19:00
    • 18:00

      BK Häcken (hemma) P2010


      19:00
    • 18:30

      Dalen-KFF (borta) Juniorlag Herrar


      20:15
  • 30Lör
    • 09:30

      Träning P2011


      11:00
    • 09:30

      Träning P17


      11:00
    • 09:30

      Ytterby IS (borta) P2009


      11:00
    • 11:00

      Träning Smålirarna


      12:00
    • 11:00

      Öjersjö IF Blå (hemma) P2007


      13:00
    • 11:00

      Tränare för smålirarna P2005


      12:00
    • 11:00

      KF Velebit (hemma) P2010


      12:30
    • 11:30

      Träningsmatch (Borta) P2012


      12:30
    • 11:30

      Träningsmatch (Borta) P2012


      12:30
    • 12:30

      Träningsmatch (Borta) P2012


      13:30
    • 12:30

      Träningsmatch (Borta) P2012


      13:30
    • 12:30

      KF Velebit (hemma) P2010


      14:00
    • 13:00

      Utsiktens BK (hemma) P19


      15:00
    • 13:00

      IF Mölndal Fotboll Vit (hemma) P2007


      15:00
    • 15:00

      Träningsmatch Juniorlag Damer


      17:00
    • 16:00

      Lundby IF (borta) P2005


      18:00
  • 31Sön
    • 10:00

      Träning P2012


      11:30
    • 10:00

      Älvängens IK (borta) P2010


      11:30
    • 10:00

      KF Velebit (borta) P2009


      12:30
    • 10:30

      Älvängens IK (hemma) P2008


      11:45
    • 11:30

      Älvängens IK (borta) P2010


      13:00
    • 12:00

      Qviding FIF 1 (hemma) P2008


      13:30
    • 12:30

      Näsets SK (hemma) P2007


      14:00
    • 13:30

      Träning F2008-10


      15:30
    • 15:00

      Öjersjö IF (hemma) P2006


      16:30
    • 15:00

      Träning P2013


      16:00
    • 15:30

      Träning P2007


      17:30
    • 16:00

      Träning F2011


      17:30
    • 16:00

      Träning P2008


      17:30
    • 16:00

      Träning F2012-13


      17:00
    • 16:30

      IK Kongahälla (hemma) P2006


      18:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00