Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om ÖIS Akademi

Följ

ÖIS Akademi

Följ oss för uppdateringar
Följ
ÖIS Akademi
Välj lag

Oktober 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.40
  • 2Fre
  • 3Lör
    • 08:45

      Träningsmatcher mot Jitex F2012-13


      10:45
    • 09:00

      Träning P2009


      10:30
    • 09:00

      Träning P17


      10:30
    • 09:15

      Träning P2011


      11:00
    • 11:00

      Träning Smålirarna


      12:00
    • 11:00

      Smålirarna P2005


      12:00
    • 11:00

      Fässbergs IF Benfica (hemma) P2007


      13:00
    • 11:15

      Lunden Överås BK Svart (borta) P2008


      13:15
    • 12:00

      Öjersjö IF Vit (hemma) P2008


      13:30
    • 12:00

      Solängens BK 1 (hemma) P2010


      14:00
    • 12:00

      Mossens BK Svart (borta) F2008-10


      14:00
    • 12:00

      Angered MBIK (borta) P2010


      14:00
    • 13:00

      Utbynäs SK Gul (borta) P2007


      15:00
    • 13:15

      Solängens BK 2 (hemma) P2010


      15:15
    • 14:00

      Kalmar FF (hemma) P19


      16:00
    • 14:30

      Näsets SK Röd (borta) F2008-10


      16:30
    • 15:30

      IFK Hindås (hemma) P2012


      17:30
    • 15:30

      Kållered SK Vit (hemma) P2012


      17:30
    • 15:30

      Kållered SK Blå (hemma) P2012


      17:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Bollkallar P2008


      19:30
  • 4Sön
    • 09:30

      Qviding FIF (hemma) P2011


      10:45
    • 10:00

      Särö IK (borta) P2011


      11:00
    • 10:00

      Assyriska BK (hemma) P2009


      12:30
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 10:00

      Qviding FIF 1 (hemma) P2008


      11:45
    • 10:00

      Träning P2012


      11:30
    • 11:00

      Föräldramöte F2008-10


      12:30
    • 11:30

      Varbergs BoIS FC (hemma) P17


      13:30
    • 12:00

      Fässbergs IF 2 (borta) P2012


      14:00
    • 12:00

      Fässbergs IF 1 (borta) P2012


      14:00
    • 13:00

      Träning F2008-10


      15:00
    • 14:00

      Qviding FIF 1 (hemma) P2008


      15:45
    • 14:00

      Kalmar FF (hemma) P17


      16:00
    • 14:30

      Träning F2012-13


      16:00
    • 15:00

      IK Kongahälla (borta) P2006


      16:45
    • 15:30

      Landvetter IF 2003 (borta) Juniorlag Damer


      17:30
    • 15:30

      Träning P2007


      17:30
    • 16:00

      Träning P2008


      17:30
    • 16:00

      Träning F2011


      17:30
    • 17:30

      Angered BK (hemma) Juniorlag Herrar


      19:30
  • 5Mån
    v.41
  • 6Tis
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:15

      Träning P2011


      18:45
    • 17:30

      Jonsereds IF (borta) P2010


      19:00
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:15

      Träning P2006


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:00
    • 18:30

      Träning P2005


      20:00
    • 18:40

      Sävedalens IF Röd (hemma) P2007


      20:40
  • 7Ons
  • 8Tor
  • 9Fre
    • 00:00

      Träning A-lag Herrar


      18:00
    • 13:05

      Quality Cup 2020 P2006


      19:00
    • 16:00

      Linköping Cup P2008


      00:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:45

      Trollhättans BOIS (borta) P2006


      18:00
    • 17:00

      Cup LA P2010


      00:00
    • 17:50

      Vänersborgs IF (borta) P2006


      19:00
    • 19:00

      Ytterby IS 2 (hemma) Juniorlag Damer


      21:00
  • 10Lör
    • Heldag

      Linköping Cup P2008

    • Heldag

      Cup LA P2010

    • 08:00

      Wilhelm Fribergs Minnescup P2013


      16:30
    • 08:10

      Cup- ÖIS Grön P2013


      12:00
    • 08:10

      Cup- ÖIS Blå P2013


      12:30
    • 08:30

      Åsa IF (borta) P2006


      09:40
    • 08:30

      Domaruppdrag WHF cup Juniorlag Herrar


      13:00
    • 09:00

      Höstcupen P2007


      00:00
    • 09:00

      Träning P2009


      10:30
    • 09:00

      ÖIS P2011 (hemma) P2011


      18:00
    • 09:35

      Backatorp IF (borta) P2006


      10:45
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 11:45

      Cup- ÖIS Röd P2013


      15:40
    • 12:00

      Lerums IS 1 (hemma) P2007


      14:00
    • 12:10

      Cup- ÖIS Vit P2013


      16:00
    • 12:30

      Gunnilse IS (borta) F2008-10


      14:00
    • 12:30

      Domaruppdrag WHF cup Juniorlag Herrar


      16:30
    • 13:00

      Falkenbergs FF (borta) P17


      15:00
    • 13:55

      Stenungsunds IF (hemma) P2006


      15:00
    • 15:00

      Hermansby IF (hemma) P2006


      16:10
  • 11Sön
    • 00:00

      Linköping Cup P2008


      19:00
    • 00:00

      Cup LA P2010


      20:00
    • 00:00

      Höstcupen P2007


      19:00
    • 08:30

      Domaruppdrag WHF cup Juniorlag Herrar


      13:30
    • 09:00

      Quality Cup 2020 P2006


      19:00
    • 09:00

      Wilhelm Fribergs minnescup F2011


      13:00
    • 09:00

      Wilhelm Fribergs minnescup F2011


      13:00
    • 09:00

      ÖIS P2011 (hemma) P2011


      19:00
    • 09:30

      Vilhelm Fribergs Cup F2012-13


      15:00
    • 09:40

      Match för F2012 - Jitex vs ÖIS F2012-13


      11:00
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 10:00

      bortamatch för F2012 - Jitex vs ÖIS F2011


      12:00
    • 10:00

      Träning F2008-10


      12:00
    • 10:00

      Träning P2012


      11:30
    • 13:00

      Domaruppdrag WHF cup Juniorlag Herrar


      18:00
    • 14:15

      Älvsborg FF (borta) P2005


      16:15
    • 15:30

      Träning P2007


      17:30
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
  • 12Mån
    v.42
  • 13Tis
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 17:30

      Träning P2011


      18:45
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      20:00
    • 18:15

      Träning P2007


      20:15
    • 18:30

      Träning P2005


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:00
    • 19:00

      Fässbergs IF (borta) P2006


      20:30
  • 14Ons
    • 17:00

      Träning Juniorlag Herrar


      18:30
    • 17:15

      Träning P2011


      18:30
    • 17:15

      Träning P2013


      18:30
    • 17:30

      Träning P2012


      18:45
    • 18:30

      Träning P2006


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:00
    • 18:30

      Träning P2008


      20:00
    • 19:30

      IFK Göteborg (borta) P2008


      21:00
    • 20:15

      Qviding FIF Vinröd (hemma) P2005


      22:15
  • 15Tor
  • 16Fre
    • 00:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 18:00

      Träning P2008


      20:00
    • 19:00

      IFK Göteborg Fotbollsakademi (hemma) P2006


      20:30
  • 17Lör
    • 08:00

      Intresseanmälan Wilhelm Friberg Cup Lördagen P2010


      19:00
    • 09:00

      WFM Cup P2012


      14:45
    • 09:00

      WFM cup P2012


      15:30
    • 09:00

      Träning P2009


      10:30
    • 09:30

      WFM cup P2012


      14:45
    • 10:30

      Qviding FIF (hemma) P2011


      11:45
    • 11:30

      WFM cup P2012


      16:00
    • 11:30

      WFM cup P2012


      16:00
    • 11:45

      Qviding FIF (hemma) P2011


      13:00
    • 12:00

      Älvsborg FF (hemma) P2008


      13:30
    • 12:00

      Angered BK Röd (borta) P2007


      14:00
    • 13:30

      Bowling & mat F2011


      16:00
    • 15:00

      Backatorp IF Svart (hemma) P2007


      17:00
    • 15:15

      Hovås Billdal IF (borta) Juniorlag Damer


      17:15
    • 15:30

      Kalmar FF (hemma) P19


      17:30
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Bollkallar P2008


      19:30
    • 18:00

      BK Häcken (borta) P2006


      19:30
  • 18Sön
    • 08:00

      WFM cup P2012


      13:00
    • 08:00

      WFM cup P2012


      13:00
    • 08:00

      Intresseanmälan Wilhelm Friberg Cup söndagen P2010


      18:00
    • 08:00

      WFM Cup F10 F2008-10


      18:00
    • 08:30

      WFM cup P2012


      13:30
    • 08:30

      WFM cup P2012


      13:30
    • 13:00

      Azalea BK Svart (borta) P2007


      15:00
    • 13:00

      F2012, Wilhelm Fribergs Minnescup F2012-13


      17:30
    • 13:30

      Wilhelm Fribergs minnescup F2011


      18:00
    • 16:00

      GAIS (borta) P2006


      17:30
      GAIS Gården (Delsjön)
      Serie: Träningsmatcher 2020
      Samlingsinfo: Ombytt och klar
      Samlingstid: 15:00
      Anteckning: Träningsmatch 11-manna 2x35 min
      Resultat och referat
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:00
  • 19Mån
    v.43
  • 20Tis
  • 21Ons
  • 22Tor
  • 23Fre
  • 24Lör
    • Heldag

      Fotboll24 Invitational P2008

    • 08:00

      Örgryte IS (hemma) P2009


      19:00
    • 10:00

      Mölnlycke IF (hemma) P2011


      11:15
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      00:00
    • 10:00

      Uppstartsträff Ledare Örgryte IS 2014 P2014


      12:00
    • 10:00

      Uppstartsträff Ledare Örgryte IS 2014 F2014


      12:00
    • 11:15

      Mölnlycke IF (hemma) P2011


      12:30
    • 12:00

      Träning P2008


      13:00
    • 12:30

      Varbergs BoIS FC (borta) P2010


      16:00
    • 12:30

      Halmstads BK (borta) P2010


      16:00
    • 14:00

      Assyriska (borta) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Helsingborgs IF (borta) P19


      17:00
    • 15:00

      Lindome GIF (borta) P2006


      16:30
  • 25Sön
    • 00:00

      Fotboll24 Invitational P2008


      19:00
    • 00:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 09:00

      Höstcupen P2008


      17:00
    • 10:15

      Träning P2006


      12:00
    • 12:00

      Träningsmatch mot Näset SK P2012


      14:00
    • 12:00

      Träningsmatch mot Näset SK P2012


      14:00
    • 12:00

      Träningsmatch mot Näset SK P2012


      14:00
    • 13:00

      Sandarna BK (borta) P2010


      15:00
    • 14:00

      Träningsmatch mot Näset SK P2012


      16:00
    • 14:00

      Träningsmatch mot Näset SK P2012


      16:00
    • 14:00

      WFM Cup F09 F2008-10


      18:00
    • 14:30

      Träning F2012-13


      16:00
    • 17:30

      Träning P2010


      19:00
    • 18:00

      Örgryte IS Blå (hemma) P2009


      19:00
    • 19:00

      Kungälvs FF (hemma) Juniorlag Damer


      21:00
    • 19:00

      Träning Juniorlag Herrar


      20:30
  • 26Mån
    v.44
  • 27Tis
  • 28Ons
  • 29Tor
  • 30Fre
    • 10:00

      GAIS Open P2008


      00:00
    • 10:00

      Gais Open P2006


      19:00
    • 10:50

      Vänersborgs FK (hemma) P2008


      11:50
    • 13:35

      Helsingborgs IF (borta) P2008


      14:35
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:15

      AGF Talent (borta) P2008


      18:15
    • 18:00

      Träning P2008


      20:00
  • 31Lör
    • 00:00

      GAIS Open P2008


      16:00
    • 08:00

      Gais Open P2006


      20:00
    • 09:00

      Träning P2009


      10:30
    • 09:30

      Träning P2011


      11:15
    • 10:45

      IFK Göteborg (hemma) P2008


      11:45
    • 11:30

      Rävlanda AIS (hemma) P2008


      13:00
    • 14:00

      Östers IF (hemma) P19


      16:00
    • 14:25

      Brommapojkarna Future Team (hemma) P2008


      15:25