Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om ÖIS Akademi

Följ

ÖIS Akademi

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
ÖIS Akademi
Välj lag

Januari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.1
  • 2Tor
    • Heldag

      LF Elite Cup P2007

  • 3Fre
    • Heldag

      LF Elite Cup P2007

  • 4Lör
  • 5Sön
    • 09:40

      CUP - Wingacupen P2008


      17:00
    • 16:00

      Träning P2007


      18:00
  • 6Mån
    v.2
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 18:00

      Träning P2006


      20:00
    • 18:30

      Träning P2007


      20:00
  • 9Tor
  • 10Fre
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
  • 11Lör
    • 09:00

      Träning P2009


      10:30
    • 10:00

      Kick Off 2020 P2007


      12:00
    • 10:30

      Träning P2006


      12:30
  • 12Sön
  • 13Mån
    v.3
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 16:00

      Träning P2008


      17:30
      Wallenstamhallen Göteborg
      Samlingstid: 15:50
      Anteckning: Brottarfys med ÖIS brottning. Ombytta och klara 16:00 i Wallenstamshallen.
    • 17:00

      Träning Juniorlag Herrar


      18:30
    • 18:00

      Träning P2006


      20:00
    • 18:30

      Träning P2005


      20:00
    • 18:30

      Träning P2007


      20:00
    • 18:30

      Träning P2009


      20:00
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 16:30

      Träning P2011


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:30

      Träning P2008


      19:00
    • 18:00

      Träning P2006


      19:30
  • 18Lör
    • 09:00

      Träning P2009


      10:30
    • 09:30

      Träning P2011


      11:00
    • 12:00

      Träning P17


      13:30
    • 13:30

      Träning P2006


      15:30
  • 19Sön
  • 20Mån
    v.4
  • 21Tis
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 16:30

      Träning P2011


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:30

      Träning P2008


      19:00
    • 18:00

      Angered MBIK (hemma) P19


      20:00
    • 18:00

      Träning P2006


      19:30
  • 25Lör
    • 09:00

      Ungdomskonferens P2012


      17:00
    • 09:30

      Träning P2011


      11:00
    • 10:30

      Träning P2005


      12:00
  • 26Sön
    • 10:00

      Träning P2012


      11:00
    • 11:00

      Träning P2006


      13:00
    • 12:00

      Föräldramöte F2008-10


      13:00
    • 12:00

      Holmalunds IF Alingsås (borta) P2010


      13:00
    • 13:15

      Holmalunds IF Alingsås (borta) P2010


      14:15
    • 13:15

      Älvsborg FF Blå (hemma) P2008


      14:30
    • 13:30

      Träning F2008-10


      15:30
    • 14:30

      Älvsborg FF Svart (hemma) P2008


      15:45
    • 16:00

      Träning P2007


      18:00
    • 16:00

      Träning P2008


      17:30
    • 16:00

      Träning F2011


      17:30
    • 16:00

      Träning F2012


      17:30
    • 16:00

      Träning F2013


      17:30
    • 17:30

      Träning P2010


      19:00
    • 17:30

      Träning Juniorlag Herrar


      19:30
  • 27Mån
    v.5
  • 28Tis
  • 29Ons
  • 30Tor
  • 31Fre
    • 16:30

      Träning P2011


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:30

      Träning P2008


      19:00
    • 18:00

      Träning P2006


      19:30
    • 19:00

      BK Häcken (P19) (borta) P19


      21:00