Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om ÖIS Ungdomsfotboll

Följ

ÖIS

Följ oss för uppdateringar
Följ
ÖIS Ungdomsfotboll
Välj lag

September 2022

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.35
  • 2Fre
    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 18:00

      Träning P15


      19:30
    • 18:00

      Träning P16


      19:30
    • 18:15

      Askims IK Vit (borta) F2012-13


      19:15
    • 18:30

      Jonsereds IF Svart (borta) F-08/09/10


      20:30
    • 19:15

      Askims IK Svart (hemma) P2008


      21:15
    • 20:00

      Skoftebyns IF (borta) P16


      22:00
  • 3Lör
    • 00:00

      Zenithcupen P2014


      00:00
    • 07:30

      Zenithcupen P2014


      12:00
    • 10:00

      Träning Smålirarna


      11:00
    • 12:00

      IFK Göteborg (hemma) P2009


      14:00
    • 12:00

      Sjövalla FK/Mölnlycke IS Svart-Vit (hemma) P2011


      14:00
    • 12:00

      Seriespel P2011


      16:00
    • 12:00

      Zenithcupen P2014


      16:00
    • 12:00

      Zenithcupen P2014


      16:00
    • 13:00

      Lilla Träslövs FF (borta) A-lag Damer


      15:00
    • 13:00

      IFK Värnamo (borta) P19


      15:00
    • 13:15

      Sjövalla FK/Mölnlycke IS Svart (hemma) P2011


      15:15
    • 13:15

      Slottsskogen/Godhem IF Röd (borta) F2011


      15:15
    • 13:15

      Näsets SK 1 (borta) P2012


      15:15
    • 14:15

      Qviding FIF (borta) P17


      16:15
    • 14:30

      Vallens IF (hemma) P2011


      16:30
    • 14:30

      Näsets SK 2 (borta) P2012


      16:30
    • 15:30

      50/50 lotter P2013


      19:00
    • 16:00

      Bollkallar F-08/09/10


      19:00
    • 17:00

      Landskrona BoIS (hemma) A-lag Herrar


      19:00
    • 17:00

      A-lag ÖIS - Landskrona P2015


      19:00
    • 17:00

      ÖIS-Landskrona P2009


      19:00
  • 4Sön
    • Heldag

      Ahlafors cup F2012-13

    • 09:00

      Träning P2015


      10:30
    • 09:30

      Träning F2015


      10:30
    • 10:00

      Älvsborg FF Gul (hemma) P2013


      11:00
    • 10:30

      Solängens BK (borta) F2011


      12:30
    • 11:15

      Lindome GIF 1 (hemma) P2008


      13:15
    • 12:00

      Azalea BK Orange (hemma) P2009


      14:00
    • 13:00

      Kållered SK Blå (hemma) Juniorlag Damer


      15:00
    • 13:30

      Stenkullen GoIK Röd (hemma) P2009


      15:30
    • 14:00

      Träning F2012-13


      15:30
    • 15:30

      Träning P2012


      17:00
    • 15:30

      Solängens BK (borta) F-08/09/10


      17:30
    • 16:45

      Träning P2010


      18:15
    • 17:00

      Träning P2014


      18:30
    • 17:00

      Partille IF FK Vit (hemma) P2012


      19:00
    • 17:00

      Fässbergs IF (hemma) P2011


      19:00
  • 5Mån
    v.36
  • 6Tis
  • 7Ons
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:15

      Träning F2014


      18:30
    • 17:30

      Lindome GIF 4 (hemma) P2013


      19:30
    • 17:30

      Lindome GIF 3 (hemma) P2013


      19:30
    • 18:00

      Träning P2014


      19:30
    • 18:00

      Träning P2012


      19:30
    • 18:00

      Träning P2008


      19:30
    • 18:00

      Träning P2009


      19:30
    • 18:30

      Träning P2011


      20:00
    • 19:30

      Träning Juniorlag Damer


      21:00
  • 8Tor
  • 9Fre
    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 17:00

      Matchcamp Ljungbyhed 2010 P2009


      00:00
    • 17:30

      Kållered SK Vit (hemma) F2012-13


      19:30
    • 17:30

      Kållered SK Blå (hemma) F2012-13


      19:30
    • 17:30

      Träning P2009


      19:00
    • 17:30

      F2013 Match ÖIS vs Kållered SK (Hemma) F2012-13


      18:45
    • 18:00

      Askims IK Röd (hemma) F-08/09/10


      20:00
    • 18:00

      Matchcamp P2010


      00:00
    • 19:30

      Backatorp IF (borta) P15


      21:00
  • 10Lör
    • Heldag

      Matchcamp Ljungbyhed 2010 P2009

    • Heldag

      Matchcamp P2010

    • 08:30

      Attityd Cup F2012-13


      14:00
    • 09:00

      Matchsammandrag 3mot3 P2015


      15:00
    • 09:00

      Zonlag Kungälv/Ale (hemma) F-08/09/10


      10:30
    • 10:00

      Träning Smålirarna


      11:00
    • 10:00

      Bergums IF (borta) P2011


      12:00
    • 10:00

      Seriespel P2011


      16:00
    • 10:00

      Träning P2012


      11:30
    • 11:00

      BK Häcken Vit (hemma) P2010


      13:00
    • 11:30

      Hermansby IF (hemma) P2009


      13:30
    • 11:40

      Zonlag Väster (hemma) F-08/09/10


      13:30
    • 12:00

      Slottsskogen/Godhem IF Vit (borta) P2011


      14:00
    • 12:00

      Hovås Billdal IF 1 (hemma) F2011


      14:00
    • 12:15

      BK Häcken Gul (hemma) P2010


      14:15
    • 13:00

      Bergums IF (hemma) F-08/09/10


      15:00
    • 13:15

      Kärra KIF Gul (borta) P2009


      15:15
    • 13:15

      Slottsskogen/Godhem IF Röd (borta) P2011


      15:15
    • 13:15

      Hovås Billdal IF 2 (hemma) F2011


      15:15
    • 14:30

      IF Mölndal Fotboll 1 (hemma) P2012


      16:30
    • 15:45

      IF Mölndal Fotboll 2 (hemma) P2012


      17:45
    • 16:00

      Solängens BK Grön (borta) P2013


      18:00
    • 16:45

      GAIS (hemma) P16


      18:45
  • 11Sön
    • 00:00

      Matchcamp Ljungbyhed 2010 P2009


      19:00
    • 00:00

      Matchcamp P2010


      19:00
    • 00:00

      Sammandrag P2014


      00:00
    • 09:00

      Matchsammandrag 5 mot 5 F2014


      18:00
    • 09:00

      Träning P2015


      10:30
    • 09:00

      Älvsborg FF Svart (hemma) F2012-13


      10:00
    • 09:00

      Zonlag Lerum/Härryda (hemma) F-08/09/10


      10:30
    • 09:10

      Sammandrag P2014


      13:00
    • 09:10

      Sammandrag P2014


      13:00
    • 09:30

      Träning F2015


      10:30
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      13:00
    • 10:15

      Älvsborg FF Blå (hemma) F2012-13


      11:30
    • 10:30

      Träning P2011


      12:15
    • 12:20

      Fredrikshavn (hemma) P2009


      14:00
    • 12:30

      Sammandrag P2014


      16:20
    • 13:00

      Valinge-Derome DFF (hemma) A-lag Damer


      15:00
    • 15:30

      Träning P2012


      17:00
    • 16:30

      Träning F-08/09/10


      18:00
    • 16:45

      Träning P2010


      18:15
    • 17:00

      Träning P2014


      18:30
    • 17:00

      Askims IK Svart (hemma) F2012-13


      19:00
    • 17:00

      Askims IK Röd (hemma) F2012-13


      19:00
  • 12Mån
    v.37
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P2008


      18:00
    • 16:30

      Träning F2012-13


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 17:15

      Träning F2014


      18:30
    • 17:30

      Hovås Billdal IF Blå (borta) P2013


      19:30
    • 17:30

      Hovås Billdal IF Grön (borta) P2013


      19:30
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:30
    • 18:00

      Träning P2012


      19:30
    • 18:00

      Fysträning P2011


      19:00
    • 18:30

      Träning A-lag Damer


      20:00
    • 18:30

      Träning F2011


      20:00
    • 19:00

      Trelleborgs FF (borta) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:45

      Götaholms BK (hemma) P17


      21:45
  • 13Tis
  • 14Ons
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:15

      Träning F2014


      18:30
    • 18:00

      Träning P2014


      19:30
    • 18:00

      Träning P2012


      19:30
    • 18:00

      Mölnlycke IF Gul (borta) P2013


      20:00
    • 18:00

      Mölnlycke IF Röd (borta) P2013


      20:00
    • 18:00

      Träning P2008


      19:30
    • 18:00

      Träning P2009


      19:30
    • 18:30

      Träning P2011


      20:00
    • 19:30

      Träning Juniorlag Damer


      21:00
  • 15Tor
  • 16Fre
    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:00

      Träningsmatch mot Mossens BK F12 F2012-13


      19:00
    • 17:30

      Falkenbergs FF (borta) P19


      19:30
    • 18:00

      Träning P15


      19:30
    • 18:00

      Träning P16


      19:30
    • 19:15

      Näsets SK Vit (borta) P2008


      21:15
  • 17Lör
    • 09:30

      Träning P2011


      11:15
    • 10:00

      Träning Smålirarna


      11:00
    • 11:00

      Träning P2012


      12:30
    • 12:00

      Älvsborg FF Blå (hemma) F2011


      14:00
    • 13:00

      Hovås Billdal IF (borta) A-lag Damer


      15:00
    • 13:15

      Älvsborg FF Svart (hemma) F2011


      15:15
    • 13:30

      Kållered SK Vit (borta) F-08/09/10


      15:30
    • 13:30

      Matcharrangemang - sälja 50/50-lotter på A-lagets (herr) match P2014


      16:00
    • 14:00

      Norrby IF (borta) P17


      16:00
    • 14:45

      Torslanda IK Grön (borta) P2009


      16:45
    • 14:45

      Träningstrupp tränarutbildning P2008


      16:15
    • 15:00

      Östersund (hemma) A-lag Herrar


      17:00
    • 15:00

      A-lag ÖIS - Östersund P2015


      17:00
    • 15:00

      Bollkalle ÖIS-Östersund P2009


      17:00
    • 15:00

      Utbildning GBG Fotboll ÖIS Camper


      17:00
    • 15:45

      Älvsborg FF (hemma) P2011


      17:00
    • 17:00

      Älvsborg FF Grön (hemma) P2011


      19:00
    • 17:00

      Älvsborg FF (hemma) P2011


      18:15
  • 18Sön
    • Heldag

      Ledigt A-lag Herrar

    • 09:00

      Träning P2015


      10:30
    • 09:00

      Näsets SK Röd (hemma) F2012-13


      10:00
    • 09:30

      Träning F2015


      10:30
    • 10:15

      Näsets SK Gul (hemma) F2012-13


      11:15
    • 10:45

      IF Väster Svart (borta) P2012


      12:45
    • 12:00

      BK Häcken Svart (hemma) P2009


      14:00
    • 12:00

      IF Väster Vit (borta) P2012


      14:00
    • 12:00

      Espanyol Göteborg IF Vit (borta) P2010


      14:00
    • 13:00

      Matchsammandrag 5 mot 5 F2014


      17:30
    • 13:15

      Espanyol Göteborg IF Blå (borta) P2010


      15:15
    • 13:30

      Älvsborg FF Blå (hemma) P2009


      15:30
    • 14:00

      Träning F2012-13


      15:30
    • 15:00

      Landvetter IS Vit (borta) P2008


      17:00
    • 15:30

      Vallens IF (hemma) P16


      17:30
    • 16:30

      Träning F-08/09/10


      18:00
    • 17:00

      Träning P2014


      18:30
    • 17:00

      Proletären FF (hemma) P2013


      19:00
    • 18:00

      Bergums IF 1 (hemma) P2012


      20:00
  • 19Mån
    v.38
  • 20Tis
  • 21Ons
    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      Träningsmatch mot öjersjö F13 F2012-13


      18:30
    • 17:15

      Träning F2014


      18:30
    • 17:30

      Träning P2013


      18:45
    • 18:00

      Träning P2014


      19:30
    • 18:00

      Träning P2012


      19:30
    • 18:00

      Träning P2008


      19:30
    • 18:00

      Träning P2009


      19:30
    • 18:30

      Träning P2011


      20:00
    • 20:15

      BK Häcken Svart (hemma) P15


      22:15
  • 22Tor
  • 23Fre
    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 18:30

      Hovås Billdal IF (borta) P16


      20:30
    • 19:30

      Mölnlycke IF Svart (borta) P2009


      21:30
  • 24Lör
    • 09:00

      Träning P15


      10:30
    • 09:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 09:00

      Träning P16


      10:30
    • 10:00

      Träning Smålirarna


      11:00
    • 10:15

      Älvsborg FF Blå (borta) P2011


      12:15
    • 10:15

      Träning P2011


      12:45
    • 11:00

      Västra Frölunda IF Gul (borta) P2011


      13:00
    • 11:00

      Önnereds IK Grön (hemma) P2010


      13:00
    • 11:15

      Västra Frölunda IF (hemma) P17


      13:15
    • 11:30

      Älvsborg FF Svart (borta) P2011


      13:30
    • 12:15

      Önnereds IK Röd (hemma) P2010


      14:15
    • 13:30

      Skövde AIK (hemma) P19


      15:30
    • 15:45

      Sävedalens IF Vit (hemma) P2008


      17:45
    • 15:45

      Näsets SK 2 (borta) F2011


      17:45
    • 17:00

      Näsets SK 1 (borta) F2011


      19:00
  • 25Sön
    • 00:00

      Sammandrag P2014


      00:00
    • 07:50

      Sammandrag P2014


      11:20
    • 08:25

      Sammandrag P2014


      11:55
    • 09:00

      Träning P2015


      10:30
    • 09:00

      BK Häcken Svart (borta) P2010


      11:00
    • 09:00

      Norrby Borås Arena Cup P2012


      16:00
    • 09:00

      Norrby Borås Arena Cup P2012


      16:00
    • 09:00

      Norrby Borås Arena Cup P2012


      16:00
    • 09:30

      Träning F2015


      10:30
    • 10:00

      Atletico Göteborg FC (hemma) P2011


      11:15
    • 11:25

      Sammandrag P2014


      14:55
    • 13:00

      Stafsinge IF (hemma) A-lag Damer


      15:00
    • 13:00

      Öckerö IF (hemma) F-08/09/10


      15:00
    • 13:00

      Mölnlycke IF Svart (borta) F2012-13


      15:00
    • 13:00

      Mölnlycke IF Vit (borta) F2012-13


      15:00
    • 13:00

      ÖIS Enkronasmatch Damer F2012-13


      15:00
    • 13:30

      Kärra KIF Blå (hemma) P2008


      15:30
    • 14:00

      Träning F2012-13


      15:30
    • 14:30

      Ahlafors IF (hemma) P2009


      16:30
    • 15:15

      Qviding FIF Vinröd (hemma) F-08/09/10


      17:15
    • 15:30

      Mölnlycke IF Grön (borta) P2013


      17:30
    • 15:35

      Matchsammandrag 5 mot 5 F2014


      18:40
    • 16:00

      Proletären FF 1 (borta) P2009


      18:00
    • 16:30

      Ytterby IS 1 (borta) Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:45

      Träning P2010


      18:15
    • 17:00

      Träning P2014


      18:15
    • 17:00

      Lindome GIF Vit (hemma) F2012-13


      19:00
    • 17:00

      Lindome GIF Svart (hemma) F2012-13


      19:00
    • 18:00

      IFK Hindås Blå (hemma) P2013


      20:00
    • 18:00

      IFK Hindås Vit (hemma) P2013


      20:00
  • 26Mån
    v.39
  • 27Tis
  • 28Ons
  • 29Tor
  • 30Fre
    • Heldag

      Quality Cup P2010

    • 08:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 18:00

      Träning P15


      19:30
    • 18:00

      Träning P16


      19:30
    • 19:00

      Mölnlycke IF Svart (borta) P2008


      21:00
    • 19:00

      Jonsereds IF Svart (borta) P2008


      21:00