Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Mariedals IK

Följ

Mariedals IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Maj 2023

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.18
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:30

      Träning P12


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning P07-08


      19:30
    • 19:00

      Träning Herrlag


      20:30
  • 2Tis
    • 17:00

      Träning Blå grupp


      18:15
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning P14


      19:00
    • 17:30

      Träning P15


      18:30
    • 17:30

      Träning F14-16


      18:30
    • 17:30

      Träning P16


      19:00
    • 17:30

      Träning FP-17


      18:30
    • 17:30

      Träning P13


      19:00
    • 18:00

      Träning Gul grupp


      20:30
    • 19:00

      Träning F08-10


      20:30
    • 19:00

      Träning Herrlag


      20:30
  • 3Ons
    • 16:30

      Träning P12


      18:00
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 19:00

      Träning P07-08


      20:30
  • 4Tor
    • 17:00

      Träning Blå grupp


      18:15
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning P14


      19:00
    • 17:30

      Träning P15


      18:30
    • 17:30

      Träning F14-16


      18:30
    • 17:30

      Träning P16


      19:00
    • 17:30

      Träning FP-17


      18:30
    • 17:30

      Träning P13


      19:00
    • 18:00

      Träning Gul grupp


      20:30
    • 18:00

      IF Elfsborg (borta) F08-10


      20:00
    • 19:30

      Kronängs IF (hemma) Herrlag


      21:30
  • 5Fre
    • 18:00

      Träning P10


      19:00
    • 23:00

      Cupförfrågan 4-6/8. Läs info. F08-10


      00:00
  • 6Lör
    • 00:00

      Cupförfrågan 4-6/8. Läs info. F08-10


      00:00
    • 11:00

      Byttorps IF Svart (borta) P11


      13:00
    • 14:00

      Svenljunga IK (borta) Damlag


      16:00
    • 14:00

      Hestrafors IF (hemma) P10


      15:00
  • 7Sön
    • 10:00

      Sjövik (hemma) P14


      11:00
    • 10:00

      Mariedals IK Blå (hemma) P14


      14:00
    • 11:00

      Seriepremiär Hemma 12,00 Annelund Lag Blå P12


      14:00
    • 11:00

      Säven (hemma) P14


      12:00
    • 11:00

      Östadkulle (hemma) P14


      12:00
    • 12:00

      Match mot Bredared hemma P13


      13:30
    • 12:00

      Sjövik (borta) P14


      13:00
    • 13:00

      Östadkulle (borta) P14


      14:00
    • 13:00

      Säven (hemma) P14


      14:00
    • 13:30

      IF Olsfors (hemma) P11


      15:30
    • 15:15

      Seriepremiär borta 17,00 Alingsås IF svart Lag Vit P12


      19:15
    • 16:00

      Fritsla IF (hemma) F08-10


      18:00
    • 18:00

      Rydboholms SK (borta) P07-08


      20:00
  • 8Mån
    v.19
  • 9Tis
    • 17:00

      Träning Blå grupp


      18:15
    • 17:30

      Träning P14


      19:00
    • 17:30

      Träning F14-16


      18:30
    • 17:30

      Träning P16


      19:00
    • 17:30

      Träning FP-17


      18:30
    • 17:30

      Träning P15


      18:30
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning P13


      19:00
    • 18:00

      Träning Gul grupp


      20:30
    • 18:00

      Sandhults SK (borta) P13


      20:00
    • 19:00

      Träning F08-10


      20:30
    • 19:00

      Träning P07-08


      20:30
  • 10Ons
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:30

      Träning P12


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Träning Damlag


      19:00
    • 19:00

      Träning Herrlag


      20:30
    • 19:30

      Hedared/Sandhult (hemma) Herrlag


      21:30
    • 19:30

      Samling U-lags match P07-08


      22:00
  • 11Tor
    • 17:00

      Träning Blå grupp


      18:15
    • 17:30

      Träning P14


      19:00
    • 17:30

      Träning F14-16


      18:30
    • 17:30

      Träning P16


      19:00
    • 17:30

      Träning FP-17


      18:30
    • 17:30

      Träning P15


      18:30
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning P13


      19:00
    • 18:00

      Träning Gul grupp


      20:30
    • 18:45

      Träning Damlag


      20:30
    • 19:00

      Träning F08-10


      20:30
    • 19:00

      Horreds IF (borta) Herrlag


      21:00
    • 19:00

      Träning P07-08


      20:30
  • 12Fre
    • 18:00

      Träning P10


      19:30
  • 13Lör
    • 09:00

      Sammandrag Mariedal P15


      13:00
  • 14Sön
    • 12:00

      Timmele/Hössna (hemma) P11


      14:00
    • 12:30

      Hemma match 13,30 Borgstena IF Lag Vit P12


      15:30
    • 16:00

      Alingsås KIK (hemma) Damlag


      18:00
    • 16:00

      Sandareds IF Vit (borta) P11


      18:00
    • 16:45

      Borta match 18,00 Sjömarken if vit Lag Blå P12


      19:45
    • 17:00

      Byttorps IF (borta) P10


      20:00
    • 17:15

      Ulricehamns IFK (borta) F08-10


      19:15
    • 18:00

      Svenljunga/Högvad (hemma) P07-08


      20:00
  • 15Mån
    v.20
  • 16Tis
    • 17:00

      Träning Blå grupp


      18:15
    • 17:30

      Träning P14


      19:00
    • 17:30

      Träning F14-16


      18:30
    • 17:30

      Träning P16


      19:00
    • 17:30

      Träning FP-17


      18:30
    • 17:30

      Träning P15


      18:30
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning P13


      19:00
    • 18:00

      Träning Gul grupp


      20:30
    • 19:00

      Träning F08-10


      20:30
    • 19:00

      Träning P07-08


      20:30
  • 17Ons
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:30

      Träning P12


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 19:00

      Träning P07-08


      20:00
    • 19:30

      Sätila SK (hemma) Herrlag


      21:30
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 18:00

      Träning P10


      19:30
  • 20Lör
    • 09:00

      Trollevi cupen P15


      14:00
  • 21Sön
    • 10:00

      Borta match 11,30 Gerdsken Lag Vit P12


      14:00
    • 11:00

      Hemma Match 12,00 Rävlanda Lag Blå P12


      13:30
    • 12:00

      Bergdalens IK Svart (hemma) P13


      14:00
    • 13:30

      Borås AIK (hemma) P11


      15:30
    • 15:00

      Hässleholmen BK (borta) P11


      17:00
    • 15:00

      Sandareds IF (hemma) P10


      16:30
    • 16:00

      Fristads GoIF Grön (borta) P13


      18:00
    • 17:00

      Timmele/Hössna (borta) P07-08


      19:00
    • 18:00

      Sjömarkens IF (borta) Damlag


      20:00
    • 19:00

      Byttorps IF (borta) F08-10


      21:00
  • 22Mån
    v.21
  • 23Tis
    • 17:00

      Träning Blå grupp


      18:15
    • 17:30

      Träning P14


      19:00
    • 17:30

      Träning F14-16


      18:30
    • 17:30

      Träning P16


      19:00
    • 17:30

      Träning FP-17


      18:30
    • 17:30

      Träning P15


      18:30
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning P13


      19:00
    • 18:00

      Träning Gul grupp


      20:30
    • 19:00

      Gånghester/Målsryd (borta) P07-08


      21:00
    • 19:00

      Träning F08-10


      20:30
  • 24Ons
    • 16:30

      Hemma Match 17,30 Kronäng If Lag Vit P12


      19:00
    • 17:30

      Träning Damlag


      19:00
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 19:00

      Fristad/Sparsör/Borgstena (borta) F08-10


      21:00
    • 19:00

      Träning Herrlag


      20:30
  • 25Tor
    • 17:00

      Träning Blå grupp


      18:15
    • 17:30

      Träning F14-16


      18:30
    • 17:30

      Träning FP-17


      18:30
    • 17:30

      Träning P15


      18:30
    • 17:30

      Träning P13


      19:00
    • 18:00

      Träning Gul grupp


      20:30
    • 18:45

      Träning Damlag


      20:30
    • 19:00

      Träning F08-10


      20:30
    • 19:00

      Fritsla IF (borta) Herrlag


      21:00
    • 19:00

      Träning P07-08


      20:30
    • 19:15

      Öxnevalla/Svansjö (hemma) F08-10


      21:15
  • 26Fre
    • 18:00

      Träning P10


      19:30
  • 27Lör
    • 11:00

      Toarpsalliansen (hemma) F08-10


      13:00
    • 15:00

      Bjärke (hemma) P14


      18:00
    • 16:00

      Norrby IF Vit (borta) P11


      18:00
      Ramnavallen
      Serie: Division 9 Borås Pojkar
      Samlingsinfo: Ramnavallen
      Samlingstid: 15:15
      Anteckning: Calle Yhon Peter
      Resultat och referat
  • 28Sön
    • 10:00

      Fristads GoIF Vit (borta) P13


      12:00
    • 12:00

      Ulricehamns IFK Blå (hemma) P11


      14:00
    • 12:00

      Dalsjöfors GoIF Grön (hemma) P13


      14:00
    • 12:00

      Bergdalen (hemma) P14


      15:00
    • 15:00

      Elfsborg-Mff P14


      20:00
  • 29Mån
    v.22
    • 17:30

      Träning Blå grupp


      18:45
    • 17:30

      Träning P10


      19:00
    • 17:30

      Träning P11


      19:00
    • 17:30

      Borta match 18,30 Borås AIK Lag Blå P12


      20:15
    • 17:30

      Träning F14-16


      18:30
    • 17:30

      Träning P12


      19:00
    • 18:45

      Träning Gul grupp


      20:45
    • 18:45

      Träning Damlag


      20:30
    • 19:00

      Träning Herrlag


      20:30
    • 19:30

      Töllsjö IF (hemma) Herrlag


      21:30
  • 30Tis
    • 17:00

      Träning Blå grupp


      18:15
    • 17:30

      Träning P14


      19:00
    • 17:30

      Träning P16


      19:00
    • 17:30

      Träning FP-17


      18:30
    • 17:30

      Träning P15


      18:30
    • 17:30

      Träning F11


      19:00
    • 17:30

      Träning P13


      19:00
    • 18:00

      Träning Gul grupp


      20:30
    • 19:00

      Träning F08-10


      20:30
    • 19:00

      Träning P07-08


      20:30
  • 31Ons