Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lillån FK

Följ

Lillån FK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Lillån FK
Välj lag

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Match P12, 5-mannaplanerna samt omkl 1+2 Bokningar


      20:00
    • 18:15

      Scandinavian FC Örebro (hemma) Herrlag


      20:15
    • 18:30

      IFK Kumla Fotboll (hemma) F07-09


      19:45
    • 18:30

      ÖSK (hemma) P-12


      19:30
    • 19:00

      Skyllbergs IK (hemma) U15/16


      21:00
  • 2Ons
  • 3Tor
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:15
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
  • 4Fre
    • 18:00

      Vretstorps IF (borta) P-08


      20:00
  • 5Lör
    • 10:00

      Serimatch P-07


      11:30
    • 10:00

      Glanshammars IF (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      BK Forward Svart (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      Blå (borta) P-12


      11:00
    • 10:30

      Kolsva IF (borta) U15/16


      12:30
    • 12:00

      AC Academy match Bokningar


      15:00
    • 14:00

      Poolspel omg3 Östra Almby FK2 (borta) P-11


      15:00
    • 15:00

      SMÅ IF (hemma) Herrlag


      17:00
  • 6Sön
    • 10:30

      Latorps IF (hemma) F-12/13


      11:30
    • 10:30

      IFK Kumla (hemma) F-12/13


      11:30
    • 11:00

      IF Eker Örebro Vit (borta) F-10/11


      12:30
    • 11:30

      Latorps IF (borta) P-10


      12:45
    • 17:00

      Mosjö/Sköllersta (borta) F07-09


      19:00
    • 17:00

      Träning Bollkul 2014


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
  • 7Mån
    v.37
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:45

      Träning F07-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Match Bokningar


      20:00
    • 18:30

      Serimatch P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning U15/16


      20:30
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      ÖrebroSyrianska IF (hemma) F07-09


      19:45
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10/11


      19:00
    • 17:45

      Träning F07-09


      19:15
    • 18:15

      Träning F-12/13


      19:15
    • 19:00

      Öppen Distriktsträning P05 för anmälda spelare U15/16


      20:30
  • 10Tor
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:15
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
  • 11Fre
  • 12Lör
    • 10:00

      IK Sturehov Röd (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Östra Almby FK (borta) F-12/13


      11:00
    • 11:00

      Serimatch P-07


      12:30
    • 14:00

      Adolfsbergs IK Grön (hemma) P-08


      16:00
  • 13Sön
    • 10:00

      ÖSK Söder (borta) F07-09


      12:00
    • 10:00

      Östansjö IF (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK 2 (hemma) U15/16


      12:00
    • 11:00

      Lillån - Marieberg (hemma) P-11


      12:00
    • 12:00

      Ervalla SK/Axberg (hemma) P-09


      14:00
    • 14:00

      IFK Örebro (borta) Herrlag


      16:00
    • 14:00

      IFK Lindesberg (borta) F-12/13


      15:00
    • 15:00

      Träning F-10/11


      16:30
    • 17:00

      Träning Bollkul 2014


      19:00
  • 14Mån
    v.38
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:45

      Träning F07-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning U15/16


      20:30
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 19:00

      Hällefors (hemma) U15/16


      21:00
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:00
    • 17:30

      Föräldramöte IBK P08 Kl 17,30-19,30 Bokningar


      19:30
    • 17:30

      Träning F-10/11


      19:00
    • 17:45

      Träning F07-09


      19:15
    • 18:00

      Seriematch mot BK forward P-09


      19:30
    • 18:30

      Örebro SK Söder Vit (hemma) F-12/13


      19:30
    • 18:30

      Örebro SK Söder Svart (hemma) F-12/13


      19:30
  • 17Tor
    • 17:00

      BK Forward U15:2 (hemma) U15/16


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Mosjö SK 2 Gul (borta) F-10/11


      20:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:15
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
  • 18Fre
  • 19Lör
    • 10:30

      IK Sturehov (hemma) F-12/13


      11:30
    • 11:00

      Seriematch P-07


      12:30
    • 11:00

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) P-10


      12:45
    • 14:00

      Adolfsbergs IK Vit (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      IF Eker Örebro (hemma) Herrlag


      17:00
  • 20Sön
    • 09:30

      Match (hemma) mot Askersund P-11


      11:00
    • 10:00

      IF Eker Örebro Röd (borta) P-10


      11:40
    • 11:00

      KIF Örebro DFF 3 (hemma) F-10/11


      12:30
      Lillåvallen 7-2
      Serie: F10/12 (7mot7) 4 Mellersta höst
      Samlingsinfo: Pumphuset
      Samlingstid: 10:15
      Anteckning: Hemmamatch mot KIF.

      Vi träffas vid pumphuset 10.15 ombytta och klara med egen vattenflaska. Minimalt med publik tack.

      Vi spelar två matcher denna vecka, ditt barn spelar en av dem.
      Resultat och referat
    • 14:00

      Fagersta Södra IK 1 (borta) U15/16


      16:00
    • 16:00

      Träning F07-09


      17:30
    • 17:00

      Träning Bollkul 2014


      19:00
    • 17:00

      Match P-13


      18:00
  • 21Mån
    v.39
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:45

      Träning F07-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Möte inför 2021 U15/16


      19:30
    • 19:00

      Träning U15/16


      20:30
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
  • 23Ons
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Adolfsberg IK (borta) F07-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:15
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
  • 25Fre
    • 19:00

      FK Bosna 92 (borta) Herrlag


      21:00
  • 26Lör
    • 10:00

      IFK Lindesberg 3 (hemma) P-10


      11:45
    • 10:00

      Hovsta IF (hemma) P-09


      11:15
    • 10:00

      Örebro SK Söder 4 (borta) F-10/11


      11:30
    • 11:00

      IK Sturehov Röd (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Seriematch P-07


      12:30
    • 11:00

      Lindesberg-Lillån (borta) P-11


      12:00
    • 13:00

      KIF Örebro DFF (hemma) F07-09


      14:30
  • 27Sön
    • 09:45

      Coach P-09


      12:15
    • 10:00

      Örebro SK FK Vit Röd (hemma) P-09


      11:15
    • 10:00

      IF Eker Örebro Vit (borta) P-10


      11:45
    • 11:00

      IFK Askersund (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Östansjö IF (hemma) F-10/11


      12:30
    • 13:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 2 (hemma) P-08


      14:00
    • 13:15

      Match P12, 5-mannaplanerna samt omkl 1+2 Bokningar


      15:00
    • 14:00

      IK Sturehov (hemma) P-12


      15:00
    • 15:00

      Rynninge IK Blå - Lillån P-11


      16:00
    • 16:00

      Träning F07-09


      17:30
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
  • 28Mån
    v.40
    • 17:30

      Hovsta IF Svart (borta) P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:45

      Träning F07-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:30

      Möte inför 2021 för 04or. U15/16


      19:30
    • 19:00

      Träning U15/16


      20:30
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 19:00

      Arboga Södra IF P05 (hemma) U15/16


      21:00
  • 30Ons