Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Lillån FK

Följ

Lillån FK

Följ oss för uppdateringar
Följ
Lillån FK
Välj lag

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Match P12, 5-mannaplanerna samt omkl 1+2 Bokningar


      20:00
    • 18:15

      Scandinavian FC Örebro (hemma) Herrlag


      20:15
    • 18:30

      IFK Kumla Fotboll (hemma) F07-09


      19:45
    • 18:30

      ÖSK (hemma) P-12


      19:30
    • 19:00

      Skyllbergs IK (hemma) U15/16


      21:00
  • 2Ons
  • 3Tor
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:15
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
  • 4Fre
    • 18:00

      Vretstorps IF (borta) P-08


      20:00
  • 5Lör
    • 10:00

      Serimatch P-07


      11:30
    • 10:00

      Glanshammars IF (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      BK Forward Svart (borta) P-10


      12:00
    • 10:00

      Blå (borta) P-12


      11:00
    • 10:30

      Kolsva IF (borta) U15/16


      12:30
    • 12:00

      AC Academy match Bokningar


      15:00
    • 14:00

      Poolspel omg3 Östra Almby FK2 (borta) P-11


      15:00
    • 15:00

      SMÅ IF (hemma) Herrlag


      17:00
  • 6Sön
    • 10:30

      Latorps IF (hemma) F-12/13


      11:30
    • 10:30

      IFK Kumla (hemma) F-12/13


      11:30
    • 11:00

      IF Eker Örebro Vit (borta) F-10/11


      12:30
    • 11:30

      Latorps IF (borta) P-10


      12:45
    • 17:00

      Mosjö/Sköllersta (borta) F07-09


      19:00
    • 17:00

      Träning Bollkul 2014


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
  • 7Mån
    v.37
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:45

      Träning F07-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Match Bokningar


      20:00
    • 18:30

      Serimatch P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning U15/16


      20:30
  • 8Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      ÖrebroSyrianska IF (hemma) F07-09


      19:45
  • 9Ons
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10/11


      19:00
    • 17:45

      Träning F07-09


      19:15
    • 18:15

      Träning F-12/13


      19:15
    • 19:00

      Öppen Distriktsträning P05 för anmälda spelare U15/16


      20:30
  • 10Tor
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:15
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
  • 11Fre
  • 12Lör
    • 10:00

      IK Sturehov Röd (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Östra Almby FK (borta) F-12/13


      11:00
    • 11:00

      Serimatch P-07


      12:30
    • 14:00

      Adolfsbergs IK Grön (hemma) P-08


      16:00
  • 13Sön
    • 10:00

      ÖSK Söder (borta) F07-09


      12:00
    • 10:00

      Östansjö IF (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Karlslunds IF HFK 2 (hemma) U15/16


      12:00
    • 11:00

      Lillån - Marieberg (hemma) P-11


      12:00
    • 12:00

      Ervalla SK/Axberg (hemma) P-09


      14:00
    • 14:00

      IFK Örebro (borta) Herrlag


      16:00
    • 14:00

      IFK Lindesberg (borta) F-12/13


      15:00
    • 15:00

      Träning F-10/11


      16:30
    • 17:00

      Träning Bollkul 2014


      19:00
  • 14Mån
    v.38
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:45

      Träning F07-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning U15/16


      20:30
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 19:00

      Hällefors (hemma) U15/16


      21:00
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:00
    • 17:30

      Föräldramöte IBK P08 Kl 17,30-19,30 Bokningar


      19:30
    • 17:30

      Träning F-10/11


      19:00
    • 17:45

      Träning F07-09


      19:15
    • 18:00

      Seriematch mot BK forward P-09


      19:30
    • 18:30

      Örebro SK Söder Vit (hemma) F-12/13


      19:30
    • 18:30

      Örebro SK Söder Svart (hemma) F-12/13


      19:30
  • 17Tor
    • 17:00

      BK Forward U15:2 (hemma) U15/16


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Mosjö SK 2 Gul (borta) F-10/11


      20:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:15
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
  • 18Fre
  • 19Lör
    • 10:30

      IK Sturehov (hemma) F-12/13


      11:30
    • 11:00

      Seriematch P-07


      12:30
    • 11:00

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) P-10


      12:45
    • 14:00

      Adolfsbergs IK Vit (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      IF Eker Örebro (hemma) Herrlag


      17:00
  • 20Sön
    • 09:30

      Match (hemma) mot Askersund P-11


      11:00
    • 10:00

      IF Eker Örebro Röd (borta) P-10


      11:40
    • 11:00

      KIF Örebro DFF 3 (hemma) F-10/11


      12:30
    • 14:00

      Fagersta Södra IK 1 (borta) U15/16


      16:00
      Onsjövallen
      Serie: Pojkar 11m11 Blå (3) Höst
      Samlingsinfo: Circle K Svampen
      Samlingstid: 12:00
      Anteckning: Glöm ej duschombyte för trevligare samåkning.
      Glöm ej större mellanmål att ta på vägen före match om ni inte hinner lunch hemma. Då räcker litet mellanmål. Även matsäck/pengar för ev sen lunch på vägen hem. Vi ses!
      Resultat och referat
    • 16:00

      Träning F07-09


      17:30
    • 17:00

      Träning Bollkul 2014


      19:00
    • 17:00

      Match P-13


      18:00
  • 21Mån
    v.39
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:45

      Träning F07-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Möte inför 2021 U15/16


      19:30
    • 19:00

      Träning U15/16


      20:30
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
  • 23Ons
  • 24Tor
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:30

      Adolfsberg IK (borta) F07-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
    • 18:15

      Träning P-13


      19:15
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
  • 25Fre
    • 19:00

      FK Bosna 92 (borta) Herrlag


      21:00
  • 26Lör
    • 10:00

      IFK Lindesberg 3 (hemma) P-10


      11:45
    • 10:00

      Hovsta IF (hemma) P-09


      11:15
    • 10:00

      Örebro SK Söder 4 (borta) F-10/11


      11:30
    • 11:00

      IK Sturehov Röd (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Seriematch P-07


      12:30
    • 11:00

      Lindesberg-Lillån (borta) P-11


      12:00
    • 13:00

      KIF Örebro DFF (hemma) F07-09


      14:30
  • 27Sön
    • 09:45

      Coach P-09


      12:15
    • 10:00

      Örebro SK FK Vit Röd (hemma) P-09


      11:15
    • 10:00

      IF Eker Örebro Vit (borta) P-10


      11:45
    • 11:00

      IFK Askersund (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Östansjö IF (hemma) F-10/11


      12:30
    • 13:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 2 (hemma) P-08


      14:00
    • 13:15

      Match P12, 5-mannaplanerna samt omkl 1+2 Bokningar


      15:00
    • 14:00

      IK Sturehov (hemma) P-12


      15:00
    • 15:00

      Rynninge IK Blå - Lillån P-11


      16:00
    • 16:00

      Träning F07-09


      17:30
    • 17:00

      Träning U15/16


      18:30
  • 28Mån
    v.40
    • 17:30

      Hovsta IF Svart (borta) P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning P-10


      19:00
    • 17:45

      Träning F07-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-11


      19:15
    • 18:30

      Möte inför 2021 för 04or. U15/16


      19:30
    • 19:00

      Träning U15/16


      20:30
  • 29Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 19:00

      Arboga Södra IF P05 (hemma) U15/16


      21:00
  • 30Ons