Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kvarnsvedens IK

Följ

Kvarnsvedens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.36
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam-A


      19:00
    • 17:45

      Träning FP-12


      19:15
    • 17:50

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10/11


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:45
    • 19:30

      Korsnäs IF FK (hemma) P-04


      21:30
  • 2Ons
    • 16:30

      Träning F17-15 U


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:45

      Falu BS FK (borta) P-05


      19:45
    • 17:50

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam-A


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F17


      19:00
    • 19:15

      Forssa BK (borta) U17


      21:15
    • 20:00

      Gustafs GoIF A (hemma) F19


      22:00
  • 3Tor
    • 16:30

      Träning F-10/11


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 16:30

      Träning F19


      18:00
    • 16:30

      Träning F17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning F17-15 U


      18:30
    • 17:45

      Korsnäs IF FK gul (borta) P-06


      19:45
    • 17:45

      Träning FP-12


      19:15
    • 17:50

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam-A


      19:30
    • 18:30

      Sollerö IF (borta) F17-15 U


      20:30
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 4Fre
    • 16:00

      Träning F19


      17:30
    • 16:00

      Träning F17


      17:30
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:30

      Träning Dam-A


      18:30
    • 18:00

      Korsnäs IF FK (borta) P-11


      19:30
    • 19:00

      Östansbo IS (hemma) F17


      21:00
  • 5Lör
    • 09:00

      Träningsmatch P-13


      10:30
    • 10:00

      Kvarnsveden Röd (hemma) P-11


      11:30
    • 10:00

      Torsångs IF (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      Sundborns GoIF (hemma) F-08


      12:00
    • 10:45

      Samuelsdals IF Svart (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      IF Tunabro (hemma) P-06


      13:00
    • 13:00

      AIK (borta) Dam-A


      15:00
    • 15:00

      Skiljebo SK (hemma) Herr-A


      17:00
  • 6Sön
    • 00:00

      Ludvika FK (borta) P-06


      02:00
    • 10:00

      Bullermyrens IK (hemma) F-10/11


      12:00
    • 10:30

      Tunabro 1 (hemma) FP-12


      11:30
    • 11:00

      Avesta AIK (borta) F-08


      13:00
    • 11:30

      IF Tunabro (hemma) P-09


      13:30
    • 12:00

      Säters IF FK (borta) P-10


      13:30
    • 13:00

      Vika IF (hemma) P-09


      15:00
    • 13:30

      Islingby IK (borta) F-07


      15:30
    • 14:00

      Falu BS FK (hemma) U17


      16:00
    • 15:00

      IK Uppsala Fotboll (borta) F19


      17:00
    • 15:00

      Leksands IF FK (borta) P-10


      16:30
    • 16:00

      Envikens IF (borta) F-09


      18:00
    • 16:00

      Avesta AIK (borta) F-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Östansbo IS (hemma) F17-15 U


      19:00
    • 17:30

      Slätta SK gul (hemma) F-09


      19:30
  • 7Mån
    v.37
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning F19


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:50

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10/11


      19:15
    • 18:00

      Träning Dam-A


      19:30
    • 19:00

      DFF Öppen träning 4, 11 mot 11 F17-15 U


      20:30
    • 19:00

      DFF öppen träning 8, 11 mot 11 F17-15 U


      20:30
    • 19:00

      DFF Öppen träning Flickor 16/04 F17


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 8Tis
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Stora Tuna IK (hemma) P-10


      18:30
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam-A


      19:00
    • 17:45

      Träning FP-12


      19:15
    • 17:50

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10/11


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      19:45
    • 18:45

      Falu BS FK (borta) P-04


      21:45
    • 19:00

      Match i Svenska cupen mot BK30 F19


      21:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 9Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning F17-15 U


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:50

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam-A


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 19:30

      Träning F19


      21:00
    • 19:30

      Träning F17


      21:00
  • 10Tor
    • 16:30

      Träning F17


      18:00
    • 16:30

      Träning F19


      18:00
    • 16:30

      Träning F-10/11


      18:00
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F17-15 U


      18:30
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:45

      Träning FP-12


      19:15
    • 17:50

      Träning F-08


      19:30
    • 17:50

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 11Fre
    • 16:00

      Träning F19


      17:30
    • 16:00

      Träning F17


      17:30
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:30

      IF Tunabro (hemma) F-07


      19:30
    • 17:30

      Träning Dam-A


      18:30
  • 12Lör
    • 10:00

      Sundborns GoIF (hemma) F-08


      12:00
    • 10:00

      Slätta SK (hemma) F-06


      12:00
    • 10:00

      Korsnäs IF FK Svart (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      Gustafs GoIF (borta) P-11


      11:30
    • 10:00

      Korsnäs IF FK Svart (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Torsångs IF (hemma) P-08


      12:00
    • 10:30

      Forssa BK (borta) P-10


      12:00
    • 10:30

      Forssa BK blå (borta) P-09


      12:30
    • 12:00

      IK Brage (borta) P-06


      14:00
    • 13:30

      Forssa BK (borta) F-09


      15:30
    • 14:00

      Hudiksvalls Förenade FF (borta) Herr-A


      16:00
    • 14:30

      Bollflicka F-08


      17:00
    • 15:00

      Lidköpings FK (hemma) Dam-A


      17:00
  • 13Sön
    • 11:00

      IF Tunabro (borta) F-08


      13:00
    • 11:00

      Skiljebo SK (hemma) F17


      13:00
    • 11:00

      Forssa BK (borta) P-08


      13:00
    • 11:30

      Säters IF FK (hemma) F-10/11


      13:30
    • 13:00

      Karlslunds IF FK (P15) (hemma) P-05


      15:00
    • 14:00

      Piteå IF DFF (hemma) F19


      16:00
    • 14:00

      Envikens IF (borta) F-10/11


      16:00
    • 14:30

      Korsnäs IF FK (hemma) F-09


      16:30
    • 15:15

      Falu BS FK (borta) F-07


      17:15
    • 16:00

      Slätta SK (hemma) P-10


      17:30
    • 17:00

      Falu BS FK (borta) F17-15 U


      19:00
    • 17:10

      IK Brage grön (borta) P-09


      19:10
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
  • 14Mån
    v.38
    • 16:30

      Träning F17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Stora Tuna IK (borta) F19


      19:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:30
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:45

      Träning F17-15 U


      19:00
    • 17:50

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam-A


      19:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 15Tis
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam-A


      19:00
    • 17:50

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10/11


      19:30
    • 18:00

      Föräldramöte F-10/11


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      21:00
    • 18:15

      Träning F-07


      19:45
  • 16Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träningsmatch P-13


      18:15
      Teknikplanen IP
      Samlingstid: 16:30
      Anteckning: Hej,
      dags för match. Denna gång på vår ordinarie träningstid.

      Kvarnsvedens IK - Säters IF
      Datum: onsdag den 16:e september
      Tid för samling: 16:30
      Plats: Kvarnsvedens IP
      Vi samlas kl. 16:30, matchen börjar dock kl. 17:00 och kommer att hålla på till ca kl. 18:15
      Vill påminna alla att ta med er vattenflaska och de obligatoriska benskydden.

      Angående Corona. Vi har fått nya direktiv ifrån klubben, men som ni vet är det en begränsning på 50 personer vid allmänna tillställningar. Så för att vi ska kunna hålla oss inom denna gräns så ber vi er hålla er på max 2 personer per spelare, detta ger också utrymme för bortalaget.
      Det är dock viktigt att om man har symptom att man håller sig hemma och på matchen så håller ni i publiken självklart avstånd till varandra.

      Mvh, Ledarna
    • 17:50

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:30

      Träning F19


      20:00
    • 18:30

      Träning F17


      20:00
    • 19:00

      Hälsinggårdens AIK (borta) P-04


      21:00
    • 19:30

      Östansbo IS (borta) F17-15 U


      21:30
  • 17Tor
    • 16:30

      Träning F17


      18:00
    • 16:30

      Träning F-10/11


      18:00
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 16:30

      Träning F-13


      17:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F-06


      19:00
    • 17:45

      Träning FP-12


      19:15
    • 17:45

      Träning F17-15 U


      19:00
    • 17:50

      Träning P-06


      19:30
    • 17:50

      Träning F-08


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam-A


      19:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 18Fre
    • 16:00

      Träning F17


      17:30
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Forssa BK (hemma) F19


      19:00
  • 19Lör
    • 09:30

      Träning Dam-A


      11:00
    • 10:00

      Islingby IK (hemma) P-08


      12:00
    • 10:00

      Torsångs IF (borta) P-10


      11:30
    • 11:00

      Östansbo IS Blå (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Säters IF FK (hemma) F17-15 U


      13:00
    • 13:15

      Bollkalle P-09


      15:00
    • 13:15

      Bollflickor Miljönären cup 6st F-06


      15:00
    • 16:00

      Pizzahäng med F-08 F-08


      17:30
    • 16:00

      IFK Österåker FK (borta) Herr-A


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      21:00
  • 20Sön
    • 10:00

      Korsnäs IF FK Svart (hemma) P-09


      12:00
    • 11:00

      Islingby IK (hemma) P-06


      13:00
    • 11:30

      Slätta SK (hemma) P-10


      13:00
    • 11:30

      Slätta SK gul (hemma) P-09


      13:30
    • 11:30

      Bollsupport damernas match F-09


      14:00
    • 12:00

      Sunnanå SK (hemma) Dam-A


      13:00
    • 12:00

      Älvsjö AIK FF (borta) F19


      14:00
    • 12:30

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (hemma) U17


      14:30
    • 13:00

      Träning P-04


      14:30
    • 13:00

      Slätta SK (hemma) F-10/11


      15:00
    • 13:45

      Falu BS FK Gul (borta) F-09


      15:45
    • 14:00

      Östansbo IS (borta) F-06


      16:00
    • 15:00

      IF Tunabro VIt (borta) F-10/11


      17:00
    • 15:00

      Mini avslutning P-04


      20:30
    • 16:00

      Torsångs IF (hemma) F-09


      18:00
    • 16:00

      Korsnäs IF FK (hemma) F-07


      18:00
    • 16:45

      Ornäs BK (hemma) F17


      18:45
    • 19:00

      Falu BS FK (hemma) F17-15 U


      21:00
  • 21Mån
    v.39
    • 16:30

      Träning F17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning F19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:45

      Träning F17-15 U


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 22Tis
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam-A


      19:00
    • 17:45

      Träning FP-12


      19:15
    • 18:00

      Träning F-10/11


      19:30
    • 18:15

      Träning F-07


      20:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 23Ons
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Torsångs IF (hemma) F17-15 U


      19:00
    • 17:00

      IK Brage Vit (hemma) P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam-A


      19:30
    • 18:00

      Avslutning F-09


      19:30
    • 19:30

      Träning F19


      21:00
    • 19:30

      Träning F17


      21:00
  • 24Tor
    • 16:30

      Träning F17


      18:00
    • 16:30

      Träning F19


      18:00
    • 16:30

      Träning F-10/11


      18:00
    • 16:30

      Träning P-10


      18:00
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:45

      Träning F17-15 U


      19:00
    • 18:00

      Föräldramatch FP-12


      19:00
    • 18:00

      Träning Dam-A


      19:30
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 25Fre
    • 16:00

      Träning F19


      17:30
    • 16:00

      Träning F17


      17:30
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Avslutning P-09


      19:30
    • 17:30

      Träning Dam-A


      18:30
  • 26Lör
    • 11:00

      Sollerö IF (borta) F17-15 U


      13:00
    • 13:00

      Sollentuna FK (borta) F17


      15:00
    • 15:00

      Bollpojkar P-05


      17:00
    • 15:00

      Gamla Upsala SK (hemma) Herr-A


      17:00
    • 16:00

      Alingsås FC United (borta) Dam-A


      18:00
    • 16:00

      Gefle IF FF (borta) U17


      18:00
    • 16:00

      Avslutning FP-12


      19:00
  • 27Sön
    • 10:30

      Träning P-04


      12:00
    • 13:00

      Sandvikens IF (hemma) P-05


      15:00
    • 16:00

      Högbo Allmänna IK (borta) P-06


      18:00
    • 18:00

      Föräldramöte P-08


      19:00
    • 19:00

      Kvarnsvedens IK vit (hemma) F17-15 U


      21:00
  • 28Mån
    v.40
    • 16:30

      Träning F17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning F19


      18:00
    • 17:00

      Passtjänst F17


      00:00
    • 17:00

      Träning F-14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-14


      18:00
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning F17-15 U


      18:30
    • 18:00

      Föräldra- och spelarmöte P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam-A


      19:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 29Tis
    • Heldag

      Passtjänst F17

    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam-A


      19:00
    • 18:00

      Träning F-10/11


      19:30
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 30Ons
    • Heldag

      Passtjänst F17

    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning F17-15 U


      18:00
    • 17:00

      Säsongsavslutning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-13


      18:00
    • 18:00

      Träning Dam-A


      19:30
    • 19:30

      Träning F19


      21:00
    • 19:30

      Träning F17


      21:00