Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Kvarnsvedens IK

Följ

Kvarnsvedens IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
    • 15:50

      Träning U19-U17


      17:15
    • 16:45

      Träning P-10


      17:45
    • 16:50

      Träning P-04


      18:15
    • 16:50

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam-A


      18:45
    • 18:00

      Träning Herr-A


      19:30
    • 18:15

      Träning P-07


      19:45
    • 18:30

      Träning F-06


      20:00
    • 18:45

      Träning F19-17


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 2Fre
    • 08:00

      Mid Nordic Cup P-08


      17:00
    • 16:30

      Träning F19-17


      17:30
    • 17:30

      Träning Herr-A


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam-A


      18:30
  • 3Lör
    • 11:00

      Falu BS FK Gul (hemma) P-09


      13:00
    • 12:00

      Träning F-03/04


      13:30
    • 13:00

      Krylbo IF (borta) P-06


      15:00
    • 14:30

      Morön BK (hemma) F19-17


      16:30
    • 15:00

      Lidköpings FK (borta) Dam-A


      17:00
    • 16:00

      IFK Stocksund (borta) Herr-A


      18:00
  • 4Sön
    • 10:00

      Träning Dam-A


      11:00
    • 10:00

      IF Tunabro (borta) F-09


      12:00
    • 12:00

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (hemma) P-04


      14:00
    • 12:30

      Leksands IF FK (borta) F-06


      14:30
    • 14:00

      Avesta AIK (borta) F-08


      16:00
    • 14:00

      Torsåkers IF (borta) P-03


      16:00
    • 15:00

      Islingby IK (borta) P-06


      17:00
    • 15:00

      Islingby IK (borta) P-05


      17:00
    • 16:00

      Bullermyrens IK (borta) P-10


      17:00
    • 16:00

      Smedjebackens FK (borta) P-09


      18:00
    • 17:00

      Slätta SK (hemma) F-05


      19:00
    • 18:30

      Islingby IK röd (hemma) P-07


      20:30
  • 5Mån
    v.32
    • 16:30

      Träning F-03/04


      18:00
    • 16:30

      Träning F19-17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning FP-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning Herr-A


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:25
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-07


      19:45
    • 19:10

      Träning U19-U17


      20:25
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 6Tis
    • 17:00

      Träning F19-17


      18:30
    • 18:00

      Träning Herr-A


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Ludvika FK grön (hemma) P-10


      19:00
    • 18:20

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Färnäs SK (borta) F-05


      20:30
    • 18:45

      Träning Dam-A


      20:00
    • 19:00

      Falu BS FK (borta) F-07


      21:00
    • 20:00

      Korsnäs IF FK (hemma) U19-U17


      22:00
  • 7Ons
    • 16:30

      Träning F-03/04


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      IK Brage grön (hemma) P-08


      19:00
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:00

      Träning U19-U17


      19:30
    • 18:30

      Säters IF FK (hemma) P-08


      20:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Ornäs BK (borta) Dam-A


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04


      20:45
  • 8Tor
    • Heldag

      Forward cup P-05

    • Heldag

      Forwardcupen P-07

    • 16:30

      Forwardcupen P-06


      00:00
    • 16:45

      Träning P-10


      17:45
    • 16:50

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning Dam-A


      18:45
    • 17:30

      Träning F-10/11


      19:00
    • 18:00

      Träning U19-U17


      19:30
    • 18:00

      Cup start/ incheckning skola F-06


      19:00
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:45

      Träning F19-17


      20:00
    • 18:45

      Träning P-04


      20:10
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 9Fre
    • Heldag

      Forwardcupen P-07

    • Heldag

      Forwardcupen P-06

    • Heldag

      Forwardcup F-06

    • Heldag

      FORWARDCUPEN F-03/04

    • 08:00

      Forward Cup F-05


      00:00
    • 09:00

      Hertzöga BK (borta) P-05


      10:00
    • 13:00

      Skyllbergs IK (hemma) P-05


      14:00
    • 16:30

      Träning F19-17


      17:30
    • 17:00

      Skiljebo SK (borta) P-05


      18:00
    • 17:00

      Forward cup F-08


      00:00
    • 17:30

      Träning Dam-A


      18:30
    • 17:30

      Träning Herr-A


      19:00
    • 18:30

      Skiljebo SK (hemma) F19-17


      20:30
  • 10Lör
    • Heldag

      Forwardcupen P-07

    • Heldag

      Forwardcupen P-06

    • Heldag

      Forwardcup F-06

    • Heldag

      Forward Cup F-05

    • Heldag

      Forward cup F-08

    • 00:00

      Träning Herr-A


      00:00
    • 11:00

      Sundborn/Slätta (hemma) U19-U17


      13:00
    • 11:00

      Avesta AIK (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Slätta SK Svart (borta) P-07


      13:00
    • 13:00

      IFK Vaxholm (hemma) P-05


      14:00
    • 14:00

      Strands IF (borta) P-03


      16:00
    • 16:00

      Sundsvalls DFF (hemma) Dam-A


      18:00
    • 18:00

      Falu BS (borta) P-05


      19:00
  • 11Sön
    • Heldag

      Forwardcupen P-07

    • 00:00

      Forwardcupen P-06


      19:00
    • Heldag

      Forwardcup F-06

    • 00:00

      Forward Cup F-05


      19:00
    • 00:00

      Forward cup F-08


      19:00
    • 09:00

      Hertzöga BK (borta) P-05


      10:00
    • 10:00

      Träning Dam-A


      11:00
    • 11:00

      Mockfjärds BK (borta) F-08


      13:00
    • 13:00

      Öna SK (borta) P-04


      15:00
    • 13:30

      Hammarby IF FF (hemma) F19-17


      15:30
    • 14:00

      Östanbo IS blå (borta) P-09


      16:00
    • 15:00

      HAIK/Korsnäs (borta) P-04


      17:00
    • 15:00

      Slätta SK gul (borta) P-05


      17:00
    • 16:00

      Bollpojkar P-03


      19:00
    • 16:00

      Hudiksvalls Förenade FF (hemma) Herr-A


      18:00
    • 17:00

      Falu BS FK (hemma) F-09


      19:00
    • 17:00

      IFK Hedemora (hemma) P-10


      18:00
    • 18:30

      Svärdsjö IF (hemma) F-07


      20:30
    • 18:30

      IFK Mora FK (hemma) U19-U17


      20:30
  • 12Mån
    v.33
    • 16:30

      Träning F19-17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning FP-13


      18:00
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning FP-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning Herr-A


      19:30
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-07


      19:45
    • 19:15

      Träning U19-U17


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04


      20:30
    • 19:30

      Säters IF FK (hemma) F-03/04


      21:30
  • 13Tis
    • 17:30

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Torsångs IF (borta) P-09


      20:00
    • 18:00

      Träning Herr-A


      19:30
    • 18:00

      Ornäs BK (borta) F19-17


      20:00
    • 18:00

      Torsångs IF blå (hemma) F-07


      20:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:20

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Träning F19-17


      20:00
    • 18:45

      Träning Dam-A


      20:00
    • 19:00

      Haik-div 2 P-04


      21:00
    • 19:00

      Haik-kik P-03


      21:00
    • 19:30

      dm u17 P-04


      21:00
    • 19:30

      Dm U19-U17


      21:00
  • 14Ons
    • 16:30

      Träning F-05


      18:00
    • 16:30

      Träning F-03/04


      17:45
    • 17:00

      Träning P-05


      19:30
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
      Anemonen Lergärdet
      Samlingstid: 17:15
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam-A


      19:30
    • 18:00

      Östansbo IS (hemma) P-05


      20:00
    • 18:00

      Östansbo IS (hemma) P-06


      20:00
    • 18:30

      Slätta SK (borta) U19-U17


      20:30
    • 18:30

      IF Tunabro (hemma) F-08


      20:30
    • 19:00

      Årsunda IF (borta) P-03


      21:00
    • 19:15

      Miljonären cup - DM mot Öna P-04


      21:00
  • 15Tor
    • 16:45

      Träning P-10


      17:45
    • 16:50

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam-A


      18:45
    • 17:30

      Träning F-10/11


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning U19-U17


      19:00
    • 18:00

      Träning Herr-A


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 18:00

      Öppen träning 3 - Flickor 15/04 F-03/04


      19:30
    • 18:15

      Träning P-07


      19:45
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:45

      Träning F19-17


      20:00
    • 19:00

      Torsångs IF (borta) F-06


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 16Fre
    • 00:00

      Avresa till Gotland Herr-A


      00:00
    • 16:20

      Träning P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning F19-17


      17:30
    • 17:30

      Träning Dam-A


      18:30
    • 19:00

      Forssa BK (hemma) P-04


      21:00
  • 17Lör
    • 09:00

      Tors cup 2019 F-10/11


      14:00
    • 09:00

      Islingby IK röd (borta) P-10


      10:00
    • 10:30

      Falu BS FK Gul (borta) P-05


      12:30
    • 11:00

      Gustafs GoIF (borta) F-03/04


      13:00
    • 12:45

      Falu BS FK (borta) P-05


      14:45
    • 12:45

      Falu BS FK (borta) P-06


      14:45
    • 13:00

      FC Gute (borta) Herr-A


      15:00
    • 13:00

      Umeå IK FF (hemma) Dam-A


      15:00
    • 15:30

      Umeå IK FF (hemma) F19-17


      17:30
    • 16:00

      Äppelbo AIK (hemma) F-06


      18:00
    • 16:30

      Korsnäs IF FK (hemma) F-09


      18:30
  • 18Sön
    • 09:30

      Forssa BK blå (hemma) P-09


      11:30
    • 10:00

      Träning Dam-A


      11:00
    • 11:00

      Ludvika FK (hemma) P-09


      13:00
    • 11:00

      Östansbo IS (borta) P-04


      13:00
    • 11:00

      Slätta SK gul (borta) P-08


      13:00
    • 13:00

      Svärdsjö IF (hemma) F-06


      15:00
    • 14:00

      Vika IF (borta) F-07


      16:00
    • 14:00

      IFK Hedemora FK (hemma) P-08


      16:00
    • 15:00

      Sundborns GOIF (borta) F-07


      17:00
    • 15:00

      Hille IF (hemma) P-03


      17:00
    • 15:00

      Sandvikens IF (borta) F19-17


      17:00
    • 15:30

      Korsnäs IF FK (hemma) F-08


      17:30
    • 16:00

      Torsångs IF (hemma) F-05


      18:00
    • 17:00

      Bullermyrens IK (borta) P-10


      18:00
    • 17:00

      Djurmo Sifferbo IF (hemma) P-07


      19:00
    • 18:30

      Samuelsdals IF (hemma) P-07


      20:30
    • 19:00

      Torsångs IF (hemma) F-03/04


      21:00
  • 19Mån
    v.34
    • 16:30

      Träning F19-17


      18:00
    • 16:30

      Träning F-03/04


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning FP-13


      18:00
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning FP-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träningsmatch mot Insjön P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:25
    • 18:15

      Träning F-06


      19:30
    • 18:15

      Träning P-07


      19:45
    • 19:15

      Träning U19-U17


      20:40
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 20Tis
    • 16:45

      Träning F-10/11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      Smedjebackens FK (borta) U19-U17


      20:00
    • 18:00

      Träning Herr-A


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:20

      Träning F-08


      20:00
    • 18:30

      Slätta SK (borta) F-03/04


      20:30
    • 18:45

      Träning F19-17


      20:00
    • 18:45

      Träning Dam-A


      20:00
    • 19:00

      Slätta SK (borta) F-06


      21:00
    • 20:00

      Slätta SK (hemma) U19-U17


      22:00
  • 21Ons
    • 16:30

      Träning F-03/04


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      IF Tunabro (hemma) P-08


      19:00
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Dala-Järna IK (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Gustafs GoIF (borta) F-09


      20:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:25
    • 18:00

      Slätta SK Gul (borta) P-09


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam-A


      19:30
    • 18:30

      Enviken/Sundborn (borta) F-06


      20:30
    • 18:30

      Långshyttans AIK FK (hemma) P-08


      20:30
    • 18:30

      Svärdsjö IF (borta) P-07


      20:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 18:40

      Träning U19-U17


      20:00
    • 19:30

      KIK-Valbo P-03


      21:30
  • 22Tor
    • 16:45

      Träning P-10


      17:45
    • 16:50

      Träning F-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam-A


      18:45
    • 17:30

      Träning F-10/11


      19:00
    • 18:00

      Träning Herr-A


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:15
    • 18:15

      Träning P-07


      19:45
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-06


      19:45
    • 18:45

      Träning F19-17


      20:00
    • 19:10

      Träning U19-U17


      20:40
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 23Fre
    • 16:20

      Träning P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning F19-17


      17:30
    • 17:30

      Träning Herr-A


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam-A


      18:30
    • 18:30

      Ornäs BK (borta) F-03/04


      20:30
    • 19:00

      Avesta AIK (borta) F-03/04


      21:00
  • 24Lör
    • 10:00

      Hälsinggårdens AIK Fotboll (borta) F-09


      12:00
    • 10:00

      Leksands IF FK vit (borta) P-07


      12:00
    • 13:00

      IFK Ludvika (borta) F-06


      15:00
    • 14:00

      Hammarby IF FF (borta) Dam-A


      16:00
    • 14:00

      Iggesunds IK (borta) P-03


      16:00
    • 15:00

      Skiljebo SK (hemma) Herr-A


      17:00
  • 25Sön
    • Heldag

      KIK-Dagen F-05

    • 09:00

      Tors cup 2019 F-10/11


      14:00
    • 09:00

      Träning Dam-A


      10:00
    • 09:00

      IF Tunabro (hemma) P-06


      11:00
    • 09:00

      Forssa BK (hemma) P-07


      11:00
    • 10:00

      Avesta AIK (hemma) F-03/04


      12:00
    • 10:30

      Sundborns GoIF (hemma) P-07


      12:30
    • 11:00

      Korsnäs IF FK (hemma) P-06


      13:00
    • 11:00

      Korsnäs IF FK Svart (hemma) P-05


      13:00
    • 11:00

      IFK Hedemora FK (borta) F-08


      13:00
    • 11:00

      Torsångs IF blå (borta) F-08


      13:00
    • 11:00

      Nyhammars IF (borta) P-09


      13:00
    • 12:00

      Ludvika FK (hemma) P-04


      14:00
    • 12:00

      Slätta SK gul (hemma) F-09


      14:00
    • 12:00

      KIK DAGEN FP-13


      14:00
    • 12:30

      Lotteriförsäljning KIK-Dagen P-09


      14:30
    • 13:00

      Hälsinggårdens AIK Fotboll Svart (hemma) P-05


      15:00
    • 13:30

      Leksands IF FK vit (borta) P-08


      15:30
    • 13:30

      Dala-Järna IK (hemma) F-09


      15:30
    • 14:00

      Slätta SK (hemma) F-07


      16:00
    • 14:00

      Öna SK (hemma) P-04


      16:00
    • 14:00

      Vika IF (borta) P-08


      16:00
    • 15:00

      IFK Hedemora (hemma) P-10


      16:00
    • 15:00

      IK Brage grön (hemma) P-09


      17:00
    • 15:00

      Öna SK (hemma) F-06


      17:00
    • 15:30

      Slätta SK (hemma) F-07


      17:30
    • 16:00

      Säter (hemma) P-10


      17:00
    • 17:00

      IK Uppsala Fotboll (hemma) F19-17


      19:00
    • 17:30

      Islingby IK (hemma) F-05


      19:30
  • 26Mån
    v.35
    • 16:30

      Träning F-03/04


      18:00
    • 16:30

      Träning F19-17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning FP-13


      18:00
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning P-06


      19:00
    • 17:30

      Träning FP-12


      18:30
    • 17:30

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:30
    • 18:00

      Träning Herr-A


      19:30
    • 18:00

      Träning P-04


      19:25
    • 18:15

      Träning P-07


      19:45
    • 18:30

      Slätta SK (borta) F-05


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 27Tis
    • 16:45

      Träning F-10/11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:15
    • 18:00

      IFK Mora FK (borta) U19-U17


      20:00
    • 18:00

      Träning Herr-A


      19:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:20

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Träning F19-17


      20:00
    • 18:45

      Träning Dam-A


      20:00
    • 20:00

      BK Legend (hemma) U19-U17


      22:00
  • 28Ons
    • 00:00

      KIK-Öna P-03


      00:00
    • 16:30

      Träning F-03/04


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-09


      19:00
    • 17:30

      Träning P-11


      19:00
    • 18:00

      Kvarnsvedens IK Blå (hemma) F-08


      20:00
    • 18:00

      Kvarnsvedens IK Blå (hemma) F-07


      20:00
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 18:00

      Säters IF FK (hemma) F-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:00

      Träning Dam-A


      19:30
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
    • 19:00

      Avesta AIK (hemma) F19-17


      21:00
  • 29Tor
    • 16:45

      Träning P-10


      17:45
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning F-05


      19:00
    • 17:30

      Träning F-03/04


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam-A


      18:45
    • 17:30

      Träning F-10/11


      19:00
    • 18:00

      Träning Herr-A


      19:30
    • 18:15

      Träning P-07


      19:45
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:45

      Träning F19-17


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 30Fre
    • 16:20

      Träning P-05


      17:30
    • 16:30

      Träning F19-17


      17:30
    • 17:30

      Träning Herr-A


      19:00
    • 17:30

      Träning Dam-A


      18:30
  • 31Lör
    • 09:00

      Tors cup 2019 F-10/11


      14:00
    • 09:00

      Islingby IK röd (borta) P-10


      10:00
    • 09:30

      Falu BS FK blå (hemma) P-08


      11:30
    • 10:00

      IK Brage (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      IK Brage vit (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      Kvarnsvedens IK vit (hemma) F-03/04


      12:00
    • 11:00

      Skogsbo-Avesta IF (hemma) P-08


      13:00
    • 11:00

      Falu BS FK Gul (borta) P-07


      13:00
    • 12:30

      Sandvikens AIK FK (borta) U19-U17


      14:30
    • 13:00

      Stora Tuna IK svart (borta) P-10


      14:00
    • 14:00

      Enköpings SK FK (borta) Herr-A


      16:00
    • 15:00

      Västerås IK (borta) F19-17


      17:00
    • 15:00

      Slätta SK Svart (borta) P-06


      17:00