Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om KIF Örebro DFF F2013
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från KIF Örebro DFF F2013.
F2013
Följ oss för uppdateringar
Nu på torsdag kör vi officiellt sista träningen på Rosta Gärde för att sen ta en paus på två veckor innan vintertränigen drar igång vecka 45.
Vissa av oss har dock lite svårt att sitta still... Vill man köra lite träning á la spontanfotboll på Rosta Gärde torsdag 22/10 så är man varmt välkommen, jag och Olivia kommer att vara där mellan kl 17-18 för alla som vill komma ner och spela.
Till vintern har vi beslutat att kalla träningen på onsdagar i OPskolans idrottshall för vår ordinarie träning som ersätter torsdagarna.
Träningen på måndagar, ute på Trängen kan man välja att se som en bonus, extraträning för alla som vill eller kanske har svårt att komma på onsdagar eller att annan aktivitet krockar där.
| Adolfsbergs IK 2 Svart (borta) | 24 maj, 17:00 |
| IFK Lindesberg/Nora BK (borta) | 25 maj, 18:30 |
| Träning | 26 maj, 17:30 |
| Träning | 27 maj, 17:30 |
| Vårruset 2026 | 28 maj, 18:30 |
Kommentera
Du måste logga in för att kommentera