Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IK Frej Täby Fotboll

Följ

IK Frej Täby Fotboll

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Juni 2018

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.22
    • Heldag

      Tillgänglighet P02

    • 16:15

      Träning Fotbollsakademi 06


      17:15
    • 16:45

      Träning U19


      18:15
    • 16:45

      Träning U17


      18:15
    • 17:00

      Träning F09


      18:15
    • 17:15

      IFK Stocksund VitBlå (hemma) P10


      19:15
    • 17:15

      IFK Vaxholm Blå (hemma) P10


      19:15
    • 17:15

      Träning P05


      18:45
    • 18:00

      Träning P02


      19:15
    • 18:00

      Danderyds SK 1 (hemma) F09


      19:00
    • 18:00

      Bällsta FF 6 (hemma) P09


      19:00
    • 18:30

      Täby FK 2 (hemma) F04


      20:00
    • 18:45

      Täby FK 112 (hemma) P10


      20:45
    • 18:45

      Erikslunds KF Vit (hemma) F09


      19:45
    • 19:00

      Täby FK X (borta) F07


      21:00
    • 19:30

      FC Djursholm Vit (hemma) F10


      20:30
    • 19:30

      Åkersberga FC 1 (hemma) P10


      21:30
    • 19:45

      Sollentuna FK 2 (hemma) P02


      21:45
    • 20:00

      IF Brommapojkarna 13 (borta) P03


      22:00
    • 20:00

      Sollentuna FK 11 (borta) P05


      22:00
  • 2Lör
    • Heldag

      Fotbollslandskamp Sverige - Danmark F06

    • 09:00

      Sollentuna FK 7 (borta) P07


      11:00
    • 09:30

      Täby FK (hemma) P04


      11:00
    • 10:15

      Åkersberga BK 1 (hemma) F05


      12:15
    • 11:00

      Bollstanäs SK Vit (borta) F10


      13:00
    • 11:00

      IFK Österåker FK 3 (borta) P09


      12:00
    • 11:15

      Tullinge TP FK (borta) P03


      14:00
    • 11:30

      FC Djursholm 2 (hemma) F05


      13:30
    • 12:00

      Djurgårdens IF Ungdomsfotboll (borta) P09


      13:00
    • 12:00

      FC Djursholm 3 (borta) P05


      14:00
    • 12:30

      Tullinge TP FK (borta) P03


      14:30
    • 12:45

      Bollstanäs SK Gul (hemma) F06


      13:45
    • 14:00

      Bollstanäs SK 43 (borta) P09


      16:00
    • 14:00

      IFK Viksjö 1 (hemma) P05


      15:30
    • 14:00

      Karlbergs BK (borta) U19


      16:00
    • 14:30

      Arenastyrka U17


      16:30
    • 14:30

      Bollstanäs SK 1 (borta) F03


      16:30
    • 14:45

      Djurgårdens IF FF 8 (borta) P06


      16:45
    • 15:00

      Bollis på herrmatchen F04


      18:00
    • 15:15

      Vallentuna BK 2 (hemma) P06


      17:15
    • 15:15

      Mascot F10


      16:15
    • 16:30

      Åkersberga BK 3 (hemma) P06


      18:30
    • 18:00

      Landskamp Sverige-Danmark P04


      22:30
    • 19:45

      Landskamp Sverige-Danmark P08


      22:00
  • 3Sön
    • 08:45

      Träning F11


      09:45
    • 09:00

      Vallentuna BK DF 1 (hemma) F07


      10:30
    • 09:00

      Täby FK 31 (borta) P10


      11:00
    • 09:00

      Djurgårdens IF FF 2 (borta) P04


      11:00
    • 09:45

      Träning P09


      11:00
    • 10:00

      IFK Vaxholm 1 (hemma) F07


      11:00
    • 11:00

      Träning BOIL -12


      13:00
    • 11:00

      Erikslunds KF Grön (borta) F09


      12:00
    • 11:00

      IFK Vaxholm 2 (hemma) P07


      13:00
    • 11:00

      Träning P11


      12:00
    • 12:00

      IFK Stocksund Orange (hemma) P07


      14:00
    • 12:00

      Täby FK (borta) P08


      13:00
    • 12:00

      Bro IK Blå (borta) P05


      14:00
    • 12:00

      Stocksunds IF 2 (hemma) F03


      14:00
    • 12:30

      Åkersberga BK (borta) P09


      13:30
    • 13:00

      Vallentuna BK (borta) P08


      14:00
    • 13:00

      Viggbyholms IK FF Vit (hemma) P07


      15:00
    • 13:30

      IFK Vaxholm (borta) P04


      15:30
    • 14:00

      IFK Haninge (hemma) U17


      16:00
    • 14:00

      IFK Österåker FK 1 (hemma) F08


      15:00
    • 15:00

      Viggbyholms IK FF (hemma) P08


      16:00
    • 16:00

      Täby FK (hemma) P08


      17:00
    • 19:00

      Rotebro IS FF (borta) Damfotboll


      21:00
  • 4Mån
    v.23
  • 5Tis
  • 6Ons
    • Heldag

      Intresseanmälan nationaldagscup F08

    • Heldag

      Sommarkicken P10

    • 08:00

      NationaldagsCup P08


      19:00
    • 08:00

      Kvarterscup Täby FK P11


      16:00
    • 09:00

      Erikslund (borta) F08


      15:00
    • 10:00

      Träning P04


      11:30
    • 10:20

      Match F11


      11:45
    • 10:30

      National Copa Carrera (7-manna) F04


      19:00
    • 12:40

      Kvarterscup Täby FK P10


      16:00
    • 16:15

      Träning Fotbollsakademi 07


      17:15
    • 18:00

      Träning F03


      19:30
    • 18:00

      Träning F05


      19:45
    • 18:40

      Träning F07


      20:00
    • 18:40

      Träning F08


      20:00
    • 19:00

      Träning P06


      20:30
    • 20:45

      Träning P02


      22:00
  • 7Tor
  • 8Fre
    • 16:15

      Träning Fotbollsakademi 06


      17:15
    • 16:45

      Träning U17


      18:15
    • 16:45

      Träning U19


      18:15
    • 17:00

      Träning F09


      18:15
    • 17:15

      IFK Österåker FK 2 (hemma) P10


      19:15
    • 17:15

      Träning P05


      18:45
    • 17:30

      Enebybergs IF 5 (borta) P09


      18:30
    • 17:45

      Träning P03


      19:10
    • 18:00

      Träning P02


      19:15
    • 18:00

      Vallentuna BK (hemma) P09


      19:00
    • 18:00

      IFK Österåker FK 2 (hemma) F09


      19:00
    • 18:30

      FC Djursholm 3 (borta) P06


      20:30
    • 18:45

      Vallentuna BK DF 1 (hemma) F10


      19:45
    • 18:45

      Åkersberga BK (hemma) P09


      19:45
    • 19:00

      Viggbyholms IK FF Vit (borta) F04


      20:30
    • 19:15

      IFK Lidingö FK 3 (borta) P05


      21:15
    • 19:30

      Täby FK 21 (hemma) P09


      21:30
    • 19:30

      Täby FK 91 (hemma) P10


      21:30
  • 9Lör
    • 09:30

      IFK Vaxholm Svart 2 (borta) P10


      11:30
    • 10:00

      Bollstanäs SK Gul (borta) F09


      11:00
    • 10:00

      Viggbyholms IK FF Vit (borta) F07


      11:00
    • 10:00

      Täby FK 32 (borta) F07


      12:00
    • 10:00

      IFK Österåker FK 2 (borta) P07


      12:00
    • 10:15

      IFK Österåker FK 2 (hemma) P05


      12:15
    • 10:30

      Vallentuna BK DF 1 (borta) F06


      11:30
    • 11:00

      Runby IF 1 (borta) F08


      12:00
    • 11:00

      Täby FK 51 (hemma) P07


      13:00
    • 11:15

      Enebybergs IF 1 (borta) F05


      12:30
    • 11:30

      Täby FK 61 (hemma) P05


      13:30
    • 12:00

      IFK Vaxholm 1 (hemma) P07


      14:00
    • 12:00

      Täby FK 61 (borta) P07


      14:00
    • 12:00

      Enebybergs IF 2 (hemma) F04


      13:30
    • 12:45

      Stockholms IF Midia 1 (hemma) P05


      14:45
    • 13:00

      Viggbyholms IK FF (hemma) P08


      14:00
    • 13:30

      Rotebro IS FF 1 (hemma) P03


      15:30
    • 14:00

      IFK Österåker FK (hemma) P08


      15:00
    • 14:00

      AIK FF 7 (hemma) P06


      16:00
    • 14:00

      IFK Stocksund Blå (borta) F09


      15:00
    • 14:30

      AIK (hemma) P09


      16:00
    • 15:00

      Danderyds SK (hemma) P08


      16:00
    • 15:00

      Bele Barkarby FF 3 (hemma) P04


      17:00
    • 15:15

      IF Brommapojkarna 13 (hemma) P06


      17:15
    • 16:00

      Bällsta FF (borta) P08


      17:00
    • 16:30

      Viggbyholms IK FF (hemma) P06


      18:30
  • 10Sön
    • 08:45

      Träning F11


      09:45
    • 09:00

      Danderyds SK 4 (borta) P10


      11:00
    • 09:45

      Träning P09


      11:00
    • 11:00

      Träning BOIL -12


      13:00
    • 11:00

      Träning P11


      12:00
    • 11:30

      Viggbyholms IK FF Vit (borta) F05


      13:30
    • 12:00

      IF Brommapojkarna 6 (hemma) F07


      14:00
    • 12:00

      Vallentuna BK 1 (borta) P10


      14:00
    • 12:00

      Täby FK 42 (borta) P09


      13:00
    • 12:00

      Åkersberga BK Vit (hemma) P04


      14:00
    • 12:30

      Vasalunds Stockholm IF R (borta) P05


      14:30
    • 14:00

      Assyriska FF (hemma) U19


      16:00
    • 15:00

      Djurgårdens IF FF 8 (hemma) P05


      17:00
    • 15:00

      IFK Sollentuna (borta) P08


      16:00
    • 16:45

      Djurgårdens IF FF 1 (hemma) F03


      18:45
    • 17:00

      FC Järfälla (borta) U17


      19:00
    • 18:00

      Enebybergs IF (hemma) Damfotboll


      20:00
  • 11Mån
    v.24
    • 16:15

      Träning Fotbollsakademi 09


      17:15
    • 16:45

      Träning U17


      18:30
    • 16:45

      Träning U19


      18:30
    • 17:15

      Träning F06


      18:45
    • 17:30

      Träning P07


      18:45
    • 18:15

      Träning P02


      19:30
    • 18:15

      Träning P04


      19:30
    • 18:15

      Träning F07


      20:00
    • 18:30

      Träning F05


      20:00
    • 18:30

      Träning P06


      20:00
    • 18:40

      Träning F08


      20:00
    • 19:00

      Föredrag - Richard Spong U17


      20:00
    • 19:15

      Träning F04


      20:45
    • 19:15

      Träning P03


      20:55
    • 19:45

      Träning P05


      21:15
  • 12Tis
  • 13Ons
    • 16:15

      Träning Fotbollsakademi 07


      17:15
    • 16:45

      Träning P03


      19:00
    • 17:00

      Fysträning P08


      17:30
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 17:30

      Träning P10


      18:45
    • 18:00

      Träning F03


      19:30
    • 18:00

      Träning F05


      19:45
    • 18:00

      Träning 11 - manna


      19:30
    • 18:00

      Träning 7 - manna


      19:30
    • 18:00

      Träning 9 - manna


      19:30
      INTERNUTBILDNING
      Anteckning: Internutbildning
      Pressrummet/ 11-manna
      Målvaktsträning: Hur tränar vi våra målvakter i ordinarie träning?
      Utbildare: Patrik Sjödin
      Svara på kallelsen senast måndag 22.00
    • 18:00

      Träning 5 - manna


      19:30
    • 18:30

      Träning P07


      19:45
    • 18:40

      Målvaktsträning (2 tjejer) F06


      20:00
    • 18:40

      Träning F07


      20:00
    • 18:40

      Träning F08


      20:00
    • 18:45

      Träning P10


      20:00
    • 19:00

      Träning P04


      20:45
    • 19:00

      Träning P06


      20:30
    • 20:45

      Träning P02


      22:00
  • 14Tor
  • 15Fre
    • Heldag

      Falu cup - betalning m.m. P06

    • Heldag

      Intresseanmälan Falu sommar cup P06

    • 14:30

      Träning F07


      22:00
    • 15:00

      Gimo IF Ungdomsklubb (hemma) F07


      22:00
    • 15:00

      Hudik Cup P08


      00:00
    • 16:45

      Träning U17


      18:15
    • 16:45

      Träning U19


      18:15
    • 17:00

      Älvkarleby IK (borta) F07


      18:00
    • 17:15

      Träning P05


      18:45
    • 18:00

      Träning P02


      19:15
    • 19:00

      Vaksala SK (borta) F07


      20:00
    • 20:30

      IFK Stocksund (borta) F04


      21:45
  • 16Lör
    • Heldag

      Intresseanmälan Falu sommar cup P06

    • Heldag

      Hudik Cup P08

    • Heldag

      Tillgänglighet P02

    • 08:50

      Erikslunds KF Vit (hemma) P09


      10:30
    • 09:00

      Hässelby SK FF svart (hemma) F07


      10:00
    • 09:00

      Kvartetscup IK Frej Täby (hemma) P09


      11:00
    • 09:30

      DIF (hemma) P10


      15:00
    • 10:00

      Motståndare (hemma) P07


      11:00
    • 10:15

      IFK Stocksund Blå (hemma) F05


      12:15
    • 10:30

      Täby FK 22 (hemma) P09


      12:05
    • 11:00

      Västerås BK 30 Svart (borta) F07


      12:00
    • 11:30

      Viggbyholms IK FF Röd (hemma) F05


      13:30
    • 12:00

      Enskede IK (borta) U17


      14:00
    • 12:00

      IFK Stocksund Orange (borta) P05


      14:00
    • 12:00

      Kista SC KFUM 2 (borta) P04


      14:00
    • 12:30

      Tullinge fotboll (hemma) F07


      13:30
    • 13:00

      Västerås BK 30 Vit (hemma) F07


      14:00
    • 13:30

      Bro IK (borta) F04


      15:00
    • 14:00

      Hammarby IF FF 2 (borta) F03


      16:00
    • 15:30

      Vendelsö IK (hemma) F07


      16:30
    • 15:30

      AIK FF 10 (borta) P05


      17:30
    • 15:30

      Stuvsta IF 1 (borta) P03


      17:30
    • 16:00

      Avslutning - BBQ P02


      22:00
    • 17:00

      Avslutning ledare P07


      18:00
  • 17Sön
    • Heldag

      Intresseanmälan Falu sommar cup P06

    • 00:00

      Hudik Cup P08


      19:00
    • 08:00

      Bele Barkarby IF (hemma) F07


      09:00
    • 09:45

      Träning P09


      11:00
    • 10:00

      Sollentuna FK 9 (hemma) P04


      12:00
    • 11:00

      Hässelby SK FF Röd (hemma) F07


      12:00
    • 11:00

      Träning P11


      12:00
    • 11:30

      IFK Österåker FK 2 (hemma) P03


      13:30
    • 13:00

      IFK Lidingö FK (borta) F07


      14:00
    • 15:00

      FC Gute (hemma) U19


      17:00
    • 16:00

      Match flyttad till onsdag F05


      19:00
    • 17:00

      Danderyds SK 1 (hemma) F04


      18:30
    • 17:00

      Kungsängens IF (borta) Damfotboll


      19:00
  • 18Mån
    v.25
  • 19Tis
    • 15:30

      Träning F03


      17:00
    • 17:00

      Träning U19


      18:30
    • 17:45

      Träning P06


      22:00
    • 18:00

      Träning F04


      19:30
    • 18:30

      Träning P05


      20:00
    • 18:30

      Ledarmöte - alla ungdomsledare P05


      20:00
    • 19:30

      Träning Damfotboll


      20:45
    • 20:00

      Träning U17


      22:15
  • 20Ons
    • 16:15

      Träning Fotbollsakademi 07


      17:15
    • 16:45

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Fysträning P08


      17:30
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 17:30

      Träning P10


      18:45
    • 18:00

      Träning F03


      19:30
    • 18:00

      Träning F05


      19:45
    • 18:30

      Träning P07


      19:45
    • 18:40

      Målvaktsträning (2 tjejer) F06


      20:00
    • 18:40

      Träning F07


      20:00
    • 18:40

      Träning F08


      20:00
    • 19:00

      Träning P04


      20:45
    • 19:00

      Träning P06


      20:30
    • 19:30

      Träning P02


      21:30
    • 20:45

      Träning P02


      22:00
    • 23:00

      Träning P02


      23:00
  • 21Tor
    • 16:15

      Träning Fotbollsakademi 05


      17:15
    • 16:45

      Träning F03


      18:15
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 18:00

      Träning P03


      19:40
    • 18:45

      Träning P09


      20:00
    • 19:30

      Träning Damfotboll


      20:45
    • 19:45

      Träning P06


      21:00
    • 20:45

      IK Frej P02 (hemma) P02


      22:45
    • 20:45

      FC Järfälla 2 (hemma) P02


      22:45
  • 22Fre
    • 18:00

      Träning P02


      19:15
  • 23Lör
  • 24Sön
    • 09:45

      Träning P09


      11:00
    • 14:00

      Forssa BK (borta) U19


      16:00
    • 16:00

      Arenastyrka P02


      18:00
    • 16:45

      Mascot/Gratis match P10


      17:45
    • 17:30

      Bollkallar Superettan Frej Gefle P04


      20:00
    • 18:00

      Motståndare (hemma) P07


      19:00
  • 25Mån
    v.26
    • 16:45

      Träning U19


      18:30
    • 16:45

      Träning U17


      18:30
    • 17:15

      Träning F06


      18:45
    • 17:45

      Mamma-match (m förstärkning) F06


      18:30
    • 18:00

      Träningsmatch P08


      19:00
    • 18:00

      Motståndare (hemma) P07


      19:00
    • 18:15

      Träning P02


      19:30
    • 18:15

      Träning P04


      19:30
    • 18:30

      Träning F05


      20:00
    • 19:15

      Träning P03


      20:55
    • 19:15

      Träning F04


      20:45
    • 19:45

      Träning P05


      21:15
  • 26Tis
    • 13:00

      Vallentuna - IK Frej F06


      17:00
    • 14:00

      Vallentuna BK DF (borta) F05


      16:00
    • 17:30

      Träning P10


      18:45
    • 18:00

      Träning F03


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      20:30
    • 18:30

      Träning P05


      20:00
    • 19:30

      Träning Damfotboll


      20:45
  • 27Ons
    • Heldag

      Sommarcup Dalecarlia Cup i Borlänge F04

    • 18:00

      Träning U17


      20:30
    • 18:00

      Träning F03


      19:30
    • 18:30

      Internmatch F05


      20:00
    • 18:30

      Internmatch inför Örebrocupen F06


      20:00
    • 19:15

      Träning P03


      20:45
    • 20:45

      Träning P02


      22:00
  • 28Tor
    • Heldag

      Sommarcup Dalecarlia Cup i Borlänge F04

    • 14:00

      Skadevi Cup 2018 P05


      00:00
    • 16:45

      Träning U19


      18:30
    • 16:45

      Träning F03


      18:15
    • 17:00

      Träning P05


      18:15
    • 17:30

      Örebrocupen F05


      00:00
    • 17:30

      Träning P08


      18:45
    • 18:00

      Örebrocupen - betalning och definitiv anmälan F05


      00:00
    • 18:00

      Örebrocupen F06


      00:00
    • 18:00

      Frösunda SK (borta) P04


      19:30
    • 18:00

      Träning P03


      19:40
    • 18:00

      Träning U17


      20:30
    • 18:30

      Träning F06


      20:00
    • 18:45

      Träning P09


      20:00
    • 19:30

      Träning Damfotboll


      20:45
    • 20:30

      Teori U17


      21:00
  • 29Fre
    • Heldag

      Sommarcup Dalecarlia Cup i Borlänge F04

    • Heldag

      Skadevi Cup 2018 P05

    • Heldag

      Örebrocupen F05

    • Heldag

      Örebrocupen - betalning och definitiv anmälan F05

    • Heldag

      Örebrocupen F06

    • 07:00

      Aros cup P07


      00:00
    • 16:45

      Träning U19


      18:15
    • 18:00

      Träning P02


      19:15
  • 30Lör
    • Heldag

      Sommarcup Dalecarlia Cup i Borlänge F04

    • Heldag

      Skadevi Cup 2018 P05

    • Heldag

      Örebrocupen F05

    • Heldag

      Örebrocupen - betalning och definitiv anmälan F05

    • Heldag

      Örebrocupen F06

    • Heldag

      Aros cup P07

    • 16:00

      FC Gute (borta) U17


      18:00