Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Maj 2022

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.17
    • Heldag

      Giff cupen P-15

    • 00:00

      Giffcupen F-15


      19:00
    • 09:20

      Träning P-012


      10:50
    • 09:40

      Skövde KIK F14 (hemma) F-15


      10:40
    • 10:45

      Träning F-013/14/15


      12:00
    • 10:45

      Träning P-014


      12:00
    • 10:45

      Träning F/P-016


      12:00
    • 13:00

      Västanfors IF FK 2 (borta) F-15


      15:00
    • 14:00

      IK Gauthiod (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:30

      Jönköping Södra IF (borta) F-15


      16:30
    • 16:00

      Träning P-010


      17:00
    • 16:15

      Träningsmatch P-011


      17:15
    • 17:10

      Barnarps if 2 (hemma) F-15


      18:10
    • 18:50

      IK Sturehov (hemma) P-15


      19:40
  • 2Mån
    v.18
    • 16:50

      Träning P-012


      18:20
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 18:00

      Föräldramöte P-013


      19:00
    • 18:00

      Lagaktivitet - Bowling A-lag Herrar


      20:00
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 19:30

      Träning F-15


      21:00
  • 3Tis
  • 4Ons
  • 5Tor
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 18:15

      Träning P-15


      19:30
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 19:30

      Träning F-15


      21:00
  • 6Fre
  • 7Lör
    • 09:15

      Träning P-013


      10:30
    • 09:45

      Träning F-013/14/15


      10:45
    • 09:45

      Träning P-015


      10:45
    • 10:00

      Mullhyttans IF (borta) P-012


      12:00
    • 10:15

      Kioskansvar F-013/14/15


      15:00
    • 10:30

      IF Eker Örebro (borta) F-012


      12:30
    • 11:00

      Laxå IF (hemma) P-010


      13:00
    • 11:00

      Rynninge IK 1 Blå (hemma) F-010/11


      13:00
    • 12:00

      Mariebergs IK Vit (borta) F-012


      14:00
    • 13:00

      Västerås BK 30 F07 (hemma) F-15


      15:00
  • 8Sön
    • 09:00

      Träning F/P-016


      10:00
    • 09:30

      Latorps IF (borta) P-010


      11:30
    • 09:30

      Träning F-012


      10:45
    • 09:30

      Kioskansvar F-013/14/15


      21:00
    • 10:15

      Lekebergs IF Svart (hemma) P-011


      12:15
    • 11:00

      Örebro SK FK 1 Svart (borta) F-010/11


      13:00
    • 11:00

      Träning P-014


      12:00
    • 12:00

      IFK Lindesberg (hemma) P-011


      14:00
    • 12:00

      SMÅ IF/HOIF (hemma) P-012


      14:00
    • 13:15

      IFK Hallsberg/Vretstorps IF (hemma) P-15


      16:00
    • 14:00

      IFK Hallsberg/Vretstorps IF (hemma) P-09


      16:00
    • 16:30

      Mosjö SK/Mariebergs IK (hemma) P-09


      18:30
    • 18:45

      Karlslunds IF FK 3 (hemma) P-15


      20:45
  • 9Mån
    v.19
  • 10Tis
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning F-012


      18:15
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Föräldramöte / Föräldramatch P-011


      18:15
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 18:15

      Träning F-15


      19:30
    • 18:30

      Laxå IF 2 (borta) P-15


      20:30
  • 12Tor
  • 13Fre
  • 14Lör
    • 09:30

      Träning P-013


      10:45
    • 10:00

      Karlslunds IF FK Blå (borta) P-010


      12:00
      Rosta Gärde 7-4
      Serie: P12 (7mot7) vår Grupp 2 Örebro
      Samlingsinfo: Lidl
      Samlingstid: 09:15
      Anteckning: Match grupp 2
      Resultat och referat
    • 10:00

      IK Sturehov Blå (borta) P-011


      12:00
    • 10:00

      Träning P-015


      11:00
    • 11:15

      Pålsboda GOIF (hemma) P-012


      13:15
    • 12:30

      IK Sturehov 2 Röd (borta) P-09


      14:30
    • 13:00

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) F-012


      15:00
    • 14:00

      Västerås SK FK F07 (borta) F-15


      16:00
    • 14:30

      Latorps IF Svart (hemma) F-012


      16:30
  • 15Sön
    • 09:30

      Träning F-012


      10:45
    • 09:30

      Träning F/P-016


      10:30
    • 10:00

      BK Forward Lundby 2 (borta) P-013


      11:00
    • 10:00

      Fjugesta IF röd (borta) P-013


      11:00
    • 10:30

      Träning F-013/14/15


      11:30
    • 10:45

      Träning P-014


      11:45
    • 11:00

      BK Forward Lundby 2 (hemma) P-013


      12:00
    • 11:00

      Hovsta IF (hemma) P-013


      12:00
    • 11:00

      Fjugesta IF vit (hemma) P-013


      12:00
    • 12:00

      Kungsör BK (borta) P-15


      14:00
    • 12:00

      Sköllersta IF (borta) P-013


      13:00
    • 14:00

      Herrestads AIF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Östansjö IF (borta) P-012


      16:00
    • 15:30

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-011


      17:30
    • 16:30

      IFK Västerås FK 2 (hemma) F-15


      18:30
    • 17:00

      IFK Askersund (borta) P-09


      19:00
    • 17:00

      IFK Askersund (borta) P-15


      18:00
    • 18:45

      Garphyttans IF (hemma) P-010


      20:45
  • 16Mån
    v.20
    • 16:50

      Träning P-012


      18:20
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 18:15

      Träning F-15


      19:30
    • 18:15

      Träning P-15


      19:30
  • 17Tis
  • 18Ons
  • 19Tor
  • 20Fre
    • 18:00

      Kioskansvar P-011


      20:45
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 19:00

      BK Ett Fyra (hemma) P-09


      21:00
  • 21Lör
    • 10:00

      Poolspel 1 Arr KIF Örebro F-013/14/15


      12:00
    • 10:00

      BK Forward Lundby 1 (borta) P-013


      11:00
    • 10:00

      Lekebergs IF (hemma) P-013


      11:00
    • 10:00

      Kioskansvar P-011


      16:30
    • 10:00

      Östansjö IF (hemma) P-014


      11:00
    • 10:00

      Fjugesta IF (hemma) P-014


      11:00
    • 10:00

      Träning P-015


      11:00
    • 10:30

      Latorps IF Vit (borta) F-012


      12:30
    • 11:00

      IF Karlstad Fotboll 2007 (hemma) F-15


      13:00
    • 11:00

      Lekebergs IF (hemma) P-013


      12:00
    • 11:00

      Fjugesta IF (hemma) P-014


      12:00
    • 11:00

      Östra Almby FK (hemma) P-014


      12:00
    • 12:00

      Grythyttans IF (hemma) P-013


      13:00
    • 13:15

      IK Sturehov 2 (hemma) P-010


      15:15
    • 14:00

      Grebbestads IF (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Östra Almby FK 1 (hemma) P-011


      17:00
  • 22Sön
    • 09:30

      Träning F-012


      10:45
    • 09:30

      Träning F/P-016


      10:30
    • 10:00

      Hovsta IF Orange (borta) P-011


      12:00
    • 10:00

      Utdelning bobladet P-15


      12:00
    • 10:30

      HOIF (borta) P-010


      12:30
    • 10:30

      Träning F-013/14/15


      11:30
    • 10:45

      Träning P-014


      12:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK 1 Vit (borta) P-09


      13:00
    • 11:00

      Lillån FK 1 Grön (borta) F-010/11


      13:00
    • 11:00

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom 2 (borta) F-012


      13:00
    • 11:00

      Frövi IK (borta) P-012


      13:00
    • 12:15

      Kioskansvar P-011


      17:45
    • 13:00

      Gnesta FF (borta) F-15


      15:00
    • 13:00

      Hovsta IF (hemma) P-013


      13:45
    • 13:00

      BK Forward Lundby 2 (hemma) P-013


      13:45
    • 13:30

      Hällefors AIF (hemma) P-15


      15:30
    • 13:30

      Träning P-15


      15:00
    • 14:00

      BK Forward Lundby 2 (hemma) P-013


      14:45
    • 14:00

      Hovsta IF (hemma) P-013


      14:45
    • 16:00

      Fjugesta IF 2 (hemma) P-09


      18:00
    • 16:00

      Fjugesta IF (hemma) P-15


      17:00
  • 23Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning P-15


      18:15
    • 17:00

      Träning P-15


      18:00
    • 18:15

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:15

      Träning F-15


      19:30
    • 19:00

      Kiosk F-15


      22:00
  • 24Tis
    • 16:50

      Träning P-012


      18:20
    • 17:00

      Träning P-014


      18:15
    • 18:15

      Träning F-010/11


      19:30
    • 18:30

      Garphyttans IF (borta) P-09


      20:30
    • 18:30

      Garphyttans IF (borta) P-15


      19:30
    • 18:30

      Kiosk F-15


      21:00
    • 19:20

      Lekebergs IF Svart (hemma) P-15


      21:20
  • 25Ons
    • 16:30

      Träning F-15


      18:00
    • 17:00

      Träning F-012


      18:15
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 17:30

      Kiosk F-15


      21:00
    • 17:50

      Entrévärdar F-15


      20:00
    • 17:50

      Boll-lisor F-15


      21:00
    • 18:15

      Träning P-011


      19:30
    • 19:00

      Karlslunds IF (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 26Tor
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:00
    • 10:30

      Sturehov (hemma) P-15


      13:30
    • 11:00

      IFK Lindesberg 1 Blå (hemma) F-010/11


      13:00
    • 16:50

      Träning P-012


      18:35
    • 17:00

      Träning F-010/11


      18:15
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning F-15


      18:30
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 18:30

      Träning P-15


      20:00
  • 27Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
  • 28Lör
    • 10:00

      Träning P-013


      11:15
    • 11:15

      IFK Askersund (hemma) P-012


      13:15
    • 14:00

      Angered BK (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Mosjö SK Gul (hemma) F-010/11


      16:00
    • 15:30

      Kiosk F-15


      18:45
    • 16:45

      IF Eker Örebro (hemma) P-15


      18:45
    • 20:30

      Champions League kväll på Brödernas tillsammans med F15 P-15


      23:00
    • 20:30

      Champions League kväll på Brödernas tillsammans med P15 F-15


      23:00
  • 29Sön
    • 09:30

      Träning F-012


      10:45
    • 09:30

      Träning F/P-016


      10:30
    • 10:15

      Kiosk F-15


      12:30
    • 10:30

      Träning F-013/14/15


      11:30
    • 10:45

      Träning P-014


      12:00
    • 11:00

      Östra Almby FK (hemma) P-010


      13:00
    • 13:15

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) P-012


      15:15
  • 30Mån
    v.22
  • 31Tis