Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

September 2021

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.35
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 18:00

      IF Eker Örebro (borta) F-012/13


      20:00
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07/08


      20:00
    • 18:30

      Träning F-010/11


      19:45
  • 2Tor
  • 3Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:30

      Träning F-010/11


      17:45
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
  • 4Lör
    • 09:45

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) P-012


      11:45
    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 10:00

      Kiosken F-07/08


      12:30
    • 11:00

      IF Eker Örebro Svart (hemma) P-09


      13:00
    • 12:00

      Glanshammars IF Gul (hemma) P-012


      14:00
    • 12:30

      Adolfsbergs IK (borta) P-010


      14:00
    • 14:30

      SMÅ IF/HOIF (borta) F-010/11


      16:30
  • 5Sön
    • 09:00

      Träning F/P-016


      10:00
    • 09:15

      Träning F-012/13


      10:45
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 10:00

      Hampetorp-Odensbackens IF (borta) P-013


      11:00
    • 10:00

      Karslunds IF (borta) P-010


      11:20
    • 12:30

      Kiosken F-07/08


      15:00
    • 13:00

      Nyköpings BIS (borta) P19


      15:00
    • 13:00

      Hovsta IF (borta) P-013


      14:00
    • 13:30

      IK Sturehov 2 (hemma) P-011


      15:30
    • 15:00

      Kiosken F-07/08


      17:00
    • 16:00

      Lillån FK grön (borta) P-013


      17:00
    • 16:45

      Lillån FK (borta) P-07


      20:00
    • 17:00

      Mosjö SK (borta) P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
  • 6Mån
    v.36
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:30

      Glanshammars IF 2 (borta) P-08


      20:30
    • 18:30

      Latorps IF 2 (hemma) P-09


      20:30
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning P-012


      18:30
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning P-07


      18:30
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 18:30

      Rynninge IK 1 (borta) F-07/08


      20:30
    • 19:30

      Lidköpings FK (hemma) A-lag Herrar


      21:30
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning F-012/13


      18:15
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 18:00

      Adolfsbergs IK (borta) P-07


      21:00
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 18:30

      Träning F-010/11


      19:45
    • 19:00

      Träning P19


      20:30
    • 19:15

      Adolfsbergs IK 3 Rosa (hemma) P-08


      21:15
  • 9Tor
  • 10Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:30

      Träning F-010/11


      17:45
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
  • 11Lör
    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 10:00

      Vretstorps IF (hemma) F-012/13


      12:00
    • 11:00

      Hovsta IF 2 Svart (hemma) P-08


      13:00
    • 12:30

      Bollkallar P-010


      14:30
    • 13:30

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (hemma) P-011


      15:30
    • 14:00

      Grebbestads IF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
  • 12Sön
    • 09:00

      Träning F/P-016


      10:00
    • 09:30

      Träning F-012/13


      10:45
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 11:00

      Träning P-013


      12:15
    • 11:00

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) F-07/08


      13:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-09


      13:00
    • 11:15

      Mosjö SK gul (hemma) P-013


      12:15
    • 12:45

      Skyllbergs IK (hemma) P-013


      13:45
    • 13:00

      Träning P19


      14:30
    • 14:00

      Östra Almby FK (hemma) F-010/11


      16:00
    • 14:30

      Mariebergs IK 4 (borta) F-012/13


      16:00
    • 14:45

      Örebro SK Fotboll (borta) P-07


      18:00
    • 16:15

      Lekebergs IF (hemma) P-010


      18:15
    • 17:45

      SMÅ IF (hemma) P-010


      19:45
  • 13Mån
    v.37
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 19:00

      Fellingsbro GOIF (borta) P-09


      21:00
    • 19:30

      IK Sturehov (hemma) P17


      21:30
  • 14Tis
    • 17:00

      Träning P-012


      18:30
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:45

      Nora BK (borta) A-lag Herrar


      19:45
    • 17:45

      Nora BK (div. 3) (borta) P19


      19:45
    • 18:00

      Östra Almby FK (borta) P-011


      20:00
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 18:30

      Lekebergs IF Svart (hemma) P-09


      20:30
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning F-012/13


      18:15
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
      Kumla IP B-planen
      Samlingsinformation: Kumla IP b-planen
      Samlingstid: 18:10
    • 18:30

      Träning F-010/11


      19:45
    • 18:30

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
  • 16Tor
    • 17:00

      Träning P-012


      18:15
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
  • 17Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:30

      Träning F-010/11


      17:45
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 18:00

      Mariebergs IK (borta) P-010


      19:15
  • 18Lör
    • 00:00

      Laxå IF (borta) P-011


      02:00
    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 10:00

      Lillån FK Grön (hemma) P-012


      12:00
    • 10:00

      Latorps IF Vit (hemma) F-012/13


      12:00
    • 10:00

      Örebro SK FK 3 Svart (borta) F-010/11


      12:00
    • 10:00

      Adolfsbergs IK (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      Rynninge IK Blå (borta) P-08


      13:00
    • 11:00

      Karlslunds IF FK Vit (borta) P-09


      13:00
    • 12:50

      Boll-Lisa F-010/11


      16:00
    • 13:30

      HOIF (borta) P-012


      15:30
    • 14:00

      Stenungsunds IF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 16:15

      Lillån FK 1 (hemma) F-07/08


      18:15
  • 19Sön
    • 09:00

      Poolspel BK Forward F/P-014


      14:00
    • 09:00

      Träning F/P-016


      10:00
    • 09:30

      Träning F-012/13


      10:45
    • 11:00

      Träning P-013


      12:15
    • 12:30

      Västerås SK (borta) P19


      14:30
    • 14:00

      IK Sturehov 1 (borta) F-07/08


      16:00
    • 14:00

      Östansjö IF (hemma) F-010/11


      16:00
    • 14:00

      IFK Hallsberg FK (borta) P-010


      15:30
    • 14:30

      Mosjö SK svart (borta) P-013


      15:30
    • 17:00

      Adolfsbergs IK Svart (borta) P-011


      19:00
  • 20Mån
    v.38
    • 17:00

      Träning P-09


      18:15
    • 17:30

      BK Forward Gul (borta) P-09


      19:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:30
    • 19:00

      Träning P-07


      20:30
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning P-012


      18:30
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:30

      Träning P-08


      19:00
    • 18:15

      Träning P-010


      19:30
    • 19:00

      Träning P19


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
  • 22Ons
  • 23Tor
    • 17:00

      Träning P-012


      18:30
    • 17:00

      Träning P-011


      18:15
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 18:00

      Vretstorps IF (borta) F-010/11


      20:00
    • 18:15

      Träning P-09


      19:30
    • 19:00

      Träning P19


      20:30
    • 19:00

      Träning P17


      20:30
  • 24Fre
    • 15:00

      Kioskansvar F/P-014


      00:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:30

      Träning F-010/11


      17:45
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 17:00

      Träning P19


      18:30
    • 19:15

      Lillån FK Grön (hemma) P-08


      21:15
  • 25Lör
    • Heldag

      Kioskansvar F/P-014

    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 10:15

      IFK Lindesberg 2 (hemma) P-08


      12:15
    • 10:30

      Pålsboda GOIF (hemma) P-012


      12:30
    • 12:30

      Åmmebergs IF Blå (hemma) P-010


      14:30
    • 14:00

      KIF Örebro DFF 2 (borta) F-07/08


      16:00
    • 14:30

      Skyllbergs IK Vit (hemma) P-09


      16:30
    • 14:30

      IFK Lindesberg (hemma) P-09


      16:30
    • 15:00

      Vivalla SK (borta) F-012/13


      17:00
  • 26Sön
    • 00:00

      Kioskansvar F/P-014


      23:00
    • 09:30

      Träning F-012/13


      10:45
    • 10:00

      Yxhults IK (borta) P-013


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 10:45

      BK Forward/Garphyttans IF (hemma) F-07/08


      12:45
    • 11:15

      Fjugesta IF (hemma) P-013


      12:15
    • 13:00

      Rynninge IK Blå (hemma) P-011


      15:00
    • 13:30

      HOIF (borta) F-012/13


      15:30
    • 14:00

      Adolfsbergs IK 2 Svart (hemma) F-010/11


      16:00
    • 15:00

      Örebro SK FK 1 (hemma) P-011


      17:00
    • 15:00

      Laxå IF (hemma) P-010


      17:00
    • 15:30

      Fellingsbro GOIF (borta) P-012


      17:30
    • 15:45

      Adolfsbergs IK (borta) P-07


      19:00
    • 17:00

      Match med lag:vit P-09


      19:00
    • 17:30

      BK Forward Lundby (borta) P-013


      18:30
    • 17:30

      BK Ett Fyra (borta) P17


      19:30
  • 27Mån
    v.39
  • 28Tis
    • 17:00

      Träning P-012


      18:30
  • 29Ons
  • 30Tor
    • 17:00

      Träning P-012


      18:30