Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Augusti 2020

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.31
    • 10:00

      Träningsläger P-09


      00:00
    • 10:30

      Matchcamp Kumla P-07


      00:00
    • 11:30

      Latorps IF P06 (hemma) P-07


      13:00
    • 14:00

      Enköpings SK (borta) A-lag Herrar


      16:00
  • 2Sön
    • 00:00

      Träningsläger P-09


      19:00
    • 00:00

      Matchcamp Kumla P-07


      14:00
    • 10:00

      Träning P-013


      11:00
    • 11:30

      Akademi Degerfors IF (hemma) P-07


      13:00
    • 15:30

      Hammarby TFF (borta) P19


      17:30
  • 3Mån
    v.32
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
      Kumla IP (B-plan), naturgräs
    • 17:15

      Träning F-15


      19:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07/08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 4Tis
    • 13:40

      Träning F-15


      16:00
    • 14:00

      Träning som hålls av KIF:s damlag F-07/08


      16:00
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning P19


      20:30
  • 5Ons
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 17:30

      Träning P19


      19:00
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 18:45

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 6Tor
  • 7Fre
  • 8Lör
    • 09:00

      Träningsläger P-08


      00:00
    • 10:00

      Träningsmatch F-07/08


      12:00
    • 12:50

      Bollisa/Entrénvärd F-15


      16:00
    • 14:00

      Assyriska FF (hemma) A-lag Herrar


      16:00
  • 9Sön
    • 00:00

      Träningsläger P-08


      16:00
    • 10:15

      Träningsmatch mot Skyllbergs IK P-09


      11:45
    • 13:00

      Träning P-013


      14:00
    • 13:00

      FBK Karlstad (borta) P19


      15:00
    • 17:00

      Irsta IF (hemma) F-15


      19:00
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
  • 10Mån
    v.33
  • 11Tis
  • 12Ons
    • 10:30

      Träning P19


      12:00
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 17:15

      Träning F-010/11


      18:00
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 18:45

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 13Tor
  • 14Fre
    • 10:30

      Träning P19


      12:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P-010


      17:30
  • 15Lör
    • 09:00

      Rynninge IK (hemma) P-08


      12:00
    • 09:30

      Träning A-lag Herrar


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 14:00

      Forsby FF (hemma) F-15


      16:00
  • 16Sön
    • 00:00

      Skiljebo SK U16 (borta) P-16/18


      02:00
    • 09:30

      Adolfsbergs IK (hemma) P-010


      12:30
    • 10:30

      Adolfsbergs IK Gul (hemma) P-010


      12:30
    • 10:30

      Träning P19


      12:00
    • 11:00

      Träning P-013


      12:00
    • 14:30

      Rynninge IK 2 (hemma) F-07/08


      16:30
  • 17Mån
    v.34
    • 00:00

      Glanshammars IF (borta) P-08


      02:00
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:15

      Träning F-010/11


      18:45
    • 17:15

      Träning F-15


      19:00
    • 18:00

      BK Forward (borta) A-lag Herrar


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07/08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 18Tis
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      IFK Hallsberg FK (hemma) P-08


      20:00
    • 18:30

      KIF Örebro DFF Blå (borta) F-07/08


      20:30
    • 19:00

      Seriematch Lag: Röd P-09


      20:30
    • 19:30

      BK Forward (hemma) P19


      21:30
  • 19Ons
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 17:15

      Träning F-010/11


      18:45
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 17:30

      Träning P19


      19:00
    • 18:45

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Mariebergs IK 1 (hemma) P-07


      21:00
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 20Tor
    • 16:15

      Åmmebergs IF (borta) P-010


      19:30
    • 16:30

      Träning F-07/08


      17:30
    • 17:00

      Seriematch Lag: Blå P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
    • 17:30

      Åmmebergs IF (borta) P-010


      19:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:45

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 21Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 16:30

      Träning P-010


      17:30
    • 18:00

      Kiosk + Bollkallar P-06


      21:00
    • 19:00

      Värmbols FC (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 22Lör
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 11:00

      Lekebergs IF /Fjugesta IF (borta) P-16/18


      13:00
    • 11:00

      Surahammars FK (borta) F-15


      13:00
    • 11:00

      Hovsta IF 1 (borta) P-07


      13:00
    • 13:00

      KIF Örebro DFF 1 (hemma) F-07/08


      15:00
    • 14:30

      Garphyttans IF (hemma) P-012


      16:30
    • 15:00

      Lillån FK Vit (hemma) P-011


      17:00
  • 23Sön
    • 11:00

      Träning P-013


      12:00
    • 13:00

      IK Sturehov 2 (hemma) F-07/08


      15:00
    • 14:00

      AFC Eskilstuna (borta) P19


      16:00
    • 15:00

      Rynninge IK Vit (hemma) P-011


      17:00
    • 17:00

      Seriematch Lag: Vit P-09


      18:30
  • 24Mån
    v.35
    • 00:00

      Lekebergs IF Röd (borta) P-011


      02:00
    • 00:00

      Latorps IF Vit (borta) P-012


      02:00
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:15

      Träning F-15


      19:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07/08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 25Tis
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      IF Eker Örebro Vit (hemma) P-08


      20:00
    • 18:30

      ÖSK Söder 2 (borta) F-07/08


      20:30
    • 19:00

      Träning P19


      20:30
  • 26Ons
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 17:30

      Träning F-07/08


      19:00
    • 17:30

      Träning P19


      19:00
    • 17:30

      Träning P-013


      18:30
    • 18:00

      Lekebergs IF/Fjugesta (borta) P-08


      20:00
    • 18:45

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Yxhults IK (hemma) P-010


      21:00
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 27Tor
  • 28Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:00

      Träning P19


      17:30
    • 16:30

      Träning P-010


      17:30
    • 18:00

      Seriematch Lag: Blå P-09


      19:30
  • 29Lör
    • 10:00

      Seriematch Lag: Vit P-09


      11:30
    • 10:00

      Adolfsbergs IK Gul (borta) P-011


      12:00
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 11:00

      IFK Hallsberg FK (hemma) F-15


      13:00
    • 11:00

      Örebro SK FK Vit (hemma) P-07


      13:00
    • 14:00

      Tyresö FF (borta) A-lag Herrar


      16:00
  • 30Sön
    • 10:00

      Karlslunds IF FK Röd (borta) P-010


      12:00
    • 11:00

      Träning P-013


      12:00
    • 11:00

      Hovsta IF 1 (borta) F-07/08


      13:00
    • 13:00

      Seriematch Lag: Röd P-09


      14:30
    • 15:00

      Älvsjö AIK FF (hemma) P19


      17:00
  • 31Mån
    v.36
    • 04:00

      Kioskvecka P-07


      00:00
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:15

      Träning F-15


      19:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      Träning F-07/08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
    • 19:30

      Gideonsbergs IF P03 (hemma) P-16/18


      21:30