Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Juni 2020

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.23
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 16:30

      Träning F-15


      19:00
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:30

      Träning P-16/18


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:20

      Träning F-07/08


      20:00
    • 19:00

      Träning P19


      20:30
  • 2Tis
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:45

      Rynninge IK (hemma) P-08


      19:45
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      BK Forward Gul 1 (borta) P-06


      20:30
    • 18:30

      IFK Hallsberg FK (hemma) F-07/08


      20:30
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 3Ons
    • 15:00

      Träning P19


      16:30
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:15

      Träning F-010/11


      18:45
      B-plan
      Samlingsinformation: Vid B-plan
      Samlingstid: 17:00
      Anteckning: Ta med egen vattenflaska. Kläder efter väder.
    • 17:15

      Träning F-15


      19:00
    • 17:20

      Träning F-07/08


      19:00
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 4Tor
    • 16:20

      Träning F-07/08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-012


      18:00
    • 17:00

      Träning P-013


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:45

      Karlslunds IF FK (hemma) P-08


      20:45
    • 17:45

      Grillning och bad F-07/08


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:45

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 5Fre
    • 15:00

      Träning P19


      16:30
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
  • 6Lör
  • 7Sön
    • 09:00

      Träning P-013


      10:00
    • 10:00

      HOIF (borta) P-012


      12:00
    • 11:00

      Träningsmatch F-010/11


      13:00
    • 11:30

      HOIF/SMÅ IF (hemma) P-07


      13:15
    • 11:30

      IFK Kumla (hemma) F-012/13


      13:00
    • 12:15

      Örebro SK Svart (hemma) P-010


      15:00
    • 12:30

      Karlslunds IF FK Blå (borta) F-15


      14:30
    • 14:00

      Lillån FK Vit (borta) P-08


      16:00
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
  • 8Mån
    v.24
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Fotografering P-011


      17:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:00

      Vretstorps IF (borta) P-08


      19:45
    • 17:30

      Fotografering F-010/11


      18:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-010/11


      19:00
    • 18:00

      Lagfotografering P-012


      18:30
    • 18:20

      Träning F-07/08


      20:00
    • 18:30

      Fotografering P-09


      19:30
    • 18:45

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Träning P19


      20:30
    • 19:30

      Lagfotografering utomhus P-06


      20:00
  • 9Tis
    • 17:00

      Fotografering A-lag Herrar


      18:00
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Lagfotografering P-013


      18:30
    • 18:00

      Fotografering P-16/18


      19:00
    • 18:15

      Seriematch Lag: Röd P-09


      20:00
    • 18:30

      Fotografering P-08


      19:30
    • 18:30

      Rynninge IK 2 (borta) F-07/08


      20:30
    • 18:45

      Fotografering P-07


      19:45
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
  • 10Ons
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 16:30

      Fotografering P-010


      18:30
    • 17:00

      Fotografering F/P-014


      17:45
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:15

      Träning F-010/11


      18:45
    • 17:15

      Träning F-15


      19:00
    • 18:00

      Fotografering P19


      19:00
    • 19:00

      Träning P19


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
    • 19:00

      Fotografering F-07/08


      19:30
    • 19:15

      Lagfotografering F15 F-15


      20:15
  • 11Tor
    • 16:20

      Träning F-07/08


      17:30
    • 17:00

      Träning P-012


      18:00
    • 17:00

      Träning P-013


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:15

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 18:00

      Lillån FK (borta) P-06


      19:45
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Glanshammars IF (borta) F-010/11


      19:30
    • 18:45

      Träning F-15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30
    • 20:30

      Våravslutning P-16/18


      22:00
  • 12Fre
    • 15:00

      Träning P19


      16:30
    • 16:30

      Träning P-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 18:15

      IFK Hallsberg FK 1 (hemma) P-07


      20:15
  • 13Lör
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 11:00

      Rynninge IK 1 (borta) F-07/08


      13:00
    • 11:00

      Örebro SK FK Svart 1 (hemma) P-06


      13:00
    • 11:15

      KIF Örebro DFF 3 (hemma) F-010/11


      13:15
    • 13:00

      Seriematch Lag: Blå P-09


      14:30
    • 15:30

      Seriematch Lag: Vit P-09


      17:00
  • 14Sön
    • 09:00

      Träning P-012


      10:00
    • 09:00

      Träning P-013


      10:00
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      IFK Askersund (borta) P-010


      12:00
    • 10:00

      Kumla Vit borta mot Karlslund Röd P-011


      12:00
    • 12:15

      ÖSK Söder 2 (borta) F-15


      14:15
    • 13:00

      FC Gute (hemma) A-lag Herrar


      15:00
    • 13:00

      Bollisor F-07/08


      15:00
    • 15:30

      Kumla Röd hemma mot BK Forward 2 P-011


      17:00
    • 16:00

      Karlslunds IF FK Röd (borta) P-010


      18:00
    • 16:00

      Rynninge IK (hemma) P-07


      18:00
    • 19:30

      Värmdö IF (borta) P19


      21:30
  • 15Mån
    v.25
  • 16Tis
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 17:45

      IF Eker Örebro Vit (hemma) P-08


      19:45
    • 17:45

      IF Eker Örebro Svart (hemma) P-08


      19:45
    • 18:00

      Träningsmatch Karlslund P-09


      19:30
    • 18:30

      ÖSK Söder 2 (hemma) F-07/08


      20:30
    • 19:00

      Karlslunds IF FK 1 (borta) P-06


      21:00
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
  • 17Ons
    • 16:20

      Träning P-07


      17:30
    • 16:30

      BK Forward (borta) P-08


      19:30
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:15

      Träning F-010/11


      18:45
    • 17:30

      Seriematch lag: Blå P-09


      19:00
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Seriematch lag Vit P-09


      19:30
    • 19:00

      Träning P19


      20:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 18Tor
    • 16:20

      Träning F-07/08


      17:30
    • 16:45

      Lekebergs IF (hemma) P-08


      19:30
    • 17:00

      Träning P-013


      18:00
    • 17:00

      Träning P-012


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 18:45

      IK Sturehov Blå (hemma) F-010/11


      20:00
    • 19:30

      IK Franke (hemma) P19


      21:30
  • 19Fre
  • 20Lör
  • 21Sön
    • 09:00

      Träning P-012


      10:00
    • 09:00

      Träning P-013


      10:00
    • 10:00

      Träning F-012/13


      11:00
    • 11:30

      Hovsta IF 1 (hemma) F-07/08


      13:30
    • 12:15

      BK Forward (hemma) P-07


      15:00
    • 15:30

      Kumla Vit hemma mot IK Sturehov 1 P-011


      17:00
    • 16:15

      ÖrebroSyrianska IF Ungdom Röd (hemma) P-010


      18:15
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 18:00

      IFK Hallsberg FK 2 (hemma) P-010


      20:00
    • 19:30

      Adolfsbergs IK (hemma) P-06


      21:15
  • 22Mån
    v.26
    • 11:30

      Inbjudningsmatchcamp Xtra svår nivå P-07


      00:00
    • 15:45

      Träning F-15


      17:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:30
    • 17:15

      Träning F-010/11


      18:45
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:20

      Träning F-07/08


      20:00
    • 19:00

      Laxå IF A-lag (div. 6) (borta) P19


      21:00
    • 19:00

      Laxå IF (borta) A-lag Herrar


      21:00
  • 23Tis
    • Heldag

      Inbjudningsmatchcamp Xtra svår nivå P-07

    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
    • 17:30

      Träning A-lag Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning P-06


      20:30
  • 24Ons
    • 00:00

      Inbjudningsmatchcamp Xtra svår nivå P-07


      16:00
    • 16:30

      Karlslunds IF FK (borta) P-08


      19:30
    • 17:15

      Träning F-010/11


      18:45
    • 17:15

      Träning F-15


      19:00
    • 17:20

      Träning F-07/08


      19:00
    • 19:00

      Träning P19


      20:30
  • 25Tor
  • 26Fre
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
  • 27Lör
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 10:00

      IFK Kumla (hemma) F-012/13


      11:00
    • 11:15

      Adolfsbergs IK Svart (hemma) P-012


      13:15
    • 11:30

      Seriematch Lag: Röd P-09


      13:00
    • 15:00

      Åtvidabergs FF (borta) A-lag Herrar


      17:00
  • 28Sön
    • 09:00

      Träning P-012


      10:00
    • 09:30

      Mariebergs IK (hemma) P-07


      12:30
    • 10:00

      Rynninge IK 3 (borta) F-010/11


      12:00
    • 10:00

      Kumla Röd borta mot Karlslund Vit P-011


      12:00
    • 13:00

      Träningsmatcher mot Lekeberg och sommaravslutning P-013


      16:00
    • 17:00

      Träning P-011


      18:30
  • 29Mån
    v.27
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
  • 30Tis
    • 17:30

      Träning P-07


      18:45
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning P-16/18


      20:30