Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Kumla Fotboll

Följ

IFK Kumla

Följ oss för uppdateringar
Följ

Oktober 2020

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.40
  • 2Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Adolfsberg/Marieberg mix lag (hemma) P-010


      18:30
    • 19:00

      Seriematch Lag: Blå P-09


      20:30
  • 3Lör
    • Heldag

      LOP-gruppen P-08

    • 10:00

      Seriematch Lag: Vit P-09


      11:30
    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 10:30

      Thomas Nordahl Cup P-011


      17:00
    • 11:00

      Västerås IK (borta) F-15


      13:00
    • 11:00

      Adolfsbergs IK Svart (borta) F-07/08


      13:00
    • 14:00

      Newroz FC (hemma) A-lag Herrar


      16:00
    • 16:00

      Seriematch Lag: Röd P-09


      17:30
    • 17:00

      Skiljebo SK U16 (borta) P-16/18


      19:00
  • 4Sön
    • 08:30

      Thomas Nordahl Cup P-013


      13:00
    • 09:45

      Hampetorp-Odensbackens IF (borta) P-08


      13:00
    • 09:50

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 14:00

      Karlslunds IF FK 2 (borta) P-07


      16:00
    • 14:00

      FBK Karlstad (hemma) P19


      16:00
  • 5Mån
    v.41
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 17:30

      Träning P-08


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P19


      20:00
    • 19:30

      Träning P-16/18


      21:00
  • 6Tis
    • 17:00

      Träning P-011


      18:00
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
    • 17:30

      Föräldramöte P-012


      18:30
    • 17:45

      Träning A-lag Herrar


      19:30
    • 19:00

      Träning P19


      20:30
    • 19:15

      Träning F-15


      21:00
  • 7Ons
    • 17:00

      Träning P-07


      18:15
    • 17:15

      Träning F-010/11


      18:30
    • 17:15

      Träning F-012/13


      18:15
    • 19:30

      Match mot ÖSK Söder F-15


      21:30
  • 8Tor
  • 9Fre
    • 08:00

      14 år (födda 2006): ÖLFF Spelarutbildningsläger P-06


      00:00
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      Träning A-lag Herrar


      18:30
    • 19:00

      Gideonsbergs IF 2 (hemma) F-15


      21:00
  • 10Lör
    • Heldag

      14 år (födda 2006): ÖLFF Spelarutbildningsläger P-06

    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 13:00

      IF Karlstad (hemma) P19


      15:00
  • 11Sön
    • 00:00

      14 år (födda 2006): ÖLFF Spelarutbildningsläger P-06


      19:00
    • 09:50

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:15
    • 11:00

      Träning P-013


      12:00
    • 11:00

      Träning F/P-014


      12:00
    • 11:00

      Mosjö SK 1/Sköllersta (borta) F-07/08


      13:00
    • 14:00

      Arameisk Syrianska IF (borta) A-lag Herrar


      16:00
    • 15:00

      Träning P-011


      16:00
  • 12Mån
    v.42
    • 16:45

      Träning P-08


      18:00
    • 17:00

      Träning F-07/08


      18:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-16/18


      19:15
    • 18:40

      Träning F-15


      20:00
  • 13Tis
  • 14Ons
  • 15Tor
    • 16:30

      Träning F-15


      18:00
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
    • 18:30

      Träning P-16/18


      20:00
  • 16Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 19:00

      IK Franke (borta) P19


      21:00
  • 17Lör
    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 11:50

      Bollkallar vid A-lagsmatch P-08


      15:00
    • 11:50

      Entrévärd vid A lagsmatch P-08


      15:00
    • 13:00

      Huddinge IF (hemma) A-lag Herrar


      15:00
  • 18Sön
    • 09:40

      Föräldrar match F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:15
    • 10:00

      IFK Norrköping FK (hemma) P-010


      13:00
    • 11:00

      Träning P-013


      12:00
    • 14:20

      Karlslunds IF HFK (hemma) P-08


      17:00
    • 16:20

      Lekebergs IF (hemma) P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-011


      18:30
      Kumlahallen/Viahallen (stora hallen)
      Samlingstid: 17:15
  • 19Mån
    v.43
  • 20Tis
    • 17:00

      Träning P-011


      18:00
    • 17:00

      Träning P-010


      18:00
    • 19:30

      Träning P19


      21:00
  • 21Ons
  • 22Tor
    • 16:30

      Träning F-15


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
    • 18:00

      Träning F-15


      19:00
    • 18:00

      Löpträning P-09


      19:00
    • 18:15

      Träning P-16/18


      19:30
  • 23Fre
    • 18:00

      Internmatch P-09


      19:30
  • 24Lör
    • 10:00

      Träning F/P-015


      11:00
    • 12:00

      Örebro SK Fotboll (hemma) P-08


      14:30
  • 25Sön
    • 09:50

      Träning F-012/13


      11:00
    • 10:00

      Träning F/P-014


      11:00
    • 10:00

      Träning P-012


      11:15
    • 11:00

      Träning P-013


      12:00
    • 11:30

      Träning P19


      13:00
    • 12:30

      Träning P-011


      13:30
  • 26Mån
    v.44
  • 27Tis
    • 17:00

      Träning P-010


      18:00
    • 17:00

      Träning P-011


      18:00
    • 17:45

      Träning F-15


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 19:15

      Träning P19


      20:45
  • 28Ons
  • 29Tor
    • 16:30

      Träning F-15


      18:15
    • 17:00

      Träning P-010


      18:15
    • 17:15

      Träning P-012


      18:30
    • 18:00

      Löpträning P-09


      19:00
    • 19:30

      Träning P-16/18


      21:00
  • 30Fre
    • 16:00

      Träning P-09


      17:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
  • 31Lör