Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om IFK Askersund

Följ

IFK Askersund

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
IFK Askersund
Välj lag

September 2019

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.35
    • 09:00

      Träning P-11


      12:30
    • 10:00

      Träning F-06/07


      14:00
    • 10:00

      Utbildning/Träning P-10


      14:00
    • 10:00

      ALLA OLIKA-OLIKA ÄR BRA F-09


      14:00
    • 10:00

      Träning P-09


      14:00
    • 10:00

      ALLA OLIKA-OLIKA ÄR BRA Seniorlag Herrar


      14:00
    • 10:00

      Träning P-06


      14:00
    • 10:00

      Vi- dagen P-06


      14:00
    • 10:00

      Vi- dagen P-07


      14:00
    • 10:00

      Träning Senior Dam


      14:00
    • 16:00

      Lillån FK 3 (hemma) P-06


      18:00
    • 17:00

      Mariebergs IK 2 (borta) Seniorlag Herrar


      19:00
  • 2Mån
    v.36
    • 17:15

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
  • 3Tis
  • 4Ons
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
  • 5Tor
  • 6Fre
  • 7Lör
  • 8Sön
    • 10:00

      Pålsboda GOIF (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      IK Sturehov Vit (hemma) P-09


      12:00
    • 10:00

      Poolspel F-09


      14:00
    • 11:20

      IFK Kumla Blå (hemma) P-09


      13:20
    • 12:40

      IFK Kumla Blå (borta) P-09


      14:40
    • 13:30

      Barkarö SK F03-05 (borta) Senior Dam


      15:30
    • 16:00

      IFK Hallsberg FK 1 (borta) P-06


      18:00
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Tidningsutdelning F-11


      21:00
  • 9Mån
    v.37
    • 17:15

      Träning F-06/07


      18:30
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
  • 10Tis
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
  • 12Tor
  • 13Fre
    • 18:00

      Hovsta IF 3 (hemma) F-09


      20:00
    • 19:20

      Garphyttans IF (borta) F-09


      21:20
  • 14Lör
    • 14:00

      Sköllersta IF 1 (borta) P-07


      16:00
    • 15:20

      Örebro SK FK Vit 2 (hemma) P-07


      17:20
  • 15Sön
  • 16Mån
    v.38
  • 17Tis
  • 18Ons
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
  • 19Tor
  • 20Fre
  • 21Lör
    • 10:00

      Nora BK 2 (borta) P-09


      12:00
    • 10:00

      Nora BK 1 (borta) P-09


      12:00
    • 11:20

      Nora BK 2 (hemma) P-09


      13:20
    • 11:20

      Nora BK 1 (hemma) P-09


      13:20
    • 12:00

      Västerås BK 30 F15 (borta) Senior Dam


      14:00
    • 16:00

      Scandinavian FC Örebro (hemma) Seniorlag Herrar


      18:00
  • 22Sön
    • 09:00

      Träning P-11


      12:30
    • 16:00

      Träning P-10


      17:00
    • 16:00

      Sala FF (borta) Senior Dam


      18:00
    • 16:00

      Latorps IF 2 (borta) P-06


      18:00
  • 23Mån
    v.39
    • 17:15

      Träning F-06/07


      18:15
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning PF-13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
  • 24Tis
  • 25Ons
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning F-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Träning P-11


      19:00
  • 26Tor
  • 27Fre
  • 28Lör
    • 10:00

      BK Forward Svart (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P-10


      14:00
    • 11:00

      HOIF/SMÅ IF (borta) F-06/07


      13:00
    • 11:20

      BK Forward Gul (borta) P-07


      13:20
    • 14:00

      Gideonsbergs IF F04 (hemma) Senior Dam


      16:00
  • 29Sön
    • 10:00

      Träning P-09


      11:30
    • 11:00

      Garphyttans IF (borta) F-09


      13:00
    • 12:00

      Yxhults IK (hemma) F-09


      14:00
    • 13:00

      IF Eker Örebro (hemma) Senior Dam


      15:00
    • 16:00

      Karlslunds IF HFK 2 Vit (hemma) P-06


      18:00
    • 16:00

      Kumla BK (borta) Seniorlag Herrar


      18:00
  • 30Mån
    v.40
    • 17:15

      Träning F-06/07


      18:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30