Uppstartsträff P2014
Nu startar träningarna för P2014! Välkomna fredag den 24 september klockan 17:00 till 18:30 i Lugnets C-Hall Deltagare behöver vid varje träningstillfälle ha med sig klubba, glasögon, fylld vattenflaska och inomhusskor. Upplägg Vi önskar att medföljande vuxen lämnar av sitt barn tio minuter innan träningstiden startar till en ledare som tar emot deltagarna och sedan genomförs träningen om möjligt utan föräldrar direkt närvarande. Matcher Det kommer att ske sammandrag en gång i månaden med flera matcher, mer information om detta kommer senare. Träningskläder I träningsavgiften ingår shorts och en tröja, beställningar av detta sker i november. Teamsträff Frågor som inte är akuta kan ställas vid en planerad Teamsträff den 20 September kl. 18:30-19:00. Se länk nedan Uppstartsträff Ledare För att genomföra träningarna på bästa sätt vore vi glada för någon ytterligare ledare som kan hjälpa till under träningen. Vi vill passa på att påminna alla föräldrar att uppdatera sin profil på laget.se med mailadress, om ni inte redan gjort det, för att inte missa någon information. Vi ledare önskar kamratskap, ihärdighet och rörelseglädje! Mvh Christopher, Anders, Daniel och Robert
P2014
15 sep 2021
4kommentarer
Mejladresser saknas
Hej! När vi gjorde en flytt från Lek och lär till nya P2014 så föll massa mejladresser bort på alla föräldrar. Vi har försökt få tillbaka alla men fortfarande saknas några. Flera av er finns med nu, men några saknas fortfarande. Så läser ni detta men ej har fått ett mejl då saknas ni i listan. Mejla kansli@ibffalunub.se så kopplar vi ihop er så ni får mejl, kalleser mm.
P2014
8 aug 2021
0kommentarer
Välkomna till laget.se – Här finns viktig information!
Välkommen till er nya lagsida på laget.se! Den blir central i all kommunikation mellan spelare, ledare, föräldrar och andra intresserade. För att komma igång direkt med en bra kommunikation i och omkring laget finns ett antal viktiga punkter för sidans administratör: • Logga in och lägga till alla spelare och ledare under Medlemmar. • Fylla på kalendern med alla inplanerade aktiviteter. Matcher läggs till via Serier medan träningar och andra aktiviteter läggs till via Aktiviteter. • Skriv nyheter löpande och berätta om verksamheten. I takt med att nya nyheter läggs till kommer den här nyhetstexten att försvinna. Om någon i laget har frågor om laget.se är man alltid välkommen att kontakta vår support på support@laget.se eller 019-15 44 00. Varmt välkomna till laget.se!
P2014
18 maj 2021
4kommentarer