Match på lördag
Hej på er! Vill först tacka för en fantastiskt bra träning igår! Alla va positiva och peppade varandra, mycket mycket trevligt! På lördag har vi återigen match, denna gång mot Storvik. Vi samlas kl 13.20 i Parkhallen i Storvik, matchstart kl 14. Att ta med: Vit matchtröja, svarta shorts, SVARTA strumpor, vattenflaska, glasögon och klubba.
P15/16/17
4 nov 2025
0kommentarer
Nytt tillskott
God kväll, Från och med den här veckan så har vi ett tillskott i "tränarstaben", Oskar som spelar med P 11/12. Han kommer att vara med på våra träningar på onsdagar, väldigt välkommet med en aktiv spelare som kommer kunna lära våra grabbar en hel del. Onsdag nästa vecka, alltså 5/11, kommer han att ha lite teknikträning . Nu till lite mer allvar. Jag skulle även vilja att ni pratar med era barn om hur vi beter oss på träningar. Jag kommer att bli hårade på dessa regler då jag tycker att klimatet och atmosfären är långt ifrån bra stundtals. Dels kommer det inte plockas fram några bollar innan våran träning börjar, för dom kan inte fokusera på att lyssna när det ligger bollar framme. När jag blåser i pipan ska man lyssna och inte röra några bollar. Det försvinner säkert 15 min av varje träning för att jag måste tjata och upprepa mig. Den som säger något dumt/taskigt/elakt mot någon annan kommer att få kliva av. Det är inte okej att säga håll käften, kalla någon för neger eller ve nån dra åt helvete. Så beter man sig inte i ett lag. Tack för mig och vi ses på måndag
P15/16/17
29 okt 2025
0kommentarer
📍Inställd träning! 📍
Behöver tyvärr ställa in träningen idag! Jag har sjukt barn hemma så kan tyvärr inte delta, och mina två hjälpredor är inte tillgängliga idag. Vi ses på söndag istället!
P15/16/17
22 okt 2025
0kommentarer
Visa fler nyheter