Ansvar på matchen på lö, hjälp tack
Nu på lördag är det hemmamatch och Hugo och Leif har kiosken, Collins och Frode har sekretariatet. Jag har bett Heike filma matchen, kan någon ta hennes pass i kiosken i stället? Jag gissar nu, men kanske "Frode" hellre tar kiosken än seket och att någon då kan hoppa in i seket? Jag ska göra fler till administratörer i innebandyappen så fler kan starta streaming och filma, men denna match är det bara Heike på plats som är admin. Skriv gärna en kommentar så jag vet att vi har folk på alla ställen, tack.
Pojkar 10
23 jan 2025
5kommentarer
Bemanning poolspel 2/2
Kiosk: 08:30-11:00 August och Elis S 11:00-13:30 Leo och Vidar 13:30-16:00 Oskar O och Elis G Sekretariat 09:10-11:30 Rasmus 11:30-13:30 Espen 14:00-16:00 Nils Om ni inte kan denna dag så byt med varandra
Pojkar-16
23 jan 2025
0kommentarer
Till våra domare
Hej, ni som vill döma gå in på Facebook o kolla meddelande från Anna-Lena Kästel.
Pojkar 10
23 jan 2025
4kommentarer
Ändrad hall träning fre 24 januari
Vi har bytt hall kommande fredag, så vi tränar i Sporthallen vid Lärcenter denna gång.
Pojkar 11
22 jan 2025
0kommentarer
Information från föräldramötet 21/1
Idag på mötet pratade vi om: -Föräldrakoll Vi önskar att alla föräldrar/vårdnadshavare går in på https://www.foraldrakoll.nu (man behöver skapa ett konto) och går igenom de 4 delar som ligger där. Föräldrakoll är en guide till idrottsföräldrar, hur man kan vara till bäst stöd för det idrottande barnet. -Social ledare Jag (Astrid) tar rollen som social ledare, en relativt ny satsning där man har en ledare som har en mer social roll, för att hålla koll på måendet både på och utanför planen. Vi kommer att berätta om det här för tjejerna på nästa träning. Om det är något som är bra att veta gällande deras mående kan även ni vuxna komma till mig och prata om det. -Cup Vi ledare försöker hitta någon cup som kan vara passande för oss och kollar vad den kostar. -Dra in pengar Alla var medvetna om att det går åt pengar att åka på cup och vi funderar vidare på hur vi ska dra in det, lite beroende på vad cupen kostar. Förslag: Toapapper, Kryddor, Kakor, Cup ihop med P2016, Hamburgare i samband med poolspel 23/2, Sälja "nummer"/lotter liknande 50/50 lotterier Sponsorer: Alltid välkommet men vi behöver kika på regler gällande det, om det måste vara någon "motprestation". Givet att vi säljer de restaurangchansen som finns kvar kommer lagkassan innehålla 2546 kr. -Ungdomsansvariga i föreningen Rebecca är med som ungdomsansvarig i föreningen, men det är ännu ganska oklart hur den rollen kommer att vara och vad som ska göras, men samarbete mellan lagen och någon att vända sig till gällande umgdomslagen. -Knäkontroll Vi kör övningar med knäkontroll för att bygga starka knän, eller snarare starka muskler runt om knäna. -Bemanning på poolspel 23/2 ihop med F2017 Vi återkommer med bemanningsschema, men save the date. -Nästa säsong Då lutar det åt både träning 2 gånger i veckan och 2 lag i poolspel. -Målvaktsutrusning Vi skulle behöva knäskydd och handskar. Ledarna kollar med föreningen vad de kan stå för.
Flickor-16
21 jan 2025
0kommentarer
Visa fler nyheter