Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om FBC Uppsala Ungdom

Följ

FBC Uppsala Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
FBC Uppsala Ungdom
Välj lag

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
  • 2Ons
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 19:45

      Träning P-04


      22:00
  • 3Tor
  • 4Fre
    • 15:00

      Göransson Cup 4-6 okt P-05


      00:00
    • 17:30

      Träning P-09/10


      18:30
    • 18:00

      Motståndare (hemma) F-05


      21:00
    • 18:30

      Träning P-08


      19:30
    • 19:15

      Enköpings IBK F04/05 (borta) F03/04


      21:15
    • 21:50

      IBK Hallsta (borta) P-05


      22:40
  • 5Lör
    • Heldag

      Göransson Cup 4-6 okt P-05

    • 08:00

      Motståndare (hemma) F-05


      21:00
    • 14:40

      KFUM Falun (hemma) P-05


      15:40
    • 15:00

      Lagaktivitet + middag A-lag Damer


      21:00
    • 22:00

      Högbo AIK (hemma) P-05


      23:00
  • 6Sön
    • 00:00

      Göransson Cup 4-6 okt P-05


      19:00
    • 08:00

      Motståndare (hemma) F-05


      15:00
    • 11:00

      Träningsmatch mot Enköping A-lag Damer


      13:30
    • 11:30

      Träningsmatch Dam - F03/04 F03/04


      12:30
  • 7Mån
    v.41
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 17:15

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 19:15

      Träning P-04


      21:00
  • 8Tis
  • 9Ons
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 19:45

      Träning P-04


      22:00
  • 10Tor
  • 11Fre
    • 18:45

      Hagunda IF (05) (hemma) P-05


      20:00
  • 12Lör
    • 10:50

      Örsundsbro IF (hemma) F03/04


      12:50
    • 11:40

      VÅSC (hemma) A-lag Damer


      12:50
    • 13:10

      IK Sirius IBK (borta) F-05


      15:10
    • 14:45

      Enköpings IBK (borta) P-04


      16:45
    • 15:30

      IBK Östhammar (hemma) P-08


      16:30
    • 17:50

      IK Sirius IBK F08 (hemma) F-07


      19:20
  • 13Sön
    • 11:50

      Tierp IBK (hemma) A-lag Herrar


      13:00
    • 12:00

      IK Sirius FBC P08 Domarringen (hemma) P-08


      14:00
    • 15:10

      Alunda IBF (hemma) P-04


      17:10
    • 15:30

      Frötuna IBF (borta) F-05


      17:30
  • 14Mån
    v.42
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 17:15

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 19:15

      Träning P-04


      21:00
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 19:45

      Träning P-04


      22:00
  • 17Tor
  • 18Fre
    • 17:15

      Träning F03/04


      18:45
    • 17:30

      Träning P-09/10


      18:30
    • 18:00

      "mammakväll" P-04


      23:00
    • 18:45

      Arlanda IBK/Rosersbergs IK (hemma) P-05


      20:00
  • 19Lör
    • 09:00

      Bålsta FBC (hemma) P-08


      11:00
    • 10:40

      Stenhagens KK (hemma) F-10


      12:40
    • 11:30

      Alunda IBF blå (borta) F-10


      13:30
    • 11:30

      Bålsta FBC (hemma) P-09/10


      12:30
      IFU Arena C (Upplands Energi)
      Serie: Pantamer pojkar blå 4V pool
      Samlingstid: 11:00
      Anteckning: Vi spelar hemma match á 2x15min. på helplan och är matchvärdar, dvs två föräldrar har koll på sekretariatet med matchtiden mm.

      På kallelserna har vi även lagt en förfrågan om ert barn vill stå i mål.
      Resultat och referat
    • 11:50

      Björklinge BK 2 (borta) F-07


      13:00
    • 12:20

      Uppsala Life IF (hemma) F-10


      14:20
    • 13:30

      Enköpings IBK Vit (borta) P-09/10


      14:30
    • 14:20

      IK Sirius IBK (borta) F-05


      16:20
    • 17:30

      IS Saga (borta) P-05


      19:00
    • 18:00

      Örsundsbro IF (borta) A-lag Herrar


      19:15
  • 20Sön
    • 08:30

      Gottsunda IBF (hemma) P-04


      10:30
    • 12:40

      IS Saga (borta) P-04


      14:40
    • 16:10

      Enköpings IBK P07 (hemma) P-08


      17:10
    • 16:50

      Enköpings IBK U (hemma) A-lag Damer


      18:00
  • 21Mån
    v.43
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 17:15

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
    • 19:15

      Träning P-04


      21:00
  • 22Tis
  • 23Ons
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 19:45

      Träning P-04


      22:00
  • 24Tor
  • 25Fre
    • 17:15

      Träning F03/04


      18:45
    • 18:45

      IK Sirius FBC/IBK (hemma) P-05


      20:00
    • 19:20

      Alunda IBF Svart (borta) P-08


      20:20
  • 26Lör
    • 09:40

      Storvreta IBK (hemma) F03/04


      10:40
    • 11:30

      Frötuna IBF vit (hemma) P-11/12


      13:30
    • 11:55

      IK Sirius FBC blå 2 (borta) P-11/12


      13:55
    • 12:30

      Enköpings IBK svart (borta) P-08


      14:30
    • 12:40

      SK Vide 2 (borta) P-04


      14:40
    • 13:10

      Frötuna IBF röd (hemma) P-11/12


      15:10
    • 13:35

      Gottsunda IBF (hemma) P-11/12


      15:35
    • 14:30

      SK Vide blå (hemma) P-09/10


      16:50
    • 14:30

      Björklinge BK (borta) F-05


      16:30
    • 19:00

      Storvreta IBK F07 (hemma) F-07


      20:10
  • 27Sön
    • 09:00

      Storvreta IBK P10 (borta) P-09/10


      09:30
    • 10:10

      Hagunda IF U (borta) A-lag Damer


      11:30
    • 10:30

      Hagunda IF 1 (hemma) P-09/10


      11:00
    • 13:30

      Västerlöfsta IBF (hemma) A-lag Herrar


      14:45
    • 15:10

      Hagunda IF (hemma) P-04


      17:10
    • 16:50

      Vaksala SK (borta) F03/04


      18:50
    • 19:00

      Storvreta IBK P04 (hemma) P-04


      21:00
  • 28Mån
    v.44
    • 16:30

      Träning F-10


      17:30
    • 18:00

      Träning F-07


      19:30
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 18:00

      Träning F-05


      19:30
    • 19:45

      Träning P-04


      22:00
  • 31Tor