Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bergdalens IK F15/16
Du är redan följare. Får du inga mejl kan du redigera dina Notisinställningar under Mina uppgifter.
Klicka på bekräftelselänken i det mejl vi skickat dig för att börja ta emot uppdateringar från Bergdalens IK F15/16.
F15/16
Följ oss för uppdateringar
Hej Alla föräldrar
Här kommer info som vi samlat ihop till er.
Kakorna:
Bra jobbat med försäljningen!
Vi har nu fått vår beställning av kakorna och dom finns att hämta hos Karin (på Sjöbo) i helgen 9-10nov samt mån-ons 11-13nov. Vänligen ta kontakt innan ni kommer så det finns någon hemma som kan överlämna till er.
Avslutning:
Söndagen 15dec har vi INGEN träning utan kl 11-13 har vi avslutning med laget i klubbstugan (endast för spelarna). Vi kommer att umgås och ha lite aktiviteter och sedan avslutar vi med pizza.
Anmälan kommer på Laget.
Bingolotter:
Försäljning av Bingolotter är på ingång. Detta får varje spelare/familj sälja för att föreningen Bergdalens IK ska få in pengar till bland annat material (bollar, västar, konor), hyra av hall/ planer & matchkläder.
Uppehåll:
Vi har uppehåll och tränar ej v51-52 (ej träning 22/12 samt 29/12). Start igen sön 5jan (om det inte är för få anmälda).
Cup:
Vi är anmälda till Blåkläder cup i Svenljunga söndag 2feb. Det ska bli väldigt spännande att få spela en cup inomhus och vi kommer lägga ut anmälan inför denna cup. Beroende på antal spelare som får delta för arrangörerna och om vi hittar en till cup eller ej så kanske vi eventuellt behöver göra så att de som spelat längst i laget får förtur att spela Blåkläder cup då vi anmält 1 lag. Vi har som mål att försöka hitta en till inomhuscup för att alla tjejer ska få spela inomhus och vi gör vårt bästa.
Våren 7mot7:
Vi kommer från och med i vår att börja spela 7mot7 och då seriespel. Vi lämnar alltså 5mot5 och sammandrag bakom oss och påbörjar nya spännande och roliga utmaningar.
Anmälan på Laget:
Vi har under hösten haft flera av er som ej meddelat om ett barn kommer eller ej på träningarna.
Det är jätteviktigt att ni Alla tar ert ansvar att gå in på Laget inför varje aktivitet och väljer för Ert barn om hon kan delta eller ej delta.
Ni är många som är väldigt bra på att meddela oss om ändringar (plötsligt ej kan delta eller plötsligt kan delta) tacksam för det.
Kommentera när ni läst, TACK!
Hälsningar Karin, Malin och Sabina
| Träning | 26 maj, 17:00 |
| Träning | 28 maj, 17:00 |
| IFK Örby (borta) | 31 maj, 10:30 |
| Träning | 2 jun, 17:00 |
| Träning | 4 jun, 17:00 |
|
|
Välkommen Anna! |
| 8 maj | Inställt ! Ingen Skobytardag idag ! |
| 22 apr | Skobytardag fredagen den 8 maj |
| 15 apr | Ny uteplats |
Läst
RapporteraRapportera
Läst 💫
RapporteraRapportera
👍
RapporteraRapportera
Läst
RapporteraRapportera
Läst
RapporteraRapportera
Läst
RapporteraRapportera
Läst, vart ska vi hämta ut kakorna??? Sjöbo??? Samt kontakt uppgifter??? Tack
RapporteraRapportera
läst
RapporteraRapportera
Läst
RapporteraRapportera
Läst
RapporteraRapportera