Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Bankeryds Basket

Följ

Bankeryds Basket

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Bankeryds Basket
Välj lag

Januari 2020

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.1
  • 2Tor
  • 3Fre
    • Heldag

      Lundaspelen F-08

    • 09:00

      Träning P-09/10


      16:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
  • 4Lör
  • 5Sön
  • 6Mån
    v.2
  • 7Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 18:00

      Träning F-11/12


      19:00
  • 8Ons
  • 9Tor
  • 10Fre
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 18:00

      Ligamatch Wetterbygden-Borås F-06


      20:00
    • 18:00

      Ligamatch Wetterbygden-Borås P-09/10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06/07


      19:00
  • 11Lör
    • 09:00

      Träning F-11/12


      10:00
    • 09:00

      Träning P-11/12


      10:00
    • 10:00

      Träning F-09


      11:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 11:00

      Träning F-13


      12:00
    • 11:00

      Seriematch Nässjö Basket - Bankeryds Basket P-06/07


      13:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 17:15

      Hemma match Nässjö A-lag Damer


      19:00
    • 17:15

      Damlags match F-07


      19:00
  • 12Sön
  • 13Mån
    v.3
  • 14Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 18:00

      Träning F-11/12


      19:00
  • 15Ons
    • 16:30

      Träning P-09/10


      17:30
    • 16:30

      Träning P-08


      17:30
    • 17:30

      Träning F-06


      18:30
    • 19:30

      Träning P-03/04 & U19


      21:15
    • 20:45

      Träning A-lag Damer


      21:45
      Attarpshallen B
      Anteckning: Ombytta med fylld vattenflaska kl 20;45. Första kvarten bredvid planen. Slutar senast 21.45.
  • 16Tor
  • 17Fre
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06/07


      19:00
  • 18Lör
    • 09:00

      Träning F-11/12


      10:00
    • 09:00

      Träning P-11/12


      10:00
    • 10:00

      Träning F-09


      11:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 11:00

      Träning F-13


      12:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:20

      Brahe basket (borta) F-05


      13:20
    • 13:00

      Hemmamatch Brahe gul F-07


      15:00
    • 15:00

      Seriematch Bankeryds Basket - Nässjö Basket P-06/07


      17:00
  • 19Sön
  • 20Mån
    v.4
  • 21Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 18:00

      Träning F-11/12


      19:00
  • 22Ons
  • 23Tor
  • 24Fre
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06/07


      19:00
  • 25Lör
    • 09:00

      Easy Basket Cup F-09


      18:00
    • 09:00

      Easy Basket P-09/10


      16:00
    • 09:00

      Träning F-11/12


      10:00
    • 09:00

      Träning P-11/12


      10:00
    • 09:00

      Easy Basket Cup F-10


      18:00
    • 09:00

      EB P-08


      15:00
    • 10:00

      Träning F-10


      11:00
    • 10:00

      Träning F-09


      11:00
    • 11:00

      Träning P-13


      12:00
    • 11:00

      Träning F-13


      12:00
    • 15:00

      Älmhult Beasts BC (borta) F-06


      16:30
    • 15:20

      Bortamatch Brahe röd F-07


      17:00
    • 16:30

      KFUM Nässjö (borta) P-03/04 & U19


      17:30
    • 17:00

      OBBK (hemma) F-05


      19:00
  • 26Sön
    • 09:00

      EB Borås P-09/10


      16:00
    • 10:00

      Nässjö basket (borta) F-05


      12:00
    • 11:00

      Apladalens BK (hemma) P-03/04 & U19


      12:00
    • 12:30

      Träningsmatch Brahe 07 F-08


      14:30
    • 16:00

      Match Brahe P-11/12


      18:00
  • 27Mån
    v.5
  • 28Tis
    • 16:00

      Träning F-08


      17:00
    • 16:00

      Träning F-05


      17:30
    • 18:00

      Träning F-11/12


      19:00
  • 29Ons
  • 30Tor
    • 16:00

      Träning F-07


      17:20
    • 17:00

      Träning P-06/07


      18:00
    • 17:00

      Träning F-10


      18:00
    • 18:00

      Träning F-05


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:30

      Träning P-03/04 & U19


      20:00
    • 18:40

      Träningsmatch Brahe f07 F-08


      20:30
  • 31Fre
    • 17:00

      Träning F-05


      18:00
    • 17:00

      Träning F-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-06/07


      19:00