Utumhusträning
Söndagen den 28/4 kl 12:00 - 13:30 drar vi igång säsongen utomhus! Välkomna ner till Trängens IP! Tänk på att det kan vara kyligt och att fotbollsskor för utomhusbruk är att föredra. Vi tränar i svarta tröjorna och sparar de gula till matcher. Benskydd är krav från och med detta datum!!!
P 2012
23 apr 2019
0kommentarer
BK Forwards populära Fotbollsskola 2019!
Hej Föräldrar till barn födda 2010-2014 Här kommer ett utskick från BK Forward. Det gäller BK Forwards härliga Fotbollsskola. Ni och era barn är varmt välkomna till sommarens roligaste aktivitet. BK Forward erbjuder två härliga fotbollsveckor med träning och spel på våra gräsplaner på Trängens IP samt Lyckås IP i Lundby. Instruktörer är våra egna spelare som ser till att ni får lärorika fotbollsveckor med oss. -- FOTBOLLSSKOLA Vecka 26 Trängens IP (Måndag 24 juni – Torsdag 27 juni) Vecka 32 Lyckås IP, Lundby (Måndag 5 augusti – Torsdag 8 augusti) Fotbollsskolan 5-9år (född 2010-2014) Alla kommer att träna med sina respektive årskullar 2-3 instruktörer i varje grupp Nytt för i år: Flickfotbollskola (född 2009-2014) BK Forward kommer i år ha en fotbollsskola som är inriktad mot Flickor. Där kommer några av våra Flickor från vårt flicklag tillsammans med våra egna instruktörer vara med och hålla i träningarna. Vi kommer att ha 4 härliga fotbollsdagar med träning och spel på våra gräsplaner på Trängens IP. Fyll i Flick Fotbollsskola i formuläret.(Länken) Vecka 26 Trängens IP (Måndag 24 juni – Torsdag 27 juni) Inriktning: * Lekfull fotbollsinlärning * Lära sig arbeta tillsammans som ett lag * Mycket lek Vill du vara i samma grupp som en kompis så ordnar vi det! Tider: 09.00 – 12.00 Detta ingår: * Medlemskap 2019 * T-shirt, Vattenflaska, & Fotboll (värde 295 kr) * Mellanmål * Försäkring Avgift: 400:- per vecka betalas till bankgiro 131-9490. Anmälan görs på www.bkforward.se ,klicka er fram till fotbollsskola och anmäl er i dokumentet(länk). Betalning krävs för att anmälan ska gälla. Anmäl er via denna länk: Anmälan BK Forward Fotbollskola. Vid funderingar mejla gärna! kansli@bkforward.se Välkomna!
P 2012
23 apr 2019
2kommentarer
Info / Påminnelse
Hej alla glada fotbollsföräldrar! Här kommer lite kort information och påminnelser från oss ledare gällande spelare i BK Forward P-2012. Vi börjar med lite påminnelser: - Träningen 6/4 Inställd pga ledarutbildning - Träning 13/4, med avslutning för innomhus säsongen. - Träningen 20/4 Inställd pga påsk - Träningen 27/4 Inställd pga ledarutbildning - Träning, förhoppningsvis söndag 28/4 utomhus, om vi får tillåtelse att gå på gräs. - Från och med söndag den 7/4 kan alla som betalat medlemsavgiften hämta ut beställda kläder på Team Sportia vid Eurostop/Citygross. (Tänk på att det kan vara många som hämtar ut kläder den dagen). Team Sportia ger även 20% rabatt på ett par skor. Vi tycker det är helt ok om man själv vill trycka namn på de svarta träningströjorna som vi beställt, men vi vill ha de gula matchtröjorna helt utan tryck. Kostnaden för ev tryck står man själv för. Lite annan information som kan vara bra att veta och/eller bli påmind om: - När vi går ut och tränar på gräs, så är det krav på benskydd! Detta är viktigt, bland annat för att försäkringar ska gälla. - Föräldramöte första helgen i maj! Vi återkommer med tid. På förra föräldramötet kom det 3 föräldrar, det måste komma fler denna gång! BK Forward informerar en del om föreningen och vi ledare går igenom lite vad som gäller när vi kommer igång med matchspel och en del annat. - Kidz cup spelas den 16/6 och inte den 1/6 som vi tidigare gått ut med! - KIF har även en cup som vi kommer delta i, den 15/6. Mvh Ledarna
P 2012
4 apr 2019
0kommentarer
Visa fler nyheter