Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Avesta AIK

Följ

Avesta AIK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Maj 2022

Alla aktiviteter
  • 1Sön
    v.17
    • 12:00

      Match P17


      14:00
    • 12:00

      Stensätra IF (hemma) P17


      14:00
    • 15:00

      AAIK vit-Krylbo NaFu15 Kiosken


      16:45
  • 2Mån
    v.18
    • 00:00

      Kioskvecka F10 (André) Kiosken


      00:00
    • 17:00

      Träning FP-14


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-15


      18:00
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Träning Damer


      20:30
    • 18:45

      Träning P-08


      20:30
  • 3Tis
    • 17:00

      Träning P-11/12


      18:00
    • 17:00

      Träning Herrar


      18:30
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 18:45

      Träning Damer


      20:30
    • 18:45

      Träning P-08


      20:30
  • 4Ons
    • 17:00

      Träning FP-14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 19:00

      Träning F-08


      20:30
  • 5Tor
    • 17:00

      Träning Damer


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11/12


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-16-17


      17:40
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 18:30

      Träning Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:30

      Träning P17


      22:00
  • 6Fre
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 19:00

      Falu BS FK (hemma) Herrar


      21:00
    • 19:00

      AAIK-Falu BS Herr Kiosken


      20:45
  • 7Lör
    • 11:00

      AAIK-Gustafs F div 5 Kiosken


      12:30
    • 11:00

      Gustafs GoIF (hemma) F-10-11


      13:00
    • 12:00

      AAIK- Forssa P div 7 Kiosken


      13:30
    • 12:15

      Norrby SK (borta) Damer


      14:15
    • 13:00

      AAIK- Östansbo P div 5 Kiosken


      14:30
  • 8Sön
    • 00:00

      Samuelsdals IF P08 (borta) P-08


      02:00
    • 15:00

      Korsnäs IF FK (hemma) P-08


      17:00
    • 15:00

      AAIK-IK Brage NaFu 15 Kiosken


      16:45
  • 9Mån
    v.19
    • 00:00

      Kioskvecka P17 Kiosken


      00:00
    • 17:00

      Träning FP-14


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-15


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Träning Damer


      20:30
    • 18:45

      Träning P-08


      20:30
  • 10Tis
    • 17:00

      Träning P-11/12


      18:00
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:00
    • 18:45

      Träning Damer


      20:30
    • 18:45

      Träning P-08


      20:30
  • 11Ons
    • 17:00

      Träning FP-14


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 19:00

      M cup hemma Korsnäs P17


      21:00
    • 19:00

      AAIK P17 Miljönären cup Kiosken


      20:45
    • 19:00

      Träning F-08


      20:30
  • 12Tor
    • 17:00

      Träning P-11/12


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-16-17


      17:40
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning Damer


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 20:30

      Träning P17


      22:00
  • 13Fre
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 18:45

      Samuelsdals IF (hemma) P-08


      20:45
    • 18:45

      AAIK- Samuelsdal Miljönären cup P14 Kiosken


      20:30
    • 20:00

      IF Tunabro A (borta) Herrar


      22:00
  • 14Lör
    • 09:30

      Lagfoto FP-15


      10:00
    • 10:00

      Fotografering + spel FP-14


      11:00
    • 10:15

      Lagfoto P-13


      10:45
    • 10:30

      Fotografering P-08


      11:30
    • 11:00

      AAIK-Gustafs P div 6 Kiosken


      12:30
    • 11:30

      Träning P-08


      12:30
    • 12:30

      AAAIK-Nyhammar P div 5 Kiosken


      14:00
    • 14:00

      Hällbybrunns IF (hemma) Damer


      16:00
    • 14:00

      AAIK- Hällbybrunns IF Dam Kiosken


      15:45
    • 16:00

      AAIK- Fors F div 3 Kiosken


      17:30
  • 15Sön
    • 10:00

      Säters IF FK (borta) F-10-11


      12:00
    • 12:00

      AAIK- Gefle NaFu P17 Kiosken


      13:45
    • 12:00

      Gefle IF FF (hemma) P17


      14:00
      Avestavallen konstgräs
      Serie: P 17 NaFu
      Resultat och referat
    • 13:00

      AAIK-Tunabro P div 4 Kiosken


      14:30
    • 15:00

      AAIK vit- Östansbo NaFu P15 Kiosken


      16:45
  • 16Mån
    v.20
    • 00:00

      Kioskvecka P07 Kiosken


      00:00
    • 17:00

      Träning FP-14


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-15


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Träning Damer


      20:30
    • 19:00

      Korsnäs IF FK (borta) P-08


      21:00
  • 17Tis
    • 17:00

      Träning P-11/12


      18:00
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:00
    • 18:45

      Träning Damer


      20:30
    • 18:45

      Träning P-08


      20:30
  • 18Ons
    • 17:00

      Träning FP-14


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 19:00

      Träning F-08


      20:30
  • 19Tor
    • 17:00

      Träning P-11/12


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-16-17


      17:40
    • 17:15

      Träning P-08


      19:00
    • 17:30

      Träning Damer


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      AAIK-Vikarby Miljönären cup P15 Kiosken


      20:45
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      Träning Herrar


      20:30
    • 20:30

      Träning P17


      22:00
  • 20Fre
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 19:00

      Krylbo IF Gul (hemma) P-08


      21:00
  • 21Lör
    • 10:00

      AAIK-Ludvika P div 7 Kiosken


      11:30
    • 10:00

      AAIK-Säter P div 5 Kiosken


      11:30
    • 12:00

      AAIK- Skogsbo F div 5 Kiosken


      13:30
    • 12:00

      Skogsbo-Avesta IF (hemma) F-10-11


      14:00
    • 14:00

      Västerås SK FK (borta) Damer


      16:00
    • 14:00

      Malungs IF (hemma) Herrar


      16:00
    • 14:00

      AAIK- Malung Herr Kiosken


      15:45
  • 22Sön
    • 12:00

      IFK Mora FK (borta) P17


      14:00
    • 15:00

      Slätta SK (hemma) P-08


      17:00
    • 15:00

      AAIK blå- Slätta NaFu 15 Kiosken


      16:45
  • 23Mån
    v.21
    • 00:00

      Kioskvecka P09/10 Kiosken


      00:00
    • 17:00

      Träning FP-14


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-15


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Träning Damer


      20:30
    • 18:45

      Träning P-08


      20:30
  • 24Tis
    • 17:00

      Träning P-11/12


      18:00
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:00
    • 18:45

      Träning Damer


      20:30
    • 18:45

      Träning P-08


      20:30
    • 19:00

      Säters IF FK P09 (borta) P-08


      21:00
  • 25Ons
    • 17:00

      Träning FP-14


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 19:00

      Träning F-08


      20:30
  • 26Tor
    • 12:00

      Träning Herrar


      14:00
    • 14:00

      Bele Barkarby FF (hemma) Damer


      16:00
    • 14:00

      AAIK- Bele Barkarby Dam Kiosken


      15:45
    • 17:00

      Träning P-11/12


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-16-17


      17:40
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 19:00

      Falu BS FK (borta) P-08


      21:00
    • 19:00

      Träning P-07


      20:00
    • 20:30

      Träning P17


      22:00
  • 27Fre
    • 17:00

      Träning P17


      18:30
    • 19:00

      Skogsbo/Avesta IF A (borta) Herrar


      21:00
  • 28Lör
    • 13:00

      IFK Ludvika (borta) F-10-11


      15:00
    • 16:00

      AAIK-Östansbo F div 3 Kiosken


      17:30
  • 29Sön
    • 12:00

      AAIK- Hille P17 Kiosken


      13:45
    • 12:00

      Hille IF P05 (hemma) P17


      14:00
    • 12:30

      Falu BS FK P 09 Vit (borta) P-08


      14:30
  • 30Mån
    v.22
    • 00:00

      Kioskvecka P13 Kiosken


      00:00
    • 17:00

      Träning FP-14


      18:00
    • 17:00

      Träning FP-15


      18:00
    • 17:30

      Träning F-10-11


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      18:30
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:00
    • 18:00

      Träning P-13


      19:00
    • 18:30

      Träning F-08


      20:00
    • 18:45

      Träning Damer


      20:30
    • 18:45

      Träning P-08


      20:30
  • 31Tis
    • 17:00

      Träning P-11/12


      18:00
    • 17:30

      Träning P17


      19:00
    • 17:30

      Träning Herrar


      19:00
    • 18:45

      Träning Damer


      20:30
    • 18:45

      Träning P-08


      20:30
    • 19:00

      Ludvika FK (hemma) Herrar


      21:00
    • 19:00

      AAIK- Ludvika Herr Kiosken


      20:45