Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Askims IK

Följ

Askims IK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Oktober 2021

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.39
    • 15:00

      Quality Cup F-09


      00:00
    • 17:00

      Lagaktivitet - P10 Klubbstuga


      21:00
    • 17:00

      Träningsmatch liten 9x9 P-09


      18:30
    • 17:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Södra Skärgårdens IK (hemma) F-08


      20:00
    • 19:15

      Qviding FIF Vit (hemma) P-07


      21:15
  • 2Lör
    • Heldag

      Quality Cup F-09

    • 09:00

      Hovås Billdal IF 1 (hemma) P-07


      11:00
    • 09:00

      Sammandrag 2 - 3 mot 3 matchspel P-14


      12:00
    • 09:30

      Träning P-16


      10:30
    • 10:00

      IF Väster Orange (borta) F-13


      11:00
    • 10:00

      IF Väster Svart (borta) F-13


      11:00
    • 10:15

      Träning P-08


      12:00
    • 11:00

      Bergums IF Vit (borta) F-11


      13:00
    • 11:00

      Bergums IF Blå (borta) F-11


      13:00
    • 11:30

      Träning F-14


      12:30
    • 12:00

      IF Väster Orange (borta) F-10


      13:00
    • 12:30

      Träning P-15


      13:30
    • 12:30

      Häcken FC mot Rosengård + fika F-06


      17:00
    • 13:00

      Azalea BK Orange (hemma) P-10


      15:00
    • 13:15

      IF Väster Svart (borta) F-10


      14:15
    • 14:15

      Azalea BK Vit (hemma) P-10


      16:15
    • 15:00

      Matchupplevelse BK Häcken - FC Rosengård F-08


      17:00
    • 15:00

      F10 går på match! BK Häcken - FC Rosengård F-10


      18:00
    • 15:00

      Häcken-Rosengård F-07


      17:00
    • 15:00

      Intresse-koll - Seriefinal i Damallsvenskan! F-12


      18:00
  • 3Sön
    • 00:00

      Quality Cup F-09


      17:00
    • Heldag

      Kungsbacka kullavik höstcup F-12

    • 09:30

      Träning F-16


      10:30
    • 10:30

      Träning F-13


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 11:15

      Planeringsmöte P-12


      11:45
    • 12:00

      Råda BK (borta) F-06


      14:00
    • 12:00

      Kode IF Gul (borta) P-09


      14:00
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 13:00

      Lindome GIF (borta) Damer Seniorer


      15:00
    • 13:00

      Lindome GIF (borta) P-08


      15:00
    • 13:15

      Kode IF Svart (borta) P-09


      15:15
    • 13:30

      Landvetter IS Gul (hemma) P-08


      15:30
    • 13:45

      Träning F-15


      14:45
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:00

      Surte IS FK (hemma) P-07


      18:00
    • 16:15

      Caféansvar P-13


      19:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:45
    • 16:30

      Hemmamatch Askims Ik Blå mot Kungsladugårds BK Gul P-13


      17:30
    • 16:30

      Hemmamatch Askims IK Grön mot Kungsladugårds BK Röd P-13


      17:30
    • 17:30

      Hemmamatch Askims IK Röd - Hovås Billdal IF Hajarna P-13


      18:30
    • 17:30

      Askims IK Orange mot Hovås Billdal IF Björnarna P-13


      18:30
    • 18:00

      Solängens BK (borta) F-08


      19:30
    • 19:45

      Hovås Billdal IF (hemma) Herrar 7 mot 7


      21:45
  • 4Mån
    v.40
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:15

      Träning P-08


      20:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:30
    • 18:30

      ClubBuilding p09/p08 P-09


      20:00
    • 20:00

      Kort möte om caféplanering F-11


      21:00
  • 5Tis
  • 6Ons
    • 16:30

      Träning F-11


      18:00
    • 16:45

      Träning F-12


      18:00
    • 16:45

      Träning F-13


      17:45
    • 16:55

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Träningsmatch mot Jitex nr 2 F-12


      19:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:00

      IFK Björkö (borta) F-07


      21:00
    • 19:45

      Hönö IS (hemma) Juniorlag Herrar


      21:45
  • 7Tor
    • 17:00

      Älvsborg FF Blå (borta) F-12


      19:00
    • 17:00

      Träning F-07


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:30
    • 18:00

      Lundby IF (borta) F-08


      19:30
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Näsets SK Vit (borta) F-12


      20:30
    • 18:30

      Näsets SK Vinröd (borta) F-12


      20:30
    • 19:15

      F10 - Har kiosken för damlaget F-10


      21:30
    • 19:30

      Donsö IS/Södra Skärgårdens IK (borta) Herrar Seniorer


      21:30
    • 19:45

      Landvetter IF 2003 (B) (hemma) Damer Seniorer


      21:45
    • 19:45

      Lundby IF Grön (borta) P-06


      21:15
  • 8Fre
    • 15:00

      Quality Cup F-08


      00:00
    • 15:00

      Quality Hotel Cup P-08


      00:00
  • 9Lör
    • Heldag

      Quality Cup F-08

    • Heldag

      Quality Hotel Cup P-08

    • 08:40

      KBA Cup lag Blå lör 9/10 P-13


      12:00
    • 08:45

      KBA Cup Lag Grön lör 9/10 P-13


      14:00
    • 08:50

      Kungsbacka kullavik höstcup P-09


      14:30
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:30

      Träning P-16


      10:30
    • 11:30

      Träning F-14


      12:30
    • 12:00

      Älvsborg FF Vit (hemma) F-10


      14:00
    • 12:30

      Träning P-15


      13:30
    • 13:15

      Älvsborg FF Blå (hemma) F-10


      15:15
    • 13:15

      Sandarna BK Röd (borta) P-10


      15:15
    • 13:30

      Träning P-14


      14:45
    • 14:30

      Lekstorps IF Grön (hemma) F-11


      16:30
    • 14:30

      Sandarna BK Svart (borta) P-10


      16:30
    • 15:00

      Bergums IF 1 (borta) P-07


      17:00
    • 15:45

      Lekstorps IF Vit (hemma) F-11


      17:45
    • 15:45

      Match Mastuggets BK P-11


      17:00
    • 16:00

      Solängens BK 2 (hemma) Juniorlag Herrar


      18:00
    • 17:30

      F10 - Sova i klubbstugan! F-10


      00:00
    • 18:00

      Klubbstugan bokad Klubbstuga


      00:00
  • 10Sön
    • 00:00

      Quality Cup F-08


      19:00
    • 00:00

      Quality Hotel Cup P-08


      19:00
    • 00:00

      F10 - Sova i klubbstugan! F-10


      10:30
    • 00:00

      Klubbstugan bokad Klubbstuga


      10:00
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:30

      Träning F-16


      10:30
    • 10:00

      Träning P-06


      11:30
    • 10:00

      Träning P-07


      11:00
    • 10:30

      Träning F-13


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 10:30

      Träning F-10


      12:00
    • 11:30

      Intresseanmälan årets sista seriematch Söndag P-09


      13:15
    • 12:00

      Vallens IF (hemma) P-09


      14:00
    • 12:00

      Kareby IS (hemma) P-09


      14:00
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 13:00

      Mölnlycke IF 2 (borta) F-09


      15:00
    • 13:00

      Mölnlycke IF 1 (borta) F-09


      15:00
    • 13:45

      Träning F-15


      14:45
    • 14:00

      KBA Cup Lag Röd sön 10/10 P-13


      17:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:00

      Träning F-11


      17:30
    • 16:15

      Hjuviks AIK (borta) F-06


      18:15
    • 16:15

      Azalea BK (borta) Herrar Seniorer


      18:15
    • 16:15

      Caféansvar P-13


      19:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:45
    • 17:30

      Backatorp IF Röd (borta) P-07


      19:30
    • 18:00

      Avslutning Herrar Seniorer


      20:00
    • 19:50

      Masthuggets BK (borta) Herrar 7 mot 7


      21:50
  • 11Mån
    v.41
    • 17:00

      Träning P-06


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:00

      Styrelsemöte Askims IK Klubbstuga


      21:00
    • 18:00

      Styrelsemöte Askims IK Askims IK


      21:00
    • 18:30

      Träning Juniorlag Herrar


      20:00
    • 18:30

      Träning P-09


      20:00
    • 18:30

      Kode IF/IK Kongahälla (hemma) P-08


      20:30
    • 18:30

      Träning F-07


      20:30
  • 12Tis
  • 13Ons
    • 16:30

      Träning F-11


      18:00
    • 16:45

      Träning F-12


      18:00
    • 16:45

      Träning F-13


      17:45
    • 16:55

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Club Building - P10/P09 P-10


      19:30
    • 18:00

      ClubBuilding p09/10 P-09


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 19:45

      Stenkullen GoIK Blå (hemma) F-06


      21:45
    • 20:00

      Qviding FIF Vit (hemma) F-07


      22:00
  • 14Tor
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning F-09


      18:30
    • 18:00

      Träning F-06


      19:30
      Kobben mellan
      Anteckning: Halvplan, delar med Dj
    • 18:00

      Träning Juniorlag Damer


      19:30
    • 18:00

      Club Building - F07/F06 F-07


      19:30
    • 18:00

      Club Building - F07/F06 F-06


      19:30
    • 18:30

      Träning Damer Seniorer


      20:00
    • 18:30

      Eriksbergs IF 1 (hemma) F-08


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      20:00
  • 15Fre
    • 19:15

      IK Kongahälla/Romelanda UF (hemma) P-07


      21:15
  • 16Lör
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:00

      Kungsbacka Höstcup 2021 F-07


      00:00
    • 09:00

      Club Building - P07/P06 P-07


      10:30
    • 09:00

      Club Building - P07/06 P-06


      10:30
    • 09:30

      Träning P-16


      10:30
    • 10:15

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Höstcupen F-08


      00:00
    • 11:30

      Träning F-14


      12:30
    • 12:00

      Träning P-09


      14:00
    • 12:00

      Askims IK P10 minicup P-10


      16:30
    • 12:30

      Träning P-15


      13:30
    • 13:30

      Träning P-14


      14:45
    • 14:15

      Kållered SK Vit (hemma) Juniorlag Damer


      16:15
    • 16:15

      Jitex Mölndal BK (B) (borta) Damer Seniorer


      18:15
  • 17Sön
    • 00:00

      Kungsbacka Höstcup 2021 F-07


      18:00
    • 00:00

      Höstcupen F-08


      17:00
    • 09:00

      Träning F-09


      12:00
    • 09:30

      Träning F-16


      10:30
    • 10:00

      Träning F-10


      12:00
    • 10:00

      Club Building - F10/F09 F-10


      12:00
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning F-13


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 12:00

      Backatorp IF 1 (hemma) P-08


      14:00
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 13:30

      IF Mölndal Fotboll Vit (hemma) P-08


      15:30
    • 13:45

      Träning F-15


      14:45
    • 14:00

      IK Zenith Vit (hemma) Juniorlag Herrar


      16:00
    • 14:00

      Wilhelm Fribergs Minnescup 2021 F-12


      20:00
    • 14:00

      Föräldramöte - P07 Klubbstuga


      16:00
    • 14:00

      Föräldramöte - P07 P-07


      16:00
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning F-11


      17:00
    • 16:15

      Caféansvar P-13


      19:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:45
    • 18:30

      Azalea BK (hemma) Herrar 7 mot 7


      19:30
    • 19:00

      Stenkullen GoIK Röd (borta) F-06


      21:00
  • 18Mån
    v.42
  • 19Tis
  • 20Ons
    • 16:30

      Träning F-11


      18:00
    • 16:45

      Träning F-12


      18:00
    • 16:45

      Träning F-13


      17:45
    • 16:55

      Träning P-13


      18:00
    • 17:00

      Ledarföreläsning; Förebyggande träning vid både akuta och överbelastningsskador. Klubbstuga


      20:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:30
    • 20:00

      Örgryte IS Fotboll (hemma) F-08


      21:30
  • 21Tor
  • 22Fre
    • Heldag

      Quality Hotel Cup 2021 P-06

    • 10:00

      Rekarne girls cup F-07


      00:00
    • 15:00

      Quality Cup F-06


      00:00
    • 19:15

      Hönö IS (hemma) P-07


      21:15
  • 23Lör
    • Heldag

      Quality Hotel Cup 2021 P-06

    • Heldag

      Rekarne girls cup F-07

    • Heldag

      Quality Cup F-06

    • Heldag

      Quality Hotel Cup 2021 P-06

    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:30

      Träning P-16


      10:30
    • 10:00

      Jitex Mölndal BK - JITEX GATE 9 F-09


      00:00
    • 10:15

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Bergums IF (borta) F-08


      12:00
    • 10:30

      Träning Klubbstuga


      12:00
    • 10:30

      Föräldramöte P09 P-09


      11:55
    • 11:00

      Träning VEO-Kamera


      14:00
    • 11:30

      Träning F-14


      12:30
    • 12:00

      Lindome GIF (hemma) P-09


      14:00
    • 12:30

      Träning P-15


      13:30
    • 13:30

      IF Väster Orange (hemma) P-08


      15:30
    • 13:30

      Träning P-14


      14:45
    • 13:30

      Träning P-07


      15:00
    • 14:15

      Backatorp IF/Hisingsbacka FC (hemma) Juniorlag Damer


      16:15
  • 24Sön
    • Heldag

      Quality Hotel Cup 2021 P-06

    • 00:00

      Rekarne girls cup F-07


      19:00
    • 00:00

      Quality Cup F-06


      20:00
    • 00:00

      Jitex Mölndal BK - JITEX GATE 9 F-09


      14:00
    • 00:00

      Quality Hotel Cup 2021 P-06


      16:00
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 09:30

      Träning F-16


      10:30
    • 10:00

      Guldhedens IK (borta) P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 12:00

      Minicup - Näset F-10


      16:00
    • 12:45

      IK Zenith Vit (borta) F-08


      14:15
    • 13:30

      Sammandrag, IF Väster F-13


      16:00
    • 13:45

      Träning F-15


      14:45
    • 14:00

      Träningsmatch futsal FC Lijljan P-07


      15:30
    • 15:00

      Träning F-12


      16:30
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 15:00

      Träning F-11


      16:30
    • 15:30

      Futsal träningsmatch mot FC Ljiljan P-07


      17:00
    • 16:15

      Caféansvar P-13


      19:00
    • 16:30

      Träning Juniorlag Damer


      18:30
    • 16:30

      Träning P-13


      17:45
    • 19:45

      Finlandia Pallo AIF +35 (borta) Herrar 7 mot 7


      20:45
  • 25Mån
    v.43
  • 26Tis
  • 27Ons
    • 16:30

      Träning F-11


      18:00
    • 16:45

      Träning F-12


      18:00
    • 16:45

      Träning F-13


      17:45
    • 16:55

      Träning P-13


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:30

      Träning P-07


      20:00
    • 18:30

      Träning F-07


      20:30
    • 20:00

      Mossens BK (hemma) F-07


      22:00
  • 28Tor
  • 29Fre
  • 30Lör
    • Heldag

      Quality Cup Juniorlag Damer

    • 08:00

      Bebbens Minnescup F-09


      19:00
    • 09:00

      Träning P-07


      10:30
    • 09:30

      Träning P-16


      10:30
    • 10:15

      Träning P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning F-08


      12:00
    • 11:30

      Träning F-14


      12:30
    • 12:00

      Träning P-09


      14:00
    • 12:00

      Kållered SK (hemma) P-09


      13:00
    • 12:30

      Träning P-15


      13:30
    • 13:30

      Träning P-14


      14:45
    • 13:30

      Träning P-07


      15:00
    • 15:00

      IF Väster Svart (hemma) F-08


      16:30
  • 31Sön
    • 00:00

      Quality Cup Juniorlag Damer


      13:00
    • 08:00

      ÖIS-cupen (Willhelm Friberg) F-10


      16:00
    • 09:00

      Träning F-07


      10:30
    • 09:00

      Träning F-11


      10:30
    • 09:00

      Träning F-09


      10:30
    • 10:30

      Träning P-06


      12:00
    • 10:30

      Träning F-13


      12:00
    • 10:30

      Träning P-11


      12:00
    • 12:00

      Kärra KIF Gul (borta) F-07


      14:00
    • 12:00

      Lindome GIF Vit (hemma) F-08


      13:30
    • 12:00

      Träning P-12


      13:30
    • 12:00

      Match Askims IK Röd - Lindome GIF F-08


      13:30
    • 13:30

      Azalea BK (borta) P-07


      15:30
    • 13:45

      Träning F-15


      14:45
    • 15:00

      Träning F-12


      16:30
    • 15:00

      Träning P-07


      16:30
    • 15:00

      Träning P-10


      16:30
    • 16:00

      Träning F-11


      17:30
    • 16:15

      Caféansvar P-13


      19:00
    • 16:30

      Träning P-13


      17:45