Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Ahlafors IF

Följ

Till AIF:s hemsida

Följ oss för uppdateringar
Följ

Juni 2021

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.22
  • 2Ons
  • 3Tor
  • 4Fre
  • 5Lör
    • 08:00

      Match F13


      11:00
    • 09:30

      Hjuviks AIK Vit (borta) F13


      11:30
    • 11:00

      Hermansby IF (hemma) P10


      13:00
    • 12:00

      Match mot Nödinge F11/12


      13:00
    • 14:30

      Match mot Säve P13


      15:30
    • 15:00

      IF Karlstad Fotbollutveckling (borta) Seniorlag Herrar


      16:00
    • 16:30

      BK Häcken Svart (hemma) F06/07/08


      18:30
  • 6Sön
    • 11:00

      Match mot Älvängen F11/12


      12:00
    • 12:00

      Hovås Billdal IF Blå (hemma) F09/10


      14:00
    • 13:00

      Match mot Hermansby P13


      14:00
    • 15:00

      Hermansby IF (hemma) P12


      16:00
  • 7Mån
    v.23
  • 8Tis
    • 18:00

      Träning F09/10


      19:30
    • 18:00

      Träning F11/12


      19:15
    • 18:00

      Träning P12


      19:30
  • 9Ons
  • 10Tor
  • 11Fre
  • 12Lör
    • 10:30

      Match F13


      12:00
    • 11:00

      IK Zenith Grön (hemma) F13


      13:00
      Svenska Stenhus Arena 4
      Serie: Flickor 2013(8 år) Vår Grupp A
      Resultat och referat
    • 11:30

      Match: Ahlafors IF -Kode IF P11


      13:15
    • 12:15

      Match Zenith P13


      13:30
    • 13:15

      Brämaregårdens FC (borta) P10


      15:15
    • 13:15

      Match mot Kareby F11/12


      14:15
    • 13:30

      Landvetter IF 2003 Röd (borta) F06/07/08


      15:30
    • 14:00

      IFK Kumla (borta) Seniorlag Herrar


      16:00
  • 13Sön
    • 09:30

      Surte IS FK (borta) P10


      10:30
    • 10:00

      Kareby IS (borta) P12


      11:00
    • 12:00

      Bifrost vit (borta) P09


      13:30
    • 14:45

      Floda BoIF Vit (borta) F09/10


      16:45
    • 16:00

      Match mot Surte F11/12


      17:00
    • 17:00

      Lerums IS (hemma) AU P07


      19:15
  • 14Mån
    v.24
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 17:30

      Träning P13


      18:30
    • 17:45

      Träning P10


      19:15
    • 17:45

      Träning P09


      19:15
    • 18:00

      Träning P11


      19:00
    • 20:15

      Floda BoIF (hemma) F06/07/08


      22:00
  • 17Tor
  • 18Fre
  • 19Lör
    • 10:30

      Match mot Älvängen F11/12


      12:00
    • 11:30

      Match: IK Kongahälla - Ahlafors IF P11


      13:30
    • 16:30

      Näsets SK (hemma) F06/07/08


      18:30
  • 20Sön
    • 11:00

      Match mot Ytterby F11/12


      12:00
    • 11:00

      Älvsborg (hemma) F06/07/08


      13:00
    • 17:00

      Match mot Nödinge P13


      18:00
  • 21Mån
    v.25
  • 22Tis
    • 17:45

      Träningsmatch mot Kongahälla. P10


      19:15
    • 18:00

      Träning Seniorlag Herrar


      19:30
    • 18:00

      Träning F09/10


      19:30
    • 18:00

      Träning F11/12


      19:15
    • 18:00

      Träning P12


      19:30
    • 19:00

      Föreningen Kungälvs FF (hemma) F06/07/08


      20:00
  • 23Ons
    • 17:45

      Träning P10


      19:15
    • 18:00

      Träning P11


      19:00
    • 18:00

      Föräldramöte. P10


      19:15
    • 19:00

      Stenungsunds IF (hemma) Seniorlag Herrar


      21:00
  • 24Tor
  • 25Fre
  • 26Lör
  • 27Sön
    • 15:30

      Solängens BK (borta) F06/07/08


      17:30
  • 28Mån
    v.26
  • 29Tis
  • 30Ons