Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om AFC Eskilstuna

Följ

AFC Eskilstuna

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej

Oktober 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.40
    • 16:15

      Träning U19


      17:30
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-13


      18:30
    • 16:45

      Träning P-9


      18:15
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Träning P-12


      20:00
    • 21:30

      Träningsmatch A-laget Futsal


      22:30
  • 2Ons
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 16:30

      Träning P-13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-11


      20:00
    • 18:30

      Träning P-8


      19:45
    • 20:00

      Träning U17


      21:00
  • 3Tor
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:45

      Träning P-9


      18:15
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 20:30

      Träning A-laget Futsal


      22:00
    • 20:30

      Träning U19


      22:00
  • 4Fre
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 19:00

      Träning U19


      20:30
    • 21:00

      Falcao Futsal Club (hemma) A-laget Futsal


      22:00
  • 5Lör
    • 09:45

      Sammandrag P-9


      15:00
    • 11:00

      Nya Södertälje KFF P04/05 (hemma) P-14


      13:00
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 13:00

      BK Sport (borta) U16


      15:00
    • 15:00

      Karlstads BK (borta) U17


      17:00
    • 15:30

      Carlstad United BK (borta) U19


      17:30
  • 6Sön
    • 07:00

      Matchcamp i Barkarö P-12


      15:00
    • 08:30

      Brommapojkarna (borta) P-10


      15:00
    • 11:30

      Skiljebo SK (P15) (hemma) P-15


      13:30
    • 14:00

      Katrineholms AIK P05 (hemma) P-13


      16:00
    • 15:00

      Kalmar FF (borta) A-laget


      17:00
  • 7Mån
    v.41
    • 16:45

      Träning P-9


      18:15
    • 16:45

      Träning P-8


      18:15
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 18:00

      Träning P-14


      20:15
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 20:00

      Träning A-laget Futsal


      22:00
  • 8Tis
    • 16:30

      Träning P-13


      18:30
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:45

      Träning P-9


      18:15
    • 17:00

      Träning A-laget Futsal


      19:00
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 18:00

      Träning P-14


      19:00
    • 18:30

      Träning P-12


      20:00
  • 9Ons
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 16:30

      Träning P-14


      18:45
    • 16:30

      Träning P-13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-11


      20:00
    • 18:30

      Träning P-8


      19:45
    • 20:00

      Träning U17


      21:00
  • 10Tor
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-13


      19:00
    • 16:45

      Träning P-9


      18:15
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-12


      19:00
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 18:20

      Obligatorisk föräldrarmöte P-9


      19:20
    • 20:30

      Träning A-laget Futsal


      22:00
  • 11Fre
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 16:30

      Träning P-14


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
  • 12Lör
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 14:30

      Fc Djursholm (borta) P-10


      19:30
  • 13Sön
  • 14Mån
    v.42
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 16:30

      Träning P-13


      18:30
    • 16:45

      Träning P-9


      18:15
    • 17:00

      Träning P-8


      18:15
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 18:00

      Träning P-14


      20:15
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 18:30

      Träning P-12


      20:00
    • 18:45

      IK Sturehov (P15) (borta) P-15


      20:45
    • 20:00

      Träning A-laget Futsal


      22:00
  • 15Tis
  • 16Ons
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 16:30

      Träning P-13


      18:30
    • 16:30

      Träning P-14


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-11


      20:00
    • 18:30

      Träning P-8


      19:45
    • 20:00

      Träning U17


      21:00
  • 17Tor
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:45

      Träning P-9


      18:15
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 17:45

      Träning P-14


      20:00
    • 20:30

      Träning A-laget Futsal


      22:00
  • 18Fre
    • 17:00

      Bollkallar A-Laget P-13


      20:00
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 17:50

      WALK IN AFC-Sundsvall P-8


      19:20
    • 17:50

      Walk in AFC - Sundsvall P-9


      19:20
    • 18:00

      Mc Donald cup P-14


      00:00
    • 19:00

      GIF Sundsvall (hemma) A-laget


      21:00
  • 19Lör
    • Heldag

      Mc Donald cup P-14

    • 10:00

      Avslutningscupen Tumba P-12


      00:00
    • 11:30

      Torslanda IK (borta) A-laget Futsal


      12:30
    • 13:00

      Träning P-13


      16:00
  • 20Sön
    • 00:00

      Mc Donald cup P-14


      19:00
    • 00:00

      Avslutningscupen Tumba P-12


      19:00
    • 14:00

      Karlslunds IF HFK (P15) (hemma) P-15


      16:00
    • 16:30

      Avslutning med pizza P-15


      19:00
  • 21Mån
    v.43
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 16:30

      Träning P-13


      18:30
    • 16:45

      Träning P-9


      18:15
    • 17:00

      Träning P-8


      18:15
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 18:30

      Träning P-12


      20:00
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
    • 20:00

      Träning A-laget Futsal


      22:00
  • 22Tis
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
      Tunavallen
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-13


      18:30
    • 16:45

      Träning P-9


      18:15
    • 17:00

      Träning A-laget Futsal


      19:00
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
  • 23Ons
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 16:30

      Träning P-13


      18:30
    • 16:30

      Träning P-14


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-11


      20:00
    • 18:30

      Träning P-8


      19:45
    • 20:00

      Träning U17


      21:00
  • 24Tor
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:45

      Träning P-9


      18:15
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:30
    • 17:30

      Träning P-15


      19:00
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
    • 20:30

      Träning A-laget Futsal


      22:00
  • 25Fre
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 16:30

      Träning P-14


      18:45
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 17:00

      Träning P-12


      18:30
    • 19:00

      Träning U16


      20:30
  • 26Lör
    • Heldag

      Ica Kvantum Cup P-8

    • 10:30

      Hammarby IF FF (hemma) P-14


      11:30
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 11:45

      AIK FF (borta) P-14


      12:45
    • 14:00

      Skogås-Trångsunds FF (borta) P-14


      15:00
  • 27Sön
    • 13:00

      Brommapojkarna (hemma) P-10


      14:30
    • 14:00

      Walk in P-9


      15:15
    • 14:00

      Walk in P-8


      15:15
    • 14:00

      Träningsmatch A-laget Futsal


      16:00
    • 15:00

      IK Sirius FK (hemma) A-laget


      17:00
  • 28Mån
    v.44
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:15
    • 18:30

      Träning P-10


      20:00
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 11:00

      Träning A-laget


      12:30
    • 17:00

      Träning P-10


      18:30
    • 18:30

      Träning P-11


      20:00
    • 18:30

      Träning P-8


      19:45
    • 20:00

      Träning U17


      21:00
  • 31Tor