Medlemsfakturor 2025
Under nästa veckan (v6) kommer vi skicka ut medlemsfakturor till alla våra medlemar. Avgiften kommer vara den samma som år 2024. Nedan kommer förklaring och summor för året, skulle det vara så att du eller ditt barn har slutat träna i föreningen så vill vi att ni mailar oss innan fakturorna skickas ut. Vi som förening har möjlighet att söka bidrag för våra barn om det skulle vara så att ni har svårt att betala, ni mailar då till info.ranas4h@gmail.com. Friidrott år 2024: Barn födda 2014 eller senare 1000kr (500kr medlemskap, 500kr avktivitetsavgift) Barn födda 2013 eller tidigare 1500kr (500kr medlemskap, 1000kr avktivitetsavgift) Parasport/framerunning år 2025: Framerunning träning lördagar 1000kr (eller 500kr/termin) Framerunning träning inkl egen träning 1500kr Gymträning år 2025: Alla äldre än 15år 1500kr (Hela summan fakturas i en pott, enklare vid använda av friskvårdsbidrag) MF-träning år 2025: MF träning 4 pass i veckan, samt egen gymträning 1500kr (Hela summan fakturas i en pott, enklare vid använda av friskvårdsbidrag) Stödmedlem år 2025: 200kr Skulle det vara så att du får en faktura med medlemskap, men har slutat i föreningen så mailar du till info.ranas4h@gmail.com så tar vi bort ditt konto på laget och samt makulerar fakuran.
2017-2018
31 jan
0kommentarer
Vårterminen
Hej och varmt välkomna till vårterminen! Kul att se barnen så taggade på att vara tillbaka efter ledigheten. Vi vill passa på att påminna om att alla samlas på övervåningen i väntan på att tränarna kallar till samling. Detta för att det är en grupp som tränar innan oss och måste få avsluta innan vi får tillgång till hallen. Barnen får inte heller vistas i gymet av säkerhetsskäl då risken för olyckor är stor. Detta gäller under hela tiden i ni befinner er i hallen. Vår plan är att ha träningarna inomhus till mitten/slutet på april, lite beroende på vädret. När det blir varmare flyttar vi träningarna till IP. Info kring det kommer när det är dags. Träningsuppehåll kommer ske i samband med loven: Sportlov v. 9 Påsklov v. 17 Hör av er om det är nått ni undrar över eller om något känns oklart! Hälsningar, Ledare och ungdomstränare
2017-2018
20 jan
0kommentarer
Terminsstart måndag 20 januari
Måndag 20 januari drar vi igång den nya terminen. Samma tid och samma plats. Kallelse skickas ut dagen innan.
2017-2018
13 jan
0kommentarer
Ny dag och tid för träning
Då det är för trångt i hallen med två grupper, så kommer vi att behöva byta träningstid från och med nästa vecka. Måndagar kl. 18 är det som gäller framöver. Hoppas att det fungerar för alla.
2017-2018
7 nov 2024
0kommentarer
Ingen träning idag p.g.a. höstlov!
Vi ses nästa vecka!
2017-2018
30 okt 2024
0kommentarer
Visa fler nyheter