Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK FK

Följ

Västerås SK FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Västerås SK FK
Välj lag

Augusti 2019

Alla aktiviteter
  • 1Tor
    v.31
    • Heldag

      Semester P15

    • Heldag

      Sverige Cupen 19 P-05

    • 09:30

      Träning P16


      11:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
  • 2Fre
    • Heldag

      Semester P15

    • Heldag

      Sverige Cupen 19 P-05

    • 09:30

      Träning P16


      11:00
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:30

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
  • 3Lör
    • Heldag

      Semester P15

    • Heldag

      Sverige Cupen 19 P-05

    • Heldag

      Non violence cup P-06

    • 06:45

      Non Violence Cup P-08


      00:00
    • 07:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      08:00
    • 07:20

      Non Violence Cup VSK Vit P-10


      14:00
    • 08:00

      Non violence cup P-06


      00:00
    • 09:00

      Träning A-lag Herrar


      11:00
    • 09:30

      Non Violence Cup VSK P-10


      14:00
    • 10:00

      Non Violence Cup P-10


      17:00
    • 10:00

      Träning P19


      11:00
  • 4Sön
    • Heldag

      Semester P15

    • Heldag

      Sverige Cupen 19 P-05

    • Heldag

      Non violence cup P-06

    • 00:00

      Non Violence Cup P-08


      19:00
    • 00:00

      Non violence cup P-06


      19:00
    • 12:00

      Tullinge Triangel Pojkar FK (borta) P17


      14:00
    • 13:00

      Träningsläger P-09


      16:00
    • 13:00

      Enskede IK (hemma) P19


      15:00
    • 15:00

      IK Frej Täby (borta) A-lag Herrar


      17:00
    • 17:30

      IK Franke (borta) P16


      19:30
  • 5Mån
    v.32
    • 09:30

      Träning P16


      11:00
    • 09:30

      Träning P15


      11:00
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:30

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
  • 6Tis
    • 00:00

      Örebro SK (borta) P19


      01:00
    • 09:30

      Träning P15


      11:00
    • 09:30

      Träning P16


      11:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 18:00

      Föräldrarmöte P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Örebro (borta) A-lag Herrar


      20:00
  • 7Ons
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 11:00

      Träning P-05


      12:30
    • 14:45

      Träning A-lag Herrar


      16:45
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:45

      Träning Plus+


      18:00
    • 17:00

      Träning P-03


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 18:00

      Skiljebo SK F08 (borta) F-09


      20:00
    • 18:45

      Träning P-06


      20:15
  • 8Tor
    • 09:30

      Träning P15


      11:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Irsta IF P09 Vit (hemma) P-09


      20:00
    • 19:00

      IFK Aspudden-Tellus (hemma) P19


      21:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
  • 9Fre
    • 09:30

      Träning P16


      11:00
    • 09:30

      Träning P15


      11:00
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:30

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Skiljebo SK P09 Orange (borta) P-08


      19:45
  • 10Lör
  • 11Sön
    • 09:00

      100 års Cupen P-11


      17:59
    • 11:00

      IFK Västerås FK P09 Blå (hemma) P-09


      12:30
    • 11:00

      Sala FF P07 (borta) P-07


      13:00
    • 12:00

      IK Sirius FK (borta) P15


      14:00
    • 12:30

      Match mot Ekeby F-09


      14:00
    • 12:30

      Ekeby BK (borta) F-09


      14:30
    • 14:00

      Västerås IK P07:2 Gul (borta) P-08


      15:15
    • 14:00

      Boo FF (borta) P19


      16:00
    • 14:00

      Nacka United FF (hemma) P16


      16:00
    • 16:00

      Arboga Södra IF P05 (borta) P-05


      18:00
    • 16:15

      Funktionärer A-lag P-13


      19:45
    • 17:00

      Ransta IK P06/09 (borta) P-07


      19:00
    • 17:30

      Maskot P-08


      19:30
    • 17:30

      Örgryte IS FF (hemma) A-lag Herrar


      19:30
  • 12Mån
    v.33
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:30

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:00

      Athletic FC Eskilstuna (borta) A-lag Herrar


      18:00
    • 16:00

      Träning och match med VSK P06 P-07


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
  • 13Tis
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 17:45

      Träning P-13


      18:45
    • 18:00

      Möte inför fotbollens dag P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Skiljebo SK (borta) P-05


      20:30
  • 14Ons
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 11:00

      Träning P-05


      12:30
    • 14:45

      Träning A-lag Herrar


      16:45
    • 16:45

      Träning Plus+


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:45

      Träning P-06


      20:15
  • 15Tor
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:30

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
      Solid Park
      Samlingsinformation: Samling 20 minuter före utsatt starttid.
      Samlingstid: 16:10
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 17:45

      Barkarö SK P08 Svart (borta) P-09


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Västerås IK P08:4 (hemma) P-07


      20:00
    • 19:00

      Skiljebo SK P06 Svart (borta) P-06


      21:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
  • 16Fre
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:30

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 19:00

      Degerfors IF (hemma) P19


      21:00
  • 17Lör
    • 11:00

      Match mot Åkra FC F-09


      13:00
    • 11:00

      Irsta IF P09 Svart (hemma) P-09


      13:00
    • 11:00

      Åkra FC F09 (borta) F-09


      13:00
    • 12:15

      Funktionär P-08


      15:00
    • 12:30

      Bollkallar till A-lagsmatchen P-03


      16:00
    • 12:30

      maskot P-09


      16:00
    • 13:30

      Gratis match vsk-halmstad P-12


      15:30
    • 13:30

      Halmstad (hemma) A-lag Herrar


      15:30
    • 14:15

      FC Gute (hemma) P16


      16:15
  • 18Sön
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Götlunda IF P07/08 (hemma) P-08


      10:45
    • 09:30

      Romfartuna GIF Västerås P06/07 (hemma) P-08


      10:45
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 11:00

      Örebro SK FK Vit (hemma) P-03


      13:00
    • 11:00

      Hallstahammars SK FK P08 (hemma) P-07


      13:00
    • 11:00

      Skiljebo SK P07 Svart (hemma) P-07


      13:00
    • 13:00

      Athletic FC Eskilstuna (hemma) P17


      15:00
    • 13:00

      Irsta IF F09 (hemma) F-09


      15:00
    • 14:00

      Västerås IK P09:3 Svart (borta) P-09


      16:00
    • 15:30

      Sunnersta AIF (P15) (hemma) P-05


      17:30
    • 16:00

      Skiljebo SK P 05 Svart (borta) P-06


      18:00
    • 16:00

      Föräldramöte barn födda 2014 P-14


      17:00
    • 16:00

      Föräldramöte F-14


      17:00
    • 16:30

      Västerås BK 30 P09 Vit (borta) P-09


      18:30
  • 19Mån
    v.34
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
  • 20Tis
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:30

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 17:45

      Träning P-13


      18:45
    • 18:00

      Föreläsning PG Fahlström P-10


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:15

      Dalkurd FF (P15) (borta) P-05


      21:15
  • 21Ons
    • 16:45

      Träning Plus+


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:30

      Gideonsbergs IF P05 Blå (hemma) P-05


      20:30
    • 18:30

      Gamla Upsala SK (borta) A-lag Herrar


      20:30
    • 18:45

      Träning P-06


      20:15
  • 22Tor
    • 14:30

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
  • 23Fre
    • 14:30

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 17:30

      Bortamatch mot Irsta P-06


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Barkarö SK P07 Svart (borta) P-07


      20:30
  • 24Lör
    • Heldag

      Fotbollens dag P-06

    • Heldag

      Fotbollens dag P-06

    • Heldag

      Fotbollensdag P-12

    • 08:00

      Fotbollens Dag P-11


      16:00
    • 09:00

      Fotbollens dag F-11


      15:00
    • 09:00

      Fotbollens dag F-12


      15:00
    • 09:00

      Fotbollensdag P-13


      15:00
    • 09:30

      Fotbollens dag VSK Svart P-10


      14:30
    • 10:00

      Fotbollens Dag 2019 F-09


      14:00
    • 10:45

      Fotbollens Dag VSK Grön P-10


      14:30
    • 10:45

      Fotbollens Dag VSK Orange P-10


      15:00
    • 10:45

      Fotbollens dag VSK Vit P-10


      15:00
    • 11:00

      Fotbollensdag F-10


      15:30
    • 11:20

      Fotbollens Dag Lag grön P-09


      14:40
    • 11:20

      Fotbollens Dag lag svart P-09


      14:40
    • 11:20

      Fotbollens Dag lag vit P-09


      15:20
    • 13:00

      Norrstrands IF (borta) P15


      15:00
    • 13:00

      Athletic FC Eskilstuna (borta) P19


      15:00
    • 16:00

      Syrianska FC (borta) A-lag Herrar


      18:00
    • 18:00

      GRÖNA LUND P-07


      19:00
  • 25Sön
    • 10:00

      Ramnäs IF P06/07 (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      IFK Västerås P07 Blå (borta) P-08


      11:15
    • 10:00

      Norrby SK F09/10 (borta) F-09


      12:00
    • 10:30

      Syrianska IF Kerburan P04/05 (borta) P-05


      12:30
    • 10:30

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 11:00

      IK Franke P08 (hemma) P-09


      12:15
    • 11:00

      Munktorps BK F/P09-10 (hemma) P-09


      12:15
    • 13:00

      Norbergs AIF F08-09 (hemma) F-09


      15:00
    • 13:00

      Romfartuna GIF Västerås P08 Grön (borta) P-09


      14:15
    • 16:00

      Kungsör BK P07 (borta) P-08


      17:15
    • 16:00

      Träning P-14


      17:00
    • 16:00

      Träning F-14


      17:00
    • 16:30

      Håbo FF (P15) (hemma) P-05


      18:30
    • 16:30

      Athletic FC Eskilstuna (borta) P16


      18:30
    • 17:00

      Skiljebo SK P 08 (borta) P-07


      19:00
    • 18:00

      Restaurangchansen P-05


      19:00
  • 26Mån
    v.35
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:15
  • 27Tis
    • 00:00

      IFK Norrköping (hemma) P19


      01:00
    • 14:30

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 17:45

      Träning P-13


      18:45
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:30

      Föräldramöte P-07


      20:30
  • 28Ons
    • 14:30

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Träning Plus+


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:15

      Träning P-12


      18:30
    • 17:15

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:45

      Träning P-06


      20:15
  • 29Tor
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
  • 30Fre
    • 14:30

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 18:00

      Syrianska IF Kerburan P05-06 (borta) P-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
  • 31Lör
    • 10:00

      Träning P19


      11:00
    • 11:00

      Köping FF P-07 Vit (hemma) P-07


      13:00
    • 12:00

      Arboga Södra IF P09 Gul (borta) P-09


      14:00
    • 13:00

      IFK Västerås FK P06 Vit 2 (hemma) P-06


      15:00
    • 14:30

      Kolsva IF P05-06 (hemma) P-05


      16:30
    • 16:00

      Vaksala SK (hemma) P15


      18:00
    • 17:30

      BK Sport (hemma) P16


      19:30