Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK FK

Följ

Västerås SK FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig bästa upplevelsen. Läs vår cookiepolicy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Västerås SK FK
Välj lag

Maj 2019

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.18
    • 07:40

      Träningsbollen P-07


      14:40
    • 08:25

      Träningsbollen P-06


      15:00
    • 10:00

      Träning P-11


      11:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:15

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 18:45

      Träning P-06


      20:15
    • 19:30

      Boo FF (hemma) P19


      21:30
  • 2Tor
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Gothiabokning P-07


      19:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
    • 20:00

      Eskilstuna City FK (hemma) P17


      22:00
  • 3Fre
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 15:00

      Träning A-lag Herrar


      17:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
  • 4Lör
    • 09:30

      Träning Fotbollslekis


      10:30
    • 10:00

      Norrby SK P 06/07 (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      IK Sirius FK (hemma) P15


      13:00
    • 13:00

      Degerfors IF (borta) P19


      15:00
    • 14:30

      Funktionärer VSK- Varberg P-10


      18:00
    • 14:45

      Funktionärer på A-lagets match P-03


      19:00
    • 15:15

      Maskotar VSK-Varberg F-09


      18:00
    • 16:00

      Maskotar VSK herr F-10


      18:00
    • 16:00

      Varbergs BoIS FC (hemma) A-lag Herrar


      18:00
    • 18:30

      IK Franke (hemma) P16


      20:30
  • 5Sön
    • 08:30

      Skiljebo SK P06 Svart (hemma) P-06


      10:30
    • 09:30

      Träningsmatch skiljebo F-10


      11:00
    • 10:00

      Västerås IK P05:2 (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      Romfartuna GIF P09 vit (hemma) P-09


      11:30
    • 11:00

      Sala FF P07 (borta) P-07


      13:00
    • 11:30

      IK Franke P08 (hemma) P-09


      13:00
    • 11:30

      Barkarö SK P08 Röd (hemma) P-08


      12:30
    • 12:00

      Athletic FC Eskilstuna (borta) P17


      14:00
    • 13:00

      Dingtuna GIF P04/05/06 (hemma) P-05


      15:00
    • 13:00

      Tillberga IK Fotboll F08/09/10 (hemma) F-09


      15:00
    • 16:30

      Västerås BK 30 vit (borta) P-09


      18:00
    • 17:00

      Kungsör BK P07 (borta) P-07


      19:00
  • 6Mån
    v.19
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:00

      Athletic FC Eskilstuna (hemma) A-lag Herrar


      20:00
    • 18:00

      AFC Eskilstuna (hemma) P19


      19:00
  • 7Tis
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 17:45

      Träning P-13


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:00
  • 8Ons
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:30

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning Plus+


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:15

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 18:00

      Irsta IF P07 (borta) P-08


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:45

      Träning P-06


      20:15
    • 19:00

      Västerås IK (P15) (hemma) P15


      21:00
  • 9Tor
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
  • 10Fre
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
  • 11Lör
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:00

      Fotografering F-12


      09:40
    • 09:00

      Fotografering F-11


      09:40
    • 09:30

      Träning Fotbollslekis


      10:30
    • 10:00

      Sala FF P08 (borta) P-08


      11:00
    • 10:00

      Skiljebo SK P07 Gul (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Fotografering F10 F-10


      10:30
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:30
    • 10:20

      Fotografering F-09


      11:20
    • 10:30

      IF Brommapojkarna P06 (hemma) P-05


      12:00
    • 11:00

      Gideonsbergs IF P05 Blå (borta) P-06


      13:00
    • 11:00

      Fotografering P-13


      11:30
    • 11:20

      Fotografering P-12


      12:20
    • 11:40

      Fotografering P-10


      11:40
    • 11:40

      Fotografering P-11


      12:40
    • 12:20

      Fotografering P-09


      14:00
    • 12:40

      Fotografering P-08


      13:00
  • 12Sön
    • 10:00

      IFK Västerås FK P07 Vit (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Irsta IF P07 Grön (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      FC Europe Juniors (borta) P-09


      11:30
    • 10:00

      Ekeby BK (hemma) F-09


      12:00
    • 11:30

      Fagersta Södra IK P05 (borta) P-05


      13:30
    • 12:00

      Håbo FF (P15) (borta) P15


      14:00
    • 13:00

      Athletic FC Eskilstuna (hemma) P19


      15:00
    • 13:30

      Syrianska IF Kerburan P07 (hemma) P-08


      14:45
    • 14:00

      Tillberga IK Fotboll P08/09 (borta) P-09


      15:30
    • 15:00

      Östers IF (borta) A-lag Herrar


      17:00
    • 15:30

      Syrianska FC (hemma) P17


      17:30
    • 16:00

      Surahammars FK P05 (borta) P-05


      18:00
    • 16:00

      Barkarö SK P09 röd (borta) P-09


      17:30
    • 18:00

      Syrianska IF Kerburan (hemma) P-03


      20:00
    • 19:00

      Nacka United FF (borta) P16


      21:00
    • 20:00

      Tåg Gothia ToR P-07


      21:00
  • 13Mån
    v.20
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Teori P15 workshop P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Föräldramöte F-11


      19:15
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Föräldramöte F-12


      19:15
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:30

      Lagfotografering P-05


      19:30
    • 19:00

      Fotografiering-Lagfoto P-07


      20:00
  • 14Tis
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 17:00

      Syrianska FC (borta) A-lag Herrar


      19:00
    • 17:00

      Syrianska FC (borta) P19


      18:00
    • 17:45

      Träning P-13


      18:45
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:00
    • 19:00

      Avesta AIK (borta) P15


      21:00
  • 15Ons
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning Plus+


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:15

      Träning P-05


      18:45
    • 17:15

      Träning P-06


      18:45
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 18:00

      Skiljebo SK P08 (hemma) P-08


      19:15
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 19:00

      Sunnersta AIF (P15) (borta) P15


      21:00
  • 16Tor
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
      Blåsbo
      Samlingsinformation: Samling 20 minuter före utsatt starttid.
      Samlingstid: 16:10
      Anteckning: Eftersom det är A-lags match kommer vi att träna på Blåsbo
    • 17:30

      Bollkalle/funktionär P-07


      21:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Maskotar P-10


      19:20
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Syrianska FC (hemma) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
  • 17Fre
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:30

      Gideonsbergs IF P07 Blå (borta) P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 20:00

      Norrstrands IF (hemma) P15


      22:00
  • 18Lör
    • 08:00

      Poolspel P-11


      15:00
    • 08:30

      Kiosk poolspel P-11


      15:00
    • 09:20

      POOLSPEL VSK Grön P-10


      14:30
    • 09:20

      POOLSPEL VSK Orange P-10


      14:30
    • 09:30

      Träning Fotbollslekis


      10:30
    • 10:00

      Irsta IF P07 Grön (hemma) P-07


      12:00
    • 12:10

      POOLSPEL VSK VIT P-10


      16:45
    • 12:10

      POOLSPEL VSK SVART P-10


      16:00
    • 12:30

      FC Gute (borta) P16


      14:30
    • 13:00

      Syrianska FC (borta) P19


      15:00
    • 14:00

      Karlstads BK (borta) P17


      16:00
  • 19Sön
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Motståndarlaget (hemma) F-11


      14:30
    • 09:30

      Motståndarlaget (hemma) F-12


      14:30
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:30
    • 10:00

      Poolspel Irsta F-10


      14:40
    • 10:00

      Munktorps BK (hemma) P-09


      11:30
    • 10:00

      Hallstahammars SK FK P06 Vit (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      IK Oden P06 (hemma) P-06


      12:00
    • 11:00

      Norbergs AIF F08-09 (borta) F-09


      13:00
    • 11:30

      Skiljebo SK P08 svart (hemma) P-08


      12:30
    • 11:30

      Dingtuna GIF P09 (hemma) P-09


      13:00
    • 11:30

      Västerås IK Fotboll P09:1 (hemma) P-09


      13:00
    • 12:30

      Upsala IF (P15) (hemma) P15


      14:30
    • 14:30

      Medåkers IF P07 (borta) P-07


      16:30
    • 14:30

      Skiljebo SK P 05 Svart (hemma) P-05


      16:30
    • 15:00

      Sala FF (borta) P-03


      17:00
    • 15:00

      Teori Matchfixning P15


      16:00
  • 20Mån
    v.21
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      16:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
  • 21Tis
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 17:45

      Träning P-13


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      BK Forward (borta) P17


      20:30
    • 19:00

      GAIS (borta) A-lag Herrar


      21:00
  • 22Ons
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning Plus+


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 18:00

      VFF träning P15


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:15

      Träning P-06


      19:30
  • 23Tor
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Hallstahammars SK FK (borta) A-lag Herrar


      21:00
    • 19:30

      Future P04 (hemma) P-05


      21:00
  • 24Fre
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 18:00

      Västerås IK P08:4 (borta) P-07


      20:00
    • 18:00

      Syrianska IF Kerburan P05-06 (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Västerås IK (P15) (borta) P15


      20:00
  • 25Lör
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 09:30

      Träning Fotbollslekis


      10:30
    • 10:00

      Skiljebo SK P 05 Gul 2 (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Irsta IF F09 (borta) F-09


      12:00
    • 10:00

      Poolspel P-12


      15:00
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 13:00

      Carlstad United BK (hemma) P19


      15:00
    • 13:00

      Ransta IK P06/09 (borta) P-08


      14:00
    • 15:30

      Athletic FC Eskilstuna (hemma) P16


      17:30
  • 26Sön
    • 08:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      09:00
    • 10:00

      Träning A-lag Herrar


      12:00
    • 10:00

      IK Franke P06/07 (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Köping FF P09 röd (hemma) P-09


      11:30
    • 10:30

      Köping FF P09/10 (borta) P-09


      12:00
    • 11:30

      Romfartuna GIF Västerås P06/07 (hemma) P-07


      13:30
    • 11:30

      Barkarö SK P07 Röd (hemma) P-07


      13:30
    • 13:00

      Västerås IK P07:2 svart (hemma) P-08


      14:00
    • 13:00

      Vaksala SK (borta) P15


      15:00
    • 16:00

      IFK Västerås FK P09 vit (borta) P-09


      17:30
    • 16:00

      Kungsör BK P05/06 (borta) P-06


      18:00
    • 18:00

      Fagersta Södra IK 2 (hemma) P-03


      20:00
  • 27Mån
    v.22
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Bollkallar/Funktionärer P-05


      21:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:00

      Träning F-11


      19:30
    • 18:00

      Träning F-12


      19:30
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:15

      Maskotar P-11


      20:00
    • 19:00

      Norrby IF (hemma) A-lag Herrar


      21:00
  • 28Tis
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:00

      IF Brommapojkarna (borta) A-lag Herrar


      18:00
    • 16:00

      IF Brommapojkarna (borta) P19


      17:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P15


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 17:45

      Träning P-13


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:00
  • 29Ons
    • 16:30

      Träning Plus+


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:15

      Träning P-05


      18:45
    • 17:30

      Träning F-13


      18:30
    • 17:30

      Träning F-10


      18:45
    • 18:00

      Träning P-03


      19:30
    • 18:45

      Träning P-06


      20:15
  • 30Tor
    • 10:00

      Västerfärnebo AIK mix 09/10 (hemma) P-09


      11:30
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 14:00

      BK Forward (borta) P19


      16:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 17:00

      BKV Norrtälje (hemma) P15


      19:00
    • 17:45

      Träning F-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
    • 20:00

      Huddinge IF (hemma) P17


      22:00
  • 31Fre
    • 10:00

      Närvaroregistrering A-lag Herrar


      11:00
    • 14:00

      Träning A-lag Herrar


      16:30
    • 16:00

      Svealandsläger i Enköping P15


      21:00
    • 16:30

      Träning P19


      18:00
    • 16:30

      Träning P17


      18:00
    • 16:30

      Träning P-05


      18:00
    • 16:30

      Träning P16


      18:00
    • 16:30

      Träning P-06


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30