Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK FK

Följ

Västerås SK FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Västerås SK FK
Välj lag

September 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.35
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 19:00

      Syrianska IF Kerburan P04/05 Gul (borta) P-05


      20:30
  • 2Lör
    • 08:00

      VSK F-11/12 (hemma) F-11


      16:00
    • 08:00

      VSK F-11/12 (hemma) F-12


      16:00
    • 09:00

      Frasse cupen P-09


      13:45
    • 10:00

      Irsta IF P07 Vit (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      IK Franke P07 Vit (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Träning U15


      11:00
    • 10:20

      Frasse cupen P-09


      15:00
    • 10:20

      Frasse cupen P-09


      14:30
    • 11:00

      Västerås IK P06:1 Svart (borta) P-06


      13:00
    • 12:00

      Västerås BK 30 P02 (borta) U15


      14:00
    • 14:00

      Skiljebo SK (U16) (hemma) U17


      16:00
    • 15:00

      Sala FF P04 Vit (borta) P-03:2


      17:00
    • 16:00

      Träning P-03


      17:30
    • 17:00

      Teambuilding med övernattning P-04


      00:00
  • 3Sön
    • 00:00

      Teambuilding med övernattning P-04


      12:00
    • 00:00

      Västerås IK P08:1 (borta) P-08


      02:00
    • 10:00

      Barkarö SK P08 Röd (hemma) P-08


      11:00
    • 11:30

      IF Brommapojkarna (hemma) U14


      12:30
    • 12:00

      Skiljebo SK P02 Gul (borta) P-02 City


      14:00
    • 12:00

      IK Franke P08 Grön (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      Barkarö SK P05 Blå (borta) P-05


      13:00
    • 12:00

      Forsby FF 1 (hemma) U15


      14:00
    • 13:00

      Träning P16 Skälby


      14:30
    • 14:00

      Vaksala SK (borta) U17


      16:00
    • 14:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P05 Grön (borta) P-05


      15:00
    • 14:00

      Vaksala SK (borta) U16


      16:00
    • 15:00

      Hallstahammars SK FK P06-1 (borta) P-06


      17:00
    • 16:00

      Västerås SK - Carlstad United P16 Skälby


      18:00
    • 16:00

      Carlstad United BK (hemma) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:00

      A-lagsmatch P-04


      18:00
    • 17:00

      IFK Västerås FK P07 Blå (borta) P-07


      19:00
    • 17:00

      Köpings FF (borta) U16


      19:00
    • 17:15

      Sala FF P02 (hemma) P-03


      19:15
  • 4Mån
    v.36
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 05:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      Restaurangchansen U14


      19:00
    • 18:00

      Restaurangchansen P-03


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Resturangchansen 2017 P-05


      19:00
    • 18:00

      Restaurangchansen U15


      19:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 19:00

      Föräldramöte U16


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03


      20:45
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
  • 5Tis
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 04:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning Fotbollslekis


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      20:00
    • 18:00

      Surahammars FK P02 (borta) U15


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:30

      IK Oden P01-03 Blå (borta) P16 Skälby


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 6Ons
    • Heldag

      Träning P-04

    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning U14


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 19:00

      IFK Eskilstuna (borta) U16


      20:45
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 7Tor
    • 16:30

      Träning P-02 City


      18:00
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 17:30

      Träning P16 Skälby


      19:00
    • 17:45

      Träning U15


      19:15
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
  • 8Fre
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 9Lör
    • 08:30

      Poolspel F10 F-09


      14:00
    • 09:00

      Poolspel VSK Grön P-10


      15:00
    • 09:45

      Poolspel VSK Svart P-10


      15:00
    • 10:00

      IK Oden P05-06 Vit (borta) P-06


      12:00
    • 10:00

      Skiljebo SK P05 Gul 2 (borta) P-05


      11:00
    • 10:00

      Träning U15


      11:30
    • 10:00

      Grällsta IF P07 (hemma) P-07


      11:15
    • 11:00

      Fagersta Södra IK P03 (borta) P-03


      13:00
    • 11:30

      Barkarö SK P07 Blå (borta) P-07


      12:45
    • 13:00

      Träning U16


      15:00
    • 14:00

      Västerås BK 30 P04 (hemma) P-05


      16:00
    • 15:00

      Hammarby IF Akademi P04 (borta) U14


      19:00
    • 15:00

      Västerås IK P04 Svart (hemma) P-03:2


      17:00
    • 16:00

      Dingtuna GIF U 01/02 (hemma) P16 Skälby


      18:00
  • 10Sön
    • 00:00

      Forsby FF (borta) U16


      01:00
    • 08:00

      Poolspel F09 F-09


      15:00
    • 08:30

      Poolspel VSK VIT P-10


      15:00
    • 10:00

      Gideonsbergs IF P08 Röd (borta) P-08


      11:00
    • 10:00

      Poolspel P-09


      13:30
    • 10:00

      Poolspel P-09


      12:45
    • 10:00

      Köping FF P 06 Röd (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Kungsör BK 1, Pojkar p-03 (hemma) U15


      12:00
    • 10:20

      Poolspel VSK P-10


      13:20
    • 10:45

      Poolspel P-09


      13:15
    • 12:30

      IK Franke P07 Svart (hemma) P-07


      14:30
    • 13:00

      Älvsjö AIK FF (U16) (hemma) U17


      15:00
    • 14:00

      Gideonsbergs IF P08 Vit (hemma) P-08


      15:00
    • 14:00

      IK Oden P01-03 Blå (hemma) P-02 City


      16:00
    • 16:00

      SalaFF P03 (hemma) U14


      17:00
    • 16:00

      Irsta IF P04 Svart (borta) P-04


      18:00
    • 16:00

      Nyköpings BIS (borta) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:45

      Köping FF P 06 Sv (borta) P-06


      18:45
    • 17:00

      Hallstahammars SK FK P08 Röd (borta) P-08


      18:00
    • 17:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P05 Vit (borta) P-05


      19:00
    • 18:00

      Newbody U16


      19:00
  • 11Mån
    v.37
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 05:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Skiljebo SK P02 (hemma) P-02 City


      19:00
    • 17:00

      DM P16 Skälby


      19:00
    • 17:15

      Träning U17


      18:45
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Dingtuna GIF 1 (borta) U15


      20:00
    • 18:00

      Träning U15


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 12Tis
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 04:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning Fotbollslekis


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Västerås BK 30 U16/17 (hemma) U17


      21:30
  • 13Ons
    • Heldag

      Träning P-04

    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
      skälby IP
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 14Tor
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P16 Skälby


      19:00
    • 17:30

      Träning U15


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:00
  • 15Fre
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
    • 18:00

      Hallstahammars SK FK P04 (borta) P-03:2


      20:00
  • 16Lör
    • 08:00

      HAMKAM TALENT CUP U16


      00:00
    • 09:30

      Poolspel F-09


      14:00
    • 09:30

      Poolspel F09 F-09


      14:30
    • 10:00

      Poolspel P-09


      15:00
    • 10:00

      Poolspel P-09


      15:00
    • 10:00

      Poolspel P-09


      15:00
    • 10:30

      Träning P-03


      12:00
    • 11:00

      Dingtuna GIF U 01/02 (borta) P-02 City


      13:00
    • 11:00

      Västerås IK P07:2 Svart (borta) P-07


      13:00
    • 11:15

      Zonträning U15


      14:00
    • 14:00

      Västerås BK 30 U15-16 (hemma) P16 Skälby


      16:00
    • 14:00

      Västerås BK 30 U15-16 (hemma) U16


      16:00
  • 17Sön
    • 00:00

      HAMKAM TALENT CUP U16


      19:00
    • 08:30

      POOLSPEL VSK GRÖN P-10


      14:00
    • 09:15

      POOLSPEL VSK SVART P-10


      15:00
    • 09:30

      POOLSPEL VSK VIT P-10


      15:00
    • 10:00

      Gideonsbergs IF P05 Röd (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Skiljebo SK P06 Gul (hemma) P-06


      12:00
    • 11:00

      Västerås IK P03 (borta) U14


      13:00
    • 11:30

      Västerfärnebo AIK P05-06 (hemma) P-06


      13:30
    • 12:00

      P17 Regional P16 Skälby


      14:00
    • 12:00

      Dingtuna GIF U P03 (hemma) U15


      14:00
    • 12:00

      IK Oden (borta) U16


      14:00
    • 12:00

      Match VSK - Oden P-02 City


      14:00
    • 12:45

      Barkarö SK P08 Blå (borta) P-08


      13:45
    • 13:00

      Ramnäs IF P06 (borta) P-06


      15:00
    • 13:30

      Tillberga IK Fotboll P04-05 (borta) P-05


      15:30
    • 14:00

      IK Franke P08 Vit (hemma) P-08


      15:00
    • 14:00

      Surahammars FK P08 Svart (hemma) P-08


      15:00
    • 14:00

      Köping FF P04 Svart (borta) P-04


      16:00
    • 15:00

      Surahammars FK P02 (hemma) U16


      16:00
    • 15:00

      Surahammars FK P02 (hemma) P16 Skälby


      17:00
    • 15:00

      Karlslunds IF HFK (U16) (borta) U17


      17:00
    • 17:00

      Skiljebo SK P04 Svart (borta) P-05


      19:00
    • 17:00

      Gideonsbergs IF P07 Vit (borta) P-07


      19:00
    • 17:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P04 city:1 (borta) P-04


      19:00
    • 17:15

      Arboga Södra IF P02-03 Gul (hemma) P-03


      19:15
    • 18:00

      Köping FF Svart (borta) P-07


      20:00
  • 18Mån
    v.38
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 05:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning U17


      18:45
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 17:45

      Bollkallar P-05


      21:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      20:00
    • 19:00

      A-lags match VSK-Sollentuna P-02 City


      21:00
    • 19:00

      Sollentuna FF (hemma) Fotbollslekis


      21:00
    • 19:00

      VSK-Sollentuna P-07


      21:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 19Tis
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 04:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 20Ons
    • Heldag

      Träning P-04

    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Föreläsning samt föräldramöte P-05


      21:00
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
  • 21Tor
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P-02 City


      19:00
    • 17:30

      Träning P16 Skälby


      19:00
    • 17:30

      Träning U15


      19:00
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 19:00

      Länslagsträning U16


      20:30
  • 22Fre
    • 17:30

      Irsta IF P03 (borta) U15


      19:30
    • 17:30

      Träning P-04


      19:00
  • 23Lör
    • 09:00

      Träning P-03


      12:00
    • 09:00

      Zonträning P-03:2


      12:00
    • 10:00

      Turnering Skultuna P-11


      14:00
    • 10:00

      Arboga Södra IF P07 Gul (hemma) P-07


      11:00
    • 10:00

      Gideonsbergs IF P07 Blå (hemma) P-07


      11:00
    • 10:30

      Västerås IK P06:2 Svart (borta) P-06


      12:30
    • 11:00

      Gideonsbergs IF P03 Blå (borta) U15


      13:00
    • 11:00

      Gideonsbergs IF P03 (hemma) U15


      13:00
    • 11:00

      Målvaktsträning P-05


      12:00
    • 11:00

      Surahammars FK P05 (hemma) P-05


      13:00
    • 13:00

      Uppsala-Kurd FK (hemma) U16


      14:30
    • 15:00

      Köping FF P04 Röd (hemma) P-03:2


      17:00
    • 16:00

      Dingtuna GIF U P03 (borta) U16


      17:00
    • 16:00

      Dingtuna GIF U P03 (borta) P16 Skälby


      18:00
    • 16:00

      BK Forward (U16) (borta) U17


      18:00
  • 24Sön
    • 00:00

      Tillberga IK Fotboll PF 08-09 (borta) P-08


      10:00
    • 10:00

      Västerås IK P06:2 Gul (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      IFK Västerås FK P03 Blå (borta) P-03


      12:00
    • 11:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P02 Skälby (hemma) P-02 City


      13:00
    • 11:00

      IK Franke P04 (borta) P-04


      13:00
    • 11:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P02 Skälby (hemma) P16 Skälby


      13:00
    • 11:00

      Arboga Södra IF P08 Svart (borta) P-08


      12:00
    • 11:00

      Västerås SK P02 City (borta) U16


      13:00
    • 12:30

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P05 Grön (borta) P-05


      14:30
    • 12:30

      Syrianska IF Kerburan P07: 1 (hemma) P-07


      14:30
    • 13:00

      Norbergs AIF (hemma) U14


      15:00
    • 14:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P05 Vit (borta) P-05


      16:00
    • 15:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P04 City (borta) P-04


      17:00
    • 16:00

      Bollkallar VSK-Vasalund U14


      19:00
    • 16:00

      Skiljebo SK P08 Svart (borta) P-08


      17:00
    • 16:00

      Vasalunds IF (hemma) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:00

      Kungsör BK P05/06 (borta) P-06


      18:00
    • 17:00

      Värmbols FC (hemma) U17


      19:00
    • 17:00

      Värmbols FC (hemma) U16


      19:00
  • 25Mån
    v.39
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 05:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning U15


      20:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 26Tis
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 04:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Roslagsbro IF (hemma) U16


      21:30
  • 27Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 17:30

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning U17


      20:30
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
  • 28Tor
    • 17:00

      Skiljebo SK P02 Gul (hemma) P16 Skälby


      19:00
    • 17:00

      Skiljebo SK P02 Gul (hemma) U16


      19:00
    • 17:15

      IK Oden P02-04 Vit (hemma) U15


      19:15
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
  • 29Fre
    • 20:00

      Tord Trophy Cup U13 U14


      00:00
  • 30Lör
    • Heldag

      Tord Trophy Cup U13 U14

    • Heldag

      Oden Cup P16 Skälby

    • 07:00

      Ekeby Cupen P-07


      00:00
    • 08:30

      Oden cup P-02 City


      18:00
    • 10:00

      Zonträning P-03:2


      12:30
    • 10:00

      Träning P-03


      12:30
    • 10:00

      Träning U15


      11:30
    • 11:00

      Målvaktsträning P-05


      12:00
    • 11:00

      VSK P05 - Köping FF (9-manna) P-05


      12:30
    • 11:00

      Västerås BK 30 U15-16 (hemma) P-02 City


      13:00
    • 11:00

      Träning P-03:2


      13:30
    • 16:00

      Ransta IK PF05-06 (borta) P-06


      18:00
    • 16:30

      AIK FF (U16) (hemma) U17


      18:30
    • 18:00

      Restaurangchansen P16 Skälby


      19:00