Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK Ungd.fotbollsklubb

Följ

Västerås SK Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Västerås SK Ungd.fotbollsklubb
Välj lag

September 2017

Alla aktiviteter
  • 1Fre
    v.35
    • 17:30

      Träning P-04 City


      19:00
    • 19:00

      Syrianska IF Kerburan P04/05 Gul (borta) P-05


      20:30
  • 2Lör
    • 08:00

      VSK F-11/12 (hemma) F-12


      16:00
    • 08:00

      VSK F-11/12 (hemma) F-11


      16:00
    • 09:00

      Frasse cupen P-09


      13:45
    • 10:00

      Träning U14


      11:00
    • 10:00

      IK Franke P07 Vit (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Irsta IF P07 Vit (hemma) P-07


      12:00
    • 10:20

      Frasse cupen P-09


      15:00
    • 10:20

      Frasse cupen P-09


      14:30
    • 11:00

      Västerås IK P06:1 Svart (borta) P-06


      13:00
    • 12:00

      Västerås BK 30 P02 (borta) U14


      14:00
    • 14:00

      Skiljebo SK (U16) (hemma) U16


      16:00
    • 15:00

      Sala FF P04 Vit (borta) P-03:3


      17:00
    • 16:00

      Träning P-03:2


      17:30
    • 17:00

      Teambuilding med övernattning P-04 City


      00:00
  • 3Sön
    • 00:00

      Teambuilding med övernattning P-04 City


      12:00
    • 00:00

      Västerås IK P08:1 (borta) P-08


      02:00
    • 10:00

      Barkarö SK P08 Röd (hemma) P-08


      11:00
    • 11:30

      IF Brommapojkarna (hemma) U13


      12:30
    • 12:00

      Skiljebo SK P02 Gul (borta) P-02 City


      14:00
    • 12:00

      IK Franke P08 Grön (borta) P-08


      13:00
    • 12:00

      Forsby FF 1 (hemma) U14


      14:00
    • 12:00

      Barkarö SK P05 Blå (borta) P-05


      13:00
    • 13:00

      Träning P15 Skälby


      14:30
    • 14:00

      Vaksala SK (borta) U16


      16:00
    • 14:00

      Vaksala SK (borta) U15


      16:00
    • 14:00

      Sala FF P05 2 (hemma) P-05


      15:00
    • 15:00

      Hallstahammars SK FK P06-1 (borta) P-06


      17:00
    • 16:00

      Västerås SK - Carlstad United P15 Skälby


      18:00
    • 16:00

      Carlstad United BK (hemma) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:00

      A-lagsmatch P-04 City


      18:00
    • 17:00

      IFK Västerås FK P07 Blå (borta) P-07


      19:00
    • 17:00

      Köpings FF (borta) U15


      19:00
    • 17:15

      Sala FF P02 (hemma) P-03:2


      19:15
  • 4Mån
    v.36
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 05:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:30

      Träning U13


      19:00
    • 18:00

      Restaurangchansen U13


      19:00
    • 18:00

      Restaurangchansen P-03:2


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning U14


      19:30
    • 18:00

      Restaurangchansen U14


      19:00
    • 18:00

      Resturangchansen 2017 P-05


      19:00
    • 19:00

      Föräldramöte U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      20:45
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
  • 5Tis
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 04:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning Fotbollslekis


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U14


      20:00
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Surahammars FK P02 (borta) U14


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:30

      IK Oden P01-03 Blå (borta) P15 Skälby


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
  • 6Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:30
    • 18:00

      Träning U13


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning P-04 City


      20:00
    • 19:00

      IFK Eskilstuna (borta) U15


      20:45
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
  • 7Tor
    • 16:30

      Träning P-02 City


      18:00
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning U15


      19:00
    • 17:30

      Träning P15 Skälby


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 17:45

      Träning U14


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
  • 8Fre
  • 9Lör
    • 08:30

      Poolspel F10 F-09


      14:00
    • 09:00

      Poolspel VSK Grön P-10


      15:00
    • 09:45

      Poolspel VSK Svart P-10


      15:00
    • 10:00

      IK Oden P05-06 Vit (borta) P-06


      12:00
    • 10:00

      Skiljebo SK P05 Gul 2 (borta) P-05


      11:00
    • 10:00

      Träning U14


      11:30
    • 10:00

      Grällsta IF P07 (hemma) P-07


      11:15
    • 11:00

      Fagersta Södra IK P03 (borta) P-03:2


      13:00
    • 11:30

      Barkarö SK P07 Blå (borta) P-07


      12:45
    • 13:00

      Träning U15


      15:00
    • 14:00

      Västerås BK 30 P04 (hemma) P-05


      16:00
    • 15:00

      Hammarby IF Akademi P04 (borta) U13


      19:00
    • 15:00

      Västerås IK P04 Svart (hemma) P-03:3


      17:00
    • 16:00

      Dingtuna GIF U 01/02 (hemma) P15 Skälby


      18:00
  • 10Sön
    • 00:00

      Forsby FF (borta) U15


      01:00
    • 08:00

      Poolspel F09 F-09


      15:00
    • 08:30

      Poolspel VSK VIT P-10


      15:00
    • 10:00

      Poolspel P-09


      12:45
    • 10:00

      Poolspel P-09


      13:30
    • 10:00

      Köping FF P 06 Röd (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Kungsör BK 1, Pojkar p-03 (hemma) U14


      12:00
    • 10:00

      Gideonsbergs IF P08 Röd (borta) P-08


      11:00
    • 10:20

      Poolspel VSK P-10


      13:20
    • 10:45

      Poolspel P-09


      13:15
    • 12:30

      IK Franke P07 Svart (hemma) P-07


      14:30
    • 13:00

      Älvsjö AIK FF (U16) (hemma) U16


      15:00
    • 14:00

      Gideonsbergs IF P08 Vit (hemma) P-08


      15:00
    • 14:00

      IK Oden P01-03 Blå (hemma) P-02 City


      16:00
    • 16:00

      SalaFF P03 (hemma) U13


      17:00
    • 16:00

      Irsta IF P04 Svart (borta) P-04 City


      18:00
    • 16:00

      Nyköpings BIS (borta) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:45

      Köping FF P 06 Sv (borta) P-06


      18:45
    • 17:00

      Gideonsbergs IF P05 Vit (hemma) P-05


      19:00
    • 17:00

      Hallstahammars SK FK P08 Röd (borta) P-08


      18:00
    • 18:00

      Newbody U15


      19:00
  • 11Mån
    v.37
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 05:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04 City


      18:15
    • 17:00

      Skiljebo SK P02 (hemma) P-02 City


      19:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      DM P15 Skälby


      19:00
    • 17:15

      Träning U16


      18:45
    • 17:30

      Träning U13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:30
    • 18:00

      Träning U14


      20:00
    • 18:00

      Dingtuna GIF 1 (borta) U14


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning U15


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
  • 12Tis
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 04:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning Fotbollslekis


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U14


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Västerås BK 30 U16/17 (hemma) U16


      21:30
  • 13Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U13


      18:30
      Blåsbo (D1)
    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning P-04 City


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
  • 14Tor
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P15 Skälby


      19:00
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 17:30

      Träning U15


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:00
  • 15Fre
    • 17:30

      Träning P-04 City


      19:00
    • 18:00

      Hallstahammars SK FK P04 (borta) P-03:3


      20:00
  • 16Lör
    • 08:00

      HAMKAM TALENT CUP U15


      00:00
    • 09:30

      Poolspel F-09


      14:00
    • 09:30

      Poolspel F09 F-09


      14:30
    • 10:00

      Poolspel P-09


      15:00
    • 10:00

      Poolspel P-09


      15:00
    • 10:00

      Poolspel P-09


      15:00
    • 10:30

      Träning P-03:2


      12:00
    • 11:00

      Västerås IK P07:2 Svart (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      Dingtuna GIF U 01/02 (borta) P-02 City


      13:00
    • 11:15

      Zonträning U14


      14:00
    • 14:00

      Västerås BK 30 U15-16 (hemma) P15 Skälby


      16:00
    • 14:00

      Västerås BK 30 U15-16 (hemma) U15


      16:00
  • 17Sön
    • 00:00

      HAMKAM TALENT CUP U15


      19:00
    • 08:30

      POOLSPEL VSK GRÖN P-10


      14:00
    • 09:15

      POOLSPEL VSK SVART P-10


      15:00
    • 09:30

      POOLSPEL VSK VIT P-10


      15:00
    • 10:00

      Skiljebo SK P06 Gul (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Gideonsbergs IF P05 Röd (borta) P-05


      12:00
    • 11:00

      Västerås IK P03 (borta) U13


      13:00
    • 11:30

      Västerfärnebo AIK P05-06 (hemma) P-06


      13:30
    • 12:00

      Dingtuna GIF U P03 (hemma) U14


      14:00
    • 12:00

      P17 Regional P15 Skälby


      14:00
    • 12:00

      Match VSK - Oden P-02 City


      14:00
    • 12:00

      IK Oden (borta) U15


      14:00
    • 12:45

      Barkarö SK P08 Blå (borta) P-08


      13:45
    • 13:00

      Ramnäs IF P06 (borta) P-06


      15:00
    • 13:30

      Tillberga IK Fotboll P04-05 (borta) P-05


      15:30
    • 14:00

      Surahammars FK P08 Svart (hemma) P-08


      15:00
    • 14:00

      IK Franke P08 Vit (hemma) P-08


      15:00
    • 14:00

      Köping FF P04 Svart (borta) P-04 City


      16:00
    • 15:00

      Surahammars FK P02 (hemma) U15


      16:00
    • 15:00

      Surahammars FK P02 (hemma) P15 Skälby


      17:00
    • 15:00

      Karlslunds IF HFK (U16) (borta) U16


      17:00
    • 17:00

      Skiljebo SK P04 Svart (borta) P-05


      19:00
    • 17:00

      Gideonsbergs IF P07 Vit (borta) P-07


      19:00
    • 17:00

      Sala FF P04 Röd (hemma) P-04 City


      19:00
    • 17:15

      Arboga Södra IF P02-03 Gul (hemma) P-03:2


      19:15
    • 18:00

      Köping FF Svart (borta) P-07


      20:00
  • 18Mån
    v.38
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 05:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:15

      Träning U16


      18:45
    • 17:30

      Träning U13


      19:00
    • 17:45

      Bollkallar P-05


      21:00
    • 18:00

      Träning U14


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:3


      20:00
    • 19:00

      A-lags match VSK-Sollentuna P-02 City


      21:00
    • 19:00

      VSK-Sollentuna P-07


      21:00
    • 19:00

      Sollentuna FF (hemma) Fotbollslekis


      21:00
    • 19:00

      Västerås SK - Sollentuna FF P15 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
  • 19Tis
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 04:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning U14


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
  • 20Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U13


      18:30
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Föreläsning samt föräldramöte P-05


      21:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning P-04 City


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
  • 21Tor
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P15 Skälby


      19:00
    • 17:30

      Träning U15


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 17:45

      Träning U14


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 19:00

      Länslagsträning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:30
  • 22Fre
    • 17:30

      Träning P-04 City


      19:00
    • 17:30

      Irsta IF P03 (borta) U14


      19:30
  • 23Lör
    • 09:00

      Zonträning P-03:3


      12:00
    • 09:00

      Träning P-03:2


      12:00
    • 10:00

      Turnering Skultuna P-11


      14:00
    • 10:00

      Gideonsbergs IF P07 Blå (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Arboga Södra IF P07 Gul (hemma) P-07


      12:00
    • 10:30

      Västerås IK P06:2 Svart (borta) P-06


      12:30
    • 11:00

      Surahammars FK P05 (hemma) P-05


      13:00
    • 11:00

      Gideonsbergs IF P03 (hemma) U14


      13:00
    • 11:00

      Gideonsbergs IF P03 Blå (borta) U14


      13:00
    • 11:00

      Målvaktsträning P-05


      12:00
    • 13:00

      Uppsala-Kurd FK (hemma) U15


      14:30
    • 15:00

      Köping FF P04 Röd (hemma) P-03:3


      17:00
    • 16:00

      Dingtuna GIF U P03 (borta) U15


      17:00
    • 16:00

      BK Forward (U16) (borta) U16


      18:00
    • 16:00

      Dingtuna GIF U P03 (borta) P15 Skälby


      18:00
  • 24Sön
    • 00:00

      Tillberga IK Fotboll PF 08-09 (borta) P-08


      10:00
    • 00:00

      Västerås SK P02 City (borta) U15


      01:00
    • 10:00

      IFK Västerås FK P03 Blå (borta) P-03:2


      12:00
    • 10:00

      Västerås IK P06:2 Gul (hemma) P-06


      12:00
    • 11:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P02 Skälby (hemma) P15 Skälby


      13:00
    • 11:00

      IK Franke P04 (borta) P-04 City


      13:00
    • 11:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P02 Skälby (hemma) P-02 City


      13:00
    • 12:30

      Syrianska IF Kerburan P07: 1 (hemma) P-07


      14:30
    • 12:30

      Skiljebo SK P05 Svart (hemma) P-05


      14:30
    • 13:00

      Norbergs AIF (hemma) U13


      15:00
    • 14:00

      Köping FF P05 Svart (hemma) P-05


      16:00
    • 15:00

      Arboga Södra IF P08 Svart (borta) P-08


      16:00
    • 15:00

      Syrianska IF Kerburan P04/05 Gul (hemma) P-04 City


      17:00
    • 16:00

      Bollkallar VSK-Vasalund U13


      19:00
    • 16:00

      Skiljebo SK P08 Svart (borta) P-08


      17:00
    • 16:00

      Kungsör BK P05/06 (borta) P-06


      18:00
    • 16:00

      Vasalunds IF (hemma) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:00

      Västerås SK - Vasalunds IF P15 Skälby


      18:00
    • 17:00

      Värmbols FC (hemma) U16


      19:00
    • 17:00

      Värmbols FC (hemma) U15


      19:00
  • 25Mån
    v.39
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 05:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04 City


      18:15
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:15

      Träning U16


      18:45
    • 17:30

      Träning U13


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:00

      Träning U14


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
  • 26Tis
    • 16:45

      Spetsträning med Micke Bounanotte 04:or Plusträningar


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:15

      IK Oden P02-04 Vit (hemma) U14


      19:15
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning U14


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Roslagsbro IF (hemma) U15


      21:30
  • 27Ons
    • 17:00

      Träning U13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:30

      Träning P-04 City


      20:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
  • 28Tor
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 17:00

      Skiljebo SK P02 Gul (hemma) P15 Skälby


      19:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P15 Skälby


      19:00
    • 17:30

      Träning U15


      19:00
    • 17:45

      Träning U14


      19:15
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:30
  • 29Fre
    • 18:00

      Västerås BK 30 P04 (borta) P-04 City


      20:00
    • 18:30

      Arboga Södra IF P04 Gul (borta) P-04 City


      20:30
    • 20:00

      Tord Trophy Cup U13 U13


      00:00
  • 30Lör
    • Heldag

      Tord Trophy Cup U13 U13

    • Heldag

      Oden Cup P15 Skälby

    • 07:00

      Ekeby Cupen P-07


      00:00
    • 10:00

      Träning U14


      11:30
    • 10:30

      Träning P-03:2


      12:00
    • 11:00

      Västerås BK 30 U15-16 (hemma) P-02 City


      13:00
    • 11:00

      Målvaktsträning P-05


      12:00
    • 15:00

      Syrianska IF Kerburan P04/05 Röd (hemma) P-03:3


      17:00
    • 16:30

      AIK FF (U16) (hemma) U16


      18:30
    • 18:00

      Restaurangchansen P15 Skälby


      19:00