Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK Ungd.fotbollsklubb

Följ

Västerås SK Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Västerås SK Ungd.fotbollsklubb
Välj lag

Augusti 2017

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.31
    • 10:00

      Träning U14


      11:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning och match P15 Skälby


      20:00
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      VSK P02 Skälby (hemma) P-02 City


      19:30
    • 19:30

      Träning P-04 City


      21:00
  • 2Ons
    • 18:00

      IK Frej Täby (borta) U16


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      20:30
  • 3Tor
    • 08:00

      Eskilscupen P-02 City


      00:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Sverigecupen U14


      00:00
    • 18:00

      FK Karlskrona (borta) U14


      19:00
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04 City


      21:00
  • 4Fre
    • Heldag

      Eskilscupen P-02 City

    • Heldag

      Sverigecupen U14

    • 08:50

      Ödåkra IF 1 (borta) P-02 City


      09:50
    • 11:00

      Djurgårdens IF FF (hemma) U14


      12:00
    • 11:20

      Landvetter IS (hemma) P-02 City


      12:20
    • 15:00

      Assyriska FF (hemma) U14


      16:00
  • 5Lör
    • Heldag

      Eskilscupen P-02 City

    • Heldag

      Sverigecupen U14

    • 10:00

      Träning P-06


      00:00
    • 11:00

      Örgryte IS (1/8 del) (borta) U14


      12:00
    • 15:30

      IK Sirius FK (Plac 9-16) (hemma) U14


      16:30
    • 16:20

      Nordstrand 1 (borta) P-02 City


      17:20
    • 18:50

      Habo IF (borta) P-02 City


      19:50
  • 6Sön
    • 00:00

      Eskilscupen P-02 City


      23:00
    • 00:00

      Sverigecupen U14


      19:00
    • 00:00

      Träning P-06


      15:00
    • 09:00

      Kalmar FF (Plac 9-12) (hemma) U14


      10:00
    • 09:40

      IF Elfsborg (borta) P-02 City


      10:40
    • 13:00

      IFK Haninge (Plac 11-12) (hemma) U14


      14:00
    • 13:00

      Smedby AIS (borta) U15


      14:00
    • 14:00

      Smedby AIS (borta) U16


      16:00
    • 16:00

      Träning P15 Skälby


      18:00
  • 7Mån
    v.32
    • 10:00

      Träning P-03:2


      12:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Kioskbemanning v. 32 P-10


      00:00
    • 17:00

      Träning P-04 City


      18:15
    • 18:00

      Träning U13


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
    • 23:00

      Restaurangchansen 2017/2018 U15


      23:00
  • 8Tis
    • Heldag

      Kioskbemanning v. 32 P-10

    • 09:30

      Träning U14


      11:00
    • 10:00

      Träning P-03:2


      12:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:00

      Träningsmatch U15


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04 City


      21:00
  • 9Ons
    • Heldag

      Kioskbemanning v. 32 P-10

    • 10:00

      Träning P-03:2


      12:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Fagersta Södra IK P04 (hemma) P-03:3


      21:00
  • 10Tor
    • 00:00

      Kioskbemanning v. 32 P-10


      20:00
    • 09:30

      Träning U14


      11:00
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:30
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04 City


      21:00
  • 11Fre
    • Heldag

      Holmen Elite Tournament U15

    • 17:30

      Västerås Invitational Trophy P04 U13


      00:00
    • 18:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P02 City (hemma) P15 Skälby


      20:00
    • 18:00

      Västerås SK P02 City (hemma) U15


      20:00
    • 18:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P02 City (hemma) P-02 City


      20:00
  • 12Lör
    • Heldag

      Holmen Elite Tournament U15

    • Heldag

      Västerås Invitational Trophy P04 U13

    • 08:00

      Transtenscupen P-08


      16:00
    • 08:00

      Västerås 9-manna trophy P-05


      19:00
    • 08:00

      Västerås 9-manna Trophy U13


      18:00
    • 08:00

      IK Franke (hemma) P-04 City


      09:00
    • 08:40

      Västerås Sk u13 (hemma) P-04 City


      09:40
    • 08:40

      Västerås 9 manna Trophy P-03:2


      19:00
    • 08:40

      Västerås SK City:2 (borta) P-03:2


      09:40
    • 09:20

      Djurgårdens If p04 (hemma) P-04 City


      10:20
    • 09:20

      Täby United (hemma) P-04 City


      10:20
    • 10:00

      Sala ffp04 (hemma) P-04 City


      11:00
    • 10:00

      Sunnersta AIF P04 (hemma) P-03:2


      11:00
    • 10:00

      Gideonsbergs IF P07 Blå (borta) P-07


      12:00
    • 12:00

      Väsby IK P04U (borta) P-03:2


      13:00
    • 12:40

      100 årscupen P-06


      23:59
    • 13:20

      Sunnersta AIF p04 (hemma) P-04 City


      14:20
    • 14:00

      Strömsbro IF blå (hemma) P-04 City


      15:00
    • 14:00

      Athletic FC Eskilstuna (U16) (borta) U16


      16:00
    • 14:00

      Djurgårdens IF P04-2 (hemma) P-03:2


      15:00
    • 14:40

      Väsby IK p04 u (hemma) P-04 City


      15:40
  • 13Sön
    • Heldag

      Holmen Elite Tournament U15

    • Heldag

      Västerås Invitational Trophy P04 U13

    • 10:00

      Hallstahammars SK FK P-03 (hemma) U14


      12:00
    • 10:00

      Barkarö SK P06 Blå (hemma) P-06


      12:00
      Skälby 1
      Serie: Pojkar 11-12 gr 8 Hö
      Samlingstid: 09:15
      Resultat och referat
    • 11:00

      Surahammars FK P05 (borta) P-04 City


      13:00
    • 12:00

      Arboga Södra IF P07 Gul (borta) P-07


      14:00
    • 12:30

      Arboga Södra IF P05 Svart (hemma) P-05


      13:30
    • 14:00

      Skiljebo SK P08 Svart (hemma) P-08


      15:00
    • 15:30

      Arboga Södra IF P08 Svart (hemma) P-08


      16:30
    • 16:00

      Skiljebo SK P05 Gul 3 (borta) P-05


      18:00
    • 16:00

      Skiljebo P05-VSK P05 P-05


      17:00
    • 17:00

      Surahammars FK P04 (hemma) P-04 City


      19:00
    • 17:00

      Skiljebo SK P08 Röd (hemma) P-08


      18:00
    • 18:15

      Köping FF 03 Röd (hemma) P-03:2


      20:15
    • 18:30

      Skiljebo SK P02 Gul (hemma) U14


      20:30
  • 14Mån
    v.33
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Föräldrainformation P07 P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:30

      Syrianska IF Kerburan P06: Röd (hemma) P-06


      20:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:00

      Skiljebo SK P 03 Vit (hemma) P15 Skälby


      21:00
    • 19:00

      Träning U14


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:00

      Skiljebo SK P 03 Vit (hemma) U15


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
  • 15Tis
    • 17:00

      Träning Fotbollslekis


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      DM P15 P15 Skälby


      20:00
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Skiljebo SK P06 Röd (borta) P-06


      20:00
    • 18:00

      Dingtuna GIF P02 (borta) P-02 City


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:00

      Träning U14


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04 City


      21:00
  • 16Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Västerås IK P03 (borta) U13


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      20:30
  • 17Tor
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Surahammars FK P03 (hemma) U14


      20:00
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:30
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 19:30

      Munktorps BK 06 (borta) P-06


      21:30
    • 19:30

      Träning P-04 City


      21:00
  • 18Fre
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 18:00

      Västerås IK P03 (hemma) U14


      20:00
  • 19Lör
    • Heldag

      Fotbollens dag F-09/10

    • Heldag

      Fotbollens Dag P-08

    • Heldag

      Fotbollens Dag P-06

    • 07:00

      Fotbollensdag U14


      17:00
    • 08:00

      Fotbollens dag P-05


      19:00
    • 08:00

      Fotbollens dag U13


      23:59
    • 08:15

      Fotbollens dag VSK Grön P-10


      12:30
    • 08:15

      Fotbollens dag VSK Svart P-10


      11:30
    • 08:30

      Västerås IK Gul (hemma) P-04 City


      09:30
    • 09:00

      Skiljebo SK 1 (borta) P-06


      09:25
    • 09:00

      Sala FF P06 Röd (hemma) P-06


      09:25
    • 09:10

      Västerås SK Ungdom (hemma) P-04 City


      10:10
    • 09:10

      Västerås IK Röd (borta) P-03:3


      09:50
    • 09:30

      Barkarö SK Svart (hemma) P-06


      09:55
    • 09:40

      Fotbollens dag VSK VIT P-10


      13:00
    • 09:50

      Surahammars FK (hemma) U14


      10:50
    • 10:00

      BK30 1 (borta) P-06


      10:25
    • 10:30

      BK30 2 (borta) P-06


      10:55
    • 10:30

      Irsta IF Svart (hemma) P-06


      10:55
    • 10:30

      Västerås IK (hemma) U14


      11:30
    • 11:10

      Irsta IF P04 (borta) P-03:3


      11:50
    • 11:10

      Sala FF P04 P04 (hemma) P-04 City


      12:10
    • 11:30

      Romfartuna GIF Grön (hemma) P-06


      11:55
    • 11:50

      Dingtuna GIF P04/05 (hemma) P-04 City


      12:50
    • 11:50

      Skiljebo SK (hemma) U14


      12:50
    • 12:00

      Skiljebo SK 2 (borta) P-06


      12:25
    • 12:30

      IFK Västerås FK (hemma) U14


      13:30
    • 13:10

      Skiljebo SK 2 (hemma) P-04 City


      14:10
    • 13:30

      Irsta IF Svart (hemma) P-06


      13:55
    • 13:30

      IFK Norrköping FK (hemma) U15


      14:30
    • 13:50

      Gideonsbergs IF (hemma) P-04 City


      14:50
    • 13:50

      Västerås BK 30 (hemma) P-03:3


      14:50
    • 14:30

      Irsta IF (borta) U14


      15:30
    • 14:30

      Träning P-03:2


      16:15
    • 15:00

      Dingtuna GIF U 01/02 (borta) U15


      17:00
    • 15:00

      Dingtuna GIF U 01/02 (borta) P15 Skälby


      17:00
    • 15:00

      AFC-MFF- Inställd U15


      19:30
    • 15:10

      Forsby FF (borta) U14


      16:10
  • 20Sön
    • 10:00

      Romfartuna GIF Västerås P09 (borta) P-08


      11:00
    • 10:00

      Västerfärnebo AIK P02-04 (hemma) U13


      12:00
    • 11:00

      Surahammars FK P03 (borta) P-03:3


      13:00
    • 12:00

      Västerås IK P05:2 (hemma) P-05


      13:00
    • 14:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P04-05 Grön (hemma) P-05


      16:00
    • 14:00

      Syrianska FC (U16) (hemma) U16


      16:00
    • 14:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P04-05 Grön (hemma) P-04 City


      16:00
    • 14:30

      Bollkallar VSK - Armeisk-Syrianska IF P-02 City


      18:00
    • 15:00

      Arboga Södra IF P08 Gul (borta) P-08


      16:00
    • 15:30

      Romfartuna GIF Västerås P07 Vit (hemma) P-07


      16:30
    • 15:30

      Syrianska IF Kerburan P07: 2 (hemma) P-07


      17:30
    • 16:00

      Västerås IK P08:3 Svart (borta) P-08


      17:00
    • 16:00

      VSK - Armeisk-Syrianska IF P15 Skälby


      18:00
    • 16:00

      Arameisk-Syrianska IF (hemma) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:00

      Västerås IK P04 Gul (borta) P-04 City


      18:00
    • 18:30

      Köping FF Röd (borta) P-07


      20:30
    • 18:30

      Skiljebo SK P 03 Gul (borta) P-03:2


      20:30
  • 21Mån
    v.34
    • 00:00

      Irsta IF P03 (hemma) U14


      02:00
    • 00:00

      IFK Västerås FK P03 (hemma) U14


      02:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:45

      Syrianska IF Kerburan P06: Gul (borta) P-05


      19:45
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning U13


      19:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:00

      Träning U14


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
  • 22Tis
    • 17:00

      Träning Fotbollslekis


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:30

      IFK Västerås FK P03 Vit (borta) U14


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:00

      Träning U14


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04 City


      21:00
  • 23Ons
    • 17:00

      Träning U13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Skiljebo SK P02 Gul (borta) U15


      19:30
    • 17:30

      Skiljebo SK P02 Gul (borta) P15 Skälby


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Gideonsbergs IF P06 Blå (hemma) P-06


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      20:30
  • 24Tor
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 17:30

      Barkarö SK P04 Röd (borta) P-04 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:30

      Syrianska IF Kerburan P05: Gul (hemma) P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:30
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04 City


      21:00
  • 25Fre
    • 17:00

      Västerås SK U13 (hemma) U13


      19:00
    • 18:00

      Köping FF P04 Svart (hemma) P-05


      20:00
  • 26Lör
    • 10:00

      Västerås IK P08:3 Gul (borta) P-08


      12:00
    • 10:30

      Träning P-03:2


      12:00
    • 11:00

      Träning P-03:3


      12:30
    • 11:30

      Dingtuna GIF P04-05 (borta) P-04 City


      13:30
    • 14:00

      IK Sirius FK (borta) U15


      15:30
    • 15:00

      Barkarö SK P04 Blå (hemma) P-03:3


      17:00
  • 27Sön
    • 10:00

      Västerås IK P07:3 Svart (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Arboga Södra IF P02-03 Svart (hemma) U14


      12:00
    • 10:00

      Tortuna SK P06 (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Träningsmatcher U13


      17:00
    • 11:30

      Norbergs AIF PF05-06 Lag 06 (hemma) P-06


      13:30
    • 12:00

      Västerås BK 30 P07 Vit (borta) P-07


      14:00
    • 13:00

      Skiljebo SK P07 Svart (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      Västerås BK 30 P08 Svart (hemma) P-08


      16:00
    • 14:00

      Kolsva IF P0708 (hemma) P-08


      16:00
    • 16:00

      Irsta IF P06 Vit (borta) P-06


      18:00
    • 16:30

      Nyköpings BIS (U16) (borta) U16


      18:30
    • 17:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb U14 (hemma) P15 Skälby


      19:00
    • 17:00

      Västerås SK U14 (hemma) U15


      18:00
    • 17:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb U14 (hemma) U14


      19:00
    • 17:00

      Fagersta Södra IK P02 (borta) P-02 City


      19:00
    • 17:15

      Västerås IK P03 (hemma) P-03:2


      19:15
    • 18:00

      Styrelsemöte VSK U Västerås SK Ungdom


      20:00
  • 28Mån
    v.35
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04 City


      18:15
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning U13


      19:30
    • 18:00

      IK Franke P05 Vit (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:00

      IK Brage (borta) Fotbollslekis


      21:00
    • 19:00

      Träning U14


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
  • 29Tis
  • 30Ons
    • 17:00

      Träning U13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Länslagsträning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      20:30
  • 31Tor
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:00
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:30
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04 City


      21:00