Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK FK

Följ

Västerås SK FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Västerås SK FK
Välj lag

Augusti 2017

Alla aktiviteter
  • 1Tis
    v.31
    • 10:00

      Träning U15


      11:30
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning och match P16 Skälby


      20:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      VSK P02 Skälby (hemma) P16 City


      19:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 2Ons
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
  • 3Tor
    • 08:00

      Eskilscupen P16 City


      00:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning P16 Skälby


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Sverigecupen U15


      00:00
    • 18:00

      FK Karlskrona (borta) U15


      19:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 4Fre
    • Heldag

      Eskilscupen P16 City

    • Heldag

      Sverigecupen U15

    • 08:50

      Ödåkra IF 1 (borta) P16 City


      09:50
    • 11:00

      Djurgårdens IF FF (hemma) U15


      12:00
    • 11:20

      Landvetter IS (hemma) P16 City


      12:20
    • 15:00

      Assyriska FF (hemma) U15


      16:00
  • 5Lör
    • Heldag

      Eskilscupen P16 City

    • Heldag

      Sverigecupen U15

    • 10:00

      Träning P-06


      00:00
    • 11:00

      Örgryte IS (1/8 del) (borta) U15


      12:00
    • 13:00

      FC Gute (borta) U19


      15:00
    • 15:30

      IK Sirius FK (Plac 9-16) (hemma) U15


      16:30
    • 16:20

      Nordstrand 1 (borta) P16 City


      17:20
    • 18:50

      Habo IF (borta) P16 City


      19:50
  • 6Sön
    • 00:00

      Eskilscupen P16 City


      23:00
    • 00:00

      Sverigecupen U15


      19:00
    • 00:00

      Träning P-06


      15:00
    • 09:00

      Kalmar FF (Plac 9-12) (hemma) U15


      10:00
    • 09:40

      IF Elfsborg (borta) P16 City


      10:40
    • 13:00

      Smedby AIS (borta) U16


      14:00
    • 13:00

      IFK Haninge (Plac 11-12) (hemma) U15


      14:00
    • 14:00

      Smedby AIS (borta) U17


      16:00
    • 16:00

      Träning P16 Skälby


      18:00
  • 7Mån
    v.32
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 16:30

      Vasalunds IF (borta) U19


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Kioskbemanning v. 32 P-10


      00:00
    • 17:15

      Träning U17


      18:45
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 23:00

      Restaurangchansen 2017/2018 U16


      23:00
  • 8Tis
    • Heldag

      Kioskbemanning v. 32 P-10

    • 09:30

      Träning U15


      11:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träningsmatch U16


      20:00
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 19:00

      Träning P16 Skälby


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 9Ons
    • Heldag

      Kioskbemanning v. 32 P-10

    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Fagersta Södra IK P04 (hemma) P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 10Tor
    • 00:00

      Kioskbemanning v. 32 P-10


      20:00
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P16 Skälby


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 17:45

      Träning U15


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 19:00

      Träning P16 City


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 11Fre
    • Heldag

      Holmen Elite Tournament U16

    • 17:30

      Västerås Invitational Trophy P04 U14


      00:00
    • 18:00

      Västerås SK P02 City (hemma) U16


      20:00
    • 18:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P02 City (hemma) P16 City


      20:00
    • 18:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P02 City (hemma) P16 Skälby


      20:00
  • 12Lör
    • Heldag

      Holmen Elite Tournament U16

    • Heldag

      Västerås Invitational Trophy P04 U14

    • 08:00

      Västerås 9-manna trophy P-05


      19:00
    • 08:00

      Transtenscupen P-08


      16:00
    • 08:00

      Västerås 9-manna Trophy U14


      18:00
    • 08:40

      Västerås SK City:2 (borta) P-03


      09:40
    • 08:40

      Västerås 9 manna Trophy P-03


      19:00
    • 10:00

      Sunnersta AIF P04 (hemma) P-03


      11:00
    • 10:00

      Gideonsbergs IF P07 Blå (borta) P-07


      12:00
    • 12:00

      Väsby IK P04U (borta) P-03


      13:00
    • 12:40

      100 årscupen P-06


      23:59
    • 14:00

      Athletic FC Eskilstuna (U16) (borta) U17


      16:00
    • 14:00

      Djurgårdens IF P04-2 (hemma) P-03


      15:00
  • 13Sön
    • Heldag

      Holmen Elite Tournament U16

    • Heldag

      Västerås Invitational Trophy P04 U14

    • 10:00

      Barkarö SK P06 Blå (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Hallstahammars SK FK P-03 (hemma) U15


      12:00
    • 11:00

      Surahammars FK P05 (borta) P-04


      13:00
      Ekängens IP
      Samlingstid: 10:00
    • 12:00

      Arboga Södra IF P07 Gul (borta) P-07


      14:00
    • 12:30

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P05 Grön (borta) P-05


      13:30
    • 14:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P08 (borta) P-08


      15:00
    • 15:30

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P08 Grön (borta) P-08


      16:30
    • 16:00

      Skiljebo P05-VSK P05 P-05


      17:00
    • 16:00

      Skiljebo SK P05 Gul 3 (borta) P-05


      18:00
    • 17:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P08 Svart (borta) P-08


      18:00
    • 17:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P04 city:1 (borta) P-04


      19:00
    • 18:15

      Köping FF 03 Röd (hemma) P-03


      20:15
    • 18:30

      Skiljebo SK P02 Gul (hemma) U15


      20:30
  • 14Mån
    v.33
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning U17


      18:45
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Föräldrainformation P07 P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:30

      Syrianska IF Kerburan P06: Röd (hemma) P-06


      20:30
    • 19:00

      Skiljebo SK P 03 Vit (hemma) P16 Skälby


      21:00
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Skiljebo SK P 03 Vit (hemma) U16


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 15Tis
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning Fotbollslekis


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Skiljebo SK P06 Röd (borta) P-06


      20:00
    • 18:00

      DM P15 P16 Skälby


      20:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Dingtuna GIF P02 (borta) P16 City


      20:00
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 16Ons
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:30

      Västerås IK P03 (borta) U14


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 17Tor
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning P16 Skälby


      19:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Surahammars FK P03 (hemma) U15


      20:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 19:00

      Träning P16 City


      20:30
    • 19:30

      Munktorps BK 06 (borta) P-06


      21:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 18Fre
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 18:00

      Västerås IK P03 (hemma) U15


      20:00
  • 19Lör
    • Heldag

      Fotbollens Dag P-06

    • Heldag

      Fotbollens Dag P-08

    • Heldag

      Fotbollens dag F-09

    • 07:00

      Fotbollensdag U15


      17:00
    • 08:00

      Fotbollens dag P-05


      19:00
    • 08:00

      Fotbollens dag U14


      23:59
    • 08:15

      Fotbollens dag VSK Grön P-10


      12:30
    • 08:15

      Fotbollens dag VSK Svart P-10


      11:30
    • 09:00

      Skiljebo SK 1 (borta) P-06


      09:25
    • 09:00

      Sala FF P06 Röd (hemma) P-06


      09:25
    • 09:10

      Västerås IK Röd (borta) P-03:2


      09:50
    • 09:30

      Barkarö SK Svart (hemma) P-06


      09:55
    • 09:40

      Fotbollens dag VSK VIT P-10


      13:00
    • 09:50

      Surahammars FK (hemma) U15


      10:50
    • 10:00

      BK30 1 (borta) P-06


      10:25
    • 10:30

      BK30 2 (borta) P-06


      10:55
    • 10:30

      Irsta IF Svart (hemma) P-06


      10:55
    • 10:30

      Västerås IK (hemma) U15


      11:30
    • 11:10

      Irsta IF P04 (borta) P-03:2


      11:50
    • 11:30

      Romfartuna GIF Grön (hemma) P-06


      11:55
    • 11:50

      Skiljebo SK (hemma) U15


      12:50
    • 12:00

      Skiljebo SK 2 (borta) P-06


      12:25
    • 12:30

      IFK Västerås FK (hemma) U15


      13:30
    • 13:30

      Irsta IF Svart (hemma) P-06


      13:55
    • 13:30

      IFK Norrköping FK (hemma) U16


      14:30
    • 13:50

      Västerås BK 30 (hemma) P-03:2


      14:50
    • 14:00

      Vaksala SK (borta) U19


      16:00
    • 14:30

      Träning P-03


      16:15
    • 14:30

      Irsta IF (borta) U15


      15:30
    • 15:00

      Dingtuna GIF U 01/02 (borta) P16 Skälby


      17:00
    • 15:00

      AFC-MFF- Inställd U16


      19:30
    • 15:00

      Dingtuna GIF U 01/02 (borta) U16


      17:00
    • 15:10

      Forsby FF (borta) U15


      16:10
    • 16:30

      Köping FF (Semifinal) (hemma) U15


      17:30
    • 16:30

      Hallstahammars SK FK (Semifinal) (hemma) U15


      17:30
    • 17:30

      Västerås SK:2 (Final) (hemma) U15


      18:30
  • 20Sön
    • 10:00

      Romfartuna GIF Västerås P09 (borta) P-08


      11:00
    • 10:00

      Västerfärnebo AIK P02-04 (hemma) U14


      12:00
    • 11:00

      Surahammars FK P03 (borta) P-03:2


      13:00
    • 12:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P05 Vit (borta) P-05


      13:00
    • 14:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P04 City (borta) P-05


      16:00
    • 14:00

      Västerås SK Ungdom (U16) (borta) U17


      16:00
    • 14:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P04 City (borta) P-04


      16:00
    • 14:30

      Bollkallar VSK - Armeisk-Syrianska IF P16 City


      18:00
    • 15:00

      Arboga Södra IF P08 Gul (borta) P-08


      16:00
    • 15:30

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P07 Svart (borta) P-07


      17:30
    • 15:30

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P07 Röd (borta) P-07


      16:30
    • 16:00

      Västerås IK P08:3 Svart (borta) P-08


      17:00
    • 16:00

      VSK - Armeisk-Syrianska IF P16 Skälby


      18:00
    • 16:00

      Arameisk-Syrianska IF (hemma) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:00

      Västerås IK P04 Gul (borta) P-04


      18:00
    • 18:30

      Köping FF Röd (borta) P-07


      20:30
    • 18:30

      Skiljebo SK P 03 Gul (borta) P-03


      20:30
  • 21Mån
    v.34
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning U17


      18:45
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 17:45

      Syrianska IF Kerburan P06: Gul (borta) P-05


      19:45
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 22Tis
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning Fotbollslekis


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 18:30

      IFK Västerås FK P03 Vit (borta) U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P16 Skälby


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 23Ons
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Skiljebo SK P02 Gul (borta) U16


      19:30
    • 17:30

      Skiljebo SK P02 Gul (borta) P16 Skälby


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:30

      Gideonsbergs IF P06 Blå (hemma) P-06


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 24Tor
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning P16 Skälby


      19:00
    • 17:30

      Barkarö SK P04 Röd (borta) P-04


      19:30
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 17:45

      Träning U15


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:30

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P05 Grön (borta) P-05


      20:30
    • 19:00

      Träning P16 City


      20:30
  • 25Fre
    • 00:00

      Träningskläder U16


      00:00
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 17:00

      Västerås SK U13 (hemma) U14


      19:00
    • 18:00

      Irsta IF P03 (hemma) U15


      20:00
  • 26Lör
    • 10:00

      Västerås IK P08:3 Gul (borta) P-08


      11:00
    • 10:30

      Träning P-03


      12:00
    • 11:00

      Målvaktsträning P-05


      12:00
    • 11:30

      Dingtuna GIF P04-05 (borta) P-04


      13:30
    • 12:00

      Dalkurd FF (hemma) U19


      14:00
    • 14:20

      IK Sirius FK (borta) U16


      15:50
    • 15:00

      Barkarö SK P04 Blå (hemma) P-03:2


      17:00
    • 18:30

      Avtackning Ralf U16


      19:00
  • 27Sön
    • 10:00

      Västerås IK P07:3 Svart (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Arboga Södra IF P02-03 Svart (hemma) U15


      12:00
    • 10:00

      Tortuna SK P06 (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Träningsmatcher U14


      17:00
    • 11:30

      Norbergs AIF PF05-06 Lag 06 (hemma) P-06


      13:30
    • 12:00

      Match BK 30 borta P-07


      14:00
    • 14:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P08 Grön (borta) P-08


      15:00
    • 14:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P08 Svart (borta) P-08


      15:00
    • 16:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P07 Vit (borta) P-07


      18:00
    • 16:00

      Irsta IF P06 Vit (borta) P-06


      18:00
    • 16:30

      Nyköpings BIS (U16) (borta) U17


      18:30
    • 17:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb U14 (hemma) P16 Skälby


      19:00
    • 17:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb U14 (hemma) U15


      19:00
    • 17:00

      Västerås SK U14 (hemma) U16


      18:00
    • 17:00

      Fagersta Södra IK P02 (borta) P16 City


      19:00
    • 17:15

      Västerås IK P03 (hemma) P-03


      19:15
    • 18:00

      Styrelsemöte VSK U Västerås SK FK


      20:00
  • 28Mån
    v.35
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:15

      Träning U17


      18:45
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      IK Franke P05 Vit (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      IK Brage (borta) Fotbollslekis


      21:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 29Tis
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning Fotbollslekis


      18:00
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Forsby FF 1 (borta) P16 Skälby


      20:00
    • 18:00

      Träning U17


      20:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 19:00

      Träning P16 Skälby


      20:30
    • 19:30

      IFK Västerås FK P03 (hemma) U15


      21:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 30Ons
    • Heldag

      Träning P-04

    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:30

      Kolsva IF (borta) U14


      18:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:00

      Länslagsträning U16


      20:30
  • 31Tor
    • 16:30

      Träning U19


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:45

      Träning U15


      19:15
    • 17:45

      Träning P-05


      19:15
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00