Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK Ungd.fotbollsklubb

Följ

Västerås SK Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Västerås SK Ungd.fotbollsklubb
Välj lag

Juli 2017

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.26
    • Heldag

      Kalles Kaviar Cup P-05

    • Heldag

      ArosCupen P-03:2

    • Heldag

      Aroscupen P-03

    • Heldag

      Aroscupen P-07

    • Heldag

      Aroscupen U15

    • Heldag

      Aroscupen P-06

    • Heldag

      Aroscupen P-07

    • Heldag

      Aroscupen P-07

    • 00:00

      ArosCupen 2017 P-04


      00:00
    • 08:00

      Skiljebo SK (borta) P-02 City


      09:00
    • 08:00

      Ramnäs (hemma) P-06


      09:00
    • 08:00

      Norrtulls SK (hemma) P15 Skälby


      09:00
    • 08:50

      Boo FF (hemma) P-06


      09:50
    • 09:00

      EPS Akatemia (FIN) (hemma) U15


      10:00
    • 10:00

      Sörskogens IF:2 vit (hemma) P-03:2


      11:00
    • 11:00

      Gustavsbergs IF FK (borta) P-03


      12:00
    • 11:00

      Sollentuna FK SPF (borta) U15


      12:00
    • 12:10

      Barkarö (hemma) P-06


      13:00
    • 14:00

      Gr IFK (hemma) P-02 City


      15:00
    • 15:30

      Foc Farsta (hemma) P-06


      16:30
    • 17:10

      Boo FF (hemma) P-06


      18:10
    • 18:00

      IF VP Uppsala (åttondel) (hemma) U15


      19:00
    • 18:00

      EPS Akatemia:röd (borta) P-02 City


      19:00
    • 18:00

      Nyköpings BIS (hemma) P-03


      19:00
    • 18:00

      Bromstens IK (hemma) P-03:2


      18:50
  • 2Sön
    • 00:00

      Kalles Kaviar Cup P-05


      19:00
    • Heldag

      ArosCupen P-03:2

    • Heldag

      Aroscupen P-03

    • 00:00

      Aroscupen P-07


      19:00
    • 00:00

      Aroscupen U15


      19:00
    • 00:00

      Aroscupen P-06


      19:00
    • 00:00

      Aroscupen P-07


      11:00
    • 00:00

      Aroscupen P-07


      11:30
    • 08:00

      Sköndals IK (hemma) P-02 City


      09:00
    • 08:00

      Elitläger Halmstad U16


      00:00
    • 08:00

      Skiljebo Gul (hemma) P-06


      09:00
    • 09:00

      Skiljebo SK (kvart) (hemma) U15


      10:00
    • 10:00

      AIK FF (Kvart) (hemma) U15


      11:00
    • 10:00

      Ersmarks IK (borta) P-03


      11:00
    • 11:20

      Tullinge (hemma) P-06


      12:20
    • 12:00

      Bro IK (Semi) (hemma) U15


      13:00
    • 12:10

      Ängby IF (hemma) P-06


      13:10
    • 13:00

      Ersmarks IK (semi) (hemma) U15


      14:00
    • 16:00

      Träning U16


      18:00
    • 16:00

      Norrby SK P 02/03 (borta) P15 Skälby


      18:00
    • 17:00

      Vasalunds IF (borta) Fotbollslekis


      19:00
    • 17:00

      Ersmarks IK (Final) (hemma) U15


      18:00
  • 3Mån
    v.27
    • Heldag

      Elitläger Halmstad U16

    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
  • 4Tis
    • Heldag

      Elitläger Halmstad U16

    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:30

      Västerås IK P04 Svart (hemma) P-05


      20:30
  • 5Ons
    • Heldag

      Elitläger Halmstad U16

    • 09:30

      Träning U16


      11:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      IFK Västerås FK P03 Vit (hemma) P-03


      21:30
    • 19:30

      Arboga Södra IF P04 Svart (hemma) U14


      21:30
  • 6Tor
    • Heldag

      Elitläger Halmstad U16

    • 09:30

      Träning U16


      11:00
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:30

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
    • 18:30

      Arboga Södra IF P02-03 Svart (borta) U15


      20:30
  • 7Fre
    • 00:00

      Elitläger Halmstad U16


      19:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 8Lör
    • 16:00

      VSK A-lag Bollkallar P-03


      18:00
    • 16:00

      Nyköpings BIS (hemma) Fotbollslekis


      18:00
  • 9Sön
    • 18:00

      U13 (hemma) P-03


      20:00
    • 18:00

      Västerås SK P03 (hemma) U14


      20:00
  • 10Mån
    v.28
    • 09:30

      Träning U15


      11:00
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
  • 11Tis
    • 09:30

      Träning U15


      11:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
  • 12Ons
    • 09:30

      Träning U16


      11:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 13Tor
    • 09:30

      Träning U16


      11:00
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 17:45

      Träning U15


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
  • 14Fre
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 15Lör
  • 16Sön
    • Heldag

      Gothia cup P-03

    • 12:00

      Gothia cup (bindande anmälan) U15


      00:00
    • 14:00

      Umeå FC (borta) Fotbollslekis


      16:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:20
    • 18:00

      Gothia cup U14


      00:00
  • 17Mån
    v.29
    • Heldag

      Gothia cup P-03

    • Heldag

      Gothia cup (bindande anmälan) U15

    • Heldag

      Gothia cup U14

    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U16

    • 09:30

      Träning P-02 City


      11:00
    • 11:50

      Austin Lonestars (borta) P-03


      12:50
    • 14:40

      Monifieth Athletic FC (England) (borta) U15


      15:40
    • 15:30

      Colegio Atlantico (Portugal) (borta) U15


      16:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
  • 18Tis
    • Heldag

      Gothia cup P-03

    • Heldag

      Gothia cup (bindande anmälan) U15

    • Heldag

      Gothia cup U14

    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U16

    • 09:30

      Träning P-02 City


      11:00
      Blåsbo (D1)
    • 12:00

      Skoftebyns IF (hemma) U15


      13:00
    • 12:50

      Sävedalens IF (hemma) U15


      13:50
    • 13:50

      Angered MBIK (hemma) P-03


      14:50
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 19Ons
    • Heldag

      Gothia cup P-03

    • Heldag

      Gothia cup (bindande anmälan) U15

    • Heldag

      Gothia cup U14

    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U16

    • 10:00

      Match Fit Academy (USA) (hemma) U15


      11:00
    • 10:00

      Ordin FC (Brasilien) (hemma) U15


      11:00
    • 10:50

      Prep School Lions 2 (hemma) P-03


      11:50
    • 16:50

      Sävedalens IF (64 del) (hemma) U15


      17:50
    • 17:50

      FK Lillehammer (Norge) (64 del) (hemma) U15


      18:50
    • 17:50

      Metta FK (borta) P-03


      18:50
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
  • 20Tor
    • Heldag

      Gothia cup P-03

    • Heldag

      Gothia cup (bindande anmälan) U15

    • Heldag

      Gothia cup U14

    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U16

    • 08:00

      FK Karlskrona (32 del) (borta) U15


      09:00
    • 08:00

      Phoenix Football Academy (England) (32 del) (hemma) U15


      09:00
    • 09:30

      Träning P-02 City


      11:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
  • 21Fre
    • Heldag

      Gothia cup P-03

    • Heldag

      Gothia cup (bindande anmälan) U15

    • Heldag

      Gothia cup U14

    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U16

    • 09:00

      Matchanalyser Gothiacup U15


      17:00
  • 22Lör
    • Heldag

      Gothia cup P-03

    • 00:00

      Gothia cup (bindande anmälan) U15


      19:00
    • 00:00

      Gothia cup U14


      19:00
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U16

    • 09:30

      Träning P-02 City


      10:30
  • 23Sön
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U16

  • 24Mån
    v.30
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U16

    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:30

      Träning P15 Skälby


      20:30
  • 25Tis
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U16

    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 26Ons
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U16

  • 27Tor
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U16

    • 17:30

      Träning P15 Skälby


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 28Fre
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U16

  • 29Lör
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U16

    • 10:00

      Träning U17


      12:00
  • 30Sön
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U16

    • 17:00

      Träning U17


      18:30
  • 31Mån
    v.31
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U16

    • 09:00

      Träning U15


      10:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00