Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK Ungd.fotbollsklubb

Följ

Västerås SK Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Västerås SK Ungd.fotbollsklubb
Välj lag

Juli 2017

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.26
    • Heldag

      Kalles Kaviar Cup P-05

    • Heldag

      Aroscupen P-03:2

    • Heldag

      ArosCupen P-03:3

    • Heldag

      Aroscupen P-07

    • Heldag

      Aroscupen U14

    • Heldag

      Aroscupen P-07

    • Heldag

      Aroscupen P-07

    • Heldag

      Aroscupen P-06

    • 00:00

      ArosCupen 2017 P-04 City


      00:00
    • 08:00

      Skiljebo SK (borta) P-02 City


      09:00
    • 08:00

      Ramnäs (hemma) P-06


      09:00
    • 08:00

      Norrtulls SK (hemma) P15 Skälby


      09:00
    • 08:50

      Boo FF (hemma) P-06


      09:50
    • 09:00

      EPS Akatemia (FIN) (hemma) U14


      10:00
    • 10:00

      Sörskogens IF:2 vit (hemma) P-03:3


      11:00
    • 10:00

      IFK Uppsala (hemma) P-04 City


      11:00
    • 10:00

      IFK Mariefred (hemma) P-04 City


      11:00
    • 11:00

      Gustavsbergs IF FK (borta) P-03:2


      12:00
    • 11:00

      Sollentuna FK SPF (borta) U14


      12:00
    • 12:10

      Barkarö (hemma) P-06


      13:00
    • 14:00

      Gr IFK (hemma) P-02 City


      15:00
    • 15:30

      Foc Farsta (hemma) P-06


      16:30
    • 17:10

      Boo FF (hemma) P-06


      18:10
    • 18:00

      IF VP Uppsala (åttondel) (hemma) U14


      19:00
    • 18:00

      Bromstens IK (hemma) P-03:3


      18:50
    • 18:00

      Nyköpings BIS (hemma) P-03:2


      19:00
    • 18:00

      EPS Akatemia:röd (borta) P-02 City


      19:00
  • 2Sön
    • 00:00

      Kalles Kaviar Cup P-05


      19:00
    • Heldag

      Aroscupen P-03:2

    • Heldag

      ArosCupen P-03:3

    • 00:00

      Aroscupen P-07


      19:00
    • 00:00

      Aroscupen U14


      19:00
    • 00:00

      Aroscupen P-07


      11:00
    • 00:00

      Aroscupen P-07


      11:30
    • 00:00

      Aroscupen P-06


      19:00
    • 08:00

      Sköndals IK (hemma) P-02 City


      09:00
    • 08:00

      Elitläger Halmstad U15


      00:00
    • 08:00

      Skiljebo Gul (hemma) P-06


      09:00
    • 09:00

      Skiljebo SK (kvart) (hemma) U14


      10:00
    • 10:00

      AIK FF (Kvart) (hemma) U14


      11:00
    • 10:00

      Ersmarks IK (borta) P-03:2


      11:00
    • 11:20

      Tullinge (hemma) P-06


      12:20
    • 12:00

      Bro IK (Semi) (hemma) U14


      13:00
    • 12:10

      Ängby IF (hemma) P-06


      13:10
    • 13:00

      Ersmarks IK (semi) (hemma) U14


      14:00
    • 16:00

      Norrby SK P 02/03 (borta) P15 Skälby


      18:00
    • 16:00

      Träning U15


      18:00
    • 17:00

      Vasalunds IF (borta) Fotbollslekis


      19:00
    • 17:00

      Ersmarks IK (Final) (hemma) U14


      18:00
  • 3Mån
    v.27
    • Heldag

      Elitläger Halmstad U15

    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning U13


      19:30
  • 4Tis
    • Heldag

      Elitläger Halmstad U15

    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 18:30

      Västerås IK P04 Svart (hemma) P-05


      20:30
  • 5Ons
    • Heldag

      Elitläger Halmstad U15

    • 09:30

      Träning U15


      11:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      Arboga Södra IF P04 Svart (hemma) U13


      21:30
    • 19:30

      IFK Västerås FK P03 Vit (hemma) P-03:2


      21:30
  • 6Tor
    • Heldag

      Elitläger Halmstad U15

    • 09:30

      Träning U15


      11:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
    • 18:30

      Arboga Södra IF P02-03 Svart (borta) U14


      20:30
  • 7Fre
    • 00:00

      Elitläger Halmstad U15


      19:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
  • 8Lör
  • 9Sön
    • 18:00

      U13 (hemma) P-03:2


      20:00
    • 18:00

      Västerås SK P03 (hemma) U13


      20:00
  • 10Mån
    v.28
    • 09:30

      Träning U14


      11:00
    • 18:00

      Träning U13


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
  • 11Tis
    • 09:30

      Träning U14


      11:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
  • 12Ons
    • 09:30

      Träning U15


      11:00
    • 17:00

      Träning U13


      18:30
    • 19:30

      Träning P-03:3


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
  • 13Tor
    • 09:30

      Träning U15


      11:00
    • 09:30

      Träning U14


      11:00
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
  • 14Fre
  • 15Lör
  • 16Sön
    • Heldag

      Gothia cup P-03:2

    • 12:00

      Gothia cup (bindande anmälan) U14


      00:00
    • 14:00

      Umeå FC (borta) Fotbollslekis


      16:00
    • 17:00

      Träning P-04 City


      18:20
    • 18:00

      Gothia cup U13


      00:00
  • 17Mån
    v.29
    • Heldag

      Gothia cup P-03:2

    • Heldag

      Gothia cup (bindande anmälan) U14

    • Heldag

      Gothia cup U13

    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U15

    • 09:30

      Träning P-02 City


      11:00
    • 11:50

      Austin Lonestars (borta) P-03:2


      12:50
    • 14:40

      Monifieth Athletic FC (England) (borta) U14


      15:40
    • 15:30

      Colegio Atlantico (Portugal) (borta) U14


      16:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
  • 18Tis
    • Heldag

      Gothia cup P-03:2

    • Heldag

      Gothia cup (bindande anmälan) U14

    • Heldag

      Gothia cup U13

    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U15

    • 09:30

      Träning P-02 City


      11:00
    • 12:00

      Skoftebyns IF (hemma) U14


      13:00
    • 12:50

      Sävedalens IF (hemma) U14


      13:50
    • 13:50

      Angered MBIK (hemma) P-03:2


      14:50
      Gamlestadsavallen 2 konstgräs
      Serie: Gothiacup 2017
      Resultat och referat
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:30

      Träning P-04 City


      21:00
  • 19Ons
    • Heldag

      Gothia cup P-03:2

    • Heldag

      Gothia cup (bindande anmälan) U14

    • Heldag

      Gothia cup U13

    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U15

    • 10:00

      Ordin FC (Brasilien) (hemma) U14


      11:00
    • 10:00

      Match Fit Academy (USA) (hemma) U14


      11:00
    • 10:50

      Prep School Lions 2 (hemma) P-03:2


      11:50
    • 16:50

      Sävedalens IF (64 del) (hemma) U14


      17:50
    • 17:50

      FK Lillehammer (Norge) (64 del) (hemma) U14


      18:50
    • 17:50

      Metta FK (borta) P-03:2


      18:50
    • 19:00

      Träning P-04 City


      20:30
  • 20Tor
    • Heldag

      Gothia cup P-03:2

    • Heldag

      Gothia cup (bindande anmälan) U14

    • Heldag

      Gothia cup U13

    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U15

    • 08:00

      FK Karlskrona (32 del) (borta) U14


      09:00
    • 08:00

      Phoenix Football Academy (England) (32 del) (hemma) U14


      09:00
    • 09:30

      Träning P-02 City


      11:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
  • 21Fre
    • Heldag

      Gothia cup P-03:2

    • Heldag

      Gothia cup (bindande anmälan) U14

    • Heldag

      Gothia cup U13

    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U15

    • 09:00

      Matchanalyser Gothiacup U14


      17:00
  • 22Lör
    • Heldag

      Gothia cup P-03:2

    • 00:00

      Gothia cup (bindande anmälan) U14


      19:00
    • 00:00

      Gothia cup U13


      19:00
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U15

    • 09:30

      Träning P-02 City


      10:30
  • 23Sön
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U15

  • 24Mån
    v.30
  • 25Tis
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U15

    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04 City


      21:00
  • 26Ons
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U15

  • 27Tor
  • 28Fre
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U15

  • 29Lör
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U15

    • 10:00

      Träning U16


      12:00
  • 30Sön
    • Heldag

      Ingen träning dessa veckor U15

    • 17:00

      Träning U16


      18:30
  • 31Mån
    v.31