Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK Ungd.fotbollsklubb

Följ

Västerås SK Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Västerås SK Ungd.fotbollsklubb
Välj lag

Maj 2017

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.18
    • 09:00

      Poolspel P-06


      15:00
    • 09:00

      Ungdomstränarutbildning Västerås SK Ungdom


      16:00
    • 10:00

      Syrianska (hemma) P-06


      11:00
    • 11:00

      Skiljebo SK P-06 (hemma) P-06


      12:00
    • 13:00

      Gideonsberg (hemma) P-06


      14:00
    • 13:30

      VIK (hemma) P-06


      14:30
    • 15:00

      Träning P15 Skälby


      17:00
    • 16:00

      Träning U16


      17:15
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Fikagrupp P-07


      19:00
    • 18:00

      Hjälptränare P-07


      19:00
    • 18:30

      Smedby AIS (hemma) U15


      20:00
    • 18:30

      Smedby AIS (hemma) U16


      20:30
    • 19:00

      Träning U14


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
  • 2Tis
  • 3Ons
    • 17:00

      Träning U13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:00

      Styrelsemöte Västerås SK Ungdom


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
  • 4Tor
  • 5Fre
  • 6Lör
    • 10:00

      Barkarö SK P07 Gul (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Fagersta Södra IK P08 (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Syrianska IF Kerburan P05: Svart (hemma) P-05


      12:00
    • 10:00

      Skiljebo SK P06 Grön (borta) P-06


      12:00
    • 10:00

      Träning U14


      11:30
    • 11:00

      Götlunda IF PF0509 (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      Träning P-03:3


      12:30
    • 13:00

      Köping FF 03 Röd (borta) P-03:2


      15:00
    • 13:30

      Roslagsbro IF (borta) U15


      15:00
    • 15:00

      Upptaktsträff ledare VSK Ungdom P15 Skälby


      21:00
    • 16:00

      Upptaktsträff VSKU´s Ledare Västerås SK Ungdom


      20:00
  • 7Sön
    • 10:00

      Västerås IK P06:1 Gul (hemma) P-06


      12:00
    • 11:00

      Triangelns IK (borta) U15


      13:00
    • 11:00

      IK Oden P01-03 Blå (hemma) P-02 City


      13:00
    • 12:00

      Fagersta Södra IK P02 (hemma) U15


      13:45
    • 12:00

      Gideonsbergs IF P03 Blå (borta) U14


      14:00
    • 12:00

      Fagersta Södra IK P02 (hemma) P15 Skälby


      14:00
    • 13:00

      Surahammars FK P04 (borta) P-05


      15:00
    • 14:30

      Bollkallar VSK-UMEÅ U14


      18:00
    • 15:00

      Kungsör BK P08 (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Sala FF P03 (borta) U13


      17:00
    • 15:30

      Surahammars FK P03 (borta) P-04 City


      17:30
    • 16:00

      Hallstahammars SK FK P08 Röd (borta) P-08


      18:00
    • 16:00

      Umeå FC (hemma) Fotbollslekis


      18:00
    • 17:30

      Dingtuna GIF P05/06 (borta) P-06


      19:30
  • 8Mån
    v.19
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:00

      Träning U13


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:00

      Träning U14


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
  • 9Tis
  • 10Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Dingtuna GIF U P03 (borta) P15 Skälby


      21:00
    • 19:00

      Dingtuna GIF U P03 (borta) U15


      20:45
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      20:30
  • 11Tor
  • 12Fre
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 18:00

      Sörstafors-Kolbäck FK P05 (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Västerås IK P03 (hemma) U14


      20:00
    • 18:00

      Västerås IK P03 (hemma) U13


      19:00
    • 18:30

      IK Oden P01-03 Blå (borta) P15 Skälby


      20:30
    • 18:30

      IK Oden P01-03 Blå (borta) U15


      19:30
  • 13Lör
    • 10:00

      Träning U14


      11:30
    • 11:00

      Köping FF 03 Svart (hemma) U15


      12:30
    • 11:00

      Irsta IF P03 (hemma) U13


      13:00
    • 11:00

      Kungsör BK 1 (borta) P-02 City


      13:00
    • 12:00

      Västerås IK P04 Gul (hemma) P-03:3


      14:00
    • 12:30

      Köping FF Vit (borta) P-07


      14:30
    • 13:00

      Sandvikens IF (hemma) U15


      15:00
    • 14:00

      Athletic FC Eskilstuna (U16) (hemma) U16


      16:00
    • 17:15

      Dingtuna GIF U 02/03 (hemma) P-03:2


      19:15
  • 14Sön
    • 10:00

      Dingtuna GIF U P03 (hemma) U14


      12:00
    • 10:00

      Skiljebo SK P06 Svart (borta) P-06


      12:00
    • 10:00

      Västerås BK 30 P06 Svart (hemma) P-06


      12:00
    • 14:00

      Gideonsbergs IF P08 Blå (hemma) P-08


      15:00
    • 14:00

      Surahammars FK P08 Svart (hemma) P-08


      15:00
    • 14:30

      Sörstafors-Kolbäck FK P07 (hemma) P-07


      16:30
    • 15:00

      Skinnskattebergs SK P04/05 (borta) P-05


      17:00
    • 15:00

      Hallstahammars SK FK P06-1 (borta) P-06


      17:00
    • 15:30

      Arboga Södra IF P08 Gul (hemma) P-08


      17:30
    • 17:00

      Vaksala SK (hemma) U15


      19:00
    • 17:00

      Vaksala SK (hemma) U16


      19:00
    • 17:00

      Enskede IK (borta) Fotbollslekis


      19:00
  • 15Mån
    v.20
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning U13


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:30

      Spelarmöte P15 Skälby


      19:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:00

      Träning U14


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
  • 16Tis
  • 17Ons
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U13


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      20:30
  • 18Tor
  • 19Fre
    • 15:30

      Träning P-07


      16:30
    • 18:00

      Västerås SK U14 (borta) U15


      19:30
    • 18:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P02 (hemma) P15 Skälby


      20:00
    • 18:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P02 (hemma) U14


      20:00
  • 20Lör
    • 09:30

      Poolspel F10 F-09/10


      13:00
    • 10:00

      Poolspel P-09


      14:15
    • 10:50

      Poolspel P-09


      14:15
    • 11:00

      Kungsör BK 1 (hemma) U15


      12:30
      Skälby IP B plan
      Serie: P15-16 Lokal Vår
      Anteckning: Serien tillhör P02 Skälby. Vi deltar med ett antal spelare enligt överenskommelse.
      Resultat och referat
    • 11:00

      IFK Västerås (borta) U15


      13:00
    • 11:00

      Kungsör BK 1 (hemma) P15 Skälby


      13:00
    • 11:00

      IFK Västerås (borta) U16


      13:00
    • 12:00

      Gideonsbergs IF P05 Blå (hemma) P-05


      14:00
    • 14:00

      Västerås BK 30 P04 (hemma) P-05


      16:00
    • 14:00

      Surahammars FK P02 (borta) U14


      16:00
    • 15:00

      Kolsva IF P03-04 (hemma) U13


      17:00
    • 16:30

      Forsby FF 03/04 (hemma) P-04 City


      18:30
    • 17:00

      Skiljebo SK P05 Gul 3 (hemma) P-05


      19:00
    • 17:15

      Skiljebo SK P 03 Gul (hemma) P-03:2


      19:15
  • 21Sön
    • 10:00

      Poolspel VSK GRÖN- Ängens IP P-10


      14:00
    • 10:00

      Poolspel VSK SVART, Ängens IP P-10


      14:00
    • 10:00

      Poolspel P-09


      19:00
    • 10:00

      Poolspel F09 F-09/10


      14:00
    • 10:00

      Tillberga IK Fotboll PF 08-09 (borta) P-08


      11:00
    • 10:00

      Skiljebo SK P06 Gul (hemma) P-06


      12:00
    • 11:00

      Sala FF P01 (hemma) P-02 City


      13:00
    • 11:30

      Irsta IF P06 Svart (hemma) P-06


      13:30
    • 13:00

      Kolsva IF P07-08 (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      Västerås BK 30 P07 Svart (borta) P-07


      16:00
    • 14:30

      Köping FF svart (borta) P-08


      15:30
    • 15:00

      Norbergs AIF PF05-06 Lag 05 (borta) P-06


      17:00
    • 15:30

      Syrianska FC (U16) (borta) U16


      17:30
    • 16:00

      Sandvikens IF (hemma) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:00

      Köping FF Röd (borta) P-07


      18:00
    • 16:00

      VSK Fotboll–Sandvikens IF U15


      18:00
    • 16:00

      Bollkallar VSK-Sandviken U13


      19:00
    • 16:30

      Västerås IK P08:1 (hemma) P-08


      17:30
    • 18:00

      Uppsala-Kurd FK (borta) U15


      19:30
    • 18:30

      Dingtuna GIF P04-05 (borta) P-03:3


      20:30
  • 22Mån
    v.21
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Kioskförsäljning P-06


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:00

      Träning U13


      19:30
    • 18:15

      Föräldramöte P-07


      19:15
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
  • 23Tis
  • 24Ons
    • 17:00

      Träning U13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Kioskförsäljning P-06


      20:00
    • 18:00

      Skiljebo SK P02 Gul (borta) U14


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:00

      Länslagsträning U15


      20:30
    • 19:30

      Nyköpings BIS (U16) (hemma) U16


      21:30
    • 19:30

      Träning P-03:3


      20:30
  • 25Tor
    • Heldag

      Sharp Cup P15 Skälby

    • 08:00

      Sharp Cup U14


      00:00
    • 08:00

      Sharp Cup U15


      00:00
    • 09:40

      Sharp Cup U13


      00:00
    • 10:00

      Själevads IK (borta) U14


      11:00
    • 10:30

      Norbergs AIF PF05-06 Lag 06 (borta) P-06


      12:30
    • 10:50

      Assyriska FF (borta) U14


      11:50
    • 12:40

      IK Oden (hemma) P15 Skälby


      13:40
    • 14:10

      Skiljebo SK (hemma) U14


      15:10
    • 15:10

      Karlslunds IF HFK P02 (hemma) P15 Skälby


      16:10
    • 16:40

      Köping FF Röd (hemma) U14


      17:40
    • 17:00

      Kioskförsäljning P-06


      20:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning Målvaktsgruppen


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Länslagsträning/Enköpingslägret U15


      00:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04 City


      21:00
  • 26Fre
    • Heldag

      Sharp Cup P15 Skälby

    • Heldag

      Sharp Cup U14

    • Heldag

      Sharp Cup U15

    • Heldag

      Sharp Cup U13

    • Heldag

      Länslagsträning/Enköpingslägret U15

    • 10:50

      Djurgårdens IF FF (hemma) U14


      11:50
    • 10:50

      Köping FF Svart (borta) U14


      11:50
    • 11:00

      Träning U16


      12:30
    • 14:10

      IFK Västerås FK (borta) U14


      15:10
    • 15:00

      Hittarps IK (borta) P15 Skälby


      16:00
    • 15:30

      Träning P-07


      16:30
    • 16:40

      Bagarmossen Kärrtorp BK (hemma) U14


      17:40
  • 27Lör
    • Heldag

      Sharp Cup P15 Skälby

    • 00:00

      Sharp Cup U14


      17:00
    • 00:00

      Sharp Cup U15


      18:00
    • 00:00

      Sharp Cup U13


      19:00
    • 00:00

      Länslagsträning/Enköpingslägret U15


      19:00
    • 09:40

      Köping FF (Kvartsfinal) (hemma) U14


      10:40
    • 10:00

      Sala FF P04 Vit (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Poolspel VSK VIT P-10


      14:00
    • 12:00

      Skiljebo SK (U16) (borta) U16


      14:00
    • 13:00

      Västerås SK:11 (Semifinal) (hemma) U14


      14:00
    • 15:00

      Assyriska FF (Bronsmatch) (hemma) U14


      16:00
    • 15:15

      Skiljebo SK (Final) (hemma) U14


      16:15
  • 28Sön
    • 10:00

      Sala FF P02 (hemma) U14


      12:00
    • 10:00

      Barkarö SK P06 Röd (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Dingtuna GIF P07-08 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Hallstahammars SK FK P07 (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Skiljebo SK P02 Gul (borta) P-02 City


      13:00
    • 11:15

      Irsta IF P07 Vit (hemma) P-07


      13:15
    • 11:30

      Arboga Södra IF P06 Svart (hemma) P-06


      13:30
    • 14:00

      Arboga Södra IF P08 Svart (hemma) P-08


      15:00
    • 14:00

      Barkarö SK P08 Röd (hemma) P-08


      15:00
    • 14:30

      Köping FF P05 Svart (borta) P-05


      16:30
    • 15:00

      IK Oden P02-04 Vit (hemma) U15


      16:30
    • 15:00

      Tillberga IK Fotboll 04/05 (borta) P-04 City


      17:00
    • 16:00

      Västerås IK P04 (borta) U13


      18:00
    • 16:00

      Carlstad United BK (borta) Fotbollslekis


      18:00
    • 17:00

      IK Oden (hemma) U16


      19:00
    • 17:00

      IK Oden (hemma) U15


      19:00
    • 17:30

      Skiljebo SK P05 Gul 2 (borta) P-05


      19:30
    • 17:30

      Sörstafors-Kolbäck FK P08/09 (borta) P-08


      18:30
    • 18:30

      Hallstahammars SK FK P-03 (borta) P-03:2


      20:30
    • 19:00

      Sala FF P01 (borta) P15 Skälby


      21:00
  • 29Mån
    v.22
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 18:00

      Träning U13


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
    • 19:00

      Träning U14


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
  • 30Tis
  • 31Ons
    • 17:00

      Träning U13


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      20:30