Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK FK

Följ

Västerås SK FK

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Läs mer om vår cookie policy här. Genom att fortsätta använda tjänsten godkänner du denna.

Okej
Västerås SK FK
Välj lag

Maj 2017

Alla aktiviteter
  • 1Mån
    v.18
    • 09:00

      Poolspel P-06


      15:00
    • 09:00

      Ungdomstränarutbildning Västerås SK FK


      16:00
    • 10:00

      Syrianska (hemma) P-06


      11:00
    • 11:00

      Skiljebo SK P-06 (hemma) P-06


      12:00
    • 13:00

      Gideonsberg (hemma) P-06


      14:00
    • 13:30

      VIK (hemma) P-06


      14:30
    • 16:00

      Träning U17


      17:15
    • 16:00

      Spånga IS FK (hemma) U19


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:00

      Fikagrupp P-07


      19:00
    • 18:00

      Hjälptränare P-07


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 18:30

      Smedby AIS (hemma) U16


      20:00
    • 18:30

      Västerås SK Ungdom (borta) U17


      20:30
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
  • 2Tis
    • 16:15

      Träning U19


      18:15
    • 17:00

      Träning U14


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träningsmatch P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      21:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning Målvaktsgruppen


      20:30
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P16 Skälby


      20:30
  • 3Ons
    • 16:15

      Träning U19


      18:15
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Styrelsemöte Västerås SK FK


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      21:00
  • 4Tor
    • 16:15

      Träning U19


      18:15
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning P16 Skälby


      19:00
    • 17:30

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
    • 17:45

      Träning U15


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 5Fre
    • 17:00

      Träning P16 City


      18:30
    • 18:45

      Seriepremiär P-07


      19:45
  • 6Lör
    • 10:00

      Barkarö SK P07 Gul (borta) P-07


      12:00
    • 10:00

      Fagersta Södra IK P08 (borta) P-08


      12:00
    • 10:00

      Träning U15


      11:30
    • 10:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P05 Grön (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Skiljebo SK P06 Grön (borta) P-06


      12:00
    • 11:00

      Götlunda IF PF0509 (borta) P-07


      13:00
    • 11:00

      Träning P-03:2


      12:30
    • 13:00

      Köping FF 03 Röd (borta) P-03


      15:00
    • 13:30

      Roslagsbro IF (borta) U16


      15:00
    • 15:00

      Upptaktsträff ledare VSK Ungdom P16 Skälby


      21:00
    • 16:00

      Upptaktsträff VSKU´s Ledare Västerås SK FK


      20:00
    • 16:30

      Enskede IK (borta) U19


      18:30
  • 7Sön
    • 10:00

      Västerås IK P06:1 Gul (hemma) P-06


      12:00
    • 11:00

      Triangelns IK (borta) U16


      13:00
    • 11:00

      IK Oden P01-03 Blå (hemma) P16 City


      13:00
    • 12:00

      Fagersta Södra IK P02 (hemma) U16


      13:45
    • 12:00

      Gideonsbergs IF P03 Blå (borta) U15


      14:00
    • 12:00

      Fagersta Södra IK P02 (hemma) P16 Skälby


      14:00
    • 13:00

      Surahammars FK P04 (borta) P-05


      15:00
    • 14:30

      Bollkallar VSK-UMEÅ U15


      18:00
    • 15:00

      Kungsör BK P08 (borta) P-08


      17:00
    • 15:00

      Sala FF P03 (borta) U14


      17:00
    • 16:00

      Hallstahammars SK FK P08 Röd (borta) P-08


      18:00
    • 16:00

      Umeå FC (hemma) Fotbollslekis


      18:00
    • 17:30

      Dingtuna GIF P05/06 (borta) P-06


      19:30
  • 8Mån
    v.19
    • 16:15

      Träning U19


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
  • 9Tis
    • 16:15

      Träning U19


      18:15
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Fotbollslekis Skälby Fotbollslekis


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 18:00

      Åtvidabergs FF (borta) U19


      20:00
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03


      21:00
    • 19:00

      Träning Målvaktsgruppen


      20:30
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P16 Skälby


      20:30
  • 10Ons
    • 16:15

      Träning U19


      18:15
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Dingtuna GIF U P03 (borta) P16 Skälby


      21:00
    • 19:00

      Dingtuna GIF U P03 (borta) U16


      20:45
    • 19:00

      Träning P-03


      21:00
  • 11Tor
    • 16:15

      Träning U19


      18:15
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P16 Skälby


      19:00
    • 17:30

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
    • 17:45

      Träning U15


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P-04


      20:30
    • 19:00

      Träning P16 City


      20:30
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 12Fre
    • 16:00

      Träning P-07


      17:00
    • 18:00

      Sörstafors-Kolbäck FK P05 (borta) P-05


      20:00
    • 18:00

      Västerås IK P03 (hemma) U15


      20:00
    • 18:00

      Västerås IK P03 (hemma) U14


      19:00
    • 18:30

      IK Oden P01-03 Blå (borta) P16 Skälby


      20:30
    • 18:30

      IK Oden P01-03 Blå (borta) U16


      19:30
  • 13Lör
    • 10:00

      Träning U15


      11:30
    • 11:00

      Köping FF 03 Svart (hemma) U16


      12:30
    • 11:00

      Irsta IF P03 (hemma) U14


      13:00
    • 11:00

      Tyresö FF (hemma) U19


      13:00
    • 11:00

      Kungsör BK 1 (borta) P16 City


      13:00
    • 12:00

      Västerås IK P04 Gul (hemma) P-03:2


      14:00
    • 12:30

      Köping FF Vit (borta) P-07


      14:30
    • 13:00

      Sandvikens IF (hemma) U16


      15:00
    • 14:00

      Västerås SK Ungdom (U16) (borta) U17


      16:00
    • 17:15

      Dingtuna GIF U 02/03 (hemma) P-03


      19:15
  • 14Sön
    • 10:00

      Skiljebo SK P06 Svart (borta) P-06


      12:00
    • 10:00

      Dingtuna GIF U P03 (hemma) U15


      12:00
    • 10:00

      Västerås BK 30 P06 Svart (hemma) P-06


      12:00
    • 14:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P08 Grön (borta) P-08


      15:00
    • 14:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P08 Svart (borta) P-08


      15:00
    • 14:30

      Sörstafors-Kolbäck FK P07 (hemma) P-07


      16:30
    • 15:00

      Skinnskattebergs SK P04/05 (borta) P-05


      17:00
    • 15:00

      Hallstahammars SK FK P06-1 (borta) P-06


      17:00
    • 15:30

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P08 (borta) P-08


      17:30
    • 17:00

      Vaksala SK (hemma) U16


      19:00
    • 17:00

      Enskede IK (borta) Fotbollslekis


      19:00
    • 17:00

      Västerås SK Ungdom (borta) U17


      19:00
  • 15Mån
    v.20
    • 16:15

      Träning U19


      18:15
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 18:30

      Spelarmöte P16 Skälby


      19:00
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
  • 16Tis
  • 17Ons
    • 16:15

      Träning U19


      18:15
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03


      21:00
  • 18Tor
    • 16:15

      Träning U19


      18:15
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 17:00

      Träning Målvaktsgruppen


      19:30
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:30

      Träning P16 Skälby


      19:00
    • 17:45

      Träning U15


      19:15
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P16 City


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
  • 19Fre
    • 15:30

      Träning P-07


      16:30
    • 18:00

      Västerås SK U14 (borta) U16


      19:30
    • 18:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P02 (hemma) P16 Skälby


      20:00
    • 18:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P02 (hemma) U15


      20:00
  • 20Lör
    • 09:30

      Poolspel F10 F-09


      13:00
    • 10:00

      Poolspel P-09


      14:15
    • 10:50

      Poolspel P-09


      14:15
    • 11:00

      Kungsör BK 1 (hemma) U16


      12:30
    • 11:00

      IFK Västerås (borta) U16


      13:00
      R10 - Rocklunda
      Serie: P17 Regional Östra
      Anteckning: Serien tillhör U16. Vi deltar med ett antal spelare enligt överenskommelse.
      Kommer ev. flyttas.
      Resultat och referat
    • 11:00

      Kungsör BK 1 (hemma) P16 Skälby


      13:00
    • 12:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P05 Grön (borta) P-05


      14:00
    • 14:00

      Surahammars FK P02 (borta) U15


      16:00
    • 14:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P04/05 (borta) P-05


      16:00
    • 15:00

      Kolsva IF P03-04 (hemma) U14


      17:00
    • 17:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P05 Vit (borta) P-05


      19:00
    • 17:15

      Skiljebo SK P 03 Gul (hemma) P-03


      19:15
  • 21Sön
    • 10:00

      Poolspel VSK GRÖN- Ängens IP P-10


      14:00
    • 10:00

      Poolspel VSK SVART, Ängens IP P-10


      14:00
    • 10:00

      Poolspel P-09


      19:00
    • 10:00

      Poolspel F09 F-09


      14:00
    • 10:00

      Tillberga IK Fotboll PF 08-09 (borta) P-08


      11:00
    • 10:00

      Skiljebo SK P06 Gul (hemma) P-06


      12:00
    • 11:00

      Sala FF P01 (hemma) P16 City


      13:00
    • 11:30

      Irsta IF P06 Svart (hemma) P-06


      13:30
    • 13:00

      Kolsva IF P07-08 (hemma) P-07


      15:00
    • 14:00

      Västerås BK 30 P07 Svart (borta) P-07


      16:00
    • 14:30

      Köping FF svart (borta) P-08


      15:30
    • 15:00

      Norbergs AIF PF05-06 Lag 05 (borta) P-06


      17:00
    • 15:30

      Syrianska FC (U16) (borta) U17


      17:30
    • 16:00

      Sandvikens IF (hemma) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:00

      Köping FF Röd (borta) P-07


      18:00
    • 16:00

      VSK Fotboll–Sandvikens IF U16


      18:00
    • 16:00

      Bollkallar VSK-Sandviken U14


      19:00
    • 16:00

      Dalkurd FF (borta) U19


      18:00
    • 16:30

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P08 (borta) P-08


      17:30
    • 18:00

      Uppsala-Kurd FK (borta) U16


      19:30
    • 18:30

      Dingtuna GIF P04-05 (borta) P-03:2


      20:30
  • 22Mån
    v.21
    • 16:15

      Träning U19


      18:15
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:00

      Kioskförsäljning P-06


      20:00
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      Dalkurd (borta) U19


      20:00
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:15

      Föräldramöte P-07


      19:15
    • 19:00

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
  • 23Tis
    • 16:15

      Träning U19


      18:15
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 17:00

      Fotbollslekis Skälby Fotbollslekis


      18:00
    • 17:00

      Kioskförsäljning P-06


      20:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      21:00
    • 19:00

      Träning Målvaktsgruppen


      20:30
    • 19:00

      Träning P16 Skälby


      20:30
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 24Ons
    • 16:15

      Träning U19


      18:15
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 17:00

      Kioskförsäljning P-06


      20:00
    • 18:00

      Skiljebo SK P02 Gul (borta) U15


      20:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 19:00

      Träning P-03


      21:00
    • 19:00

      Länslagsträning U16


      20:30
    • 19:30

      Västerås SK Ungdom (U16) (borta) U17


      21:30
  • 25Tor
    • Heldag

      Sharp Cup P16 Skälby

    • 08:00

      Sharp Cup U15


      00:00
    • 08:00

      Sharp Cup U16


      00:00
    • 09:40

      Sharp Cup U14


      00:00
    • 10:00

      Själevads IK (borta) U15


      11:00
    • 10:30

      Norbergs AIF PF05-06 Lag 06 (borta) P-06


      12:30
    • 10:50

      Assyriska FF (borta) U15


      11:50
    • 11:00

      Träning U19


      12:30
    • 12:40

      IK Oden (hemma) P16 Skälby


      13:40
    • 14:10

      Skiljebo SK (hemma) U15


      15:10
    • 15:10

      Karlslunds IF HFK P02 (hemma) P16 Skälby


      16:10
    • 16:40

      Köping FF Röd (hemma) U15


      17:40
    • 17:00

      Kioskförsäljning P-06


      20:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 17:00

      Träning Målvaktsgruppen


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Länslagsträning/Enköpingslägret U16


      00:00
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 19:00

      Träning P16 City


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04


      21:00
  • 26Fre
    • Heldag

      Sharp Cup P16 Skälby

    • Heldag

      Sharp Cup U15

    • Heldag

      Sharp Cup U16

    • Heldag

      Sharp Cup U14

    • Heldag

      Länslagsträning/Enköpingslägret U16

    • 10:50

      Djurgårdens IF FF (hemma) U15


      11:50
    • 10:50

      Köping FF Svart (borta) U15


      11:50
    • 11:00

      Träning U17


      12:30
    • 14:10

      IFK Västerås FK (borta) U15


      15:10
    • 15:00

      Hittarps IK (borta) P16 Skälby


      16:00
    • 15:30

      Träning P-07


      16:30
    • 16:40

      Bagarmossen Kärrtorp BK (hemma) U15


      17:40
  • 27Lör
    • Heldag

      Sharp Cup P16 Skälby

    • 00:00

      Sharp Cup U15


      17:00
    • 00:00

      Sharp Cup U16


      18:00
    • 00:00

      Sharp Cup U14


      19:00
    • 00:00

      Länslagsträning/Enköpingslägret U16


      19:00
    • 09:40

      Köping FF (Kvartsfinal) (hemma) U15


      10:40
    • 10:00

      Sala FF P04 Vit (borta) P-05


      12:00
    • 10:00

      Poolspel VSK VIT P-10


      14:00
    • 11:00

      Vaksala SK (hemma) U19


      13:00
    • 12:00

      Skiljebo SK (U16) (borta) U17


      14:00
    • 13:00

      Västerås SK:11 (Semifinal) (hemma) U15


      14:00
    • 15:00

      Assyriska FF (Bronsmatch) (hemma) U15


      16:00
    • 15:15

      Skiljebo SK (Final) (hemma) U15


      16:15
  • 28Sön
    • 10:00

      Sala FF P02 (hemma) U15


      12:00
    • 10:00

      Barkarö SK P06 Röd (hemma) P-06


      12:00
    • 10:00

      Hallstahammars SK FK P07 (hemma) P-07


      12:00
    • 10:00

      Dingtuna GIF P07-08 (hemma) P-07


      12:00
    • 11:00

      Skiljebo SK P02 Gul (borta) P16 City


      13:00
    • 11:15

      Irsta IF P07 Vit (hemma) P-07


      13:15
    • 11:30

      Arboga Södra IF P06 Svart (hemma) P-06


      13:30
    • 14:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P08 Grön (borta) P-08


      15:00
    • 14:00

      Västerås SK Ungdomsfotbollsklubb P08 Svart (borta) P-08


      15:00
    • 14:30

      Köping FF P05 Svart (borta) P-05


      16:30
    • 15:00

      IK Oden P02-04 Vit (hemma) U16


      16:30
    • 16:00

      Carlstad United BK (borta) Fotbollslekis


      18:00
    • 16:00

      Västerås IK P04 (borta) U14


      18:00
    • 17:00

      Västerås SK Ungdom (borta) U17


      19:00
    • 17:00

      IK Oden (hemma) U16


      19:00
    • 17:30

      Skiljebo SK P05 Gul 2 (borta) P-05


      19:30
    • 17:30

      Sörstafors-Kolbäck FK P08/09 (borta) P-08


      18:30
    • 18:30

      Hallstahammars SK FK P-03 (borta) P-03


      20:30
    • 19:00

      Sala FF P01 (borta) P16 Skälby


      21:00
  • 29Mån
    v.22
    • 16:15

      Träning U19


      18:15
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 17:30

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      Träning P16 City


      19:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning U15


      20:30
    • 19:00

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
  • 30Tis
  • 31Ons
    • 16:15

      Träning U19


      18:15
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:15
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 19:00

      Träning P-03


      21:00