Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK Ungd.fotbollsklubb

Följ

Västerås SK Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Västerås SK Ungd.fotbollsklubb
Välj lag

April 2017

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.13
    • Heldag

      Nordic Challenge Trophy,Barcelona U14

    • Heldag

      Karlslundscupen 2017 U16

    • 00:00

      Träningsläger P-05


      15:00
    • Heldag

      Kick-OFF cup 2017 P16 Skälby

    • 10:00

      Träning P-07


      11:30
    • 11:00

      Kick Off Cup U15


      00:00
    • 11:30

      Träningsmatch P-08


      14:00
    • 12:00

      Träning P-03:2


      14:00
    • 12:00

      Träning P-04


      13:30
    • 12:20

      Sundbybergs IK Duvbo (borta) P-03


      13:20
    • 12:50

      Hammarby IF (borta) U15


      13:50
    • 13:30

      Länslagsträning U16


      16:00
    • 13:40

      Stuvsta IF (hemma) P-03


      14:40
    • 14:00

      Träning P-09


      15:00
    • 14:15

      Huddinge IF (hemma) U15


      15:15
    • 14:15

      IFK Viksjö (borta) P16 Skälby


      15:15
    • 15:00

      Träning P-06


      16:15
    • 15:00

      IF Brommapojkarna (hemma) U15


      16:00
    • 15:00

      Älvsjö AIK FF (borta) P-03


      15:30
    • 15:00

      Northern Ireland National Team (borta) U14


      16:00
    • 16:00

      Segeltorps IF 2 (hemma) P16 Skälby


      17:00
    • 16:30

      Bollkallar VSK - Eskilstuna City P-02 City


      18:15
    • 17:00

      Dynamo Kyev (hemma) U14


      18:00
    • 17:45

      IF Brommapojkarna 5 (hemma) P16 Skälby


      18:45
  • 2Sön
    • Heldag

      Nordic Challenge Trophy,Barcelona U14

    • 00:00

      Karlslundscupen 2017 U16


      19:00
    • Heldag

      Kick-OFF cup 2017 P16 Skälby

    • 00:00

      Kick Off Cup U15


      19:00
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 11:00

      Nordsjaelland (Danmark) (hemma) U14


      12:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 13:00

      Träning P-07


      14:00
    • 16:10

      AIK FF (borta) U15


      17:10
    • 16:45

      Spånga IS FK (borta) P-03


      17:45
    • 16:45

      Kick off cup 2017 P-03


      23:59
    • 17:30

      Sickla IF (hemma) U15


      18:30
    • 18:00

      IFK Stocksund (hemma) U17


      20:00
    • 18:05

      Hanvikens SK (hemma) P-03


      19:00
    • 18:45

      Sundbybergs IK Duvbo (borta) P-03


      19:45
    • 18:50

      Hammarby IF (borta) U15


      19:50
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
  • 3Mån
    v.14
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 17:00

      Spelarmöte 2 U16


      19:15
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-02 City


      21:00
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 19:15

      Träning U14


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:15
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 19:30

      IFK Norrköping FK (borta) U16


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04


      20:45
    • 19:45

      Träning U17


      21:30
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 17:00

      Träning U15


      18:00
    • 18:00

      IF Brommapojkarna (U16) (hemma) U17


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:00
  • 8Lör
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U14

    • Heldag

      Träningsläger Florens, ITalien U17

    • 12:00

      Träning P16 Skälby


      13:30
    • 12:00

      Träning P-03


      13:30
    • 12:00

      Träning P-04


      13:30
    • 15:00

      Träning P-06


      16:15
    • 16:00

      Oden vit (borta) P-06


      17:00
    • 16:00

      Västerås SK Skälby (hemma) U16


      18:00
  • 9Sön
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U14

    • Heldag

      Träningsläger Florens, ITalien U17

    • 04:20

      Bussresa t&r till Arlanda U15


      19:00
    • 06:00

      Liverpool Academy Cup U15


      00:00
    • 09:30

      Träningsmatch P-08


      12:00
    • 09:30

      Träning P-02 City


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning P-05


      11:30
    • 11:00

      Länslagsträning U16


      12:30
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 13:00

      Träning P-07


      14:00
    • 18:15

      IFK Västerås (hemma) P-03


      19:30
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
  • 10Mån
    v.15
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U14

    • Heldag

      Träningsläger Florens, ITalien U17

    • Heldag

      Liverpool Academy Cup U15

    • 11:00

      Träning U16


      12:30
    • 12:00

      Strömsgodset IF (hemma) U15


      13:00
    • 14:00

      Hearts FC (hemma) U15


      15:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
  • 11Tis
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U14

    • Heldag

      Träningsläger Florens, ITalien U17

    • Heldag

      Liverpool Academy Cup U15

    • 11:00

      Swansea City AFC (borta) U15


      12:00
    • 11:00

      Träning U16


      12:30
    • 12:00

      Liverpool FC (hemma) U15


      13:00
    • 14:00

      Burnley FC (hemma) U15


      15:00
    • 19:15

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
  • 12Ons
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U14

    • Heldag

      Träningsläger Florens, ITalien U17

    • 00:00

      Liverpool Academy Cup U15


      19:00
    • Heldag

      Liverpool FC Football Cup 2017 U16

    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:15
    • 19:30

      Träning P-04


      20:45
  • 13Tor
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U14

    • Heldag

      Träningsläger Florens, ITalien U17

    • Heldag

      Liverpool FC Football Cup 2017 U16

    • Heldag

      Träningsledigt P-03

    • 12:30

      Träning P-02 City


      13:30
    • 14:00

      Träning P-06


      15:00
    • 17:45

      VSK A - Assyriska FF P-02 City


      21:00
    • 18:00

      Vsk A-lags match P-03


      21:00
    • 18:00

      VSK-marschen P-07


      19:00
    • 18:00

      Folkets marsch - VSK - Assyriska P-05


      21:00
    • 19:00

      VSK A - Assyriska FF P16 Skälby


      21:00
    • 19:00

      VSK-marschen U14


      21:00
    • 19:04

      Assyriska FF (hemma) Fotbollslekis


      21:04
    • 19:05

      Hemmapremiär VSK-Assyriska FF Västerås SK Ungdom


      21:00
  • 14Fre
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U14

    • Heldag

      Träningsläger Florens, ITalien U17

    • Heldag

      Liverpool FC Football Cup 2017 U16

    • Heldag

      Träningsledigt P-03

    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:00
  • 15Lör
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U14

    • Heldag

      Liverpool FC Football Cup 2017 U16

    • Heldag

      Träningsledigt P-03

    • 12:00

      Träning P-04


      13:30
  • 16Sön
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U14

    • Heldag

      Träningsledigt P-03

    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Tillberga IK Fotboll P01-03 (hemma) P-02 City


      11:30
    • 12:00

      Träningsmatcher P16 Skälby


      15:00
    • 13:00

      Träning P-07


      14:00
    • 15:30

      Träning U16


      17:00
  • 17Mån
    v.16
    • Heldag

      Träningsledigt P-03

    • 10:00

      Träningsmatch VSK - IK Oden P16 Skälby


      11:30
    • 11:30

      Dubbelmatcher P-04


      15:00
    • 12:30

      Vasalunds IF (U16) (borta) U17


      14:30
    • 13:45

      Träningsmatch mot P 04 city P-05


      15:00
    • 15:00

      Träning U14


      16:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
  • 18Tis
  • 19Ons
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:15
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 19:30

      Länslagsträning U16


      21:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04


      20:45
    • 19:45

      Träning U17


      21:30
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 20Tor
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
  • 21Fre
  • 22Lör
    • 08:45

      Hammarby IF Akademi P04 (hemma) U14


      10:00
    • 11:00

      Träningsmatch P-05


      13:00
    • 11:00

      Atea- Marathon U16


      18:00
    • 11:00

      FC Djursholm (U16) (borta) U17


      13:00
      Djursholms IP 2
      Serie: U16 Nationell Grupp
      Samlingsinfo: Solid Park parkering
      Samlingstid: 08:30
      Anteckning: Båda match ställen, grönvit-vit-vit samt orange-svart-svart.
      Resultat och referat
    • 12:00

      Träning P16 Skälby


      13:30
    • 12:00

      Träning P-03


      13:30
    • 12:00

      Träning P-04


      13:30
    • 13:00

      Träningsläger P-06


      16:00
    • 13:00

      Hammarby IF P04 Akademi (hemma) U15


      14:00
    • 14:30

      Träningsmatch P-08


      16:00
    • 15:00

      Föräldramöte P-06


      16:00
    • 15:00

      Team TG FF (borta) Fotbollslekis


      17:00
    • 16:30

      Västerås SK U13 (hemma) U15


      17:30
    • 16:30

      Västerås SK P03 (hemma) U14


      17:30
  • 23Sön
    • 09:30

      Skiljebo SK (hemma) P-02 City


      11:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch VSK-Sura match 1 P-05


      10:40
    • 10:45

      Träningsmatch VSK - Sura match 2 P-05


      11:30
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 13:00

      Träningsläger P-06


      16:00
    • 18:00

      Föräldramöte P-04


      19:30
    • 18:15

      Arboga Södra IF (hemma) P-03


      19:30
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
  • 24Mån
    v.17
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 17:00

      Sluttester M5 Se aktivitetsinfo för din tid U15


      21:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 19:30

      Träning P-03


      21:15
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      IFK Eskilstuna (hemma) U16


      21:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04


      20:45
    • 19:45

      Träning U17


      21:30
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 27Tor
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 17:30

      Träning P16 Skälby


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 18:00

      Träning P-08


      19:30
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
  • 28Fre
    • 15:30

      Träning U16


      17:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:00
  • 29Lör
    • 09:00

      VSK Dagen P-04


      15:00
    • 09:20

      VSK dagen+ fotografering P-05


      14:00
    • 09:30

      VSK-dagen P-02 City


      14:30
    • 09:30

      Lag Fotografering U14


      10:00
    • 09:45

      VSK-Dagen P-08


      13:00
    • 10:00

      VSK Dagen Västerås SK Ungdom


      16:00
    • 10:00

      Match F-09


      10:30
    • 10:00

      Fotografering F-09


      10:30
    • 10:00

      Västerås SK P04 City (hemma) P-03:2


      19:00
    • 10:00

      Fotografering och internmatch F-11


      11:30
    • 10:00

      VSK-Dagen 29 April, F-12


      11:30
    • 10:00

      VSK Dagen U15


      16:00
    • 10:00

      VSK Dagen P16 Skälby


      15:00
    • 10:00

      VSK-dagen P-06


      14:00
    • 10:30

      VSK P-05 (hemma) P-06


      11:30
    • 10:30

      VSK-dagen P-07


      12:30
    • 10:30

      VSK-dagen U16


      13:30
    • 11:00

      VSK dagen P-03


      14:00
    • 12:00

      Match P-09


      12:30
    • 12:00

      Träning P16 Skälby


      13:30
    • 13:00

      VSK P-07 (hemma) P-06


      13:30
    • 13:00

      Fotografering P-03:2


      14:00
    • 13:30

      IK Sirius FK (hemma) U16


      15:00
    • 16:00

      Arameisk-Syrianska IF (borta) Fotbollslekis


      18:00
  • 30Sön
    • 13:00

      Djurgårdens IF FF (U16) (hemma) U17


      15:00
    • 13:00

      Köping FF (hemma) P-03


      14:30