Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK Ungd.fotbollsklubb

Följ

Västerås SK Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Västerås SK Ungd.fotbollsklubb
Välj lag

April 2017

Alla aktiviteter
  • 1Lör
    v.13
    • Heldag

      Nordic Challenge Trophy,Barcelona U13

    • Heldag

      Karlslundscupen 2017 U15

    • 00:00

      Träningsläger P-05


      15:00
    • Heldag

      Kick-OFF cup 2017 P15 Skälby

    • 10:00

      Träning P-07


      11:30
    • 11:00

      Kick Off Cup U14


      00:00
    • 11:30

      Träningsmatch P-08


      14:00
    • 12:00

      Träning P-03:3


      14:00
    • 12:00

      Träning P-04 City


      13:30
    • 12:20

      Sundbybergs IK Duvbo (borta) P-03:2


      13:20
    • 12:50

      Hammarby IF (borta) U14


      13:50
    • 13:30

      Länslagsträning U15


      16:00
    • 13:40

      Stuvsta IF (hemma) P-03:2


      14:40
    • 14:00

      Träning P-09


      15:00
    • 14:15

      Huddinge IF (hemma) U14


      15:15
    • 14:15

      IFK Viksjö (borta) P15 Skälby


      15:15
    • 15:00

      Träning P-06


      16:15
    • 15:00

      IF Brommapojkarna (hemma) U14


      16:00
    • 15:00

      Älvsjö AIK FF (borta) P-03:2


      15:30
    • 15:00

      Northern Ireland National Team (borta) U13


      16:00
    • 16:00

      Segeltorps IF 2 (hemma) P15 Skälby


      17:00
    • 16:30

      Bollkallar VSK - Eskilstuna City P-02 City


      18:15
    • 17:00

      Dynamo Kyev (hemma) U13


      18:00
    • 17:45

      IF Brommapojkarna 5 (hemma) P15 Skälby


      18:45
  • 2Sön
    • Heldag

      Nordic Challenge Trophy,Barcelona U13

    • 00:00

      Karlslundscupen 2017 U15


      19:00
    • Heldag

      Kick-OFF cup 2017 P15 Skälby

    • 00:00

      Kick Off Cup U14


      19:00
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 11:00

      Nordsjaelland (Danmark) (hemma) U13


      12:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 13:00

      Träning P-07


      14:00
    • 16:10

      AIK FF (borta) U14


      17:10
    • 16:45

      Spånga IS FK (borta) P-03:2


      17:45
    • 16:45

      Kick off cup 2017 P-03:2


      23:59
    • 17:30

      Sickla IF (hemma) U14


      18:30
    • 18:00

      IFK Stocksund (hemma) U16


      20:00
    • 18:05

      Hanvikens SK (hemma) P-03:2


      19:05
    • 18:45

      Sundbybergs IK Duvbo (borta) P-03:2


      19:45
    • 18:50

      Hammarby IF (borta) U14


      19:50
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
  • 3Mån
    v.14
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 17:00

      Spelarmöte 2 U15


      19:15
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-02 City


      21:00
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
  • 4Tis
  • 5Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:15
    • 19:15

      Träning U13


      20:30
    • 19:30

      Träning P-04 City


      20:45
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
    • 19:30

      IFK Norrköping FK (borta) U15


      20:30
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:15
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
    • 19:45

      Träning U16


      21:30
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 6Tor
  • 7Fre
    • 17:00

      Träning U14


      18:00
    • 18:00

      IF Brommapojkarna (U16) (hemma) U16


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:00
  • 8Lör
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U13

    • Heldag

      Träningsläger Florens, ITalien U16

    • 12:00

      Träning P15 Skälby


      13:30
    • 12:00

      Träning P-03:2


      13:30
    • 12:00

      Träning P-04 City


      13:30
    • 15:00

      Träning P-06


      16:15
    • 16:00

      Oden vit (borta) P-06


      17:00
    • 16:00

      Västerås SK Skälby (hemma) U15


      18:00
  • 9Sön
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U13

    • Heldag

      Träningsläger Florens, ITalien U16

    • 04:20

      Bussresa t&r till Arlanda U14


      19:00
    • 06:00

      Liverpool Academy Cup U14


      00:00
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 09:30

      Träningsmatch P-08


      12:00
    • 09:30

      Träning P-02 City


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning P-05


      11:30
    • 11:00

      Länslagsträning U15


      12:30
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 13:00

      Träning P-07


      14:00
    • 18:15

      IFK Västerås (hemma) P-03:2


      19:30
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
  • 10Mån
    v.15
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U13

    • Heldag

      Träningsläger Florens, ITalien U16

    • Heldag

      Liverpool Academy Cup U14

    • 11:00

      Träning U15


      12:30
    • 12:00

      Strömsgodset IF (hemma) U14


      13:00
    • 14:00

      Hearts FC (hemma) U14


      15:00
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
  • 11Tis
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U13

    • Heldag

      Träningsläger Florens, ITalien U16

    • Heldag

      Liverpool Academy Cup U14

    • 11:00

      Swansea City AFC (borta) U14


      12:00
    • 11:00

      Träning U15


      12:30
    • 12:00

      Liverpool FC (hemma) U14


      13:00
    • 14:00

      Burnley FC (hemma) U14


      15:00
    • 19:15

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-05


      21:00
  • 12Ons
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U13

    • Heldag

      Träningsläger Florens, ITalien U16

    • 00:00

      Liverpool Academy Cup U14


      19:00
    • Heldag

      Liverpool FC Football Cup 2017 U15

    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:15
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04 City


      20:45
  • 13Tor
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U13

    • Heldag

      Träningsläger Florens, ITalien U16

    • Heldag

      Liverpool FC Football Cup 2017 U15

    • Heldag

      Träningsledigt P-03:2

    • 12:30

      Träning P-02 City


      13:30
    • 14:00

      Träning P-06


      15:00
    • 17:45

      VSK A - Assyriska FF P-02 City


      21:00
    • 18:00

      Vsk A-lags match P-03:2


      21:00
    • 18:00

      VSK-marschen P-07


      19:00
    • 18:00

      Folkets marsch - VSK - Assyriska P-05


      21:00
    • 19:00

      VSK A - Assyriska FF P15 Skälby


      21:00
    • 19:00

      VSK-marschen U13


      21:00
    • 19:04

      Assyriska FF (hemma) Fotbollslekis


      21:04
    • 19:05

      Hemmapremiär VSK-Assyriska FF Västerås SK Ungdom


      21:00
  • 14Fre
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U13

    • Heldag

      Träningsläger Florens, ITalien U16

    • Heldag

      Liverpool FC Football Cup 2017 U15

    • Heldag

      Träningsledigt P-03:2

    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:00
  • 15Lör
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U13

    • Heldag

      Liverpool FC Football Cup 2017 U15

    • Heldag

      Träningsledigt P-03:2

    • 12:00

      Träning P-04 City


      13:30
  • 16Sön
    • Heldag

      PÅSKLOV v.15 U13

    • Heldag

      Träningsledigt P-03:2

    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Tillberga IK Fotboll P01-03 (hemma) P-02 City


      11:30
    • 12:00

      Träningsmatcher P15 Skälby


      15:00
    • 13:00

      Träning P-07


      14:00
    • 15:30

      Träning U15


      17:00
  • 17Mån
    v.16
    • Heldag

      Träningsledigt P-03:2

    • 10:00

      Träningsmatch VSK - IK Oden P15 Skälby


      11:30
    • 11:30

      Dubbelmatcher P-04 City


      15:00
    • 12:30

      Gideonsbergs IF (hemma) P-04 City


      13:30
    • 12:30

      Vasalunds IF (U16) (borta) U16


      14:30
    • 13:45

      Träningsmatch mot P 04 city P-05


      15:00
    • 13:45

      Västerås SK P05 (hemma) P-04 City


      14:45
    • 15:00

      Träning U13


      16:30
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
  • 18Tis
  • 19Ons
  • 20Tor
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 16:30

      Träning U15


      18:00
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
  • 21Fre
    • 15:30

      Träning U15


      17:00
    • 17:45

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:00
    • 18:00

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
      Råby IP Konstgräs
      Samlingstid: 17:45
  • 22Lör
    • 08:45

      Hammarby IF Akademi P04 (hemma) U13


      10:00
    • 11:00

      Träningsmatch P-05


      13:00
    • 11:00

      Atea- Marathon U15


      18:00
    • 11:00

      FC Djursholm (U16) (borta) U16


      13:00
    • 12:00

      Träning P15 Skälby


      13:30
    • 12:00

      Träning P-03:2


      13:30
    • 12:00

      Träning P-04 City


      13:30
    • 13:00

      Träningsläger P-06


      16:00
    • 13:00

      Hammarby IF P04 Akademi (hemma) U14


      14:00
    • 14:30

      Träningsmatch P-08


      16:00
    • 15:00

      Team TG FF (borta) Fotbollslekis


      17:00
    • 15:00

      Föräldramöte P-06


      16:00
    • 16:30

      Västerås SK U13 (hemma) U14


      17:30
    • 16:30

      Västerås SK P03 (hemma) U13


      17:30
  • 23Sön
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 09:30

      Skiljebo SK (hemma) P-02 City


      11:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch VSK-Sura match 1 P-05


      10:40
    • 10:45

      Träningsmatch VSK - Sura match 2 P-05


      11:30
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 13:00

      Träningsläger P-06


      16:00
    • 18:00

      Föräldramöte P-04 City


      19:30
    • 18:15

      Arboga Södra IF (hemma) P-03:2


      19:30
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
  • 24Mån
    v.17
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 17:00

      Träning F-12


      18:00
    • 17:00

      Träning F-11


      18:00
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
    • 19:30

      Träning P-02 City


      21:00
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
  • 25Tis
  • 26Ons
    • 17:00

      Sluttester M5 Se aktivitetsinfo för din tid U14


      21:00
    • 18:00

      Träning P-07


      19:30
    • 18:00

      Träning P-10


      19:30
    • 18:00

      Träning P-09


      19:00
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:15
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
    • 19:30

      IFK Eskilstuna (hemma) U15


      21:00
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04 City


      20:45
    • 19:45

      Träning U16


      21:30
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 27Tor
    • 16:30

      Träning U15


      18:00
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:30
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Träning P-06


      19:15
    • 18:00

      Träning P-05


      19:30
    • 19:00

      Träning P15 Skälby


      20:30
  • 28Fre
    • 15:30

      Träning U15


      17:00
    • 17:45

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:00
  • 29Lör
  • 30Sön
    • 10:30

      Sala FF (borta) P-04 City


      12:00
    • 13:00

      Djurgårdens IF FF (U16) (hemma) U16


      15:00
    • 13:00

      Köping FF (hemma) P-03:2


      14:30
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00