Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK Ungd.fotbollsklubb

Följ

Västerås SK Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Västerås SK Ungd.fotbollsklubb
Välj lag

Mars 2017

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.9
    • Heldag

      SPORTLOV v.9 U13

    • 16:30

      Träning P15 Skälby


      17:45
    • 16:30

      Träning U15


      17:45
    • 17:00

      M5 Fysträning U14


      19:30
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:15
  • 2Tor
    • Heldag

      SPORTLOV v.9 U13

    • 10:30

      Träning U15


      12:00
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 3Fre
    • Heldag

      SPORTLOV v.9 U13

    • 08:30

      Sportlovscupen U14


      17:00
    • 09:20

      Hammarby IF (borta) U14


      10:20
    • 11:00

      AIK FF (borta) U14


      12:00
    • 12:40

      Skogås-Trångsunds FF (hemma) U14


      13:40
    • 14:10

      Västerås IK (Kvartsfinal) (hemma) U14


      15:10
    • 14:30

      Träning U15


      15:30
    • 15:00

      FC Järfälla (Semi) (hemma) U14


      16:00
    • 16:00

      Hammarby IF (Final) (hemma) U14


      17:00
    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:00
    • 18:00

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
  • 4Lör
  • 5Sön
    • Heldag

      SPORTLOV v.9 U13

    • 09:00

      Träningsmatch IK Oden P02-01 U15


      10:30
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 12:00

      Träning P-08


      13:00
    • 13:00

      Träning P-07


      14:00
    • 14:20

      Vasalunds IF (borta) U16


      16:00
    • 14:30

      Träning P-03:2


      16:00
    • 15:00

      Träningsmatch IK Sirius - VSK P02 P15 Skälby


      17:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
  • 6Mån
    v.10
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      19:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P15 Skälby


      19:30
    • 20:00

      Träning U16


      21:15
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      M5 Fysträning U14


      19:30
    • 18:00

      Schysst Käk U14


      19:00
    • 19:15

      M5 Fysträning U13


      20:15
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04 City


      20:45
    • 19:45

      Träning U16


      21:30
    • 20:00

      Träning P-03:2


      21:15
  • 9Tor
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 16:30

      Träning U15


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:00
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 10Fre
    • 15:30

      Träning U15


      17:00
    • 17:00

      Västerås Invitational Trophy U14


      00:00
    • 18:00

      Gideonsbergs IF (hemma) U14


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:00
    • 18:00

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
    • 19:00

      Bollstanäs SK (hemma) U14


      20:00
  • 11Lör
    • Heldag

      Västerås Invitational Trophy U14

    • 08:00

      Husie IF (borta) U14


      09:00
    • 10:30

      Örebro SK U13 (borta) U13


      12:00
    • 11:00

      Länslagsträning U15


      12:30
    • 11:20

      Malmö City FC (hemma) U14


      12:20
    • 12:00

      Träning P-03:3


      14:00
    • 12:10

      Älvsjö AIK FF (hemma) U14


      13:10
    • 14:00

      Träning P-09


      15:00
    • 14:40

      FC Ungdomscup P-03:2


      23:59
    • 14:40

      Karlbergs BK 2 (hemma) P-03:2


      15:40
    • 15:00

      Träning P-06


      16:00
    • 15:20

      FC Järfälla 3 (hemma) P-03:2


      16:20
    • 15:30

      AIK FF (hemma) U14


      16:30
    • 16:00

      VSK möte P-03:3


      17:00
    • 16:20

      Nortulls SK 4 (borta) P-03:2


      17:20
    • 17:00

      FC Järfälla 3 (hemma) P-03:2


      18:00
    • 17:40

      Kallhälls FF (borta) P-03:2


      18:40
    • 18:15

      Karlbergs BK 2 (borta) P-03:2


      19:15
  • 12Sön
    • 00:00

      Västerås Invitational Trophy U14


      19:00
    • 08:00

      Västerås SK:2 (1/8 del) (hemma) U14


      09:00
    • 09:00

      Föräldramöte P-10


      10:00
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 09:30

      Träningsmatch IFK Lidingö U15


      11:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 12:00

      Träning P-08


      13:00
    • 12:30

      Intersport Indoor Cup U13


      21:00
    • 12:50

      Älvsjö AIK FF (hemma) U16


      15:00
    • 13:00

      Träning U13


      14:30
    • 13:00

      Träning P-07


      14:00
    • 13:00

      Träning P-03:2


      14:30
    • 13:00

      Väsby IK FK (borta) P-04 City


      14:00
    • 14:20

      IFK Uppsala Vit (hemma) U13


      15:20
    • 16:40

      Vaksala SK (borta) U13


      17:40
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 18:00

      Träningsmatch VSK P02 Skälby - VSK P02 City P15 Skälby


      20:00
    • 18:00

      VSK P02 Skälby (borta) P-02 City


      20:00
    • 18:20

      Strömsbergs IF (hemma) U13


      19:20
  • 13Mån
    v.11
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      M5 Fysträning U14


      19:30
    • 19:15

      M5 Fysträning U13


      20:15
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:15
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04 City


      20:45
    • 19:45

      Träning U16


      21:30
  • 16Tor
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 16:30

      Träning U15


      18:00
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 17Fre
    • 12:30

      Karlslundscupen U13


      00:00
    • 15:00

      Karlslunds IF HFK (borta) U13


      16:00
    • 17:00

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
    • 17:45

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      träningsturnering U15


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:00
  • 18Lör
    • Heldag

      Karlslundscupen U13

    • 09:00

      Domarutbildning P-03:2


      12:00
    • 09:00

      Domarutbildning Västerås SK Ungdom


      12:00
    • 11:00

      Gustavsbergs IF (hemma) U13


      12:00
    • 12:00

      Träning P-04 City


      13:30
    • 12:00

      Träning P-03:3


      14:00
    • 12:00

      Träning P-05


      13:30
    • 12:00

      Rynninge IK (borta) U16


      14:00
    • 13:55

      Träningsmatcher U15


      18:00
    • 14:00

      Tyresö FF (borta) U13


      15:00
    • 14:00

      Träning P-09


      15:00
    • 15:00

      Träning P-06


      16:00
    • 18:15

      BP P03:4 (hemma) P-03:2


      19:30
    • 20:00

      Hammarby IF :2 (hemma) U13


      21:00
  • 19Sön
    • 00:00

      Karlslundscupen U13


      16:00
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 09:30

      Skiljebo SK P02 Gul 1 (hemma) P-02 City


      11:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      IF Stockholms Fotbollsakademi (borta) U14


      11:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 12:00

      Träning P-08


      13:00
    • 13:00

      Träning P-07


      14:00
    • 15:00

      IF Brommapojkarna (borta) U14


      16:00
    • 15:00

      Träningsmatch länslaget, Västmanland FF-Södermanland FF U15


      17:00
    • 17:00

      Träningsmatch - Hallstahammars SK P00-02 - VSK P02 P15 Skälby


      19:00
    • 18:00

      Styrelsemöte VSK U Västerås SK Ungdom


      19:00
  • 20Mån
    v.12
  • 21Tis
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 18:30

      Fysträning Rudbeck U14


      19:30
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:15
    • 19:30

      Träning P-04 City


      20:45
  • 23Tor
    • 16:30

      Träning U13


      18:00
    • 16:30

      Träning U15


      18:00
    • 18:00

      Föräldramöte F-09/10


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:00
    • 20:30

      Träning U16


      22:00
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 24Fre
    • 13:00

      Karlslundscupen U14


      00:00
    • 15:00

      Karlslunds IF HFK (borta) U14


      16:00
    • 15:30

      Träning U15


      17:00
    • 18:00

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
  • 25Lör
    • Heldag

      Karlslundscupen U14

    • 10:30

      Träning U16


      15:30
    • 11:00

      BK Sport (hemma) U14


      12:00
    • 12:00

      Träning P15 Skälby


      13:30
    • 12:00

      Träningsmatch Eskilstuna City AFC U15


      13:30
    • 12:00

      Träning P-05


      13:30
    • 12:00

      Träning P-03:3


      14:00
    • 12:00

      Träning P-04 City


      13:30
    • 14:00

      Träning P-09


      15:00
    • 14:00

      IK Sleipner (borta) U14


      15:00
    • 15:00

      Träning P-06


      16:00
    • 16:00

      IK Sirius Akademi P04 (borta) U13


      18:00
    • 16:20

      Irsta IF (borta) P-03:2


      17:30
    • 20:00

      Enskede IK (hemma) U14


      21:00
  • 26Sön
    • 00:00

      Karlslundscupen U14


      16:00
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch mot Spånga P-05


      11:00
    • 10:00

      Hanvikens SK (Semifinal) (hemma) U14


      11:00
    • 11:00

      Träningsmatch mot Spånga P-05


      12:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 11:30

      Forsby FF (borta) P-04 City


      12:30
    • 11:45

      Arboga Södra IF (borta) P-03:2


      13:00
    • 12:00

      Träning P-08


      13:00
    • 13:00

      Träning P-07


      14:00
    • 13:00

      Dingtuna GIF U15 (hemma) P-02 City


      15:00
    • 13:00

      Inställd Träningsmatch (svart) U15


      15:00
    • 16:00

      IK Sleipner (Final) (hemma) U14


      17:00
    • 16:00

      Skiljebo SK (borta) U16


      17:00
  • 27Mån
    v.13
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      M5 Fysträning U14


      19:30
    • 19:00

      Nordic Challenge Trophy,Barcelona U13


      00:00
    • 19:30

      Träning P-03:3


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:15
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
    • 19:30

      Träning P15 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04 City


      20:45
    • 19:45

      Träning U16


      21:30
  • 30Tor
    • Heldag

      Nordic Challenge Trophy,Barcelona U13

    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 16:30

      Träning U15


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09/10


      19:00
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 31Fre
    • Heldag

      Nordic Challenge Trophy,Barcelona U13

    • 08:00

      Karlslundscupen 2017 U15


      00:00
    • 11:55

      HJK Helsinki (borta) U13


      12:55
    • 15:35

      Nordsjaelland (Danmark) (hemma) U13


      16:35
    • 17:45

      Träning U14


      19:00
    • 18:00

      Träningsläger P-05


      00:00
    • 18:00

      Träning P-03:3


      19:00
    • 18:00

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
    • 18:20

      Global Elite (Japan) (hemma) U13


      19:20