Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK Ungd.fotbollsklubb

Följ

Västerås SK Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Västerås SK Ungd.fotbollsklubb
Välj lag

Mars 2017

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.9
    • Heldag

      SPORTLOV v.9 U14

    • 16:30

      Träning P16 Skälby


      17:45
    • 16:30

      Träning U16


      17:45
    • 17:00

      M5 Fysträning U15


      19:30
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:15
  • 2Tor
    • Heldag

      SPORTLOV v.9 U14

    • 10:30

      Träning U16


      12:00
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 3Fre
    • Heldag

      SPORTLOV v.9 U14

    • 08:30

      Sportlovscupen U15


      17:00
    • 09:20

      Hammarby IF (borta) U15


      10:20
    • 11:00

      AIK FF (borta) U15


      12:00
    • 12:40

      Skogås-Trångsunds FF (hemma) U15


      13:40
    • 14:10

      Västerås IK (Kvartsfinal) (hemma) U15


      15:10
    • 14:30

      Träning U16


      15:30
    • 15:00

      FC Järfälla (Semi) (hemma) U15


      16:00
    • 16:00

      Hammarby IF (Final) (hemma) U15


      17:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:00
    • 18:00

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
  • 4Lör
    • Heldag

      SPORTLOV v.9 U14

    • 12:00

      Träning P-03:2


      14:00
    • 12:00

      Träning P-04


      13:30
    • 12:00

      Träning P-03


      13:30
    • 15:00

      Träning P-06


      16:00
  • 5Sön
    • Heldag

      SPORTLOV v.9 U14

    • 09:00

      Träningsmatch IK Oden P02-01 U16


      10:30
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 12:00

      Träning P-08


      13:00
    • 13:00

      Träning P-07


      14:00
    • 14:20

      Vasalunds IF (borta) U17


      16:00
    • 14:30

      Träning P-03


      16:00
    • 15:00

      Träningsmatch IK Sirius - VSK P02 P16 Skälby


      17:00
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
  • 6Mån
    v.10
  • 7Tis
    • 17:00

      Träning P-08


      19:00
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
    • 18:00

      Träning P16 Skälby


      19:30
    • 20:00

      Träning U17


      21:15
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      M5 Fysträning U15


      19:30
    • 18:00

      Schysst Käk U15


      19:00
    • 19:15

      M5 Fysträning U14


      20:15
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04


      20:45
    • 19:45

      Träning U17


      21:30
    • 20:00

      Träning P-03


      21:15
  • 9Tor
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 10Fre
    • 15:30

      Träning U16


      17:00
    • 17:00

      Västerås Invitational Trophy U15


      00:00
    • 18:00

      Gideonsbergs IF (hemma) U15


      19:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:00
    • 18:00

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
    • 19:00

      Bollstanäs SK (hemma) U15


      20:00
  • 11Lör
    • Heldag

      Västerås Invitational Trophy U15

    • 08:00

      Husie IF (borta) U15


      09:00
    • 10:30

      Örebro SK U13 (borta) U14


      12:00
    • 11:00

      Länslagsträning U16


      12:30
    • 11:20

      Malmö City FC (hemma) U15


      12:20
    • 12:00

      Träning P-03:2


      14:00
    • 12:10

      Älvsjö AIK FF (hemma) U15


      13:10
    • 14:00

      Träning P-09


      15:00
    • 14:40

      FC Ungdomscup P-03


      23:59
    • 14:40

      Karlbergs BK 2 (hemma) P-03


      15:40
    • 15:00

      Träning P-06


      16:00
    • 15:20

      FC Järfälla 3 (hemma) P-03


      16:20
    • 15:30

      AIK FF (hemma) U15


      16:30
    • 16:00

      VSK möte P-03:2


      17:00
    • 16:20

      Nortulls SK 4 (borta) P-03


      17:20
    • 17:00

      FC Järfälla 3 (hemma) P-03


      18:00
    • 17:40

      Kallhälls FF (borta) P-03


      18:40
    • 18:15

      Karlbergs BK 2 (borta) P-03


      19:15
  • 12Sön
    • 00:00

      Västerås Invitational Trophy U15


      19:00
    • 08:00

      Västerås SK:2 (1/8 del) (hemma) U15


      09:00
    • 09:00

      Föräldramöte P-10


      10:00
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 09:30

      Träningsmatch IFK Lidingö U16


      11:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 12:00

      Träning P-08


      13:00
    • 12:30

      Intersport Indoor Cup U14


      21:00
    • 12:50

      Älvsjö AIK FF (hemma) U17


      15:00
    • 13:00

      Träning U14


      14:30
    • 13:00

      Träning P-07


      14:00
    • 13:00

      Träning P-03


      14:30
    • 14:20

      IFK Uppsala Vit (hemma) U14


      15:20
    • 16:40

      Vaksala SK (borta) U14


      17:40
    • 17:00

      Träning P-05


      18:00
    • 18:00

      Träningsmatch VSK P02 Skälby - VSK P02 City P16 Skälby


      20:00
    • 18:00

      VSK P02 Skälby (borta) P-02 City


      20:00
    • 18:20

      Strömsbergs IF (hemma) U14


      19:20
  • 13Mån
    v.11
  • 14Tis
  • 15Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      M5 Fysträning U15


      19:30
    • 19:15

      M5 Fysträning U14


      20:15
    • 19:30

      Träning P-03


      21:15
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04


      20:45
    • 19:45

      Träning U17


      21:30
  • 16Tor
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 17Fre
    • 12:30

      Karlslundscupen U14


      00:00
    • 15:00

      Karlslunds IF HFK (borta) U14


      16:00
    • 17:00

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
    • 17:45

      Träning U15


      19:00
    • 18:00

      träningsturnering U16


      20:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:00
  • 18Lör
    • Heldag

      Karlslundscupen U14

    • 09:00

      Domarutbildning P-03


      12:00
    • 09:00

      Domarutbildning Västerås SK Ungdom


      12:00
    • 11:00

      Gustavsbergs IF (hemma) U14


      12:00
    • 12:00

      Träning P-04


      13:30
    • 12:00

      Träning P-03:2


      14:00
    • 12:00

      Träning P-05


      13:30
    • 12:00

      Rynninge IK (borta) U17


      14:00
    • 13:55

      Träningsmatcher U16


      18:00
    • 14:00

      Tyresö FF (borta) U14


      15:00
    • 14:00

      Träning P-09


      15:00
    • 15:00

      Träning P-06


      16:00
    • 18:15

      BP P03:4 (hemma) P-03


      19:30
    • 20:00

      Hammarby IF :2 (hemma) U14


      21:00
  • 19Sön
    • 00:00

      Karlslundscupen U14


      16:00
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 09:30

      Skiljebo SK P02 Gul 1 (hemma) P-02 City


      11:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      IF Stockholms Fotbollsakademi (borta) U15


      11:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 12:00

      Träning P-08


      13:00
    • 13:00

      Träning P-07


      14:00
    • 15:00

      IF Brommapojkarna (borta) U15


      16:00
    • 15:00

      Träningsmatch länslaget, Västmanland FF-Södermanland FF U16


      17:00
    • 17:00

      Träningsmatch - Hallstahammars SK P00-02 - VSK P02 P16 Skälby


      19:00
    • 18:00

      Styrelsemöte VSK U Västerås SK Ungdom


      19:00
  • 20Mån
    v.12
  • 21Tis
    • 17:00

      Träning P-12


      18:00
      Nybyggeskolan
      Anteckning: Inomhusträning, ta med inga bollar endast träningskläder samt vattenflaska.
    • 18:00

      Träning P16 Skälby


      19:30
    • 19:15

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
    • 19:30

      Träning Målvaktsgruppen


      21:00
    • 20:00

      Träning U17


      21:15
  • 22Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 18:30

      Fysträning Rudbeck U15


      19:30
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning U17


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:15
    • 19:30

      Träning P-04


      20:45
  • 23Tor
    • 16:30

      Träning U14


      18:00
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 18:00

      Föräldramöte F-09


      19:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 20:30

      Träning U17


      22:00
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 24Fre
    • 13:00

      Karlslundscupen U15


      00:00
    • 15:00

      Karlslunds IF HFK (borta) U15


      16:00
    • 15:30

      Träning U16


      17:00
    • 18:00

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
  • 25Lör
    • Heldag

      Karlslundscupen U15

    • 10:30

      Träning U17


      15:30
    • 11:00

      BK Sport (hemma) U15


      12:00
    • 12:00

      Träning P16 Skälby


      13:30
    • 12:00

      Träningsmatch Eskilstuna City AFC U16


      13:30
    • 12:00

      Träning P-05


      13:30
    • 12:00

      Träning P-03:2


      14:00
    • 12:00

      Träning P-04


      13:30
    • 14:00

      Träning P-09


      15:00
    • 14:00

      IK Sleipner (borta) U15


      15:00
    • 15:00

      Träning P-06


      16:00
    • 16:00

      IK Sirius Akademi P04 (borta) U14


      18:00
    • 16:20

      Irsta IF (borta) P-03


      17:30
    • 20:00

      Enskede IK (hemma) U15


      21:00
  • 26Sön
    • 00:00

      Karlslundscupen U15


      16:00
    • 09:00

      Träning P-10


      10:00
    • 10:00

      Träning F-11


      11:00
    • 10:00

      Träning F-12


      11:00
    • 10:00

      Träningsmatch mot Spånga P-05


      11:00
    • 10:00

      Hanvikens SK (Semifinal) (hemma) U15


      11:00
    • 11:00

      Träningsmatch mot Spånga P-05


      12:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 11:45

      Arboga Södra IF (borta) P-03


      13:00
    • 12:00

      Träning P-08


      13:00
    • 13:00

      Träning P-07


      14:00
    • 13:00

      Dingtuna GIF U15 (hemma) P-02 City


      15:00
    • 13:00

      Inställd Träningsmatch (svart) U16


      15:00
    • 16:00

      IK Sleipner (Final) (hemma) U15


      17:00
    • 16:00

      Skiljebo SK (borta) U17


      17:00
  • 27Mån
    v.13
  • 28Tis
  • 29Ons
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      M5 Fysträning U15


      19:30
    • 19:00

      Nordic Challenge Trophy,Barcelona U14


      00:00
    • 19:30

      Träning P-03:2


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:15
    • 19:30

      Träning U16


      21:00
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-04


      20:45
    • 19:45

      Träning U17


      21:30
  • 30Tor
    • Heldag

      Nordic Challenge Trophy,Barcelona U14

    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 18:00

      Träning F-09


      19:00
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 31Fre
    • Heldag

      Nordic Challenge Trophy,Barcelona U14

    • 08:00

      Karlslundscupen 2017 U16


      00:00
    • 11:55

      HJK Helsinki (borta) U14


      12:55
    • 15:35

      Nordsjaelland (Danmark) (hemma) U14


      16:35
    • 17:45

      Träning U15


      19:00
    • 18:00

      Träningsläger P-05


      00:00
    • 18:00

      Träning P-03:2


      19:00
    • 18:00

      Träning Målvaktsgruppen


      19:00
    • 18:20

      Global Elite (Japan) (hemma) U14


      19:20