Avbryt
Börja följ

Fyll i din e-postadress för gratis uppdateringar om Västerås SK Ungd.fotbollsklubb

Följ

Västerås SK Ungdom

Följ oss för uppdateringar
Följ

Vi använder cookies för att ge dig den bästa upplevelsen. Genom att använda tjänsten godkänner du detta.

Okej
Västerås SK Ungd.fotbollsklubb
Välj lag

November 2017

Alla aktiviteter
  • 1Ons
    v.44
    • 17:00

      Träning U17


      18:30
    • 17:00

      Träning U15


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:30

      Träning U14


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      19:30
    • 18:30

      Träning P16 Skälby


      20:00
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P-03


      21:00
  • 2Tor
    • 13:00

      Gais Open U15


      00:00
    • 14:00

      GAIS Open U14


      00:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning P-03


      21:00
  • 3Fre
    • Heldag

      Gais Open U15

    • Heldag

      GAIS Open U14

    • 07:00

      GAIS OPEN U16


      00:00
    • 09:55

      Dingtuna GIF (borta) U15


      10:55
    • 15:45

      Bjärreds IF (hemma) U15


      16:45
  • 4Lör
    • Heldag

      Gais Open U15

    • Heldag

      GAIS Open U14

    • Heldag

      GAIS OPEN U16

    • 08:00

      IK Zenith (hemma) U15


      09:00
    • 14:00

      Sandvikens IF (borta) Fotbollslekis


      16:00
    • 14:00

      Träning P-09


      15:00
    • 15:00

      Träning P-06


      16:00
    • 17:05

      Husie IF (1/8 del) (borta) U15


      18:00
  • 5Sön
    • 00:00

      Gais Open U15


      19:00
    • 00:00

      GAIS Open U14


      19:00
    • 00:00

      GAIS OPEN U16


      19:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 11:30

      Örgryte IS (placering 9-12) (hemma) U15


      12:30
    • 15:30

      Träning P16 Skälby


      17:00
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
    • 19:45

      Träning P-03


      21:00
  • 6Mån
    v.45
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:00
    • 18:30

      Träning U17


      20:00
    • 20:00

      Träning P-03


      22:00
  • 7Tis
  • 8Ons
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:30

      Träning U16


      20:00
    • 18:30

      Träning P16 Skälby


      20:00
    • 18:30

      Träning P-06


      19:30
    • 19:15

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 9Tor
    • 18:00

      Föräldramöte U14


      20:00
  • 10Fre
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
    • 18:00

      Träning U16


      19:30
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
  • 11Lör
    • Heldag

      Höst 11:an P16 Skälby

    • 09:00

      Tränarutbildning C Del 1 Västerås SK Ungdom


      17:00
    • 11:30

      Eskilstuna City P04 (borta) U14


      13:00
    • 12:00

      Träning P-03:2


      13:00
    • 12:00

      Träning P-07


      13:00
    • 13:00

      Hammarby IF (U16) (borta) U16


      15:00
    • 14:00

      Träning P-09


      15:00
    • 15:00

      Träning P-06


      16:00
    • 16:05

      Djurgårdens IF (borta) P-03


      17:00
    • 16:05

      Höst11an cup P-03


      00:00
    • 17:35

      Huddinge IF (hemma) P-03


      18:35
    • 19:05

      Hässelby SK FF (hemma) P-03


      20:00
  • 12Sön
    • Heldag

      Höst 11:an P16 Skälby

    • Heldag

      Höst11an cup P-03

    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 13:00

      Irsta IF P03 (hemma) P-03


      14:00
    • 14:00

      Träning P-12


      15:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 15:15

      Alsike IF P03 (borta) P-03


      16:15
    • 17:30

      IFK Viksjö P03 (hemma) P-03


      18:30
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
  • 13Mån
    v.46
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:00
    • 18:30

      Träning U15


      20:00
  • 14Tis
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning U17


      21:00
    • 19:00

      Träning P16 Skälby


      20:30
    • 19:30

      Träning U14


      21:00
  • 15Ons
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 17:00

      Träning P-04


      18:30
    • 18:30

      Träning P16 Skälby


      20:00
    • 19:25

      Träning P-03


      21:30
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
    • 20:00

      Träning U16


      21:00
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 16Tor
    • 16:30

      Träning U16


      17:45
    • 18:00

      Träning F-10


      19:00
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Föräldramöte P16 Skälby


      21:00
    • 20:00

      Träning U17


      21:00
  • 17Fre
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      IFK Norrköpings Höst cup U14


      00:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      Träning U15


      19:30
  • 18Lör
    • Heldag

      IFK Norrköpings Höst cup U14

    • 12:00

      Träning P-03:2


      13:00
    • 12:15

      IFK Lidingö FK (U16) (hemma) U16


      14:15
    • 13:45

      Träning P-03


      16:00
      Solid Park - Rocklunda
      Samlingsinformation: Solid
      Samlingstid: 13:45
      Anteckning: Frivilligt!
      VFF öppna zonträning
      Ombytt och klar 1345. Medtag boll
    • 13:45

      Zonläger U15


      16:00
    • 14:00

      Träning P-09


      15:00
    • 14:00

      Zonträning P-03:2


      16:00
    • 15:00

      Träning P-06


      16:00
  • 19Sön
    • 00:00

      IFK Norrköpings Höst cup U14


      18:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 12:15

      IF Brommapojkarna 03-4 (hemma) P-03


      13:30
    • 14:00

      Djurgårdens IF (U17) (hemma) U17


      16:00
    • 14:00

      Träning P-12


      15:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 15:30

      Träning P16 Skälby


      17:00
    • 15:30

      Träning P-05


      17:00
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
    • 19:45

      Träning P-03


      21:00
  • 20Mån
    v.47
    • 16:30

      Träning U15


      19:45
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 17:00

      Ledare möte P-04


      19:00
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:00
    • 20:00

      Träning P-03


      22:00
  • 21Tis
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:00

      Träning F-09


      18:00
    • 17:30

      Träning U17


      21:00
    • 19:00

      Träning P16 Skälby


      20:30
    • 19:30

      Träning U14


      21:00
  • 22Ons
    • 16:30

      Träning U17


      18:00
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 19:15

      Träning P-03


      21:00
    • 19:30

      Föräldrar/spelarmöte P-02 City


      20:45
    • 19:30

      Träning P16 Skälby


      21:00
    • 19:30

      Träning U15


      21:00
    • 20:00

      Träning U16


      21:00
    • 21:00

      Träning P-02 City


      22:00
  • 23Tor
    • 17:00

      Träning U16


      18:30
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 20:00

      Träning U17


      21:00
  • 24Fre
    • 17:00

      Träning P-04


      18:00
    • 18:00

      Träning U17


      19:30
    • 18:00

      IFK Norrköping Höstcup U15


      00:00
    • 19:00

      IFK Norrköping FK (hemma) U15


      20:00
  • 25Lör
    • Heldag

      IFK Norrköping Höstcup U15

    • Heldag

      Futsalcup P-04

    • 09:00

      Tränarutbildning C Del 2 Västerås SK Ungdom


      17:00
    • 11:00

      IF Brommapojkarna (borta) U14


      13:00
    • 12:00

      Träning P-03:2


      13:00
    • 12:30

      Östers IF (borta) U15


      13:30
    • 14:00

      Träning P-09


      15:00
    • 15:00

      Träning P-06


      16:00
    • 15:30

      GAIS (hemma) U15


      16:30
    • 16:30

      Träning P-07


      17:30
    • 21:00

      IK Sleipner (Semifinal) (hemma) U15


      22:00
  • 26Sön
    • 00:00

      IFK Norrköping Höstcup U15


      19:00
    • 08:35

      Futsal cup P-04


      19:00
    • 10:00

      Forsby FF (borta) P-03


      11:00
    • 11:00

      Träning P-11


      12:00
    • 12:00

      Grästräning och säsongsavslutning F-10


      13:00
    • 12:00

      Grästräning och säsongsavslutning F-09


      13:00
    • 12:30

      Jarlabergs IF (Bronsmatch) (hemma) U15


      13:30
    • 13:00

      Älvsjö AIK FF (U17) (borta) U17


      15:00
    • 14:00

      Träning P-12


      15:00
    • 15:00

      Träning P-13


      16:00
    • 15:30

      Träning P16 Skälby


      17:00
    • 15:30

      Träning P-05


      17:00
    • 19:00

      Träning P-02 City


      20:00
    • 19:45

      Träning P-03


      21:00
  • 27Mån
    v.48
    • 17:00

      Träning U14


      18:30
    • 17:30

      Träning U16


      19:00
    • 17:30

      Teori U15


      19:30
    • 18:00

      Träning P-02 City


      19:00
    • 20:00

      Träning P-03


      22:00
  • 28Tis
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 17:00

      Träning P-06


      18:00
    • 17:30

      Träning U17


      21:00
    • 18:00

      Träning P-04


      19:00
    • 19:00

      Träning P16 Skälby


      20:30
    • 19:30

      Träning U14


      21:00
  • 29Ons
  • 30Tor
    • 16:30

      Träning U16


      18:00
    • 17:00

      Träning P-08


      18:00
    • 18:20

      Träning P-05


      20:00
    • 19:00

      Träning P-08


      20:00
    • 20:00

      Träning U17


      21:00